Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το tempered glass που πήγα να βάλω ήταν λίγο fail και δεν θέλω να δίνω συνέχεια λεφτά για glass μέχρι να βρω κάποιο που να κάτσει καλά έλεγα να βάλω μια απλή μεβράνη που να προστατεύει ίσα ίσα από δαχτυλιές. Καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε κάποια φθηνή φίλε μου. Υπάρχουν και κάτι φθηνά πακετάκια με 2-3 μεςα.. Αφού εινΙ; Μονο για γραντζουνιες μην δώσεις παραπανω χρηματα μεχρι να βρεις ένα σωστό γυαλί..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις σημερα πηρα το κινητο και εχω παραγγειλει αυτην εδω την θηκη : http://www.ebay.com/itm/181470450906?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=480435261482&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

φενεται πολυ καλη..θα ηθελα να ακουσω γνωμες κια για αλλες θηκες καθως και τι επιλογες εχω στα προστατευτικα οθονης?να βαλω γυαλι?καθε γνωμη καλοδεχουμενη!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις σημερα πηρα το κινητο και εχω παραγγειλει αυτην εδω την θηκη : http://www.ebay.com/itm/181470450906?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=480435261482&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

φενεται πολυ καλη..θα ηθελα να ακουσω γνωμες κια για αλλες θηκες καθως και τι επιλογες εχω στα προστατευτικα οθονης?να βαλω γυαλι?καθε γνωμη καλοδεχουμενη!

 

Το μεταλλικό παράθυρο θα σου χαράξει την οθόνη...!!! έχει αναφερθεί πολλές φορές. Ψάξε κάποια άλλη χωρείς το μεταλλικό παράθυρο. εγώ έχω την παρακάτω...!

 

http://s17.postimg.org/4i9rjgmvj/CAM00008.jpg

click image upload

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μεταλλικό παράθυρο θα σου χαράξει την οθόνη...!!! έχει αναφερθεί πολλές φορές. Ψάξε κάποια άλλη χωρείς το μεταλλικό παράθυρο. εγώ έχω την παρακάτω...!

 

http://s17.postimg.org/4i9rjgmvj/CAM00008.jpg

click image upload

 

μπορεις να μου στειλεις το Link φιλε μου να την βρω?

επισης εχεις να προτινεις καποιο προστατευτικο οθονης?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις το Link φιλε μου να την βρω?

επισης εχεις να προτινεις καποιο προστατευτικο οθονης?

 

Έχω την παρακάτω, εφαρμόζει τέλεια...!!!

http://s24.postimg.org/ccmy3vbmd/Picture0003.png

image upload free

 

Την πήρα από ΕΔΩ

 

 

Video

 

For LG G2 New Nillkin

 

http://s29.postimg.org/4kyz68opj/Picture0001.png

picture upload

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

 

Παιδιά θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας ......:help:

 

Σήμερα παρέλαβα την μια θήκη απο τις δυο που είχα παραγγείλει απο το ebay (η δεύτερη θα έρθει σε κανένα μήνα ) . Ο πωλητής μου έστειλε λάθος θήκη .....:chair: Εγω είχα παραγγείλει αυτήν και αυτός μου έστειλε αυτή και μάλιστα σε μπλέ electric χρώμα....:angry: Εννοείται οτι αύριο θα στείλω μήνυμα για να μου στείλει την σωστή . Τώρα οι δυο ερωτήσεις : 1) Εχω το email του γιατί τον είχα ρωτήσει κάτι πριν την παραγγείλω . Να στείλω μήνυμα στο email του ή να στείλω το μήνυμα σε αυτόν μέσω ebay ( request a refund) ? και 2) Υπάρχει λέτε καμιά περίπτωση να ζητήσει να του στείλω αυτην που μου έστειλε πίσω ?? Αν κάνει κάτι τέτοιο θα φάει αρνητικό feedback που θα πάει σύννεφο .....Θα κοστίσουν περισσότερο τα έξοδα αποστολής για να το στείλω στην Γερμανία παρά η ίδια η θήκη. Δεν νομίζω να το κάνει αλλά ποτέ δεν ξέρεις.........Σε παλαιότερη περίπτωση σε μια θήκη που είχα παραγγείλει πάλι απο ebay (samsung 5230) , είχε ενα σημαδάκι και μου έστειλε καινούργια και κράτησα και αυτήν με το σημαδάκι...

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

 

Παιδιά θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας ......:help:

 

Σήμερα παρέλαβα την μια θήκη απο τις δυο που είχα παραγγείλει απο το ebay (η δεύτερη θα έρθει σε κανένα μήνα ) . Ο πωλητής μου έστειλε λάθος θήκη .....:chair: Εγω είχα παραγγείλει αυτήν και αυτός μου έστειλε αυτή και μάλιστα σε μπλέ electric χρώμα....:angry: Εννοείται οτι αύριο θα στείλω μήνυμα για να μου στείλει την σωστή . Τώρα οι δυο ερωτήσεις : 1) Εχω το email του γιατί τον είχα ρωτήσει κάτι πριν την παραγγείλω . Να στείλω μήνυμα στο email του ή να στείλω το μήνυμα σε αυτόν μέσω ebay ( request a refund) ? και 2) Υπάρχει λέτε καμιά περίπτωση να ζητήσει να του στείλω αυτην που μου έστειλε πίσω ?? Αν κάνει κάτι τέτοιο θα φάει αρνητικό feedback που θα πάει σύννεφο .....Θα κοστίσουν περισσότερο τα έξοδα αποστολής για να το στείλω στην Γερμανία παρά η ίδια η θήκη. Δεν νομίζω να το κάνει αλλά ποτέ δεν ξέρεις.........Σε παλαιότερη περίπτωση σε μια θήκη που είχα παραγγείλει πάλι απο ebay (samsung 5230) , είχε ενα σημαδάκι και μου έστειλε καινούργια και κράτησα και αυτήν με το σημαδάκι...

 

Α καλα ο τυπος θα πρεπει η να ειναι πολυ ασχετος,η απλα δεν ειχε τη θηκη που του ζητησες και για να μην ακυρωσει την παραγγελια ισως να σκεφτηκε κουτοπονηρα και σου εστειλε την αλλη νομιζωντας οτι ισως βαρεθεις να κινηθεις εναντιον του λογω του χαμηλου κοστους και σκεφτομενος οτι δεν σε συμφερει να τη στειλεις πισω.

Σαν δικη μου συμβουλη και απο εμπειρια απο παρομοιες υποθεσεις,ειναι αφου αναγραφεται το mail του στη σελιδα,καλυτερα στειλτου εκει,απλα θελει και λιγη υπομονη ως τις 2 μερες συνηθως να σου απαντησει.εχει αρκετους που μουλαρωνουν αν ανοιξεις θεμα μεσω ebay χωρις να ερθεις απο πριν σε επαφη μαζι τους,ωστε να επιλυθει η διαφορα χωρις να δυσφημιστουν,και στο τελος σου πριζουν τα συκωτια μεχρι να βρεις ακρη.αν ομως δεν ανταποκριθει η σου το παιζει βαρυ πεπονι,τοτε πες του στα ισια οτι σε καλυπτει ετσι κι αλλιως το ebay με τους κανονισμους του και θα ανοιξεις θεμα εκει για να δικαιωθεις.

Δες λιγο σε αυτη τη σελιδα που αναφερει ολα οσα χρειαζεται ο καθε αγοραστης.

 

http://resolutioncenter.ebay.com/

 

Διαβασε το προσεκτικα,θα δεις ομως κιολας οτι αναφερεται και στην περιπτωση τη δικη σου,οτι συνηθως για να σου επιστραφουν τα χρηματα,θα πρεπει να επιστρεψεις το προιον.

Προσωπικα σε εμενα βεβαια δε χρειαστηκε ποτε να μου το ζητησουν..η μου εκαναν επιστροφη χρηματων,η μου εστελναν ξανα το αντικειμενο.

Οπως και να εχει παντως μην το αφησεις..ειναι κραυγαλεα περιπτωση...ελπιζω να βοηθησα.

Σου ευχομαι καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Μιχάλη , με βοήθησες πολύ ! :thanks: Την περίμενα πως και πως την θήκη και σήμερα μόλις την είδα ξενέρωσα.......

Στην σελίδα του προιόντος υπάρχουν κάτω τα στοιχεία επικοινωνίας του , και το μέηλ του είναι το εξής : E-Mail:mobilepartner[at]kw-commerce.de . Απλά δεν το κατάλαβα , να το στείλω έτσι όπως το αναφέρει ή εκει που έχει το [at] πρέπει να βάλω @ ?? Τι να πω , μακάρι να στείλει την σωστή χωρίς να έχουμε παρατράγουδα , γιατί αν επιμένει να την στείλω πίσω αναγκαστικά θα την κρατήσω και θα του βάλω οσο πιο αρνητικό feedback γίνεται.....:rocket:

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω την παρακάτω, εφαρμόζει τέλεια...!!!

http://s24.postimg.org/ccmy3vbmd/Picture0003.png

image upload free

 

Την πήρα από ΕΔΩ

 

 

Video

 

For LG G2 New Nillkin

 

http://s29.postimg.org/4kyz68opj/Picture0001.png

picture upload

 

σε ευχαριστω πολυ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Μιχάλη , με βοήθησες πολύ ! :thanks: Την περίμενα πως και πως την θήκη και σήμερα μόλις την είδα ξενέρωσα.......

Στην σελίδα του προιόντος υπάρχουν κάτω τα στοιχεία επικοινωνίας του , και το μέηλ του είναι το εξής : E-Mail:mobilepartner[at]kw-commerce.de . Απλά δεν το κατάλαβα , να το στείλω έτσι όπως το αναφέρει ή εκει που έχει το [at] πρέπει να βάλω @ ?? Τι να πω , μακάρι να στείλει την σωστή χωρίς να έχουμε παρατράγουδα , γιατί αν επιμένει να την στείλω πίσω αναγκαστικά θα την κρατήσω και θα του βάλω οσο πιο αρνητικό feedback γίνεται.....:rocket:

 

Σε καταλαβαινω απολυτα για το ξενερωμα..λογικο ειναι.

Τωρα για το mail του το ειδα κι εγω πριν,και μαλιστα ειναι το ιδιο και στα 2 λινκ των θηκων που ανεφερες.

Πιστευω οτι κανονικα πρεπει να ειναι το συμβολο @,αλλα δεν εχεις να χασεις και τιποτα να το στειλεις και στα 2..εννοω και στο [at],αλλα και στο κανονικο..το πολυ πολυ θα σου ερθει αναφορα στο μειλ σου οτι δεν πηγε στον ενα απο τους 2 παραληπτες.

εκτος αν και τα 2 αντιστοιχουν σε παραληπτες,οποτε καποιος θα λαβει ενα ασχετο μειλ:lol::lol:

τωρα για το αν επιμενει να τη στειλεις πισω,δυστυχως εδω δεν εχεις και πολλες επιλογες,αφου ετσι κι αλλιως το συγκεκριμενο αναφερεται ρητα στους κανονισμους,οποτε το μονο που απομενει ειναι να κανεις ενα αρνητικοτατο feedback..

φυσικα γνωμη μου ειναι πριν να δωσεις αρνητικο σχολιο,αν δε βαριεσαι μπορεις να πεταχτεις μεχρι το ταχυδρομειο και να ζητησεις κοστος για αποστολη στη Γερμανια,και που ξερεις μπορει και να μην ειναι τοσο μεγαλο..ισως αν μπορει να σταλει ως επιστολικο ταχυδρομειο,λογικα το κοστος ειναι μηδαμινο..σ'αυτη την περιπτωση ομως θα πρεπει να συνεννοηθεις με τον προμηθευτη για τη σωστη διευθυνση αποστολης,και ισως καλο θα ηταν να παει και συστημενο με tracking number ωστε να μη μπορει να σου παιξει καμια λαμογια οτι ταχα μου δεν το ελαβε;);)

αυτα απο εμενα και καλη επιτυχια

αν βρεις λυση γραψε τι εγινε αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστώ πολύ και πάλι , να είσαι καλά . Συνέταξα το μέηλ και θα του το στείλω τώρα . Ήπιο αρχικά, του αναφέρω οτι μου έστειλε εντελώς διαφορετική θήκη απο αυτή που παράγγειλα και του ζητάω να μου στείλει την σωστή , και αναλόγως τι θα μου απαντήσει θα κινηθώ ανάλογα . Για οτι νεώτερο θα ενημερώσω....
LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστώ πολύ και πάλι , να είσαι καλά . Συνέταξα το μέηλ και θα του το στείλω τώρα . Ήπιο αρχικά, του αναφέρω οτι μου έστειλε εντελώς διαφορετική θήκη απο αυτή που παράγγειλα και του ζητάω να μου στείλει την σωστή , και αναλόγως τι θα μου απαντήσει θα κινηθώ ανάλογα . Για οτι νεώτερο θα ενημερώσω....

Btw, βαλε αγγελια τη θηκη που ελαβες.

Το βλεπω δυσκολο να μην "φυγει".

Link to comment
Share on other sites

Btw, βαλε αγγελια τη θηκη που ελαβες.

Το βλεπω δυσκολο να μην "φυγει".

 

Σπυρο τις ειχε αναφερει χθες οταν εγραψε για το προβλημα του.

κοιτα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5940985#post5940985

Link to comment
Share on other sites

Α καλα ο τυπος θα πρεπει η να ειναι πολυ ασχετος,η απλα δεν ειχε τη θηκη που του ζητησες και για να μην ακυρωσει την παραγγελια ισως να σκεφτηκε κουτοπονηρα και σου εστειλε την αλλη νομιζωντας οτι ισως βαρεθεις να κινηθεις εναντιον του λογω του χαμηλου κοστους και σκεφτομενος οτι δεν σε συμφερει να τη στειλεις πισω.

.

 

Φίλε Μιχάλη μετά την απάντηση του πωλητή κλείνω προς το δεύτερο σκέλος της απάντησης σου......

 

 

" Thank you for contacting us. We regret that the product did not meet your expectations and would like to offer you a discount of 50%. Please let us know in a short message whether you accept our offer or not.

 

If you would like to return the item, our return adress is as follows:

 

KW-Commerce GmbH

Retoure 13740460

Lise-Meitner-Str. 39/41

D-10589 Berlin

GERMANY "

 

Σκέφτομαι να δεχτώ την προσφορά του αλλά παράλληλα να του πω οτι δεν είμαι ικανοποιημένος . Διότι περίμενα να μου στείλει την σωστή θήκη χωρίς να μου ζητήσει να επιστρέψω την λάθος θήκη που μου έστειλε , αφού ηταν δικό του το λάθος , για την οποία θα πρέπει να καταβάλω άλλα 6+ ευρώ έξοδα αποστολής (ρώτησα τα Ελτα) για να του την επιστρέψω . Κοντολογής να πληρώσω το κόστος για 2 θήκες για να μου στείλει αυτή που θα έπρεπε να μου στείλει αρχικά. Ξέρει οτι δεν με συμφέρει να του την στείλω πίσω , για αυτό και ζητάει να του επιστρέψω αυτή που μου έστειλε και αρκείται στην προσφορά του 50%.....Αν ξαναψωνίσω απο Γερμανό πωλητή στο ebay γράψτε μου......:chair:

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το g2 εδω και 1 μηνα και μου παρουσιασε προβλημα ο φορτιστης πριν καμια βδομαδα. Αργει να το φορτισει ,κανει κανα 5ωρο για 70%. Εψαξα να αγορασω τον οριτζιναλ αλλα δεν τον βρηκα , ειμαι και στρατιωτης και δεν εχω και πολυ χρονο για να το αφηνω να φορτισει. Δοκιμασα καλωδια και φορτιστες αλλα τιποτα. Μονο απο αλλο g2 δουλεψε σωστα και απο s4 απο οσο θυμαμαι. Φοβαμαι να παρω αλλη μαρκα εκτος απο το οριτζιναλ. Εχετε να προτινεται κατι? Ευχαριστω !

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το g2 εδω και 1 μηνα και μου παρουσιασε προβλημα ο φορτιστης πριν καμια βδομαδα. Αργει να το φορτισει ,κανει κανα 5ωρο για 70%. Εψαξα να αγορασω τον οριτζιναλ αλλα δεν τον βρηκα , ειμαι και στρατιωτης και δεν εχω και πολυ χρονο για να το αφηνω να φορτισει. Δοκιμασα καλωδια και φορτιστες αλλα τιποτα. Μονο απο αλλο g2 δουλεψε σωστα και απο s4 απο οσο θυμαμαι. Φοβαμαι να παρω αλλη μαρκα εκτος απο το οριτζιναλ. Εχετε να προτινεται κατι? Ευχαριστω !

 

Εχω την εντυπωση πως η εγγυηση της συσκευης πιανει και τα αξεσουαρ της...Οποτε φανταζομαι πως εαν οντως εχει προβλημα ο φορτιστης θα στον αντικαταστήσουν ή μπορει και να στο φτιάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Μου παν θα μου το αλλαξουν αλλα δεν μπορω απο εδω που ειμαι και πρεπει να αγορασω αλλον! Για αυτο ρωταω! Θα το κανω οταν μπορεσω αλλα τωρα πρεπει να παρω αλλον ,καποια δοκιμασμενη προταση? Ειδα οτι ειναι συχνο προβλημα αυτο ,το εχει παθει κανεις?

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μου παν θα μου το αλλαξουν αλλα δεν μπορω απο εδω που ειμαι και πρεπει να αγορασω αλλον! Για αυτο ρωταω! Θα το κανω οταν μπορεσω αλλα τωρα πρεπει να παρω αλλον ,καποια δοκιμασμενη προταση? Ειδα οτι ειναι συχνο προβλημα αυτο ,το εχει παθει κανεις?

 

Η προταση ειναι να παρεις φορτιστη με output 1.8A οσο δηλαδη εχει και ο φορτιστης της lg, ετσι ωστε να φορτιζει γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

Και 1,5Α να βρεις καλά είναι. Ακόμα και με 1Α φορτιστή θα φορτίζει στο 3ωρο περίπου
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με 1,5 εκανε σχετικα φυσιολογικη φορτιση! Αν παρω 2,1 θα εχει θεμα? Του s4 τοσο δεν ειναι? Καποια μαρκα να επιλεξω? Ευχαριστω για την βοηθεια!

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα έβαζα πάνω από το 1,8Α. Ρισκαρεις το κύκλωμα φόρτισης και τη μακροζωια της μπαταρίας
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε θα έβαζα πάνω από το 1,8Α. Ρισκαρεις το κύκλωμα φόρτισης και τη μακροζωια της μπαταρίας

 

Θα παρακαλούσα να μην απαντάμε άμα δεν ξέρουμε!!!

Το ότι ένας φορτιστής λέει 2.1Α δεν σημαίνει ότι δίνει τόσο... σημαίνει ότι μπορεί να καλύψει απαιτήσεις μέχρι 2.1Α. Άρα το καλύτερο είναι να πάρεις φορτιστή 2.1Α και να μην είναι κινέζικο αλλά κάποια γνωστή μάρκα.. πχ belkin!

Φορτιστή ακριβώς 1.8Α δύσκολα θα βρεις εκτός από το μαμά και δεν υπάρχει σοβαρός λόγος!

Καλό βράδυ... και πάντα απαντάμε με σύνεση!

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα να μην απαντάμε άμα δεν ξέρουμε!!!

Το ότι ένας φορτιστής λέει 2.1Α δεν σημαίνει ότι δίνει τόσο... σημαίνει ότι μπορεί να καλύψει απαιτήσεις μέχρι 2.1Α. Άρα το καλύτερο είναι να πάρεις φορτιστή 2.1Α και να μην είναι κινέζικο αλλά κάποια γνωστή μάρκα.. πχ belkin!

Φορτιστή ακριβώς 1.8Α δύσκολα θα βρεις εκτός από το μαμά και δεν υπάρχει σοβαρός λόγος!

Καλό βράδυ... και πάντα απαντάμε με σύνεση!

 

Σιγουρα δε δημιουργει προβλημα αλλα θα ειναι πολυ πιο ακριβως...Οπως και να χει αμα θες κατι φθηνο με ρυθμο πανω απο 1Αh δυσκολα να βρεισ

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και 1,5Α να βρεις καλά είναι. Ακόμα και με 1Α φορτιστή θα φορτίζει στο 3ωρο περίπου

 

btw δες αυτον http://www.e-shop.gr/forever-travel-charger-with-micro-usb-2a-box-p-TEL.016841 καλος φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...