Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις δίκιο άλλο πρόγραμμα ηταν αλλά δε το βρίσκω χεχεχεχε

 

cpu-z νομιζω ειναι να για πισι και δειχνει μονο τον επεξεργαστη

edit: εχει περασει κανεις miui? την περασα σε ενα κινητο με 512μβ ραμ και τρεχει αρκετα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

cpu-z νομιζω ειναι να για πισι και δειχνει μονο τον επεξεργαστη

edit: εχει περασει κανεις miui? την περασα σε ενα κινητο με 512μβ ραμ και τρεχει αρκετα καλα

 

 

Υπάρχει κ στο android κ είναι καλο

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία ,έχω παραγγείλει από to2c honor 3c wcdma 2gb την 3/3/14 track no RF207557417SG στο track που κάνω μου εμφανίζει

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/27 20:56:00

2014-03-07 13:43, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/27 20:56:00

2014-03-09 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-03-07 00:00, Received from Customer

έστειλα μήνυμα στο to2c για να μου δώσουν περισσότερες πληροφορίες στο που βρίσκεται το δέμα και γιατί φαίνεται κολλημένο στις 9/3

μου απάντησαν με την σειρά τους ότι το δέμα είναι αθηνα από τις 10/3 βέβαια εγώ έχω βάλει διεύθυνση Λέρος Δωδεκάνησα ,

με αυτό που απορώ είναι αφού στα tracking συστήματα δεν φαίνεται κάτι άλλο εκτός από αυτό που επισυναψα, αυτοί που το βρήκαν:worry: ?

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία ,έχω παραγγείλει από to2c honor 3c wcdma 2gb την 3/3/14 track no RF207557417SG στο track που κάνω μου εμφανίζει

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/27 20:56:00

2014-03-07 13:43, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/27 20:56:00

2014-03-09 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-03-07 00:00, Received from Customer

έστειλα μήνυμα στο to2c για να μου δώσουν περισσότερες πληροφορίες στο που βρίσκεται το δέμα και γιατί φαίνεται κολλημένο στις 9/3

μου απάντησαν με την σειρά τους ότι το δέμα είναι αθηνα από τις 10/3 βέβαια εγώ έχω βάλει διεύθυνση Λέρος Δωδεκάνησα ,

με αυτό που απορώ είναι αφού στα tracking συστήματα δεν φαίνεται κάτι άλλο εκτός από αυτό που επισυναψα, αυτοί που το βρήκαν:worry: ?

 

κοιταξα στο elta track και δεν το ειδα στο αεροδρομιο της αθηνας... μαλλον προκειται για καθυστερηση ανοιγματος των δεματων στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία ,έχω παραγγείλει από to2c honor 3c wcdma 2gb την 3/3/14 track no RF207557417SG στο track που κάνω μου εμφανίζει

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/27 20:56:00

2014-03-07 13:43, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/27 20:56:00

2014-03-09 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-03-07 00:00, Received from Customer

έστειλα μήνυμα στο to2c για να μου δώσουν περισσότερες πληροφορίες στο που βρίσκεται το δέμα και γιατί φαίνεται κολλημένο στις 9/3

μου απάντησαν με την σειρά τους ότι το δέμα είναι αθηνα από τις 10/3 βέβαια εγώ έχω βάλει διεύθυνση Λέρος Δωδεκάνησα ,

με αυτό που απορώ είναι αφού στα tracking συστήματα δεν φαίνεται κάτι άλλο εκτός από αυτό που επισυναψα, αυτοί που το βρήκαν:worry: ?

 

κανει περιπου 20 μερες να ερθει,δεν εχει φτασει ακομα,να κοιτας στο http://www.singpost.com και οταν γραψει arrived at overseas τοτε να κοιτας στο σαιτ του ελτα.το δεμα εφυγε στις 9 λες να εφτασε στις 10?

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

κανει περιπου 20 μερες να ερθει,δεν εχει φτασει ακομα,να κοιτας στο http://www.singpost.com και οταν γραψει arrived at overseas τοτε να κοιτας στο σαιτ του ελτα.το δεμα εφυγε στις 9 λες να εφτασε στις 10?

 

εμενα προσωπικα που παρηγγειλα 5 κινητα απο κινα ολα εκαναν 15-17 μερες... πολυ μου φαινεται για να μην εχει εμφανιστει καν στα ελτα

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία ,έχω παραγγείλει από to2c honor 3c wcdma 2gb την 3/3/14 track no RF207557417SG στο track που κάνω μου εμφανίζει

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/27 20:56:00

2014-03-07 13:43, Item in conta IPS, IPS

 

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/27 20:56:00

2014-03-09 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-03-07 00:00, Received from Customer

έστειλα μήνυμα στο to2c για να μου δώσουν περισσότερες πληροφορίες στο που βρίσκεται το δέμα και γιατί φαίνεται κολλημένο στις 9/3

μου απάντησαν με την σειρά τους ότι το δέμα είναι αθηνα από τις 10/3 βέβαια εγώ έχω βάλει διεύθυνση Λέρος Δωδεκάνησα ,

με αυτό που απορώ είναι αφού στα tracking συστήματα δεν φαίνεται κάτι άλλο εκτός από αυτό που επισυναψα, αυτοί που το βρήκαν:worry: ?

 

Έχω ακριβώς την ίδια παραγγελία. Από to2c στις 3/3, στις 7/3 Item in conta IPS και 9/3 Despatched to overseas. Πρέπει να έφυγαν μαζί επομένως. Στο trackitonline μου βγάζει οτι είναι On route ακόμη για Ελλάδα. Πήρα στα Ελτα σήμερα και λένε οτι δεν έχει φτάσει Ελλάδα ακόμη η αποστολή. Έστειλα στο tο2c αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμη. Το Σάββατο κλείνει το 20ήμερο απο την ώρα που έφυγε, ελπίζω ότι σύντομα θα φτάσει!

Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα που παρηγγειλα 5 κινητα απο κινα ολα εκαναν 15-17 μερες... πολυ μου φαινεται για να μην εχει εμφανιστει καν στα ελτα

 

το site της singpost δεν λεει καν οτι εχει φτασει ελλαδα.υπομονη,και ειμαστε εκτος θεματος εδω

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό που θέλω να επισημάνω είναι γιατί οι Κινέζοι δίνουν τέτοιου είδους απαντήσεις ,ότι το δέμα είναι τάχα Αθηνα ,έχουν κάποιο όφελος ? ,απεναντίας ανησυχώ περισσότερο εάν ένα δέμα έχει φτάσει εντός, και έχει καθυστερήσει τόσο !!
Link to comment
Share on other sites

Στα εκανα 1 - 2 - 3 :)

1) Υπαρχει η εργοστασιακη rom που δεν εχει ελληνικα, δεν εχει google play.

Σε αυτη τη rom μπορεις να βαλεις το google play και μια εφαρμογη για 160 χαρακ. στα sms. Mετα μπορεις να το κανεις root να βαλεις μια εφαρμογη για να σου μετατρεψει ολες της εφαρμογες στα ελληνικα. Το μενου ''ρυθμισεις'' δεν αλλαζει και μενει στα αγγλικα.

Σε αυτη την περιπτωση η καμερα δουλευει κανονικα. Με ρουταρισμενο τηλεφωνο δεν θα μπορεις να κανεις αναβαθμισεις.

Υπαρχει και η ανεπισημη rom που βαζουν τα καταστηματα και εχουν βαλει ελληνικα, στο ποστ 675 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380522&page=45 ο hs2000corolla γραφει απτό to2c 8 εχει η καμερα κανονικά κ 5 η μπροστά , στην αλλη ελληνικη(multi) rom που βρηκαμε βγαζει μεχρι 5mp. Και εδω παλι δεν υπαρχει αναβαθμιση.

2) Το <<προβλημα>> ειναι οτι οταν βαζουμε ενα βιντεο να παιξει στο παρασκηνιο και κανουμε κατι αλλο το τηλεφωνο παει σαν σε αργη κινηση, αυτο το εδειξα και στο βιντεο που ανεβασα :)

3g εχουμε μονο στη μια sim, δεν μπορουμε να επιλεξουμε μεσα απο το μενου το ποια καρτα θα εχει 3g.

 

 

Προσωπικα εχω τη μαμισια rootαρισμενη, οταν βγαινει update το κατεβαζω στο τηλεφωνο --> φλασαρω μεσω pc την unbrick rom --> κανω update --> root --> βαζω το titanium και κανω επαναφορα στις εφαρμογες μου για να μην το ''στηνω'' απο την αρχη.

 

Οποτε φιλος κατα την γνωμη σου καλυτερα να τοπαραγγειλω ''μαμα'' χωρις root και Ελληνικα για να μπορω να κανω αναβαθμισεις στο λειτουργικο η να θυσιασω τις αναβαθμισεις για τα Ελληνικα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι αν και δεν το δοκιμασα ακομα.

 

Το ραδιο για να παιξει πρεπει να του φορεσεις ακουστικα? Η παιζει και σκετο?

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Οποτε φιλος κατα την γνωμη σου καλυτερα να τοπαραγγειλω ''μαμα'' χωρις root και Ελληνικα για να μπορω να κανω αναβαθμισεις στο λειτουργικο η να θυσιασω τις αναβαθμισεις για τα Ελληνικα?

Το ραδιο για να παιξει πρεπει να του φορεσεις ακουστικα? Η παιζει και σκετο?

 

Αν δεν σε "καιει" το μενού στα Ελληνικά, πάρε την original rom

Ναι, το FM radio χρειάζεται ακουστικά (τα χρησιμοποιεί ως κεραία)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλος γνωριζεις εαν περνει αναβαθμιση περα απο το 4.2 που φοραει??

 

Φίλος, διάβασα σε ένα κινέζικο φόρουμ οτι θα πάρει και 4.4 - μενει να επαληθευτεί....

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και παρέλαβα δυο extra μπαταριες

Η μια από το Vickmall, d.seven, ιδιας χωρητικότητας με την original και η 2η από το Aliexpress, Huawei, με ελαφρα διαφορετικό κωδικό αλλα και 100mAh παραπάνω (2400mAh)

Το εντυπωσιακό/αξιοσημείωτο ειναι και οτι και οι τρεις (και η αρχική δλδ) ξεκινούν στο 58% φορτίο...!

[ATTACH]43106[/ATTACH] [ATTACH]43107[/ATTACH]

 

η "μαμα" μπαταρια αριστερά στις φωτό

Edited by navi55

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Asot τι εννοεις λεγοντας "ξεκινούν στο 58% φορτίο...!" ;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Asot τι εννοεις λεγοντας "ξεκινούν στο 58% φορτίο...!" ;

Οτι μάλλον βγαίνουν από το ιδιο εργοστάσιο, με τάση 3.82volt

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω 2 Honor 3C κινητά από το vickmall. Μέχρι στιγμής φαίνεται ότι είναι αξιόπιστο κατάστημα στις αποστολές του.

 

1) Εφόσον δε με ενδιαφέρει ελληνικό μενού (ούτως ή άλλως το αγγλικό θα χρησιμοποιώ) παρά μόνο η δυνατότητα αποστολής ελληνικών sms με 160 χαρακτήρες, τότε προτείνετε να ζητήσω να μου αποσταλεί "φορώντας" τη μαμά rom?

2) Όσοι έχετε αγοράσει από vickmall έχετε προτιμήσει το πακέτο που διαθέτει nillkin case και ακουστικά ή το απλό και φθηνότερο που περιλαμβάνει απλή silicon case; Αξίζει τον κόπο να επιλέξει τη nillkin case σε σχέση με μια απλή silicon case σε ό,τι αφορά την προστασία της συσκευής από κραδασμούς και χτυπήματα; Τι χρώμα έχει η nillkin case που σας έχουν αποστείλει; Στέλνουν και κάποιο άλλο δώρο;

3) Λίγο off topic... Υπάρχει ενδεχόμενο να παρουσιαστεί πρόβλημα στο τελωνείο με ταυτόχρονη παραγγελία (και αποστολή στο ίδιο δέμα από το vickmall) και των 2 κινητών; Μήπως θα ήταν προτιμότερο να κάνω δύο ξεχωριστές παραγγελίες για να αποσταλούν σε ξεχωριστά δέματα;

Link to comment
Share on other sites

1) Εφόσον δε με ενδιαφέρει ελληνικό μενού (ούτως ή άλλως το αγγλικό θα χρησιμοποιώ) παρά μόνο η δυνατότητα αποστολής ελληνικών sms με 160 χαρακτήρες, τότε προτείνετε να ζητήσω να μου αποσταλεί "φορώντας" τη μαμά rom?

2) Όσοι έχετε αγοράσει από vickmall έχετε προτιμήσει το πακέτο που διαθέτει nillkin case και ακουστικά ή το απλό και φθηνότερο που περιλαμβάνει απλή silicon case; Αξίζει τον κόπο να επιλέξει τη nillkin case σε σχέση με μια απλή silicon case σε ό,τι αφορά την προστασία της συσκευής από κραδασμούς και χτυπήματα; Τι χρώμα έχει η nillkin case που σας έχουν αποστείλει; Στέλνουν και κάποιο άλλο δώρο;

3) Λίγο off topic... Υπάρχει ενδεχόμενο να παρουσιαστεί πρόβλημα στο τελωνείο με ταυτόχρονη παραγγελία (και αποστολή στο ίδιο δέμα από το vickmall) και των 2 κινητών; Μήπως θα ήταν προτιμότερο να κάνω δύο ξεχωριστές παραγγελίες για να αποσταλούν σε ξεχωριστά δέματα;

 

1. H μαμά εφαρμογή (σε οποιαδήποτε rom), στα SMS, βαζει περιορισμό χαρακτήρων (στα Ελληνικά). Προτείνεται άλλη εφαρμογή για 160 χαρακτήρες (μέχρι να δουλέψουν λύσεις τύπου gravity box)

2. H Nillkin case ειναι πολύ καλή (σκληρή, λεπτη, καμια σχέση με τις κλασσικές silicon). Συστήνεται, επιλέγεις από 5 χρώματα, εγώ πήρα καφέ. Τα ακουστικά που συνόδευαν, μέτρια.

3. Το κουτί του τηλεφώνου είναι 16x9x5cm, θεωρητικά το μέγεθος του πακέτου (σε 2 συσκευες: 16x9x10cm) δεν μεγαλώνει ιδιαίτερα σε δυο τηλέφωνα, ωστε να προκαλεί παραπάνω σε "ελεγχο" (και σε κάθε περίπτωση είναι μικρότερο από ενα τάμπλετ ας πούμε...!)

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα κυριοι.εχουμε μπει στην μπριζα τρεις συναδελφοι να το παραγγειλουμε.μια ερωτηση......εαν τα παραγγειλουμε και τα τρια μαζι σε ενα ονομα ,καθως ενας εχει προπληρωμενη καρτα ,θα υπαρξει προβλημα τελωνειου;και για να γλυτωσουμε τους φορους ποιος ο καλυτερος τροπος παραλαβης;καποια εταιρια κουριερ η σινγκ ποστ; ευχαριστω και συγνωμη για το off topic.
Link to comment
Share on other sites

Ζητείστε χωριστες αποστολές, με SingPost (οχι ένα δέμα...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

εγω μιας και θα του περασω miui με το που το πιασω στα χερια μου θα ζητησω αναγκαστικα με root για να μην καθομαι και παιδευομαι αδικα... (ερωτας αυτη η Miui)

edit: στα 190 δολλαρια το κινητο στο to2c

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...