Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ανοιγεις και εισαι οκ, θα σου βγαλει αναβαθμιση και βλεπεις τι θα κανεις.

 

Μαλιστα. Να το κανω ομως αναβαθμιση ή χανω τα ελληνικα που ειπατε πιο πανω;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλιστα. Να το κανω ομως αναβαθμιση ή χανω τα ελληνικα που ειπατε πιο πανω;

 

Μπορεί και νά μήν γίνεται καν η αναβάθμιση γιατι θα σού έρθει ρουταρισμενο!εγώ πάντως όταν μου έρθει εάν η ελληνική έκδοση είναι σταθερη γιά 2-3 μέρες θα μείνω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 πληκτρα αφης δεν ειναι φωτιζομενα?

 

Όχι, δεν ειναι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Να το κανω ομως αναβαθμιση ή χανω τα ελληνικα που ειπατε πιο πανω;

Η "mod" multilingual έκδοση ....Β211 δεν κάνει αναβάθμιση (ακόμα και αν το βάλετε να κάνει, αποτυγχάνει).

 

Τα 3 πληκτρα αφης δεν ειναι φωτιζομενα?

Οχι, δεν είναι.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για το κινητο αλλα και πιο γενικα... ειδα οτι εχει την mali-400 στα γραφικα... η PowerVR SGX 544 του mtk 6589 που ειχα στο zte v967s ειναι καλυτερη?

 

edit: αν θελω να εχω τις αναβαθμισεις τις Huawei (δεν με νοιαζουν τα ελληνικα ολα τα κινητα μου στα αγγλικα τα ειχα και τα εχω) πρεπει να ζητησω απο το minideal ή το vickmall να μην κανουν ρουτ και να μην βαλουν Playstore?(υποθετωντας οτι αν δεν κανουν αυτα ουτε την Multilanguage rom Θα βαλουν αν δεν ζητησω αυτα) ή πρεπει να στειλω ξεχωριστο μηνυμα λεγοντας οτι δεν θελω την Multilanguage? σε περιπτωση που θελω να την δω πως ειναι με τα ελληνικα εχουμε καποιο Link με την τελευταια Official??

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Η "mod" multilingual έκδοση ....Β211 δεν κάνει αναβάθμιση (ακόμα και αν το βάλετε να κάνει, αποτυγχάνει).

 

 

Οχι, δεν είναι.

Μιας και πλησιάζει η ώρα άφιξής εν συντομία ΕΆΝ θελει κάποιος μέ την εξελληνισμενη νά το γυρίσει στην μαμα μέ αγγλικά,κινέζικα τι κάνει κατά σειρά;και στο τέλος νά περάσει gmail,playstore, και ότι εφαρμογές έχει η Google;

Είδα το πρώτο ποστ αλλα θα ήθελα την σειρά μέ την οποια θα κάνουμε την διαδικασία.

Και επίσης εάν θελουμε νά ΓΥΡΊΣΟΥΜΕ στην εξελληνισμενη τι κάνουμε.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Συμπερασματικά λοιπόν αν κάποιος θέλει ελληνικά και δεν ενδιαφέρεται για αναβαθμίσεις δεν ζητάει να είναι root το τηλέφωνο και να έχει περασμένο play store?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για το κινητο αλλα και πιο γενικα... ειδα οτι εχει την mali-400 στα γραφικα... η PowerVR SGX 544 του mtk 6589 που ειχα στο zte v967s ειναι καλυτερη?

 

edit: αν θελω να εχω τις αναβαθμισεις τις Huawei (δεν με νοιαζουν τα ελληνικα ολα τα κινητα μου στα αγγλικα τα ειχα και τα εχω) πρεπει να ζητησω απο το minideal ή το vickmall να μην κανουν ρουτ και να μην βαλουν Playstore?(υποθετωντας οτι αν δεν κανουν αυτα ουτε την Multilanguage rom Θα βαλουν αν δεν ζητησω αυτα) ή πρεπει να στειλω ξεχωριστο μηνυμα λεγοντας οτι δεν θελω την Multilanguage? σε περιπτωση που θελω να την δω πως ειναι με τα ελληνικα εχουμε καποιο Link με την τελευταια Official??

Το zte εχει καλυτερη αλλα το zte εχει τον 6589m

Οταν φτασεις στο paypal για να πληρωσεις να τους γραψεις στο note του paypal οτι θελεις την εργοστασιακη rom και να μην βαλουν την Multilanguage rom.

Προσωπικη αποψη: δεν λεει η multi γιατι η καμερα βγαζει μεχρι 5mp.

Μιας και πλησιάζει η ώρα άφιξής εν συντομία ΕΆΝ θελει κάποιος μέ την εξελληνισμενη νά το γυρίσει στην μαμα μέ αγγλικά,κινέζικα τι κάνει κατά σειρά;και στο τέλος νά περάσει gmail,playstore, και ότι εφαρμογές έχει η Google;

Είδα το πρώτο ποστ αλλα θα ήθελα την σειρά μέ την οποια θα κάνουμε την διαδικασία.

Και επίσης εάν θελουμε νά ΓΥΡΊΣΟΥΜΕ στην εξελληνισμενη τι κάνουμε.

Φλασαρει με το flashtools την unbrick.rom > κανει τα OTA update για να φτασει στην ποιο φρεσκια rom και μετα κανει εγκατασταση το GAPPS_installer.apk

Μετα αν θες να πας παλι στη multi , κανεις root > cwm recovery > κατεβαζεις στο τηλεφωνο τη multi.zip > πας στο cwm recovery > κανεις ολα τα wipe και μετα κανεις install zip τη multi rom

Συμπερασματικά λοιπόν αν κάποιος θέλει ελληνικά και δεν ενδιαφέρεται για αναβαθμίσεις δεν ζητάει να είναι root το τηλέφωνο και να έχει περασμένο play store?

To play ειναι ενα apk , εγραψα ποιο πανω, εχει - δεν εχει η rom μπορεις να το βαλεις πολυ ευκολα.

Δες και την υπογραφη μου ;)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το zte εχει καλυτερη αλλα το zte εχει τον 6589m

Οταν φτασεις στο paypal για να πληρωσεις να τους γραψεις στο note του paypal οτι θελεις την εργοστασιακη rom και να μην βαλουν την Multilanguage rom.

Προσωπικη αποψη: δεν λεει η multi γιατι η καμερα βγαζει μεχρι 5mp.

 

Φλασαρει με το flashtools την unbrick.rom > κανει τα OTA update για να φτασει στην ποιο φρεσκια rom και μετα κανει εγκατασταση το GAPPS_installer.apk

Μετα αν θες να πας παλι στη multi , κανεις root > cwm recovery > κατεβαζεις στο τηλεφωνο τη multi.zip > πας στο cwm recovery > κανεις ολα τα wipe και μετα κανεις install zip τη multi rom

 

To play ειναι ενα apk , εγραψα ποιο πανω, εχει - δεν εχει η rom μπορεις να το βαλεις πολυ ευκολα.

Δες και την υπογραφη μου ;)

Ωραία!την multi πρέπει νά την κάνω back up η μπα;

Το flashtool where is it;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Θα παραγγείλω απόψε από minideal ή to2c. Λογικά θα το πάρω unroot για να το κανω μετα εγώ με τις οδηγίες σας.

 

Δυστυχώς δεν έχω διαβάσει το θέμα, γιατί παρακολουθούσα το αντίστοιχο του Inew V3.

Πρέπει να ξέρω κάτι πριν το παραγγείλω ή προχωράω ακάθεκτος; Διάβασα πως η multilang.rom επηρεάζει την κάμερα. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!την multi πρέπει νά την κάνω back up η μπα;

Το flashtool where is it;

Ή θα κανεις backup απο cwm recovery ή μπορεις να την κατεβασεις απο το ιντερνετ και να τη φλασαρεις μεσω recovery

Οδηγός επιβίωσης για Flashing

http://en.miui.com/download-211.html αυτη ειναι miui rom για το κινητο?

Ναι, υπαρχουν και αλλες, να προσεξεις τις οδηγιες εγκαταστασης

Καλησπέρα παιδιά.

 

Θα παραγγείλω απόψε από minideal ή to2c. Λογικά θα το πάρω unroot για να το κανω μετα εγώ με τις οδηγίες σας.

 

Δυστυχώς δεν έχω διαβάσει το θέμα, γιατί παρακολουθούσα το αντίστοιχο του Inew V3.

Πρέπει να ξέρω κάτι πριν το παραγγείλω ή προχωράω ακάθεκτος; Διάβασα πως η multilang.rom επηρεάζει την κάμερα. Ισχύει;

Ναι, βγαζει 5mp αντι για 8,

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ή θα κανεις backup απο cwm recovery ή μπορεις να την κατεβασεις απο το ιντερνετ και να τη φλασαρεις μεσω recovery

Οδηγός επιβίωσης για Flashing

 

Ναι, υπαρχουν και αλλες, να προσεξεις τις οδηγιες εγκαταστασης

 

Ναι, βγαζει 5mp αντι για 8,

 

really? Τι σκατά κάνανε στην ROM? :confused:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ή θα κανεις backup απο cwm recovery ή μπορεις να την κατεβασεις απο το ιντερνετ και να τη φλασαρεις μεσω recovery

Οδηγός επιβίωσης για Flashing

 

Ναι, υπαρχουν και αλλες, να προσεξεις τις οδηγιες εγκαταστασης

 

Ναι, βγαζει 5mp αντι για 8,

 

τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..... και εγω που ειμαι τελειως ασχετος πως θα την επαναφερω,καποιος να βαλει βημα βημα τα σταδια επαναφορας στην αρχικη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπαρχουν και αλλες, να προσεξεις τις οδηγιες εγκαταστασης

 

εχει κατι ιδιαιτερο ή τον κλασικο τροπο κατεβασμα και περασμα απο cwm?

Link to comment
Share on other sites

Άρα παιδιά γιατί μπερδεύτηκα.. Αν θέλω ελληνικά, root και play store το ζητάω από το to2c κατά την παραγγελία με το μειονέκτημα να μην παίρνει τις επίσημες αναβαθμίσεις και να βγάζει φωτογραφίες 5mp αντί για οκτώ? Τα λέω σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Άρα παιδιά γιατί μπερδεύτηκα.. Αν θέλω ελληνικά, root και play store το ζητάω από το to2c κατά την παραγγελία με το μειονέκτημα να μην παίρνει τις επίσημες αναβαθμίσεις και να βγάζει φωτογραφίες 5mp αντί για οκτώ? Τα λέω σωστά?

 

σωστοτατα!!

Link to comment
Share on other sites

τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..... και εγω που ειμαι τελειως ασχετος πως θα την επαναφερω,καποιος να βαλει βημα βημα τα σταδια επαναφορας στην αρχικη ρομ?

:( Απαντηθηκε λιγα ποστ ποιο πριν :(

Μιας και πλησιάζει η ώρα άφιξής εν συντομία ΕΆΝ θελει κάποιος μέ την εξελληνισμενη νά το γυρίσει στην μαμα μέ αγγλικά,κινέζικα τι κάνει κατά σειρά;και στο τέλος νά περάσει gmail,playstore, και ότι εφαρμογές έχει η Google;

Είδα το πρώτο ποστ αλλα θα ήθελα την σειρά μέ την οποια θα κάνουμε την διαδικασία.

Και επίσης εάν θελουμε νά ΓΥΡΊΣΟΥΜΕ στην εξελληνισμενη τι κάνουμε.

 

Φλασαρει με το flashtools την unbrick.rom > κανει τα OTA update για να φτασει στην ποιο φρεσκια rom και μετα κανει εγκατασταση το GAPPS_installer.apk

Μετα αν θες να πας παλι στη multi , κανεις root > cwm recovery > κατεβαζεις στο τηλεφωνο τη multi.zip > πας στο cwm recovery > κανεις ολα τα wipe και μετα κανεις install zip τη multi rom

 

To play ειναι ενα apk , εγραψα ποιο πανω, εχει - δεν εχει η rom μπορεις να το βαλεις πολυ ευκολα.

Δες και την υπογραφη μου ;)

 

Ή θα κανεις backup απο cwm recovery ή μπορεις να την κατεβασεις απο το ιντερνετ και να τη φλασαρεις μεσω recovery

Οδηγός επιβίωσης για Flashing ,

 

εχει κατι ιδιαιτερο ή τον κλασικο τροπο κατεβασμα και περασμα απο cwm?

Παρε το recovery backup σου και δοκιμασε με τον κλασικο τροπο.

Μιας και σε βλεπω να ασχολεισε δες και στο 4pda, κατω-κατω σε αυτο το ποστ εχω λινκ με modαρισματα απο το ρωσικο ;)

 

 

Για το U-10 (2ram - 8gb) οδηγος για recovery - google app - root

Δοκιμαζετε με δικη σας ευθυνη

Πρεπει να εχουμε συνδεσει καποια στιγμη το τηλεφωνο με το pc μας μεσω usb για να κατεβασει τους driver.

 

Κατεβαζουμε τα απαραιτητα αρχεια χυμα στην καρτα micro sd στο τηλεφωνο μας (δεν τα αποσυμπιεζουμε)

1) UPDATE-SuperSU-v1.93.zip

2) gapps-jb-20130812-signed.zip

3) Κλειστε το τηλεφωνο και βγαλτε τη μπαταρια.

,

,

Στο pc

Κατεβαζουμε το αρχειο CWM.rar στο pc μας και το αποσυμπιεζουμε.

Ανοιγουμε το flash tool και ακολουθουμε τη διαδικασια απο τον οδηγο του Σταυρου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 , στο 3c δεν χρειαζετε να βαλουμε τη μπαταρια, το flash tool μεταφερει τα αρχεια χωρις την αναγκη της μπαταριας.

Οταν τελειωσει το φλασαρισμα με το flash tool του cwm recovery βαζουμε τη μπαταρια και κραταμε πατημενο το πληκτρο volume up(+) και το power(on-off), οταν κανει δονηση το τηλεφωνο αφηνουμε το power(on-off), το volume up(+) δεν το αφηνουμε και περιμενουμε να μπουμε σε cwm recovery.

Στο recovery κανουμε install zip from sd > κανουμε εγκατασταση πρωτα το UPDATE-SuperSU-v1.93.zip μετα το gapps-jb-20130812-signed.zip και μετα reboot system now.

 

Τα ευσημα και τα αρχεια για να τα κατεβασετε, στο ποστ 512 http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=542372&st=500

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cwm χωρις κανενα προβλημα, πηρα και ενα backup της ρομ που ειχε με τα Ελληνικα και λεω να δοκιμασω καμια αλλη. Εχετε να προτεινεται καμια? Και αν ειναι και σε zip να την πεταξω στην καρτα και να την περασω απο cwm ακομα καλυτερα!:)

Επισης τι προσεχουμε οταν ψαχνουμε για ρομ? Πως καταλαβαινουμε οτι ειναι για την συσκευη μας?

Edited by alexx
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cwm χωρις κανενα προβλημα, πηρα και ενα backup της ρομ που ειχε με τα Ελληνικα και λεω να δοκιμασω καμια αλλη. Εχετε να προτεινεται καμια? Και αν ειναι και σε zip να την πεταξω στην καρτα και να την περασω απο cwm ακομα καλυτερα!:)

Επισης τι προσεχουμε οταν ψαχνουμε για ρομ? Πως καταλαβαινουμε οτι ειναι για την συσκευη μας?

Υπαρχει το Τ-00 το Τ10 το U10(1ram) και το U10(2ram) , δες στο τηλεφωνο σου το build number και αν εχεις το U10 δες και τη ram.

Δοκιμασα καποιες rom στο δικο μου (U10 2ram) σημερα απο εδω http://www.ydss.cn/plugin.php?id=ydss_rom:index&a=post&u=379&t=593&p=1&s=1 , ειδα πολλα fc στις εφαρμογες τη google, θα δωσω μια ευκαιρια ακομα στη H30-U10-B605-zwx110.zip , αν θυμαμαι καλα εχει full root προσβαση και δουλευει το xposed

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πριν παραγγειλω σε λιγακι.

 

edit: γενικά θέλω να κάνω εγώ root και ν' ασχοληθώ όσο μπορω - δεν έχω ξανασχοληθεί Ποτέ! Αν το κάνω εγώ root μπορώ να εγκαταστήσω μόνος μου και το google play κτλ; Επίσης, εφόσον το κάνω root μπορώ μετά να αλλάζω rom κτλ κατ'επιλογή (σε περίπτωση που χρειαστεί η ελληνική παρά τις παρενέργειες);

Edited by psilikatzis
Link to comment
Share on other sites

:( Απαντηθηκε λιγα ποστ ποιο πριν :(

 

 

,

 

 

 

Παρε το recovery backup σου και δοκιμασε με τον κλασικο τροπο.

Μιας και σε βλεπω να ασχολεισε δες και στο 4pda, κατω-κατω σε αυτο το ποστ εχω λινκ με modαρισματα απο το ρωσικο ;)

 

 

Για το U-10 (2ram - 8gb) οδηγος για recovery - google app - root

Δοκιμαζετε με δικη σας ευθυνη

Πρεπει να εχουμε συνδεσει καποια στιγμη το τηλεφωνο με το pc μας μεσω usb για να κατεβασει τους driver.

 

Κατεβαζουμε τα απαραιτητα αρχεια χυμα στην καρτα micro sd στο τηλεφωνο μας (δεν τα αποσυμπιεζουμε)

1) UPDATE-SuperSU-v1.93.zip

2) gapps-jb-20130812-signed.zip

3) Κλειστε το τηλεφωνο και βγαλτε τη μπαταρια.

,

,

Στο pc

Κατεβαζουμε το αρχειο CWM.rar στο pc μας και το αποσυμπιεζουμε.

Ανοιγουμε το flash tool και ακολουθουμε τη διαδικασια απο τον οδηγο του Σταυρου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 , στο 3c δεν χρειαζετε να βαλουμε τη μπαταρια, το flash tool μεταφερει τα αρχεια χωρις την αναγκη της μπαταριας.

Οταν τελειωσει το φλασαρισμα με το flash tool του cwm recovery βαζουμε τη μπαταρια και κραταμε πατημενο το πληκτρο volume up(+) και το power(on-off), οταν κανει δονηση το τηλεφωνο αφηνουμε το power(on-off), το volume up(+) δεν το αφηνουμε και περιμενουμε να μπουμε σε cwm recovery.

Στο recovery κανουμε install zip from sd > κανουμε εγκατασταση πρωτα το UPDATE-SuperSU-v1.93.zip μετα το gapps-jb-20130812-signed.zip και μετα reboot system now.

 

Τα ευσημα και τα αρχεια για να τα κατεβασετε, στο ποστ 512 http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=542372&st=500

 

απαντηθηκε για οσους ξερουν τι να κανουν,για τους υπολοιπους που δεν το ξερουν τι να καταλαβουν?

Link to comment
Share on other sites

Άρα παιδιά γιατί μπερδεύτηκα.. Αν θέλω ελληνικά, root και play store το ζητάω από το to2c κατά την παραγγελία με το μειονέκτημα να μην παίρνει τις επίσημες αναβαθμίσεις και να βγάζει φωτογραφίες 5mp αντί για οκτώ? Τα λέω σωστά?

 

Εγώ πάντως με ακριβως αυτά που λες κ απτό to2c 8εχει η καμερα κανονικά κ 5 η μπροστά κ έχει την στοκ κάμερα της Google για εφαρμογή φωτό. Βέβαια αναβαθμίσεις γιοκ.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...