Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G2


gsir
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο fyssas13. Τη δική μου μετά τη περιπέτεια που είχα, την άλλαξα αμέσως σε micro sim. Φίλε geoal1973 χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με το κινητό σου και τώρα πλέον μπορείς να το χρησιμοποιείς! Πάντως μετά από τρείς ημέρες δεν έχω ξανά διαπιστώσει κανένα απολύτως λειτουργικό πρόβλημα!

 

να εισαι καλα φιλε μου ευχομαι να το χαρεις και εσυ γιατι ειναι πραγματικα φανταστικη συσκευη. :)

Καλη τυχη και στα υπολοιπα παιδια που εχουν το ιδιο προβλημα μακαρι να ηξερα τι θελει για να διορθωθεί ωστε να βοηθησω περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανέλαβα την διαδικασία, που περιγράφει ο φίλος walkera82 παραπάνω, πολύ αργά χθες βράδυ. Μετά την ολοκλήρωσή της και αφού πέρασα ξανά όλες τις ρυθμίσεις, διαπίστωσα ότι το widget του καιρού λειτουργεί μια χαρά. Για άλλες εφαρμογές δεν ασχολήθηκα, προς το παρόν, θα το κάνω μόλις βρω λίγο χρόνο. Φίλε walkera82, από καρδιάς ευχαριστώ για τις ιδιαίτερα αναλυτικές και πολύ χρήσιμες οδηγίες, που με βοήθησαν να ξεπεράσω το πρόβλημα αυτό. Τώρα αν έκανα σωστά ή όχι, η πορεία θα το δείξει, πάντως προς το παρόν δεν χρειάστηκε το service και η αναγκαστική στέρηση του τηλεφώνου, για μέρες μια δεδομένου ότι είμαι επαρχία.

 

Δεν ξέρω πόσο ισχύει η θεωρία με την sim, τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση, μια και όταν αγόρασα την συσκευή αγόρασα ταυτόχρονα και καινούρια sim micro, και μετά έκανα τις όποιες αναβαθμίσεις έγιναν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλό θα ήταν να ανοίγαμε νέο θέμα για το G3 UI. Φαντάζομαι ότι πολλοί θέλουν να φορέσουν την καινούργια εμφάνιση του G3 στο G2 τους, μαζί με τις καινούργιες εφαρμογές και τα νέα γραφικά.

Τι μας αρέσει στο G3 και τι θέλουμε να κρατήσουμε από το G2.

Ποιές εφαρμογές του G2 έχει, ποιές του λείπουν.

Και το βασικότερο τι προβλήματα παρουσιάζει η πρώτη έκδοση του cloudyg3. Ας μεταφέρω κάποια από τα γραφόμενα στο xda τα οποία όμως δεν μπορώ να επιβεβαιώσω.

 

1. Radio fm doesn't recognize stations and headphones (I've tried radio from cloudystock and it searches stations but no sound)

2. HDR not processing (even if it's actived)

3. Sometimes multitasking doesn't list the last opened app (do it very fast and you'll notice it)

4. App info FC (use apps like clean master)

5. Weather in lock screen*

6. Circle window (yeah it's circle you known !)

7. No plug and pop (I don't really know if that feature doesn't exist anymore but it was very useful).

 

Εδώ θα χρειαστούμε την βοήθεια και εμπειρία αυτών που την εγκατέστησαν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις, τα έχω διαβάσει και εγω, και μάλλον ισχύουν ολα.. Επίσης μη περιμένετε να εχετε την καλυτερη μπαταρία.. Ειναι νωρίς ακομα. Προσωπικά δεν προτείνω σε κανέναν να τη βαλει ακομα.. Περιμενετε τουλάχιστον την επόμενη εκδοση, για να μη πω, τις εκδόσεις άλλων. Αργα ή γρήγορα αλλοι dev θα "κλέψουν " στοιχεία από τη rom του cloudy και θα φτιάξουν πολυ καλυτερες ρομ. Ο cloudy δεν προσπαθησε να φτιαξει ρομ να δουλευει τέλεια, αλλα να ειναι ακριβώς η original του g3. Το εχει γραψει ο ιδιος. Θα μπορούσε να βαλει ραδιόφωνο να δουλεύει αλλα δεν το εκανε γιατί ηθελε το ραδιόφωνο του g3 ακομα και αν δεν δουλεύει. Ο ιδιος το εγραψε.. Στην πραγματικότητα κανεις μας δε θελει αυτο..

Ο dorimanx ετοιμαζει τον kernel του γι αυτη τη ρομ, οπως και το g2 tweakbox σε λίγο θα ειναι ετοιμο. Μολις βγει και η cloudyG3 1.1 τοτε βαλτε τη. Αλλιώς θα κανετε beta testing..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

και το ραδιόφωνο είναι πολύ σημαντικό για μένα...

Ο cloudy ειχε το λογο του για ότι εκανε. Έβαλε το ραδιόφωνο του g3, ας μη δουλεύει, με σκοπό να το φτιάξει να δουλεύει στο μέλλον. Η εύκολη λυση θα ήταν να το αντικαταστησει με το ραδιόφωνο του g2. Αλλα ετσι δε θα είχαμε ποτε πλήρη εκδοση g3 στο g2.. Με λιγα λογια η πρώτη εκδοση ειναι beta. Τωρα οσοι δεν τους ενδιαφέρουν οι ελλείψεις που εχει, οκ.

Link to comment
Share on other sites

εχει προβλημα αυτη η εκδοση γιατι την πηρε απο κορεατικο G3 !

και αυτο γιατι μονο το κορεατικο υπαρχει στην αγορα

αν εχει καποιος κορεατικο G2 και το βαλει , δεν θα εχει κανενα προβλημα !

 

εμεις που εχουμε ευρωπαϊκα , θα εχουμε προβληματα , εχουν αναφερθει !

βεβαια, θα τα διορθωσει στις επομενες εκδοσεις αλλα πολυ θα ηθελα οταν βγει ευρωπαΙκο G3

να το παρει και να το φτιαξει για εμας !

 

αυτοι που εχουν κορεατικο G2 λενεε τα καλυτερα ακομα και για την μπαταρια του !

εξαιρετικη δουλεια απο την LG ! μακαρι να το δωσει για το G2 επισημα , οπως εκανε η Htc με το sense !!

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το δώσει επίσημα. Σ'αυτό κανένας δεν έχει αντίρρηση, αλλά μέχρι τότε γνωρίζοντας τα προβλήματα της πρώτης έκδοσης, μπορεί κάποιος αν δεν τον ενοχλούν να την βάλει. Προσωπικά δεν θα την έβαζα ακόμη. Αλλά υπομονή, ο Ιούλιος πλησιάζει.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω αυτους που περασαν το επισημο G3 UI αν κατεληξαν στο οτι ειναι καλυτερο απο του G2?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω αυτους που περασαν το επισημο G3 UI αν κατεληξαν στο οτι ειναι καλυτερο απο του G2?

Δεν υπαρχει επισημο G3 UI.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να ρωτησω αυτους που περασαν το επισημο G3 UI αν κατεληξαν στο οτι ειναι καλυτερο απο του G2?

 

Δεν έχει διαφορές, είναι αισθητικά πιο καλό (ειδικά το transparency όταν κατεβάζεις τη μπάρα ειδοποιήσεων), αλλά θα πάρει (ούμε - αν το χω ακόμα :p ) το g3 ui με την 5/5.0.1/5.1 (ή όποια τέλος πάντων πάρουμε) οπότε το να κάτσει κάποιος να ξεκλειδώσει bt και να περάσει custom recovery κ custom rom, είναι λίγο ταλαιπωρία από την στιγμή που η επίσημη είναι καθ'οδόν.

Link to comment
Share on other sites

Ααα μαλιστα! Γιατι ενας φιλος μου αγορασε ενα μεταχειρισμενο G2 και ειχε το G3 UI περασμενο και μου κανε εντυπωση που δεν μου ειχε βγει εμενα στο δικο μου G2. Το παλικαρι παντως που του το δωσε του ειπε οτι την εκανε μεσω του LG PC SUITE απο το πισι δλδ. Και επειδη το κινητο ειναι εισαγωγης πιστευα οτι ηταν αυτος ο λογος που του ειχε ερθει νωριτερα αυτουνου. Μαλλον ομως το χει περασει καποια Custom Rom. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ααα μαλιστα! Γιατι ενας φιλος μου αγορασε ενα μεταχειρισμενο G2 και ειχε το G3 UI περασμενο και μου κανε εντυπωση που δεν μου ειχε βγει εμενα στο δικο μου G2. Το παλικαρι παντως που του το δωσε του ειπε οτι την εκανε μεσω του LG PC SUITE απο το πισι δλδ. Και επειδη το κινητο ειναι εισαγωγης πιστευα οτι ηταν αυτος ο λογος που του ειχε ερθει νωριτερα αυτουνου. Μαλλον ομως το χει περασει καποια Custom Rom. :wacko:

 

Φίλε μην σκατε ούτε εσύ ούτε ο φίλος σου το ότι το κινητό έχει πάνω custom rom και εγώ στο δικό μου custom rom έχω και είναι μια χαρά συν να γνωρίζεις ότι αν πασα στιγμή το γυρνάς εύκολα σε μαμά κατάσταση με το Lg flash tool 2014 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά, όσοι φοράτε την ρομ του cloudy, εγώ φοράω την 2.1, έχετε tethering; δλδ wifi hotspot; εμένα δεν δουλεύει, ούτε με τι φιξ που έδωσαν που πρέπει να περάσει μέσω ρικαβερη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι φοράτε την ρομ του cloudy, εγώ φοράω την 2.1, έχετε tethering; δλδ wifi hotspot; εμένα δεν δουλεύει, ούτε με τι φιξ που έδωσαν που πρέπει να περάσει μέσω ρικαβερη.

 

Στην 2.2 και την 2.0 που είχα παλιότερα δεν έχω κανένα θέμα και χωρίς να έχω περάσει κάποιο fix. Εάν έχει θέμα μόνο η 2.1 δεν ξέρω. Τσέκαρε πάντως ότι έχεις σωστές ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις είναι εντάξει, στο XDA μάλιστα λένε ότι έχουν πολλοί αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Ίσως το σήμα της κινητής να μην είναι δυνατό. Σε μένα αφού ο υπολογιστής συνδέθηκε στο hotspot αρχικά είχα περιορισμένη πρόσβαση για 1-2 λεπτά αλλά μετά ήταν κανονικά. Δοκίμασε να συνδέσεις στο hotspot σου κανένα άλλο κινητό ή tablet ή laptopc γιατί ίσως το πρόβλημα σου να είναι στην άλλη πλευρά
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Ίσως το σήμα της κινητής να μην είναι δυνατό. Σε μένα αφού ο υπολογιστής συνδέθηκε στο hotspot αρχικά είχα περιορισμένη πρόσβαση για 1-2 λεπτά αλλά μετά ήταν κανονικά. Δοκίμασε να συνδέσεις στο hotspot σου κανένα άλλο κινητό ή tablet ή laptopc γιατί ίσως το πρόβλημα σου να είναι στην άλλη πλευρά

Έχω δοκιμάσει να συνδέσω άλλα κινητά, το ίδιο κάνει, συνδέετε και μετά βγάζει περιορισμένο, στο ίδιο σημείο με άλλο κινητό ( κινέζο ) δεν είχα θέμα, αργούσε μεν κανα λεπτό να φύγει η ένδειξη περιορισμένο αλλά μετά ήταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, όταν άλλαξα στις ρυθμίσεις το ipv4 σε ipv4/6 ξαφνικά συνδέθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα. Έχω το LG G2 Mini. Μετά από κάθε εισερχόμενη ή εξερχόμενη κλήση ο ρυθμιστής έντασης ήχου κλήσης πέφτει στο min με αποτέλεσμα να χρειάζεται επαναρρύθμιση μετά από κάθε τηλεφώνημα για να μπορώ να ακούω τις εισερχόμενες κλήσεις. Έχω ψάξει, μεταβάλλει και επαναφέρει όλες τις ρυθμίσεις κάνοντας δοκιμές, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Ποια είναι η λύση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα σε ολους,χρονια πολλα και καλη χρονια!

τις τελευταιες 2 μερες ξαφνικα και χωρις να κανω καμια αλλαγη στους ηχους της συσκευης,εχει χαθει ο ηχος εισερχομενων μηνυματων..

οταν λαμβανω καποιο μηνυμα,εχω μονο δονηση χωρις ηχο..μπηκα στις ρυθμισεις να δω μην τυχον και ειχε γινει καποια ακουσια αλλαγη ηχου,

αλλα δεν υπηρχε απολυτως καμια,ο ηχος που ειχα ρυθμισει ηταν σωστος..εκανα 2-3 επανεκκινησεις αλλα δυστυχως το προβλημα δε λυθηκε..

ο ελεγχος που εκανα ηταν και απο το γενικο μενου των ρυθμισεων ηχων,αλλα και απο το μενου ρυθμισεων μηνυματων.

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,χρονια πολλα και καλη χρονια!

τις τελευταιες 2 μερες ξαφνικα και χωρις να κανω καμια αλλαγη στους ηχους της συσκευης,εχει χαθει ο ηχος εισερχομενων μηνυματων..

οταν λαμβανω καποιο μηνυμα,εχω μονο δονηση χωρις ηχο..μπηκα στις ρυθμισεις να δω μην τυχον και ειχε γινει καποια ακουσια αλλαγη ηχου,

αλλα δεν υπηρχε απολυτως καμια,ο ηχος που ειχα ρυθμισει ηταν σωστος..εκανα 2-3 επανεκκινησεις αλλα δυστυχως το προβλημα δε λυθηκε..

ο ελεγχος που εκανα ηταν και απο το γενικο μενου των ρυθμισεων ηχων,αλλα και απο το μενου ρυθμισεων μηνυματων.

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Για δες μπως κατα λαθος εκει στο μενου στης ρυθμισεις στον ηχο κατω κατω εχει ενεργοποιησει την επιλογη για

ειδοποιησεις μηνυνατων φωνης μπες μεσα εκει και τσεκαρε το εμενα μια φορα που μου εκανε αυτο που εχεις και

εσυ το ειχα επιλεξει αυτο κατα λαθος ενω ειχα σβησει το tts .. !!! Γεια δες ... ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για δες μπως κατα λαθος εκει στο μενου στης ρυθμισεις στον ηχο κατω κατω εχει ενεργοποιησει την επιλογη για

ειδοποιησεις μηνυνατων φωνης μπες μεσα εκει και τσεκαρε το εμενα μια φορα που μου εκανε αυτο που εχεις και

εσυ το ειχα επιλεξει αυτο κατα λαθος ενω ειχα σβησει το tts .. !!! Γεια δες ... ;) ;)

 

Πω πω φιλε εισαι πρωτος..αυτο ηταν..τωρα το πως ενεργοποιηθηκε αυτο ειναι αλλη κουβεντα..προφανως εκει που εκανα scrolling πρεπει να κολλησε το δαχτυλο και χωρις να το καταλαβω το ενεργοποιησα..τελευταια η αληθεια ειναι οτι τρωει κατι κολληματακια κατα την κυληση..θελει ρεκτιφιε μαλλον..:lol: σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια..καλη χρονια σου ευχομαι με υγεια!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G2
  • This topic was unpinned and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...