Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα...... Το xposed δεν .....

 

η λύση στο θέμα αυτό είναι εδώ ή εδώ (οι περισσότεροι με επώνυμα κινητά - πχ HTC λένε οτι τους δούλεψε το δεύτερο)

Δεν δουλεψε τιποτα απο αυτα, παντος ευχαριστω :)

Πάντως αυτή η ασπριλα στα μενού και στην status bar αρχίζει και δε μου αρέσει καθόλου... Μέ βλέπω όπως έρθει νά το δίνω τελικά...όταν έρθει θα σας ενημερώσω

Συνηθεια ειναι.

Να σε παω και στα του gps - igo, εκανα μια διαδρομη 30χλμ σε 38λεπτα και εχασα 8% μπαταρια. Η διαδρομη ειχε περασμα απο 4-5 τουνελ και το μεγαλυτερο σε μηκος ηταν 700 μετρα, οταν εβγαινα απο το τουνελ εβρισκε ακαριαια το στιγμα. Ειχα βαλει προορισμο για το σπιτι μου, κατα την πλοηγηση ακολουθησα ~10 φορες διαφορετικη διαδρομη απο αυτη που μου ελεγε και εκανε επανυπολολγισμο πολυ γρηγορα χωρις να κολλησει πουθενα. 8 - 9 δορυφορους κλειδωμενους με υψηλο snr οσες φορες το κοιταξα.

Εχω την 7.6(2.1) με skin του Ανδρεα ;) πρεπει να κανω αναβαθμιση :O

Τελικα βγηκε προβληματικο;

Το τηλεφωνο ειναι μια χαρα, ο απλος χρηστης δεν θα εχει σοβαρα <<προβληματα>> , το μονο που πρεπει να κανει ειναι να κατεβασει μια εφαρμογη απο το play για να εχει 160 χαρακτηρες στα sms.

Ο browser αργει να εμφανισει το flash περιεχομενο (αυτο το περιμενα) λογο GPU: Mali-400 , οπου και στα 3D benchmark test ειναι κατωτερος απο τον 6589t. Εδω αν κανω καπου λαθος ας με διορθωσει καποιος για τι δεν τα γνωριζω καλα :)

Ο απλος χρηστης δυσκολα θα βαλει να τρεχουν βιντεο και να κανει και τα υπολοιπα που δειχνω στο βιντεο, απλα το εκανα για να το δει ενας φιλος.

Τα προβληματα (προσωπικη αποψη) ειναι τρια και ολα ξεκινουν επιδη (1)δεν εχουμε full προσβαση root και αυτο δημιουργει και το δευτερο προβλημα που (2)δεν κανει εγκατασταση το xposed και (3)δεν μπορουμε να ''περαξουμε'' το ''hosts'' και σκανε διαφημισεις μεσα στις εφαρμογες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα ενα xiaomi hongmi και μου το κλεψανε. οποτε ειμαι για αλλο . το ερωτημα ειμαι το honor 3c με τα 2 γιγα ειναι καλυτερο απο αυτο που ειχα; μικρη ειναι η διαφορα τιμης.
Link to comment
Share on other sites

Καλα για τετοια προβληματα... μια χαρα ειναι :D

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!!

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα xiaomi hongmi και μου το κλεψανε. οποτε ειμαι για αλλο . το ερωτημα ειμαι το honor 3c με τα 2 γιγα ειναι καλυτερο απο αυτο που ειχα; μικρη ειναι η διαφορα τιμης.

 

Ποιοτικά τα τηλέφωνα ειναι αντίστοιχου επιπεδου. Καλές οθόνες και γενικά ικανοποιητικές αποδόσεις. Οι λεπτομερειες που κανουν την διαφορά ειναι τα 2 GB μνημης τα οποια νομίζω ειναι αρκετά σημαντικά. Και στο 2 το GPS λειτουργεί κανονικά και δεν έχει τα προβληματα άλλων mediatek κινητών. ΤΟ 3C δεν υποστηρίζει OTG και το Hongmi έχει την υποστήριξη της κοινοτητας του MIUI, αλλά η Huawei κυκλοφορεί συχνα updates καθώς και το 3C έχει πουλήσει πολύ καλα και ειναι ενα πολύ δημοφιλές μοντέλο. Για απλή χρήση καθημερινή χρήση και τα δυο ειναι πολυ καλα. Η καμερα του 3C ειναι f2.0 (και χωρίς να ειμαι ειδικός) μπορω να πω οτι μου αφησε καλυτερη αισθηση.

Για εμενα που γενικα δεν ρουταρω, ούτε πειράζω κινητά το Honor ειναι πιο φρέσκο. Επίσης αναμένονται και νέες εκδόσεις Hongmi. Κάτι που ίσως θα πρέπει να το λάβεις υπόψη σου.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αναμενω μέρα με τη μέρα(εχει φτασει ηδη αεροδρόμιο) 3 ερωτησουλες στα γρήγορα.

1ον όταν συνδέσεις το gmail σου συγχρονίζει αυτόματα τις επαφες σου κ τις υπολοιπες εφαρμογες τις google όπως όλα τα android ή έχει κανένα πρόβλημα λόγω του περιβάλλον της huawei?

2ον τελικά οι multilingual Ρομ (εγώ το περιμένω απο to2c) παίρνουν αναβαθμίσεις;

Κ 3ον αν περάσω την official en/cn rom υπάρχει εφαρμογή εν τέλει που να μεταφράζει το μενού κ να δουλευει;(morelocal κλπ);

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αναμενω μέρα με τη μέρα(εχει φτασει ηδη αεροδρόμιο) 3 ερωτησουλες στα γρήγορα.

1ον όταν συνδέσεις το gmail σου συγχρονίζει αυτόματα τις επαφες σου κ τις υπολοιπες εφαρμογες τις google όπως όλα τα android ή έχει κανένα πρόβλημα λόγω του περιβάλλον της huawei?

 

Σε μενα αυτο εγινε αυτοματα, χωρις να το καταλαβω καν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αναμενω μέρα με τη μέρα(εχει φτασει ηδη αεροδρόμιο) 3 ερωτησουλες στα γρήγορα.

1ον όταν συνδέσεις το gmail σου συγχρονίζει αυτόματα τις επαφες σου κ τις υπολοιπες εφαρμογες τις google όπως όλα τα android ή έχει κανένα πρόβλημα λόγω του περιβάλλον της huawei?

2ον τελικά οι multilingual Ρομ (εγώ το περιμένω απο to2c) παίρνουν αναβαθμίσεις;

Κ 3ον αν περάσω την official en/cn rom υπάρχει εφαρμογή εν τέλει που να μεταφράζει το μενού κ να δουλευει;(morelocal κλπ);

 

1. Δουλευει όπως όλα.

2. Μέχρι τώρα η ROM του to2c δεν έχει βγάλει αναβαθμίσεις ΟΤΑ

3. Δεν ξέρω / δεν απαντώ :p

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά βλέπω έχει 2 μοντέλα, τι διαφορές έχουν?

 

http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-ogs-screen-3g-wcdma-smartphone-white.html

 

http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-ogs-screen-3g-wcdma-white.html

 

Edit : τώρα το είδα έχει και θήκη

Αξίζει η να πάρω καλύτερα μια από ebay ?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά βλέπω έχει 2 μοντέλα, τι διαφορές έχουν?

http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-ogs-screen-3g-wcdma-smartphone-white.html

http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-ogs-screen-3g-wcdma-white.html

Edit : τώρα το είδα έχει και θήκη - Αξίζει η να πάρω καλύτερα μια από ebay ?

 

Θήκη και ακουστικά, για $10 - για μένα, αξίζει!

Θανάση δοκίμασες αν υποστηρίζει usb otg; Και επίσης έχει όντως fast charge; Πόση ώρα κάνει να φορτίσει η μπαταρία;

 

Ο κομψότατος φορτιστής της Huawei δίνει 5.0V/1Amp, οπότε είναι δεδομένο οτι θα κάνει περίπου 2,5 ώρες για να φορτίσει την 2300mAh μπαταρία.

Το USB OTG δεν φαίνεται να δουλευει και σε μένα (με την mod multilingual rom)

---------------------------------------------

Παρέλαβα!

Παραγγελία στο Vickmall 1η Μαρτίου, αναχώρηση απο SG airport 6/3, άφιξη GR airport 21/3

Ολα φαίνονται να λειτουργουν φυσιολογικά, η μπαταρία ήταν στο 49%. Το τηλέφωνο είναι root και η rom (με αριθμό Β211?) μου πρότεινε αναβάθμιση, από Β111 σε Β118 - δεν προχώρησα ακόμη.

update: Δεν μπορεί να προχωρήσει η συγκεκριμένη αναβάθμιση - root & official update δεν φαίνονται να συμβαδίζουν...

[ATTACH]42859[/ATTACH] [ATTACH]42860[/ATTACH]

Το εξελληνισμένο μενού φαίνεται αρκετά καλό

 

[ATTACH]42861[/ATTACH] [ATTACH]42862[/ATTACH]

Εβγαλα και μερικές φωτό σε σχέση με το Jiayu G4, το οποίο θα αναχωρήσει σύντομα...

http://i.imgur.com/JePe1irl.jpg http://i.imgur.com/uh24SCIl.jpg

Στα εικονίδια υπάρχει ένα εικονίδιο που μεταφράζεται σε Licence Manager, το οποίο λεει (στα κινέζικα) οτι το τηλεφωνο είναι ροοτ και άλλα...

[ATTACH]42863[/ATTACH]

Με παρατεταμένο πάτημα στα Facebook, Twitter, Viber, WhatsApp, στον "κάδο" και έκανα κατευθείαν uninstall!

 

 

Θα επανέλθω στο ίδιο πόστ με συμπληρώσεις

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητος Αντωνη , περιμενουμε την αποψγη σου :)

 

Αν κανεις update μαλλον θα χασεις τα ελληνικα.

Στη Β118 μπορεις (αν καταλαβα καλα απο τα ξενα site) να κανεις root μονο με το framaroot.1.9.3.zip.

Εμεινα στην Β117

 

edit: δες αν μπορεις αν εχεις φουλ προσβαση root στη διαδρομη c/system/etc> εκει μπορεις να διαγραψεις ή να τροποποιησεις το αρχειο hosts ?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδία, μια επεξήγηση στο τι πρέπει να κάνουμε επιδη δεν καταλαβαίνω. Από το ποστ 72 και κάτω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=51325072

Συγνώμη για το διπλό ποστ

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδία, μια επεξήγηση στο τι πρέπει να κάνουμε επιδη δεν καταλαβαίνω. Από το ποστ 72 και κάτω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=51325072

Συγνώμη για το διπλό ποστ

 

O τύπος που σου απαντά, μιλάει για το σφάλμα app_process could not be overwritten, αυτό που έδωσες σε εικόνα στο ποστ σου #592

Προτείνει (μέσω busybox), να ανοίξεις παραθυρο command και να δώσεις την εντολή chattr to disable the i attribute (να αλλάξεις την ιδιότητα i) στο αρχείο app_process

edit: δες αν μπορεις αν εχεις φουλ προσβαση root στη διαδρομη c/system/etc> εκει μπορεις να διαγραψεις ή να τροποποιησεις το αρχειο hosts ?

Ναι μπορώ να το διαγράψω (με Root Browser)

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα κ εγώ!

...κ για πείτε βρε φωστηρες που βρίσκεται το κουμπί που σε παει στις εφαρμογές που εχεις εγκατεστημένες(όχι στη διαχείριση ουτε στα widget) γιατί δεν υπάρχει πουθενά;;;;

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το interface της Huawei ειναι περίπου σαν την miui - όλες οι εφαρμογές είναι άμεσα διαθέσιμες (στις αρχικές οθόνες) ή σε φακέλους (φτιάχνεις καινούργιο, ακουμπώντας ενα εικονίδιο πάνω σε ένα άλλο)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

O τύπος που σου απαντά, μιλάει για το σφάλμα app_process could not be overwritten, αυτό που έδωσες σε εικόνα στο ποστ σου #592

Προτείνει (μέσω busybox), να ανοίξεις παραθυρο command και να δώσεις την εντολή chattr to disable the i attribute (να αλλάξεις την ιδιότητα i) στο αρχείο app_process

 

Ναι μπορώ να το διαγράψω (με Root Browser)

Sorry αλλα που θα βρω να ανοιξω το παραθυρο ?

Μόλις το παρέλαβα κ εγώ!

...κ για πείτε βρε φωστηρες που βρίσκεται το κουμπί που σε παει στις εφαρμογές που εχεις εγκατεστημένες(όχι στη διαχείριση ουτε στα widget) γιατί δεν υπάρχει πουθενά;;;;

Ολες οι εφαρμογες ειναι αριστερα-δεξια απο την αρχικη οθονη δεν υπαχει app drawer

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση βάλε από το play την εφαρμογή terminal emulator και σε αυτό δίνεις τις εντολές που ζητάει
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κάνω σωστά, μου βγάζει αυτό .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση δοκίμασε με την σειρά τις παρακάτω εντολές

su---> enter ελπίζω εδώ να σου δώσει superuser πρόσβαση

cd /system/bin -->enter

chattr -i app_process --->enter

και δοκιμασε εγκατάσταση του xposed framework

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέει το κινητό ;; Ένα φιλαράκι ψάχνει και μάλλον θα καταλήξει εδώ αντι για το s3 ! Απο Minideal έχει πολύ καλή τιμή !
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε ευχαριστώ, παίρνει πρόσβαση root και μετά βγάζει not found.

Το παρατάω προς το παρόν, θα βάλω μια τη multi land να δω τι γίνεται σε αυτή

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η multilingual rom του vickmall ήταν τίμια αλλα προλαβα να δω αρκετά fc...

Πέρασα λοιπόν κατευθείαν (μέσω καθαρής κάρτας SD) τον φάκελο dload και έκανα εύκολα αναβάθμιση σε Β118, η οποία φαίνεται σταθερότατη και έχει αρκετές βελτιώσεις (η Β111 πριν, είχε max 5Mp ανάλυση στην Camera...)

Επιβεβαιώνω οτι δεν έχει rootαριστεί ακόμη (δεν με προβληματίζει προς το παρόν, πιστεύω οτι είναι θέμα ημερών) και με αφορμή την αναζήτηση για εργαλεία, βρήκα αυτό το site που έχει ΠΟΛΛΕΣ ρομ (με βαθμολογία και αριθμό λήψεων) και αυτό το site με εφαρμογή για διαχείριση (και ρουτάρισμα), η έκδοση όμως 2014.02. δεν τα καταφέρνει προς το παρόν...

 

Συγκρίνω την λήψη WiFi του 3C και του Jiayu G4... (στο ίδιο σημείο...)

[ATTACH]42911[/ATTACH] [ATTACH]42912[/ATTACH]

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη επειδή έχω "καεί" αυτές τις μέρες, τι εννοείς <<η έκδοση όμως 2014.02 δεν τα καταφέρνει... >>

 

Δες στην κάμερα την επιλογή beauty

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι η πιο πρόσφατη έκδοση (κατεβασμένη πριν κανα διωρο) δεν καταφέρνει να κάνει root στην Β118.

Την βλέπω την επιλογή "beauty" αλλα δεν καταλαβαίνω βραδιάτικα, εντος οικιας, τι στο καλό κάνει...

Επίσης παρατήρησα οτι όταν χρησιμοποιούμε την front camera, εχει λιγότερες επιλογές!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλη καμερα που κατεβασα για το Jiayu4g αλλα θα την κατεβασω 100% κ στο Χονορακι μου οταν ερθει ειναι η "A Better Camera". Απιστευτες λειτουργιες κ' πολυ καλο τραβηγμα βιντεο κ φωτος. (την premium πηρα ειχε κ' αλλες επιλογες πολυ χρησιμες)

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...