Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει κανένας την original θήκη με το παραθυράκι ?

Θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να βγάλεις το πίσω καπάκι για να εφαρμόσει η θήκη και αν καλύπτει καλά το πίσω κουμπί?!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει κανένας την original θήκη με το παραθυράκι ?

Θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να βγάλεις το πίσω καπάκι για να εφαρμόσει η θήκη και αν καλύπτει καλά το πίσω κουμπί?!

 

Εχω δυο φιλε μου και δεν τις θελω. Το καπακι εννοειται οτι δεν το βγαζεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5067521

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο φιλε μου και δεν τις θελω. Το καπακι εννοειται οτι δεν το βγαζεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5067521

 

Ευχαριστώ φίλε και το κακό είναι ότι είναι ακριβή θήκη!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω στην Ελληνικη αγορα μια θηκη pouch και δε μπορω να βρω, δε θελω ebay για να προστατευσω αμεσα το κινητο να μην περιμενω 2-3 βδομαδες.

Εχει κανει καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω στην Ελληνικη αγορα μια θηκη pouch και δε μπορω να βρω, δε θελω ebay για να προστατευσω αμεσα το κινητο να μην περιμενω 2-3 βδομαδες.

Εχει κανει καμια ιδεα?

 

Αν είσαι Θεσσαλονίκη πάνε απέναντι από τον ΟΣΕ στην αποθήκη Αθηνών εκεί μέσα έχει κινέζικη Αγορά έχουν και θήκες πιο φθηνές και από το eBay, αλλιώς σε κινέζικα καταστήματα ανά τον κόσμο.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

από τον τίτλο θα έπρεπε να βγει το κομμάτι "μπαταρίες"...μιας και επιλογή αν δεν κάνω λάθος ΔΕΝ ύπάρχει.

:X:X:X:X:X

 

θα ήθελα να ρωτήσω όμως...μιας και είναι ενσωματομένη....

λογικά θα έχει εγγύηση 2 ετών όσο το κινητό...σωστά???

 

δεν θέλω να διαβάσω για 6μηνο και βλακείες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας την original θήκη με το παραθυράκι ?

Θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να βγάλεις το πίσω καπάκι για να εφαρμόσει η θήκη και αν καλύπτει καλά το πίσω κουμπί?!

 

Ίσως τα πιο "αποτελεσματικά" 30 ευρώ που έδωσα για οποιοδήποτε κινητό (όχι τα αποδοτικότερα ή τα λιγότερα), μιας και η θήκη είναι από πολύ καλά υλικά, εφαρμόζει επακριβώς, δείχνει ότι έχει φτιαχτεί ακριβώς και μόνο για το G2, ενώ το προστατεύει σχεδόν στην εντέλεια (η πίσω πλαστική πλάτη είναι εξίσου ανθεκτική και καλύπτει πλήρως τα πλήκτρα). Και το QuickWindow δουλεύει επίσης πάρα πολύ καλά :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα για παραπονα για την QuickWindow,οτι δλδ γρατζουνα την οθονη το μεταλλικο πλαισιο και την εχω φοβηθει!Ειδικα αν ''στριμωχνεις'' το κντ σε στενες τσεπες.Για πειτε εσεις που την εχετε να ξερουμε..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως τα πιο "αποτελεσματικά" 30 ευρώ που έδωσα για οποιοδήποτε κινητό (όχι τα αποδοτικότερα ή τα λιγότερα), μιας και η θήκη είναι από πολύ καλά υλικά, εφαρμόζει επακριβώς, δείχνει ότι έχει φτιαχτεί ακριβώς και μόνο για το G2, ενώ το προστατεύει σχεδόν στην εντέλεια (η πίσω πλαστική πλάτη είναι εξίσου ανθεκτική και καλύπτει πλήρως τα πλήκτρα). Και το QuickWindow δουλεύει επίσης πάρα πολύ καλά :cool:

 

Εγώ πάντως που τη δοκίμασα στο πλαίσιο δεν μου έκανε πλήρη εφαρμογή με αποτέλεσμα να μην κλείνει τελείως η θήκη πάνω στο κινητό. Προτίμησα να παραγγείλω μια nillkin με μαγνήτη για να μην ανοίγει. Μέχρι να μου έρθει έχω μια flip από το warp.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα για παραπονα για την QuickWindow,οτι δλδ γρατζουνα την οθονη το μεταλλικο πλαισιο και την εχω φοβηθει!Ειδικα αν ''στριμωχνεις'' το κντ σε στενες τσεπες.Για πειτε εσεις που την εχετε να ξερουμε..

 

Αν γίνει αυτό, σημαίνει ότι όχι απλώς είναι στενό το παντελόνι, το έβαλες στην κωλότσεπη και έκατσες πάνω του :lol: Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα γίνει να γρατζουνίσει κιόλας την οθόνη το πλαίσιο του window, αν όντως δεν το στραβοχεριάσεις το κινητό....

 

Εγώ πάντως που τη δοκίμασα στο πλαίσιο δεν μου έκανε πλήρη εφαρμογή με αποτέλεσμα να μην κλείνει τελείως η θήκη πάνω στο κινητό. Προτίμησα να παραγγείλω μια nillkin με μαγνήτη για να μην ανοίγει. Μέχρι να μου έρθει έχω μια flip από το warp.

 

Περίεργο, έχω δει δύο τέτοιες θήκες, και οι δύο ταίριαζαν απόλυτα στο κινητό. Και αναφέρομαι σε εφαρμογή μικροχιλιοστού (αλλιώς φαίνεται αμέσως σε τέτοια συσκευή)...Πάντως και η Nilkin με το μαγνήτη είναι καλή λύση, και εγώ τη σκεφτόμουν όταν ήταν να ψωνίσω...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω στην Ελληνικη αγορα μια θηκη pouch και δε μπορω να βρω, δε θελω ebay για να προστατευσω αμεσα το κινητο να μην περιμενω 2-3 βδομαδες.

Εχει κανει καμια ιδεα?

Ακριβως το ιδιο θελω κι εγω. Το κακο ειναι οτι αν παραγγηλουμε απο εξω δεν ξερουμε αν θα κανει. Μπορει να μη χωραει ή μπορει να ειναι πολυ χαλαρη. Σε τετοιου ιδους θηκες δυσκολο να υπαρχει ακριβια.

Φιλε μου αμα βρεις τιποτα ενημερωσε οπως θα κανω κι εγω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .Έχει δει κάποιος κάποιο καλτσάκι που να έχει τζαμάκι έτσι ώστε να μην χρειάζεται να το βγάζουμε το κινητό για να μιλήσουμε αν δεν θέλουμε...?
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .Έχει δει κάποιος κάποιο καλτσάκι που να έχει τζαμάκι έτσι ώστε να μην χρειάζεται να το βγάζουμε το κινητό για να μιλήσουμε αν δεν θέλουμε...?

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε αυτή η ανελπιστα καλή θηκούλα http://www.ebay.com/itm/181264921410?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649! την πηρα απο περιεργεια και βγηκε αψογη!σωστα κοψιματα και εφαρμογη και διαφανη!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε αυτή η ανελπιστα καλή θηκούλα http://www.ebay.com/itm/181264921410?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649! την πηρα απο περιεργεια και βγηκε αψογη!σωστα κοψιματα και εφαρμογη και διαφανη!

 

ωραία!

Εγώ αυτή περιμένω ακόμα

http://www.ebay.co.uk/itm/S-Line-Wave-Silicone-Gel-Case-Cover-For-New-LG-G2-Screen-Protector-Accessories-/350899991781?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item51b344f4e5

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα αυτή τη θήκη: http://www.noreve.com/langue/en/product/LG_Optimus_G2_Tradition_leather_case.html

Την πήρα σε ροζ, γιατί το τηλέφωνο προορίζεται για δώρο στη γυναίκα μου.

Μπορεί να είναι ακριβή, αλλά έχοντας πάρει ήδη τις αντίστοιχες για το Note 2 και το 4Χ, μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικής ποιότητας. Μεγάλο συν επίσης, η πλήρης προστασία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα αυτή τη θήκη: http://www.noreve.com/langue/en/product/LG_Optimus_G2_Tradition_leather_case.html

Την πήρα σε ροζ, γιατί το τηλέφωνο προορίζεται για δώρο στη γυναίκα μου.

Μπορεί να είναι ακριβή, αλλά έχοντας πάρει ήδη τις αντίστοιχες για το Note 2 και το 4Χ, μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικής ποιότητας. Μεγάλο συν επίσης, η πλήρης προστασία του κινητού.

 

Πο ρε συ! Αυτές είναι πανακριβες! Αλλα αξίζουν! Τι αλλαζει απο κατηγορια σε κατηγορια;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ακριβές (αλλά και με δωρεάν μεταφορικά με DHL) και πραγματικά πολύ καλές. Με τις προηγούμενες που είχα πάρει, τα 2 τηλέφωνα δεν έχουν ούτε γρατζουνιά, αλλά παρόλα αυτά δεν δίνουν πολύ όγκο και είναι καλαίσθητες. Το μόνο που αλλάζει στους διάφορους τύπους είναι το σχέδιο και η υφή του δέρματος (εξαίρεση η τελευταία κατηγορία, όπου μάλλον χρησιμοποιείται ακόμη καλύτερη ποιότητα δέρματος).
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ακριβές (αλλά και με δωρεάν μεταφορικά με DHL) και πραγματικά πολύ καλές. Με τις προηγούμενες που είχα πάρει, τα 2 τηλέφωνα δεν έχουν ούτε γρατζουνιά, αλλά παρόλα αυτά δεν δίνουν πολύ όγκο και είναι καλαίσθητες. Το μόνο που αλλάζει στους διάφορους τύπους είναι το σχέδιο και η υφή του δέρματος (εξαίρεση η τελευταία κατηγορία, όπου μάλλον χρησιμοποιείται ακόμη καλύτερη ποιότητα δέρματος).

 

Φίλε, μπορείς να μου πεις πώς ακριβώς είναι η θήκη? Δηλαδή τι καλύπτει? το μπροστινό μέρος καλύπτεται? πάνω και κάτω μέρος?

Πολλές ερωτήσεις αλλά με έχει μπερδέψει η ιστοσελίδα της!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ φοράω την ζελατίνα που περιείχε η θήκη της nillkin δοκίμασα σήμερα να βάλω το τηλέφωνο στη θήκη quickwindow της LG και διαπίστωσα οτι το ελάχιστο πάχος που προσθέτει η ζελατίνα εμποδίζει τη θήκη να μένει με κλειστό το καπάκι που έχει μπροστά.(Ανοίγει με την παραμικρή κίνηση, κάτι που δεν έκανε χωρίς τη ζελατίνα...χμμμ)

Απορώ τι να φταίει.

Και σκεφτόμουν να αγοράσω το glassprotector της Iloome....

Edited by sambouar
Link to comment
Share on other sites

Ενώ φοράω την ζελατίνα που περιείχε η θήκη της nillkin δοκίμασα σήμερα να βάλω το τηλέφωνο στη θήκη quickwindow της LG και διαπίστωσα οτι το ελάχιστο πάχος που προσθέτει η ζελατίνα εμποδίζει τη θήκη να μένει με κλειστό το καπάκι που έχει μπροστά.(Ανοίγει με την παραμικρή κίνηση, κάτι που δεν έκανε χωρίς τη ζελατίνα...χμμμ)

Απορώ τι να φταίει...

 

Περίεργο, αν και υποθέτω αναμενόμενο...οι ανοχές της LG QuickWindow θήκης είναι ΠΟΛΥ μικρές, καθώς ταιριάζει επακριβώς (πιο "επακριβώς" δεν γίνεται), οπότε ακόμα και τα μικροχιλιοστά διαφοράς που επιφέρει η όποια ζελατίνα μπορεί όντως να μην αφήνει το καπάκι να κλείσει εντελώς...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ενώ φοράω την ζελατίνα που περιείχε η θήκη της nillkin δοκίμασα σήμερα να βάλω το τηλέφωνο στη θήκη quickwindow της LG και διαπίστωσα οτι το ελάχιστο πάχος που προσθέτει η ζελατίνα εμποδίζει τη θήκη να μένει με κλειστό το καπάκι που έχει μπροστά.(Ανοίγει με την παραμικρή κίνηση, κάτι που δεν έκανε χωρίς τη ζελατίνα...χμμμ)

Απορώ τι να φταίει.

Και σκεφτόμουν να αγοράσω το glassprotector της Iloome....

 

Παίδες πάντως το flex glass Protector της iloome είναι καταπληκτικό! Μετά από μια βδομάδα που το έχω όλα καλά! :-)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πάντως το flex glass Protector της iloome είναι καταπληκτικό! Μετά από μια βδομάδα που το έχω όλα καλά! :-)

 

Μαζεύει δαχτυλιές και λίπος απο τα δάχτυλα όπως και οι άλλες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...