Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε ένα ota b118

 

Το ειδα το μεσημερι και (ισως) βιαστηκα να το κανω. Δεν καταλαβα να αλλαξε κατι παντως ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζητώ συγγνώμη για τη σύγχυση στο/α προηγούμενα ποστ.

Τα προβλήματα (εκτός τού hosts) δείχνουν να διορθωθηκαν, το λαθος ηταν δικο μου.

Υπάρχει μια εφαρμογή με όνομα phone manager, αυτή η εφαρμογή έχει ρυθμίσεις διαχείρισης και στην επιλογή power saving > ήταν στο smart και "σκότωνε" εφαρμογές όταν έκλεινε η οθόνη, την έβαλα στο normal και επέλεξα στο protected apps ποιες εφαρμογές ΔΕΝ θα κλείνουν ποτέ. Επίσης στο phone manager > start up manager επέλεξα ποιες εφαρμογές θα ανοίγουν με το bootαρισμα .

Το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά!

Η μπαταρία είναι μια χαρά, δεν έχει "σκαλοπάτια" ακόμα και σε reboot.

Η χρήση που έκανα ήταν με μια sim μονιμα σε 2g data on, άνοιξα την δεύτερη sim σε 3g ~3ωρες και από αυτές έκαναν πλοήγηση στο internet ~μισή ώρα. Το wi fi σχεδον ολες της ωρες ανοικτο, Κλήσεις ~10 λεπτά και φωτεινότητα πολύ χαμηλά. Τώρα είμαι με 7% μπαταρία και αφού έβγαλα τα ss έκανα δυο φορές επανεκκίνηση για να δω αν δουλεύει σωστά το phone manager.

 

Το otg δεν δουλεύει, φίλε Χρήστο θα το βάλω τώρα στο ρεύμα για φορτιστή οπότε δεν θα μπορέσω να δω πόση ώρα θέλει για να φορτίσει, επιφυλάσσομαι για την επόμενη :)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Το otg δεν δουλεύει,

 

Κρίμα η Huawei όταν είχα ρωτήσει μου απάντησε θετικά :worry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό έχει πάνω κάποιο λογότυπο της huawei ή μέσα εκεί που μπαίνει η μπαταρία? Γιατί κάποιος μου είπε ότι το honor 3c είναι άλλης κινέζικης εταιρείας και το προωθεί η huawei. Ρωτάω γιατί ψάχνομαι για ένα καλό δίκαρτο και έχω δει το G700 και το honor 3C?
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα η Huawei όταν είχα ρωτήσει μου απάντησε θετικά :worry:

Γνωριζα οτι δεν δουλευει, το δοκιμασα με δυο otg και δυο usb. Θα δοκιμασω με καποια εφαρμογη αυριο μηπως και νιωσει :lol:

Καλησπέρα. Το κινητό έχει πάνω κάποιο λογότυπο της huawei ή μέσα εκεί που μπαίνει η μπαταρία? Γιατί κάποιος μου είπε ότι το honor 3c είναι άλλης κινέζικης εταιρείας και το προωθεί η huawei. Ρωτάω γιατί ψάχνομαι για ένα καλό δίκαρτο και έχω δει το G700 και το honor 3C?

Εχει απαντηθει λιγες σελιδες ποιο πριν. Στο κουτι γραφει huawei, το ιδιο και η μπαταρια του. To ονομα honor ειναι ''σειρα'', οπως υπαρχει και η σειρα Ascend http://www.gsmarena.com/huawei-phones-58.php

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

. Εφτά ώρες χρήση οθόνης στο εικοσιτετράωρο είναι πολύ καλά κατά την γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

. Εφτά ώρες χρήση οθόνης στο εικοσιτετράωρο είναι πολύ καλά κατά την γνώμη μου.

 

Ναι μια χαρά είναι, η φωτεινότητα το βράδυ είναι σχεδόν τέρμα χαμηλά και τη μέρα σε εσωτερικούς χώρους το ειχα ~1/3, με πάνω από το 50% έκανα ελάχιστη χρήση στο τηλέφωνο. Επίσης αν δεις πάλι τα ss και προσέξεις την ώρα που έβγαλα τα δύο πρώτα και τα δυο δευτερα υπάρχει ~40λεπτα διαφορά, είχα +20λεπτα οθόνης και το ποστ το έγραψα από το τηλέφωνο.

Gravitybox θα δοκιμάσω πιστεύω σήμερα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη για τη σύγχυση στο/α προηγούμενα ποστ.

Τα προβλήματα (εκτός τού hosts) δείχνουν να διορθωθηκαν, το λαθος ηταν δικο μου.

Υπάρχει μια εφαρμογή με όνομα phone manager, αυτή η εφαρμογή έχει ρυθμίσεις διαχείρισης και στην επιλογή power saving > ήταν στο smart και "σκότωνε" εφαρμογές όταν έκλεινε η οθόνη, την έβαλα στο normal και επέλεξα στο protected apps ποιες εφαρμογές ΔΕΝ θα κλείνουν ποτέ. Επίσης στο phone manager > start up manager επέλεξα ποιες εφαρμογές θα ανοίγουν με το bootαρισμα .

Το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά!

Η μπαταρία είναι μια χαρά, δεν έχει "σκαλοπάτια" ακόμα και σε reboot.

Η χρήση που έκανα ήταν με μια sim μονιμα σε 2g data on, άνοιξα την δεύτερη sim σε 3g ~3ωρες και από αυτές έκαναν πλοήγηση στο internet ~μισή ώρα. Το wi fi σχεδον ολες της ωρες ανοικτο, Κλήσεις ~10 λεπτά και φωτεινότητα πολύ χαμηλά. Τώρα είμαι με 7% μπαταρία και αφού έβγαλα τα ss έκανα δυο φορές επανεκκίνηση για να δω αν δουλεύει σωστά το phone manager.

 

Το otg δεν δουλεύει, φίλε Χρήστο θα το βάλω τώρα στο ρεύμα για φορτιστή οπότε δεν θα μπορέσω να δω πόση ώρα θέλει για να φορτίσει, επιφυλάσσομαι για την επόμενη :)

παρατηρω στα ss οτι παροτι εχεις ανοιχτο το wifi φαινεται και εικονιδιο το G των data.σε οσα κινητα ειχα android μεχρι τωρα οταν αναβε το wifi ΔΕΝ φαινοταν το εικονιδιο ειτε g ειτε Η !και φυσικα ενοσω εισαι με wifi δεν χρησιμοποιουνται τα data του τηλεφωνου.στο hono 3c φανταζομαι το ιδιο ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

Karthan7 , αν δεν κάνω λάθος, κάπου διάβασα ότι έχεις "δουλέψει" και το xiaomi red rice.Έκλινα προς αυτό, χωρίς να έχω καταλήξει, αλλά είδα και το Honor 3c και μπερδεύτκα ακόμη περισσότερο.Ίσως πείτε ότι δεν είναι συγκρίσιμα τα μεγέθη λόγω μνήμης κτλ του honor, δεδομένου όμως ότι δεν κάνω βαριά χρήση στα τηλεφωνά μου θα ήθελα μια σαφή άποψη από κάποιον που έχει χρησιμοποιήσει και τα δυο. Μπορεί να είμαι και λίγο-πολύ εκτός νήματος αλλά παρακαλώ βοηθήστε!Ευχαριστώ.

Δεν το εχω δει το red :(

Το ειδα το μεσημερι και (ισως) βιαστηκα να το κανω. Δεν καταλαβα να αλλαξε κατι παντως ......

Εκανες root στη Β118 ?

αρα στην εξελληνισμενη εκδοση που περιμενουμε εμεις αυτα τα update δεν θα γινονται,ε?

Ειμαι με root στη Β117 για να παω στη B118 μου εβγαλε ''μηνυμα'' οτι δεν πρεπει να ειμαι root για να μην εχω προβληματα κατα τη διαδικασια του update. Προχωρησα τη διαδικασια με rootαρισμενο και μου εβγαλε σφαλμα την ''αριθμομηχανη'' κατα την εγκατασταση και δεν την εκανε, την αριθμομηχανη την εχω διαγραψει απο τη Β117 :lol: , ευτυχως με αφησε μεσα στο recovery να κανω reboot now το τηλεφωνο χωρις προβλημα.

παρατηρω στα ss οτι παροτι εχεις ανοιχτο το wifi φαινεται και εικονιδιο το G των data.σε οσα κινητα ειχα android μεχρι τωρα οταν αναβε το wifi ΔΕΝ φαινοταν το εικονιδιο ειτε g ειτε Η !και φυσικα ενοσω εισαι με wifi δεν χρησιμοποιουνται τα data του τηλεφωνου.στο hono 3c φανταζομαι το ιδιο ισχυει ?

Απλα γραφει σε ποιο δικτυο εισαι, βλεπεις πχ g - g οπου gsm(2g) - gsm(2g) ή 3g - g οπου wsdma - gsm. Οταν εισαι μονο με data διπλα απο το πρωτο εικονιδιο αντι για τοι σημα wi fi βγαζει το Η ή Η+ ή Ε....

Οταν εχεις συνδεθει σε καποιο wi fi δεν καταναλωνεις data απο τον παροχο σου(voda-wind-cote)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εκανες root στη Β118 ?

 

 

Αποδεχθηκα το update και εβαλα την B118. Εγκατασταθηκε. Δεν ξερω τι ειναι root ... (Γελατε, το ξερω !!!!)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οποιος απο εσας το εχει για πειτε μου στο youtube ερχεται και σε σας ο ηχος καθυστερημενα,δηλαδη πρωτα βλεπεις να ανοιγοκλινει το στομα και μετα να εχεται ο ηχος.
HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Αποδεχθηκα το update και εβαλα την B118. Εγκατασταθηκε. Δεν ξερω τι ειναι root ... (Γελατε, το ξερω !!!!)

Αμα δεν ξερεις εισαι ενας ευτυχισμενος κατοχος :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

Εβγαλα και ενα βιντεο για να δειτε πως ειναι στο μενου και στη χρηση του

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οποιος απο εσας το εχει για πειτε μου στο youtube ερχεται και σε σας ο ηχος καθυστερημενα,δηλαδη πρωτα βλεπεις να ανοιγοκλινει το στομα και μετα να εχεται ο ηχος.

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και στο inew v3 που έχει επίσης τον 6582 και 720p ανάλυση οθόνης.Mπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος κάτοχος αν ισχύει; Στο minideal πάντως έβγαλαν κουπόνι 9,99$ και η τελική τιμή βγαίνει στα 190$

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ξερεις εισαι ενας ευτυχισμενος κατοχος :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

Εβγαλα και ενα βιντεο για να δειτε πως ειναι στο μενου και στη χρηση του

 

Τωρα ξερω ....Διαβασα και εμαθα τι ειναι root. Και μπορω να απαντησω.

Οχι δεν εχω κανει root.

Καλα εκανα και αποδεχθηκα το update ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ξερεις εισαι ενας ευτυχισμενος κατοχος :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

Εβγαλα και ενα βιντεο για να δειτε πως ειναι στο μενου και στη χρηση του

 

Thanks Karthan για της πληροφοριες που μασ δινεις για το Honor!!!!

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...... Το xposed δεν .....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...... Το xposed δεν .....

 

η λύση στο θέμα αυτό είναι εδώ ή εδώ (οι περισσότεροι με επώνυμα κινητά - πχ HTC λένε οτι τους δούλεψε το δεύτερο)

 

Ρε φίλε, τι ωραίο interface είναι το Emotion UI - ΜΕ ΑΡΕΣΕ πολυ, ειδικά η ευκολία του "αιωρούμενου" video παραθύρου, είναι άλλο πράγμα...!

Πάντως εγώ, θα δοκιμάσω απλώς να δω αν η "εξελληνισμένη" rom που θα φοράει το δικό μου κάνει update και μετά ξήλωμα και πέρασμα της official B118 (την κατέβασα ήδη) κατευθείαν!

Δεν μπορώ να διανοηθώ οτι θα χάσω τις official αναβαθμίσεις για ενα ελληνικό μενού!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το hisuite γιατι δεν κανει download?παταω το λινκ download και βγαζει error

karthan στο βιντεο που ανεβασες ποιον launcher εχεις?τον μαμα η αλλον?

Link to comment
Share on other sites

η λύση στο θέμα αυτό είναι εδώ ή εδώ (οι περισσότεροι με επώνυμα κινητά - πχ HTC λένε οτι τους δούλεψε το δεύτερο)

 

Ρε φίλε, τι ωραίο interface είναι το Emotion UI - ΜΕ ΑΡΕΣΕ πολυ, ειδικά η ευκολία του "αιωρούμενου" video παραθύρου, είναι άλλο πράγμα...!

Πάντως εγώ, θα δοκιμάσω απλώς να δω αν η "εξελληνισμένη" rom που θα φοράει το δικό μου κάνει update και μετά ξήλωμα και πέρασμα της official B118 (την κατέβασα ήδη) κατευθείαν!

Δεν μπορώ να διανοηθώ οτι θα χάσω τις official αναβαθμίσεις για ενα ελληνικό μενού!

Ευχαριστώ φίλε Αντώνη θα το δω το βράδυ πού θα πάω στο σπίτι μου.

Το αιωρουμενο βίντεο είναι με το viral από το play, το έβαλα για να δούμε πως τρέχει το υπόλοιπο τηλέφωνο υπό πίεση, δεν ξέρω αν φαίνεται στο βίντεο, όταν έβαλα το viral οι εναλαγες στις οθόνες (αριστερά -δεξιά ) έχουν καθυστέρηση.

ρε παιδια το hisuite γιατι δεν κανει download?παταω το λινκ download και βγαζει error

karthan στο βιντεο που ανεβασες ποιον launcher εχεις?τον μαμα η αλλον?

Ξεκίνησα με τον μαμισιο και μετά το πάγωσα με το titanium backup και έβαλα τον apex pro

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω κανονικη σιμ σε μεγεθος.το honor 3c εχει και τις δυο sim micro?

Ναι. Θα πας στη vodafone και αθ στην κοψουν δωρεαν. Στον Γερμανο βγαζουν νεα με κοστος 5 €. Στην WIND δεν ξερω.

Εγω εβαλα μια vodafone και μαι wind, μου τις εκοψαν και τις δυο στη vodafone δωρεαν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή η ασπριλα στα μενού και στην status bar αρχίζει και δε μου αρέσει καθόλου... Μέ βλέπω όπως έρθει νά το δίνω τελικά...όταν έρθει θα σας ενημερώσω
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή η ασπριλα στα μενού και στην status bar αρχίζει και δε μου αρέσει καθόλου... Μέ βλέπω όπως έρθει νά το δίνω τελικά...όταν έρθει θα σας ενημερώσω

 

Αμα δεν το θες οταν ερθει εχε με στα υποψην. Thnx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...