Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάτι άμεσο θέλω από Skroutz :worry:

 

Αν ψαχνεις σιλικονατη εχει το Πλαισιο αυτη σε καλη τιμουλα.

Βεβαια με το που την βαλεις θα αντιμετωπισεις αυτο

Εγω το ελυσα ετσι αλλα η συσκευη μου ειναι λευκη.

Αν εχεις μαυρο σκεψου κατι αλλο εσυ :p

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχνεις σιλικονατη εχει το Πλαισιο αυτη σε καλη τιμουλα.

Βεβαια με το που την βαλεις θα αντιμετωπισεις αυτο

Εγω το ελυσα ετσι αλλα η συσκευη μου ειναι λευκη.

Αν εχεις μαυρο σκεψου κατι αλλο εσυ :p

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Nick, αμα θες σου πουλαω την αυθεντικη LG quick window case. Εχω και τη μαυρη και την ασπρη. Ή μπορει να παιξει καμια ανταλλαγη αμα θες μιας και ψαχνω screen protectors.

 

Οποιος ενδιαφερεται ας μου πει γιατι δεν τις θελω. Τα κινητα μου τα εχω παντα γυμνα μαζι με θηκη pouch.

 

για πεσμου φιλε μου γιατι δεν τι θες, γιατι ελεγα και εγω να την παρω αλλα ειχα αμφιβολιες για το ποσο βολικη είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

για πεσμου φιλε μου γιατι δεν τι θες, γιατι ελεγα και εγω να την παρω αλλα ειχα αμφιβολιες για το ποσο βολικη είναι!!!

Δεν την αγορασα εγω τη θηκη. Η απαντηση ειναι οτι ποτε δε χρησιμοποιω θηκη γιατι θελω να νοιωθω τη συσκευη οπως ειναι. Δε θελω αυξηση ογκου καθολου. Οποτε εμενα δε μου κανει η Quick Window της LG γιατι ουτε το πορτακι ειναι του στυλ μου. Προτιμω θηκες pouch, του στυλ σφιχτο καλτσακι, γιατι προστατευει ολη τη συσκευη απο σκονη και γρατζουνιες οταν δεν τη χρισημοποιεις. Αυτο ομως που λεω ειναι περι προσωπικου γουστου.

Κατα τ'αλλα η θηκη ειναι πολυ λεπτη και κουμπωνει ωραια στο κινητο. Το παραθυρακι εχει φαση και μ'αρεσει που απαντας κατευθειαν απο 'κει. Το αλλο καλο ειναι οτι το βελουδο που εχει στο εσωτερικο του το πορτακι, καθαριζει τελεια την οθονη χωρις να κανεις κατι. Ομως στο οθογωνιο παραλληλογραμμο τμημα της οθονης που αφηνει ακαληπτο η θηκη γινεται εμφανες το περίγραμμά του. Δηλαδη οταν ανοιγεις το πορτακι, ενω ολη η οθονη ειναι καθαρη η περιμετρος του ορθογωνιου ειναι βρωμικη και πρεπει να το σκουπισεις με το δαχτυλο.

Τωρα στα λεω αυτα χωρις να φοραω screen protector και γενικα ειμαι ψιρας.

Αν εχεις ξανα δουλεψει με πορτακι τοτε σιγουρα θα σου ειναι βολικη. Αν οχι... κανεις δεν ξερει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το glass protector της iloome τελικά το έβαλε κανένας για να πει εντυπώσεις?

 

Μολις μου ήρθε εμένα σήμερα αλλα ακόμα δεν το εχω βάλει... Εχω βάλει μεμβράνη και την λυπάμαι να την πετάξω έτσι γρήγορα!

 

Edit :

 

Το έβαλα μόλις.

Πρωτες εντυπώσεις πολύ λεπτο σαν μεμβράνη απλή ειναι. Κι αυτό όμως αφήνει κάποια περιθώρια στην οθόνη όπως και οι μεμβράνες. Δεν καλυπτει τους αισθητηρες. Για την τοποθέτηση του ακολουθησα τις οδηγίες που εχει μέσα στο κουτί όμως με δυσκόλεψε αρκετά παρόλο που έχω αρκετή εμπειρία στην τοποθέτηση τους. Αν το έβαζαν σαν απλή μεμβράνη ίσως ηταν πιο εύκολο τελικά. Τωρα σαν αίσθηση κολλάει λιγο το δάκτυλο αλλα απο οτι εχω διαβάσει και απο εμπειρία μετα απο λιγη ωρα και με τη χρηση θα ειναι μια χαρά. Α και για παράδοση μου εκανα 7 μέρες για να ερθει Αγγλία που μένω.

Edited by stefanos_ma
Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο από Skroutz έχεις να μου προτείνεις φίλος ;

 

http://www.i-buy.gr/index.php?target=products&product_id=75551 αυτη ειναι η πρωτη που μου εβγαλε στο σκρουτζ για το g2 εχει βεβεαια και αλλες σε αλλα χρωματα... οποια λεει TPU ειναι η σιλικονατες

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ήρθε εμένα σήμερα αλλα ακόμα δεν το εχω βάλει... Εχω βάλει μεμβράνη και την λυπάμαι να την πετάξω έτσι γρήγορα!

 

Edit :

 

Το έβαλα μόλις.

Πρωτες εντυπώσεις πολύ λεπτο σαν μεμβράνη απλή ειναι. Κι αυτό όμως αφήνει κάποια περιθώρια στην οθόνη όπως και οι μεμβράνες. Δεν καλυπτει τους αισθητηρες. Για την τοποθέτηση του ακολουθησα τις οδηγίες που εχει μέσα στο κουτί όμως με δυσκόλεψε αρκετά παρόλο που έχω αρκετή εμπειρία στην τοποθέτηση τους. Αν το έβαζαν σαν απλή μεμβράνη ίσως ηταν πιο εύκολο τελικά. Τωρα σαν αίσθηση κολλάει λιγο το δάκτυλο αλλα απο οτι εχω διαβάσει και απο εμπειρία μετα απο λιγη ωρα και με τη χρηση θα ειναι μια χαρά. Α και για παράδοση μου εκανα 7 μέρες για να ερθει Αγγλία που μένω.

 

Έχω ακούσει ότι προστατεύει την οθόνη καλύτερα απο τις απλές ζελατίνες, ισχύει? Και επίσης τα χρώματα της οθόνης φαίνονται καλύτερα με αυτή?(Εγώ έχω την απλή ζελατίνα που είχε στη συσκευασία της θήκης Nillkin που παρήγγειλα)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι προστατεύει την οθόνη καλύτερα απο τις απλές ζελατίνες, ισχύει? Και επίσης τα χρώματα της οθόνης φαίνονται καλύτερα με αυτή?(Εγώ έχω την απλή ζελατίνα που είχε στη συσκευασία της θήκης Nillkin που παρήγγειλα)

 

Είναι ναι καλύτερη από τις απλές μεμβράνες. Αλλά έχει και διάφορα στην τιμή.. Απλά έχω δει ότι σε περίπτωση ατύχηματος ( μακρυά από μας) προστατεύει πολύ περισσότερο από μια απλή..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Τη Spigen Slim Armor Case την παραγγειλατε απο το σαιτ της Spigen;

 

Μπορείς να την πάρεις και από τα επίσημα κατάστημα τα που έχουν σε Amazon & ebay για να δώσεις λιγότερα μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την πάρεις και από τα επίσημα κατάστημα τα που έχουν σε Amazon & ebay για να δώσεις λιγότερα μεταφορικά

Μηπως εχεις λινκ για τα ανωθεν;

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.com/dp/B00ELMXYZQ/ref=pe_385040_30332190_TE_3p_M3T1_ST1_dp_1

Από εδώ την παρήγγειλα εγώ. Δεν θυμάμαι αν είναι λιγότερα τα ταχυδρομικά, πάντως είναι σίγουρα χαμηλότερη η τιμή, 19,99$ αντί για 24,99$ στο επίσημο site.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.com/dp/B00ELMXYZQ/ref=pe_385040_30332190_TE_3p_M3T1_ST1_dp_1

Από εδώ την παρήγγειλα εγώ. Δεν θυμάμαι αν είναι λιγότερα τα ταχυδρομικά, πάντως είναι σίγουρα χαμηλότερη η τιμή, 19,99$ αντί για 24,99$ στο επίσημο site.

 

βλεπετε το κοψιμο που εχει στη μια πανω γωνια? ειναι προφανως για την κεραια της τηλεορασης που εχει η κορεατικη εκδοση.

δεν υπαρχει θεμα να σκασει με αυτη τη γωνια κ να κοπανισει χωρις λογο? μηπως υπαρχει η ιδια θηκη χωρις το κοψιμο?

δεν προκειται να την παρω εγω απλα το ειδα και αναρωτιεμαι, γιατι δεν ειναι κ φθηνη θηκη!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δείτε λίγο screenshot από μπαταρία να μου πείτε γνώμες....γιατί αγχώθηκα που άκουσα ότι με νορμαλ χρηση βγαζει 48ωρο

 

Τα συνημμένα είναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5069219#post5069219

 

edit: Να γράψω ότι τα είχα όλα στο φουλ...ειχα αυτοματο συγχρονισμο..δονήσεις...οταν ερχοταν κατι(ειδοποιηση facebook, mail) με ειδοποιούσε το κινητο

 

Τώρα είμαι στις 19 ώρες και 40 λεπτα και έχει φτάσει στο 25%

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

βλεπετε το κοψιμο που εχει στη μια πανω γωνια? ειναι προφανως για την κεραια της τηλεορασης που εχει η κορεατικη εκδοση.

δεν υπαρχει θεμα να σκασει με αυτη τη γωνια κ να κοπανισει χωρις λογο? μηπως υπαρχει η ιδια θηκη χωρις το κοψιμο?

δεν προκειται να την παρω εγω απλα το ειδα και αναρωτιεμαι, γιατι δεν ειναι κ φθηνη θηκη!

Δεν υπαρχει χωρς κοψιμο,δυστυχως,αλλα και τα reviews λενε οτι το λαστιχο που εχει στο κοψιμο σε προστατευει μια χαρα απο πτωση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δείτε λίγο screenshot από μπαταρία να μου πείτε γνώμες....γιατί αγχώθηκα που άκουσα ότι με νορμαλ χρηση βγαζει 48ωρο

 

Τα συνημμένα είναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5069219#post5069219

 

edit: Να γράψω ότι τα είχα όλα στο φουλ...ειχα αυτοματο συγχρονισμο..δονήσεις...οταν ερχοταν κατι(ειδοποιηση facebook, mail) με ειδοποιούσε το κινητο

 

Τώρα είμαι στις 19 ώρες και 40 λεπτα και έχει φτάσει στο 25%

 

 

φιλε εδω ειναι το θεμα με τη μταταρια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379812 :)

Link to comment
Share on other sites

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/370920384243?var=640134889795&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ειναι κι αυτη απ τις κλασικες που δεν καλυπτουν το πανω και κατω μερος;; αν και τη παρηγγειλα τωρα οτι και να ναι θα το λουστω :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ανεβάζω 2 φωτός από το flex glass Protector της iloome. Sorry για τις φωτός αλλά τις έβγαλα με το nexus 4.. :-P
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/370920384243?var=640134889795&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 ειναι κι αυτη απ τις κλασικες που δεν καλυπτουν το πανω και κατω μερος;; αν και τη παρηγγειλα τωρα οτι και να ναι θα το λουστω :lol:

 

δεν την εχω αλλα ειδα πιο κατω στη σελιδα που μας δινεις οτι ειναι αυτη που λες.δεν καλυπτει πανω κατω και τις γωνιες θα ελεγα...

Link to comment
Share on other sites

στο τελος θα γεμισω με καμια 10αρια θηκες μεχρι να βρω τη τελεια! σαν την imak θελω μια αλλα να καλυπτει το πανω και κατω μερος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...