Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγράφω και εγώ το google account και τον επαναφέρω μέσω Play store αλλά εφαρμογή Contacts δεν έχω για να κάνω τα υπόλοιπα...επίσης δεν έχω chinese market...μάλλον από τα νεύρα μου όταν το πήρα με τα κινέζικα το διέγραψα αυτό...:O:O

 

Καμία εναλλακτική πρόταση;

Πώς ακριβώς διαγράφεις το google account?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς ακριβώς διαγράφεις το google account?

 

Εμφανίζεται στο ρυθμίσεις--> λογαριασμοί-->google--> κατάργηση

 

Οκ βρήκα το store το είχα απενεργοποιημένο και όχι απεγκατεστημένο...post #431 και για εμένα επομένως

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν το βρίσκει γράφοντας google ας γράψει syncml

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο lock screen έχασα την πρόβλεψη του καιρού για τις επόμενες ημέρες, ξέρει κανείς πως επανέρχεται;

Στο lock screen έχασα την πρόβλεψη του καιρού για τις επόμενες ημέρες, ξέρει κανείς πως επανέρχεται;

Μη το ρωτήσεις και 3η φορά...

Στην Home Screeh, πατας το ΔΕΞΙ πλήκτρο (Ξ) και επιλέγεις Widget (Weather 4 x 2)

---------------

To Antutu X επιβεβαιώνει το προφανές: Οι επιδόσεις είναι ελαφρά ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ με την kitkat!

[ATTACH]46841[/ATTACH]

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4 παντως παιδια το κινητο πεταει, δεν εχω διαπιστωσει λαγκαρισμα πουθενα και πολυ καλυτερη εξοικονομηση ram. Προβλημα με τον συγχρονισμο και την αναγνωριση κλησεων δεν συναντησα, ισως γιατι την εβαλα κατευθειαν μετα την 611 χωρις να σεταρω κατι. Για τα 130 ευρω που ζηταει ειναι πολυ καλο και με αριστη ποιοτητα οπως ολα τα Huawei. Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

εμείς πάντως με την 141 κατουρησαμε στο πηγάδι....

μάλλον θα αργήσουμε να δούμε την επίσημη κιτκατ

.

Δεν υπαρχει τιποτα για οσους εχουμε Β141 με Αγγλικα - κινεζικα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σίγουρα το αγοράζω σήμερα αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω το θέμα μπορεί κάποιος αν έχει την καλοσύνη να μου βάλει link για καλό tempered glass screen protector και καλή μαύρη flip case με και χωρίς παράθυρα (δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν αξίζει θήκη με δυο παράθυρα, μπορείς να απαντάς κλήσεις αλλά θα αφήνει τη μισή οθόνη απροστάτευτη).

 

Επίσης να μου πείτε αν δουλεύει σε Β611 και Κιτ Κατ το Xposed για να βάλω το Greenify με τα experimental modules που έχω αγορασμένο (έχω δει μια διαδικασία για το xposed στο θέμα εδώ αλλά δεν θυμάμαι αν δούλεψε σωστά ή αν δουλεύει στην Β611).

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα μηνακι σας βλέπω να περιμένετε...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνα μηνακι σας βλέπω να περιμένετε...

 

σορυ που ξανά ρωτάω .

 

έστω ότι βάζω την 611/121 πάνω στην 141 μέσω local update ddload κλπ.

όταν βγει η επίσημη κιτκατ θα μπαίνει μέσω local update πάλι κατευθείαν;

και πάλι σόρι που ξανά ρωτάω!

Link to comment
Share on other sites

σορυ που ξανά ρωτάω .

 

έστω ότι βάζω την 611/121 πάνω στην 141 μέσω local update ddload κλπ.

όταν βγει η επίσημη κιτκατ θα μπαίνει μέσω local update πάλι κατευθείαν;

και πάλι σόρι που ξανά ρωτάω!

 

Ενδεχομένως να πρέπει να περάσεις πρώτα την 141 για να πας στην επίσημη KitKat :shifty:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καινούριο cwm recovery;; γιατι το παλιο δεν μπαινει με mobileuncle στη 4.7.1

 

Για τσεκαρε μια εδω... http://www.needrom.com/mobile/h30-u10-kitkat-beta-1/

Link to comment
Share on other sites

Μη το ρωτήσεις και 3η φορά...

Στην Home Screeh, πατας το ΔΕΞΙ πλήκτρο (Ξ) και επιλέγεις Widget (Weather 4 x 2)

---------------

To Antutu X επιβεβαιώνει το προφανές: Οι επιδόσεις είναι ελαφρά ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ με την kitkat!

[ATTACH]46841[/ATTACH]

 

 

Δεν μιλάω για το widget , λέω για Όταν κλειδώνει η οθόνη , (έγραψα lockscreen) σε κιτκατ Όταν ανεβάζεις την οθόνη και σου δείχνει πρόβλεψη

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να πρέπει να περάσεις πρώτα την 141 για να πας στην επίσημη KitKat :shifty:

 

μπορώ πάνω από την 141 να περάσω ΤΗΝ 4.7.1 beta κιτκατ η ΠΡΏΤΑ πρέπει να περάσω την 611;

Link to comment
Share on other sites

μπορώ πάνω από την 141 να περάσω ΤΗΝ 4.7.1 beta κιτκατ η ΠΡΏΤΑ πρέπει να περάσω την 611;

 

Μπορείς κατευθείαν με dload

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμείς πάντως με την 141 κατουρησαμε στο πηγάδι....

μάλλον θα αργήσουμε να δούμε την επίσημη κιτκατ

 

Οι αλλαγή rom πλέον είναι απλή διαδικασία, και δε βλέπω το λόγο να περιμένεις τόσο καιρό και να μη δοκιμάζεις τόσες καλές ΒΧΧΧ ή την 4.7.1.

Κράτησε backup, με το Titanium, ή nandroid backup, και στήνεις το κινητό σου σε δέκα λεπτάκια. Λίγη προσοχή στις διαδικασίες και όλα είναι παιχνιδάκι.

Πιο πολύ θα σε πάρει να κατουρήσεις σε πηγάδι..:p

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

το θέμα της κιτκατ που δεν αφήνει τις εφαρμογές να "γράψουν" στην sd, προκαλεί θέματα σε όσους έβαλαν ήδη την κιτκατ; εννοώ εάν προκάλεσε θέματα με τις ήδη εγκατεστημενες εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

το θέμα της κιτκατ που δεν αφήνει τις εφαρμογές να "γράψουν" στην sd, προκαλεί θέματα σε όσους έβαλαν ήδη την κιτκατ; εννοώ εάν προκάλεσε θέματα με τις ήδη εγκατεστημενες εφαρμογές

Τί εννοείς δεν αφήνει να γράψεις στην SD?

Ούτε σε rooted?

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς δεν αφήνει να γράψεις στην SD?

Ούτε σε rooted?

 

βασικά δεν έχω καταλάβει! κάτι δεν επιτρέπει για λόγους ασφαλείας, η κιτκατ ε εφαρμογές να γράψουν στην sd. δεν ξέρω λεπτομέρειες όμως! για rooted φαντάζομαι δεν θα υπάρχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω την unbrik rom για flasharisma? πηγα να βαλω με flash toll to cwm για την 4.7.1 και μου εξαφανισε εντελως το recovery:lol:

 

https://cloud.mail.ru/public/95880b339d2b/H30-U10_V100R001CHNC00B110_Firmware_China_Android%204.2_Emotion%20UI_05021KNH.zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα ενοχλητικό πρόβλημα που διαπιστώνω στην KitKat, είναι η καθυστέρηση της οθόνης μετά από το τέλος της κλήσης, όταν κατεβάζω το κινητό από το αυτί μου, με αποτέλεσμα να μη μπορώ εγκαίρως να τερματίσω την κλήση. Δε το κάνει πάντα, αλλά συχνά.

Το 'χει διαπιστώσει κανείς άλλος;

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σίγουρα το αγοράζω σήμερα αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω το θέμα μπορεί κάποιος αν έχει την καλοσύνη να μου βάλει link για καλό tempered glass screen protector και καλή μαύρη flip case με και χωρίς παράθυρα (δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν αξίζει θήκη με δυο παράθυρα, μπορείς να απαντάς κλήσεις αλλά θα αφήνει τη μισή οθόνη απροστάτευτη).

 

Επίσης να μου πείτε αν δουλεύει σε Β611 και Κιτ Κατ το Xposed για να βάλω το Greenify με τα experimental modules που έχω αγορασμένο (έχω δει μια διαδικασία για το xposed στο θέμα εδώ αλλά δεν θυμάμαι αν δούλεψε σωστά ή αν δουλεύει στην Β611).

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

 

m.aliexpress.com/item-desc/1816453376.html

 

 

m.aliexpress.com/item/1860165835.html

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...