Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά φίλε μου μου φαίνεται πως σκουριά έξι λιγο γύρο γύρο με την θήκη ...

 

Ναι φιλε οντως σκουραινει αλλα δεν ξερω ακριβως το λογο. Το σιγουρο ομως ειναι οτι φταιει η θηκη.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μεγαλώνεις λιγο την τρύπα του φλας με ένα εργαλείο σαν αυτο που αναφέρθηκε πριν λιγο για να φωτίζει καλύτερα το φλας και να μην φιμώνεται από την στενή υπάρχουσα τρύπα ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεγαλώνεις λιγο την τρύπα του φλας με ένα εργαλείο σαν αυτο που αναφέρθηκε πριν λιγο για να φωτίζει καλύτερα το φλας και να μην φιμώνεται από την στενή υπάρχουσα τρύπα ?

Καλη ιδεα!

Λογικα θα το δοκιμασω.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ξεκαθαρο πως πρεπει να μεγαλωσεις την τρυπα του φλας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΝε μια μεγαλύτερη τρύπα και τραβά καμία φωτογραφία να δεις που θα ειναι καλύτερα τα αποτελέσματα ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

ΚΝε μια μεγαλύτερη τρύπα και τραβά καμία φωτογραφία να δεις που θα ειναι καλύτερα τα αποτελέσματα ..

 

Ειναι ξεκαθαρο πως πρεπει να μεγαλωσεις την τρυπα του φλας.

Αμα ομως μεγαλωσω την τρυπα με αυτο το εργαλειο που ειπατε θα γινει καμια ζημια στη θηκη?

Το λεω αυτο επειδη ειναι αρκετα σκληρη η θηκη.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Αμα ομως μεγαλωσω την τρυπα με αυτο το εργαλειο που ειπατε θα γινει καμια ζημια στη θηκη?

Το λεω αυτο επειδη ειναι αρκετα σκληρη η θηκη.

 

τώρα το αναλύουμε πολύ και θα πουμε καμιά χαζομάρα παραπάνω.

νομίζω ότι η τρύπα γύρω από το φλας πρέπει να είναι άσπρη για να αντανακλάει το φως και όχι μαύρη για να το αποροφάει

ενώ γύρω από το φακό, μαύρη ώστε να αποροφάει τις αντανακλάσεις.

η θήκη δύσκολα να χαλάσει, απλά το τελικό αισθητικό αποτέλεσμα ίσως να μην είναι ωραίο.

έχει κάτι λίμες κυλινδρικές λεπτές. αν μπορεσεις να βρεις για να "φας" λίγο την τρύπα.

Link to comment
Share on other sites

Βάψε άσπρη την τρύπα και δεν θα έχεις πρόβλημα με βινιετάρισμα (ο τεχνικός όρος για το σκοτείνιασμα στις άκρες του κάδρου) ούτε νομίζω ότι θα χρειαστεί να μεγαλώσεις την τρύπα. Έχω την άσπρη Slim Armor και δεν έχω τέτοια προβλήματα σε φωτό με φλας.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Ψάχτηκε και το έκανε γιατί ήταν μάλλον προβληματικό και δεν τον άκουγαν όπως περιγράφω εδώ.

Πήρα LG ανέφερα το πρόβλημα κι ότι είναι πειραγμένο και θα μου στείλουν courier για παραλαβή.

Σε περίπτωση (το πιο πιθανό αν και είναι 2 μηνών) μη αντικατάστασης θα με χρεώσουν (courier κι έλεγχο);

Έχω πάντως προς το παρόν τα samsung hs-330 κι είναι πολύ καλά για όποιον θέλει εναλλακτική λύση στο θέμα του handsfree. Πολύ φθηνά, ελαφρύτερα και με πιο στενό καλώδιο που τα κάνει πιο φορητά.

 

Σήμερα μου έστειλαν καινούργια ακουστικά.

Μπράβο στην LG:clap:

Μου ήρθε και αυτό το tempered glass πολύ γρήγορα, σε 15 μέρες. Δεν έχει τέλεια εφαρμογή στο περίγραμμα του αλλά έχει καλύτερη αίσθηση κι ανταπόκριση στην αφή από τη sentio ζελατίνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Παρέλαβα χθες το tempered glass της Glass-m που είχα παραγγείλει στις 9 του μήνα. Ειχα επιλέξει το συγκεκριμένο έπειτα από εκτενέστατη έρευνα και αφού διάβασα μόνο θετικά σχόλια στο xda, θεωρώντας πως αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω για κάτι σίγουρο και ποιοτικό και που σίγουρα δε θα επηρεάσει καθόλου τη λειτουργία του κινητού, καθώς διάβασα πως υπάρχουν tempered glass που σε βάθος χρόνου δημιουργούν πρόβλημα στην απόκριση του digitizer της συσκευής. Οι απολύτως πρώτες εντυπώσεις ήταν θετικότατες, αφού το δέμα έφτασε σύντομα και μάλιστα ως συστημένο, σε πολύ καλή συσκευασία για να προφυλάσσεται, ενώ η ίδια η συσκευασία του προϊόντος με όσα συμπεριλάμβανε ήταν ιδιαίτερα ποιοτικά, προδιαθέτοντάς με θετικότατα. Έτσι, δε δίστασα πολύ να προχωρήσω σε τοποθέτησή του, παρόλο που η sentio μεμβράνη από το πλαίσιο που είχα τοποθετήσει είχε εφαρμόσει εξαιρετικά, τόσο ώστε να μη με ενοχλεί ιδιαίτερα η όχι τόσο καλή υφή της και το γεγονός ότι γέμιζε υπερβολικά εύκολα με δαχτυλιές που δεν έλεγαν να φύγουν.....

Κάπου εδώ όμως σταματάν και τα θετικά... Τοποθέτησα το tempered glass με πολλή προσοχή, χωρίς κανένα σκουπιδάκι να εγκλωβίζεται ανάμεσα στην οθόνη και σε αυτό και τοποθετώντας το ακριβώς στο μέσο της οθόνης, αλλά αυτό δεν εφάρμοσε καλά. Και στις τέσσερις γωνίες δεν έχει κολλήσει καλά, με ένα στρώμα αέρα να υπάρχει ανάμεσα σε αυτό και στην οθόνη, κάτι που φαίνεται πάρα πάρα πολύ άσχημα. :mad: Φυσικά, με δεδομένο αυτό το πρόβλημα, το γεγονός ότι έχει τέλεια αίσθηση στην αφή (σαν να ακουμπάς απ' ευθείας την οθόνη) και ότι δε γεμίζει δαχτυλιές με το παραμικρό δε μου λένε κάτι... :(

Τι μπορώ να κάνω για να βελτιώσω την εφαρμογή; Το έχω λιώσει στην πίεση μπας και κολλήσει καλύτερα, αλλά δε γίνεται τίποτα! Έχετε καμιά άλλη πρόταση; Όπως και να 'χει, σκοπεύω να στείλω ένα mail και στην εταιρία και να ανοίξω θέμα και στο paypal, αφού έδωσα τόσα παραπάνω χρήματα για το συγκεκριμένο προϊόν έναντι άλλων πολύ οικονομικότερων που υπάρχουν στο ebay περιμένοντας κάτι εξαιρετικό και το αποτέλεσμα ήταν αποκαρδιωτικό... :mad:

Θα περιμένω οποιαδήποτε πρόταση από μέρους σας... Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας! :)

 

EDIT: Παραθέτω και 2 φωτογραφίες για να δείτε το πρόβλημα...

Edited by Koulou
Προσθήκη συνημμένων.
Link to comment
Share on other sites

Απο βδομαδα θα παραγγειλω κι εγω το G2 και εχω κανει ηδη μια ερευνα για θηκες. Εχω ψιλοψαρωσει (:rolleyes:) με αυτες που εχουν και stand. Συγκεκριμενα εχω βαλει στο ματι τις παρακατω, αυτη κι αυτη. Το θεμα ειναι οτι στις φωτο φαινεται να δινουν αρκετο ογκο στο κινητο και δεν ξερω αν θα μπορω να το χειριζομαι καλα. Εχεις καποιος αλλος εμπειρια με παρομοια θηκη, να μου πει μια γνωμη; Δεν με ενδιαφερει αν θα χωραει στην τσεπη του παντελονιου, αφου το χειμωνα το βαζω στις τσεπες των μπουφαν, που ειναι μεγαλες, ενω το καλοκαιρι παιζει τσαντακι.

 

Εχω δει και αυτη, που φαινεται πιο λεπτη, αλλα εχει πολλα μεταφορικα.

 

Καθε βοηθεια και αποψη, δεκτη! :)

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω ένα powerbank και κοιτάω αυτό.

http://www.ebay.com/itm/Portable-Charger-10400mAh-Powerbank-External-Battery-Pack-for-Xiaomi-Samsung-/111490819390?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item19f55ee53e

το θέμα είναι ότι λέει για samsung! υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατό? όλα με micro usb δεν είναι??

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω ένα powerbank και κοιτάω αυτό.

http://www.ebay.com/itm/Portable-Charger-10400mAh-Powerbank-External-Battery-Pack-for-Xiaomi-Samsung-/111490819390?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item19f55ee53e

το θέμα είναι ότι λέει για samsung! υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατό? όλα με micro usb δεν είναι??

 

Δεν υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας, αλλά πρόσεξε από που θα το πάρεις γιατί η μεγάλη επιτυχία του συγκεκριμένου έχει οδηγήσει σε πολλούς κλώνους. Η Xiaomi έχει και στη σελίδα της οδηγίες πώς να τα ξεχωρίζεις...

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω ένα powerbank και κοιτάω αυτό.

http://www.ebay.com/itm/Portable-Charger-10400mAh-Powerbank-External-Battery-Pack-for-Xiaomi-Samsung-/111490819390?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item19f55ee53e

το θέμα είναι ότι λέει για samsung! υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατό? όλα με micro usb δεν είναι??

 

 

Tσεκαρε και αυτο ειναι αρκετα καλο http://www.e-shop.gr/tp-link-tl-pb10400-10400mah-power-bank-p-TEL.017848

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το TP-LINK που λέει ο φίλος ακριβώς από πάνω και είναι πραγματικά εξαιρετικό! Και μπορεί το Xiaomi να είναι ίσως λίγο πιο "μουράτο", αλλά δυστυχώς έχει γεμίσει ο τόπος μαϊμούδες και δεν ξέρεις αν θα πάρεις κάτι πραγματικά καλό... Γι' αυτό παίρνεις το TP-LINK από Ελλάδα και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... Εγώ μάλιστα το είχα πάρει από Mediamarkt στα 22€, τιμή εξαιρετική για όσα προσφέρει, αλλά έχω την εντύπωση ότι την ανέβασαν στην πορεία...

 

Με το θέμα που έγραψα πιο πάνω με το Tempered Glass, δεν υπάρχει κάποια πρόταση...;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου.. Σε γνωστό ιντερνετικό κατάστημα το βλέπω στα 30 ευρο..η αλήθεια ειναι πως ψάχνω καιρό να βρω κάτι σε power bank και αυτο που ανέφερες ειναι στα 2 επικρατέστερα ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το TP-LINK που λέει ο φίλος ακριβώς από πάνω και είναι πραγματικά εξαιρετικό! Και μπορεί το Xiaomi να είναι ίσως λίγο πιο "μουράτο", αλλά δυστυχώς έχει γεμίσει ο τόπος μαϊμούδες και δεν ξέρεις αν θα πάρεις κάτι πραγματικά καλό... Γι' αυτό παίρνεις το TP-LINK από Ελλάδα και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... Εγώ μάλιστα το είχα πάρει από Mediamarkt στα 22€, τιμή εξαιρετική για όσα προσφέρει, αλλά έχω την εντύπωση ότι την ανέβασαν στην πορεία...

 

Με το θέμα που έγραψα πιο πάνω με το Tempered Glass, δεν υπάρχει κάποια πρόταση...;

 

ειχα περασει tempered glass στο δικο μου G2 και ηταν αψογο, μετα απο λιγες μερες μολις πηγα να περασω σε εναν φιλο που μολις ειχε παρει το G2 ιδιο tempered glass με το δικο μου . δημιουργηθηκε το ιδιο προβλημα με το δικο σου τελικα αο αφησαμε ετσι εστρωσε λιγο αλλα παλι φαινεται

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει tempered glass στο δικο μου G2 και ηταν αψογο, μετα απο λιγες μερες μολις πηγα να περασω σε εναν φιλο που μολις ειχε παρει το G2 ιδιο tempered glass με το δικο μου . δημιουργηθηκε το ιδιο προβλημα με το δικο σου τελικα αο αφησαμε ετσι εστρωσε λιγο αλλα παλι φαινεται

 

Δυστυχώς δεν έχει στρώσει καθόλου και οι "επαγγελματίες" της Glass-M δεν απάντησαν καν στο email που τους έστειλα. :mad: Αν δεν απαντήσουν και αύριο, θα ανοίξω θέμα μέσω PayPal.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει στρώσει καθόλου και οι "επαγγελματίες" της Glass-M δεν απάντησαν καν στο email που τους έστειλα. :mad: Αν δεν απαντήσουν και αύριο, θα ανοίξω θέμα μέσω PayPal.....

Δεν υπαρχει περιπτωση να δικαιωθεις για αυτο το θεμα.

Προσπαθησε ξανα να επικοινωνησεις με τον πωλητη λέγοντάς του οτι θα βαλεις αρνητικη κριτικη και θα τον δυσφημισεις σε ολα τα μεγαλα τεχνολογικα φορουμς μπας και θορυβηθει καθολου και σου κανει το refund ή σου στειλει αλλο γυαλι αν και δεν το βλεπω.

 

Δεν το παιζω εξυπνος και απόλυτος καθως δεν εχω μεγαλη εμπειρια με disputes και claims στο paypal αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα βρεις το δικιο σου μεσω paypal για αυτο το θεμα. Δοκιμασε παντως, δεν εχεις να χασεις κατι.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει στρώσει καθόλου και οι "επαγγελματίες" της Glass-M δεν απάντησαν καν στο email που τους έστειλα. :mad: Αν δεν απαντήσουν και αύριο, θα ανοίξω θέμα μέσω PayPal.....

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να δικαιωθεις για αυτο το θεμα.

Προσπαθησε ξανα να επικοινωνησεις με τον πωλητη λέγοντάς του οτι θα βαλεις αρνητικη κριτικη και θα τον δυσφημισεις σε ολα τα μεγαλα τεχνολογικα φορουμς μπας και θορυβηθει καθολου και σου κανει το refund ή σου στειλει αλλο γυαλι αν και δεν το βλεπω.

 

Δεν το παιζω εξυπνος και απόλυτος καθως δεν εχω μεγαλη εμπειρια με disputes και claims στο paypal αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα βρεις το δικιο σου μεσω paypal για αυτο το θεμα. Δοκιμασε παντως, δεν εχεις να χασεις κατι.

 

θέλει διπλωματία, και ευγένεια, θυμήσου............. (σφύρας ωραία γλυκέ τροχονόμε):lol: , μπας και με το φιλότιμο κερδίσεις περισσότερα.....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χτύπησα θήκη, μπλε ματ, θήκη pouch camouflage green και βεβαίως βεβαίως ένα nilkin tempered glass.για να δω αν θα τα έχω για τα Χριστούγεννα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παντος αν θελεται θηκη που δεν δινει ογκο καθολου στο κινητο αλλα δεν το προστατευει απο πτωσεις αλλα κυριως απο γρατζουνιες και ψιλο πεσιματα χτυπηματα δειτε αυτη που ζυγιζει μολις 10 γραμαρια και ειναι σαν προστασια οθονης σε παχος http://www.ebay.com/itm/LG-G2-D802-case-schutz-hulle-handy-tasche-dunn-flach-leicht-cover-schale-/141286992566?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&var=&hash=item20e55c6ab6 την εχω παρει σε κιτρινο και τα σπαει :lol::lol:

 

Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει;

Πρώτη φορά παίρνω κάτι από ebay και αναρωτιέμαι αν είναι φυσικό που έχει ξεπεράσει τις 2 βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις παρει απο κινα , ειναι λογικο .. και μπορει να περιμενεις αλλο τοσο !! αργουν πολυ απο κινα
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...