Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είπα ότι δεν έχει διαφορά.... είπα ότι δεν βλέπω διαφορά

από ποιότητα, αφή και όραση δεν έχω παράπονο μ' αυτό που πήρα.... του βάζω 10

στο μέγεθος το ήθελα μεγαλύτερο αλλά και αυτό δεν το είδα μεγαλύτερο.

από άποψη αντοχής δεν μπορεί ακόμα συμπέρασμα.

έχει σημασία το τι λες τελικά

 

για tempered glass μιλάω και εγώ

 

http://www.ebay.com/itm/181313931811?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Όντως το συγκεκριμένο φαίνεται να καλύπτει όλη την οθόνη. Αυτό έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως το συγκεκριμένο φαίνεται να καλύπτει όλη την οθόνη. Αυτό έχεις δοκιμάσει?

 

Όχι, ένα άλλο, το έχω βάλει και φωτογραφιες πιο πισω. Αυτό απλά το παρακολουθώ μήπως το πετύχω σε καλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Με έχουν διαβεβαιώσει πώς ναι κάνει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Σε λίγες ημέρες που θα το έχω στα χέρια μου θα μπορώ να το επιβεβαιώσω 100%.

 

Φίλε μου μήπως σου ήρθε; Πολύ καλό φαίνεται για το μέγεθος του αλλά και τσουχτερό στην τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβώς η διαφορά του SlimPort σε σχέση με ένα απλό Hdmi To Microusb καλώδιο?

 

Συνηθισμένα είναι δύο πρότυπα: Το MHL και το Slimport. Δεν είναι συμβατά μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μήπως σου ήρθε; Πολύ καλό φαίνεται για το μέγεθος του αλλά και τσουχτερό στην τιμή του.

 

Δεν έχει φτάσει ακόμα δυστυχώς, το περιμένω από μέρα σε μέρα :) Ίσως να υπάρξει και κάποιο εκπτωτικό κουπόνι για όσους θα θελετε να το αγοράσετε το οποίο θα δημοσιευτεί μαζί με το review :)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν αντεξα και αγορασα αυτο το πακετο..

http://www.ebay.com/itm/321202598788

 

οταν ερθει θα ποσταρω εντυπωσεις

 

Η s-line ειναι πολυ καλη, την εχω και εγω, απλη φθηνη ( 1.5€ ) και καλη!

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω πληροφοριες για αγορα Mini MicroSD Card Reader for Android με σκοπο να αυξησω την χωρητικοτητα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

είναι συμβατο με lg g2? εισαι ευχαριστημένος? μπορει να είναι μονιμα πανω στο κινητο?

 

Ναι, μια χαρά δουλεύει με το G2.

 

Να το έχεις μόνιμα πάνω στο κινητό δεν νομίζω να βολεύει, είναι όμως πολύ μικρο και το έχω μόνιμα πάνω στα κλειδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτά τα screen protectors. Φαίνεται χαμηλή η τιμή τους για πακέτο των 6 και με free postage. Παίζει να είναι χαμηλότερης ποιότητας; Αξίζει να τα πάρω ή τσάμπα θα πάνε; Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά: προσπαθώ να βρω από άμαζον να παραγγείλω μία κόκκινη θήκη σιλικόνης για το κινητό και ένα πακέτο με screen protectors (να έχει τουλάχιστον 3 μέσα, όχι λιγότερα), αλλά είτε δεν τα φέρνουν Ελλάδα είτε τα έξοδα αποστολής είναι πολύ υψηλά. Τι μπορώ να κάνω για να αποφύγω αυτά τα δύο;
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά: προσπαθώ να βρω από άμαζον να παραγγείλω μία κόκκινη θήκη σιλικόνης για το κινητό και ένα πακέτο με screen protectors (να έχει τουλάχιστον 3 μέσα, όχι λιγότερα), αλλά είτε δεν τα φέρνουν Ελλάδα είτε τα έξοδα αποστολής είναι πολύ υψηλά. Τι μπορώ να κάνω για να αποφύγω αυτά τα δύο;

 

Nα παρεις απο ebay

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο ρε παιδιά: προσπαθώ να βρω από άμαζον να παραγγείλω μία κόκκινη θήκη σιλικόνης για το κινητό και ένα πακέτο με screen protectors (να έχει τουλάχιστον 3 μέσα, όχι λιγότερα), αλλά είτε δεν τα φέρνουν Ελλάδα είτε τα έξοδα αποστολής είναι πολύ υψηλά. Τι μπορώ να κάνω για να αποφύγω αυτά τα δύο;

 

γιατι δεν κοιτας μεσω e-bay?τα περισσοτερα ειναι free shipping

Link to comment
Share on other sites

OK παιδιά, δεν το ήξερα, πάω να δω.

Αν έχετε να προτείνετε κάτι, θα μου κάνετε μεγάλη χάρη.

 

edit: π.χ. αυτά τα screen protector (6 λέει) τα βλέπω ως μία πολύ καλή ευκαιρία αφού είναι και free postage, αλλά για να είναι τόσο φτηνά μήπως κάτι παίζει με την ποιότητά τους;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , τι γνώμη έχετε γι αυτήν την θήκη ;

http://www.ebay.com/itm/For-LG-G2-D801-D802-Magnetic-Closing-Wallet-Pouch-Case-Cover-Skin-White-/191037272837?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item2c7ab57305

 

την έχει πάρει κάποιος ; super δεν φαίνεται ; :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , τι γνώμη έχετε γι αυτήν την θήκη ;

http://www.ebay.com/itm/For-LG-G2-D801-D802-Magnetic-Closing-Wallet-Pouch-Case-Cover-Skin-White-/191037272837?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item2c7ab57305

 

την έχει πάρει κάποιος ; super δεν φαίνεται ; :)

 

Αφού θέλεις flip Γιατί δεν παίρνεις μια με παράθυρο ώστε να δουλεύει και το quickview?

Link to comment
Share on other sites

Αφού θέλεις flip Γιατί δεν παίρνεις μια με παράθυρο ώστε να δουλεύει και το quickview?

 

έχω διαβάσει τα καλύτερα για την quickwindow αλλά είναι ακριβή και οι άλλες δεν είναι τόσο καλές και δεν μου χρησιμεύει σε κάτι το παράθυρο μπροστά !

ασε που μπορεί να γρατσουνιστεί εκεί γιατί δεν θέλω να βάλω screen protector !

 

αυτή που εδειξα καλύπτει ολοκληρη την οθόνη , δεν φαίνεται τόσο μεγάλη στο πισω μέρος και είναι και magnetic .. θα πάρω μια αφού δεν την έχει δοκιμάσει κανείς και θα σας πω εντυπώσεις :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Οι quick window έχουν το καλό, όταν έχεις ανοιχτό το flip το window πέφτει πάνω στα κουμπιά της πίσω πλευράς, οπότε έχει εύκολα πρόσβαση. Χωρίς Window θα είναι ένα θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Οι θηκες quick window ή flip εχουν πανω και κατω,δηλαδη στο ηχειο,ανοιγματα και δεν προστατευουν ολοκληρη την συσκευη.Εχει βρει καποιος/α μια θήκη που να προστατεύει ολόκληρη την συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα. Μολις σήμερα παρελαβα τη Mini Micro SD card Reader της meenova.Εβαλα την κάρτα το συνέδεσα μεσω του ανταπτορα στο Mac πέρασα κάποια αρχεια, το συνεδεσα με το LG G2. Στην αρχη αρχισε το LED να αναβοσβήνει, να βγαινει ενα εικονιδιο USB στην οθόνη αλλά τελικα να μην διαβαζει αρχεια. Τελικα το ξανα συνδεσα στον υπολογιστη, ειδε τα αρχεια αλλά στο κινητο τίποτε. Μετα τη δευτερη φορα το κινητο δεν ανταποκρινόταν καθόλου. Τελικα τώρα δεν το διαβαζει ούτε ο υπολογιστης. Ειχε κανεις παρόμοιω θέμα;;;; Πιστευω πως είνια προβληματικο γιατι δεν κανει καλη επαφη και "επαιζε" οταν το συνεδεσα με το κινητο. Έχει κανεις παρόμοια εμπειρεία?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσες σε ελαττωματικό αλλά καλού κακού τσέκαρε και την ίδια την κάρτα μήπως έχει πάθει κάνα ξαφνικό φλας..

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως δουλευει τελικα το meenova?Το βαζεις στη USB και μετα? Λογικα το ανοιγουμε με την εφαρμογη "Διαχειριση αρχειων"?

 

Edit

 

Τελικα το Mac το διαβαζει αλλα το κινητο αρνειται με πεισμα!!!!

Edited by sotosagrinio
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς καμία βάση για το κινητό (docking station)? Έχουμε καμία φτηνή από Ελλάδα ή πάλι από eBay ?
Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει αρκετά η ζελατίνα που μου επισυνάπτεις με αυτές που έχω. Ωστόσο οι δικές μου ήρθαν κανονικά το κουτί τους από την εταιρεία και όχι χύμα όπως είναι διάφορες ζελατίνες που σου δίνουν δώρο άμα πχ αγοράσεις μια θήκη για το κινητό. Δυστυχώς δεν έχω το κουτί να το κάνω μια φωτογραφία να το δεις γιατί το πέταξα.

 

Φίλε καλημέρα, παρέλαβα σήμερα τις ζελατίνες και με έκπληξή διαπίστωσα ότι ήρθαν χύμα. Είναι οι παρακάτω, είναι οι ίδιες με τις δικές σου;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι μορφη ειναι η καρτα σου? Καντη ενα φορματ σε ex fat και ξαναβαλτη στο κινητο

 

Ολα καλα. Σε φορματ exFat λειτουργει κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...