Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία παρεξήγηση.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι σε τετοιες rom, κάποιες ανούσιες (για μένα) βελτιώσεις, σε κάποιον άλλο μπορεί να φαίνονται σημαντικές, οπότε το change log που έδωσα παραπάνω είναι ο μονος "μπούσουλας¨για έκαστο "δοκιμαστή"...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HUAWEI HONOR 3C 199.99 USD συν κέλυφος

 

http://www.arigbuy.com/huawei-phones/huawei-honor-3c.html

 

HUAWEI Honor 3C Διαμόρφωση 5 ίντσες 720P HD σε πλήρη οθόνη τοποθέτηση μαύρο καταρράκτη, TD-SCDMA/GSM και WCDMA /

GSM διπλής sim διπλή αναμονής δύο εκδόσεις, την ασφάλεια Bunny καλύτερο τρέξιμο 17.200 σημεία MTK6582 quad-core 1.3GHz

επεξεργαστή +1 GB RAM/4GB ROM και 2GB RAM/8GB ROM.

Link to comment
Share on other sites

Mηπως, λεω μηπως πηρε πουθενα το ματι σας καποια rom (εκτος απο τη samsung rom) που να παιζει το xposed με το gravitybox ?

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 70+ σελίδες και αφού μπερδεύτηκα τελείως να κάνω μερικές άσχετες ερωτήσεις.

Θέλω αυτές τις μέρες να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό, θα το βάλω σε english version, αλλά θέλω να ρωτήσω α)να τους πω να το κάνουν root, β) το google playstore μπορώ να το περάσω μετά και γ)θα έχει κινέζικες εφαρμογές;

Συγγνώμη που πάω την συζήτηση πολύ πίσω, αλλά είμαι ψιλοάσχετη!! Καλό θα ήταν αν κάποιος έχει την υπομονή και τη διάθεση να φτιάξει ένα thread με οδηγίες για εμάς που τα τεχνικά μας φαίνονται λίγο κινέζικα.:D

Link to comment
Share on other sites

Θέλω αυτές τις μέρες να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό, θα το βάλω σε english version, αλλά θέλω να ρωτήσω α)να τους πω να το κάνουν root, β) το google playstore μπορώ να το περάσω μετά και γ)θα έχει κινέζικες εφαρμογές;:D

 

 

  • Μην τους πεις για Root
  • To (google) Play Store περνιέται εύκολα
  • Θα έχει ελάχιστες Κινέζικες εφαρμογές που δεν ενοχλούν - τις βάζεις σε ένα φάκελο και δεν ασχολείσαι παραπέρα

 

Το τηλέφωνο δουλευει σωστά out of the box - αν περάσεις και το play store, δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω!

Απο κει και πέρα, αν θες να "σκαλίσεις", τα λίνκ με οδηγίες δίνονται στο πρώτο ποστ ή βρίσκονται εύκολα με το "search εντός thread"

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ, αφού το παραλάβω θα ψάξω τα λινκ κλπ, αλλά φοβόμουν μην κάνω κανένα λάθος στην παραγγελία και δεν μπορώ μετά να το φτιάξω.
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ, αφού το παραλάβω θα ψάξω τα λινκ κλπ, αλλά φοβόμουν μην κάνω κανένα λάθος στην παραγγελία και δεν μπορώ μετά να το φτιάξω.

 

Eπειδη ειμαι απο τους πρωτους που το παρελαβα, και χωρις να εχω εξειδικευμενες γνωσεις, σου προτεινω να κανεις μια απλη παραγγελια, χωρις να ζητησεις τιποτα, ουτε root, ουτε ελληνικα. Θα ειναι καλυτερα ετσι. Μετα , για οτι χρειαστεις, υπαρχουν εδω μεσα ξεφτερια με διαθεση να βοηθησουν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα όμως, έπρεπε να υπάρχει επίσημη mutlilanguage, ενώ είναι καλή συσκευή σε καλή τιμή, αποθαρρύνει όποιον δεν το 'εχει πολύ με τα αγγλικά και δεν θέλει να χαλάσει την κάμερα. Μάλλον θα ξαναχρειαστώ τη σοφία σας όταν το παραλάβω!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα όμως, έπρεπε να υπάρχει επίσημη mutlilanguage, ενώ είναι καλή συσκευή σε καλή τιμή, αποθαρρύνει όποιον δεν το 'εχει πολύ με τα αγγλικά και δεν θέλει να χαλάσει την κάμερα. Μάλλον θα ξαναχρειαστώ τη σοφία σας όταν το παραλάβω!!!

Οι αγγλικες λεξεις στο μενου, ειναι πιο πολυ λεξεις ορολογιας και γνωστες στους περισσοτερους. Κι εγω δεν ξερω παρα ελαχιστα αγγλικα, αλλα καταλαβαινω το μενου. Δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα σε αυτο. Ολα τα αλλα τηλεφωνα που ειχα ηταν στα ελληνικα και ημουν φανατικος στο να ειναι και αυτο. Αλλα τωρα το συνιθισα και μου αρεσει. Αν βγει επισημη εκδοση με ελληνικα φυσικα και θα την βαλω, αλλα δεν θυσιαζω τις αναβαθμισεις να βαλω κατι ανεπισημο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ,ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ G700(ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ).ΛΟΙΠΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΣΚΡΟΥΤΖ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ 2 GB RAM ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ SITE ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 1 GB,ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ??ΑΝ ΟΧΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ??

ΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΔΩ http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ,ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ G700(ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ).ΛΟΙΠΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΣΚΡΟΥΤΖ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ 2 GB RAM ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ SITE ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 1 GB,ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ??ΑΝ ΟΧΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ??

ΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΔΩ http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

 

Γιατι φωνάζεις???

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θεμα αναγνωρισης κλησης ειναι κατι που πρεπει να ασχοληθουμε λιγο ή όχι?? Αν και δοκίμασα dialer αν και εφτιαξα ολο τον καταλογο μου με +30 ειναι φορες που δεν κανει αναγνωριση και δεχεται κλησεις χωρις το +30 και φυσικα δεν καταλαβαινει το νουμερο που εχει αποθηκευμενο και πρεπει να μαντέψω ποιος με περνει.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα αναγνωρισης κλησης ειναι κατι που πρεπει να ασχοληθουμε λιγο ή όχι?? Αν και δοκίμασα dialer αν και εφτιαξα ολο τον καταλογο μου με +30 ειναι φορες που δεν κανει αναγνωριση και δεχεται κλησεις χωρις το +30 και φυσικα δεν καταλαβαινει το νουμερο που εχει αποθηκευμενο και πρεπει να μαντέψω ποιος με περνει.

 

Εχω ΟΛΕΣ τις Επαφές μου (γύρω στις 600, οι περισσότερες με διπλά ή τριπλά τηλέφωνα) με +30, εδώ και πολλά χρονια (λόγω ταξιδιών στο εξωτερικό, για να μην χρειάζεται διόρθωση κατα τις κλήσεις προς Ελλάδα) και ΔΕΝ ΕΙΧΑ/ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣΤΟΧΙΑ στην αναγνώριση ΚΛΗΣΕΩΝ (με τον "μαμά" dialer), οπότε δεν μπορώ να αντιληφθώ τι ακριβώς συμβαίνει σε σας...

Στα SMS, ειχα κάποιες στιγμές αστοχία αναγνώρισης, οταν είχα μήνυμα για αναπάντητη...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ,ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ G700(ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ).ΛΟΙΠΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΣΚΡΟΥΤΖ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ 2 GB RAM ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ SITE ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 1 GB,ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ??ΑΝ ΟΧΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ??

ΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΔΩ http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ΟΛΕΣ τις Επαφές μου (γύρω στις 600, οι περισσότερες με διπλά ή τριπλά τηλέφωνα) με +30, εδώ και πολλά χρονια (λόγω ταξιδιών στο εξωτερικό, για να μην χρειάζεται διόρθωση κατα τις κλήσεις προς Ελλάδα) και ΔΕΝ ΕΙΧΑ/ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΣΤΟΧΙΑ στην αναγνώριση ΚΛΗΣΕΩΝ (με τον "μαμά" dialer), οπότε δεν μπορώ να αντιληφθώ τι ακριβώς συμβαίνει σε σας...

Στα SMS, ειχα κάποιες στιγμές αστοχία αναγνώρισης, οταν είχα μήνυμα για αναπάντητη...

 

Και εμενα ειναο γυρω στις 300 με διπλα και τριπλα νουμερα καθε καταχωρηση. Εκατσα και τις εκανα με +30 αλλα δεν λειτουργει. Με παιρνουν τηλ και με τις δειχνει χωρις το +30. Οποτε δεν κανει αναγνωριση.

Ενα αλλα που παρατηρησα ειναι οτι χωρις να ειναι συνδεμενο στο ιντερνετ στα σταθερα με δειχνει απο ποια πολη της Ελλαδος με καλουν

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

για το συγκεκριμενο κινητο ο ιδανικος dialer μετα απο δοκιμες ειναι ο dialer one.ανοιγει ακαριαια και αναγνωριζει με η χωρις το +30
Link to comment
Share on other sites

για το συγκεκριμενο κινητο ο ιδανικος dialer μετα απο δοκιμες ειναι ο dialer one.ανοιγει ακαριαια και αναγνωριζει με η χωρις το +30

 

Υπαρχει στο play??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

για το συγκεκριμενο κινητο ο ιδανικος dialer μετα απο δοκιμες ειναι ο dialer one.ανοιγει ακαριαια και αναγνωριζει με η χωρις το +30

 

Υπαρχει στο play??

εψαξες?......
Link to comment
Share on other sites

εψαξες?......

 

σε ρωτησα εαν υπαρχει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ wifi να μπω να το δω απο το τηλ και το νετ της εργασιας ειναι κλειδωμενο.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

 

σε ρωτησα εαν υπαρχει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ wifi να μπω να το δω απο το τηλ και το νετ της εργασιας ειναι κλειδωμενο.

ναι υπαρχει .....
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ειναο γυρω στις 300 με διπλα και τριπλα νουμερα καθε καταχωρηση. Εκατσα και τις εκανα με +30 αλλα δεν λειτουργει. Με παιρνουν τηλ και με τις δειχνει χωρις το +30. Οποτε δεν κανει αναγνωριση.

Ενα αλλα που παρατηρησα ειναι οτι χωρις να ειναι συνδεμενο στο ιντερνετ στα σταθερα με δειχνει απο ποια πολη της Ελλαδος με καλουν

 

Υποψιάζομαι οτι (η σωστή αναγνώριση κλήσης) έχει σχέση με το αν οι Επαφες είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο/sim ή στο gmail account (σ' εμένα, είναι η 2η περίπτωση) - μην ρωτήσεις όμως πως θα βάλεις τις επαφες στο gmail, στο έγραψε ο karthan μερικα ποστ πριν...

Την πόλη/περιοχή, την αναγνωρίζει λόγω rom...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει .....

 

Moλις ειδα οτι ηδη τον εχω στο τηλ αλλα δεν λειτουργει σωστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποψιάζομαι οτι (η σωστή αναγνώριση κλήσης) έχει σχέση με το αν οι Επαφες είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο/sim ή στο gmail account (σ' εμένα, είναι η 2η περίπτωση) - μην ρωτήσεις όμως πως θα βάλεις τις επαφες στο gmail, στο έγραψε ο karthan μερικα ποστ πριν...

Την πόλη/περιοχή, την αναγνωρίζει λόγω rom...

 

Δεν θα ρωτησω την ξερω την διαδικασια

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στη σελιδα,ειμαι αναμεσα σε αυτο το κινητο και στο g700(στο οποιο με προβληματιζει η καμερα του απο οτι διαβασα).αρχικα βλεπω στο σκρουτζ οτι το κινητο εχει 2 gb ραμ και σε αλλα site ειδα οτι εχει 1 gb ,επισης το κινητο εχει ελληνικα ή οχι?τι αλλα μειονεκτηματα εχει το κινητο??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...