Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK. Με greenify χωρίς dissable services.

Φωτεινοτητα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ndm 5.5 και dori 9.9, 168 google play services απενεργοποιημένα & amplify.

Φωτεινότητα στο 70% αυτοματο (γκαβούλιακας!!!).

Έχω καιρό να δω τέτοια οθόνη ως το 95%

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160505/1dcc26723c0e3293a6910f70e3ce1ddc.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160505/56407df712fbe577438892be3ac8baf0.jpg

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι επι Jelly Bean και φρεσκια μπαταρια που φταναμε 35min SOT και η μπαταρια ηταν ακομα στο 100%! Ααααχ....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι επι Jelly Bean και φρεσκια μπαταρια που φταναμε 35min SOT και η μπαταρια ηταν ακομα στο 100%! Ααααχ....

Δυστυχώς δεν την πρόλαβα την τηλεφωνάρα μας με jelly. Συχνά αναρωτιέμαι έτσι όπως μας έχει κακομαθει το g2 σε τι συσκευή θα πάμε μετά??

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν την πρόλαβα την τηλεφωνάρα μας με jelly. Συχνά αναρωτιέμαι έτσι όπως μας έχει κακομαθει το g2 σε τι συσκευή θα πάμε μετά??

Το πιστευεις οτι σκεφτομαι ακριβως το ιδιο πραμα;;;!!

Πολλες φορες σκεφτομαι ποιο κινητο θα επαιρνα αν πχ εχανα το G2 ή μου το κλεβανε ή επεφτε κατω και εσπαγε.

Δυσκολο αλλα μαλλον θα κατεληγα σε κανα Xiaomi, πχ το Redmi Note 3 Pro ή το Mi Note Pro.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πιστευεις οτι σκεφτομαι ακριβως το ιδιο πραμα;;;!!

Πολλες φορες σκεφτομαι ποιο κινητο θα επαιρνα αν πχ εχανα το G2 ή μου το κλεβανε ή επεφτε κατω και εσπαγε.

Δυσκολο αλλα μαλλον θα κατεληγα σε κανα Xiaomi, πχ το Redmi Note 3 Pro ή το Mi Note Pro.

Έχω σκεφτεί και εγώ τα μοντέλα που ανέφερες και φαίνονται όντως πολύ καλές επιλογές σαν σύνολο χαρακτηριστικών ..

δεν είναι ότι ειμαι άρρωστος με την μπαταρία..αλλά δεν γουστάρω που οι χωρητικότητες των γνωστών κατασκευαστών σπάνια σπάνε των φράγμα των 3000. Δυστυχώς ο τομέας μπαταρία έχει μείνει πάρα πολύ πίσω σχετικά με μνήμες επεξεργαστές κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν την πρόλαβα την τηλεφωνάρα μας με jelly. Συχνά αναρωτιέμαι έτσι όπως μας έχει κακομαθει το g2 σε τι συσκευή θα πάμε μετά??

 

Πάντως εγώ έχω περάσει περισσότερους από 6 μήνες με το G4 για να ξεπεράσω το G2... κάπου τώρα αρχίζω να συνηθίζω την "αναβάθμιση" :). Η μπαταρία του G2 με είχε κακομάθει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω περάσει περισσότερους από 6 μήνες με το G4 για να ξεπεράσω το G2... κάπου τώρα αρχίζω να συνηθίζω την "αναβάθμιση" :). Η μπαταρία του G2 με είχε κακομάθει πάρα πολύ.

Και το g4 είναι κατά την γνώμη μου value for money. Πόσες ώρες χρήσης έχεις χάσει από αυτή την μετάβαση σύμφωνα με την δική σου χρήση στο κινητό?

Επίσης θεωρώ τραγική λύση την ταχεία φόρτιση..δεν λέω ότι δεν βοηθάει κάποιους χρήστες, πάντως θα προτιμούσα μια μπαταρία με μέσους χρόνους 1,5 -2 μέρες άνετα (Για να μην πω 5-6 :p ) και ας το φορτισω όποτε θέλω εγώ, παρά να πρέπει να το έχω στο ρεύμα μια φορά την μέρα. Ας παχύνει η συσκευή και λιιιιιίγο..δεν έγινε τιποτα

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Εμ το αλλο που το πατε; Που θα βρουμε και 75.9% screen-to-body ratio;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδες.

 

Εβαλα σημερα το G2 μου να φορτισει και εχει κολλησει στο 36%. Φαινεται να φορτιζει κανονικα, δλδ ολες οι ενδειξεις υπαρχουν (κεραυνος, γεμισμα/αδειασμα εικονιδιου μπαταριας, αναγνωριζεται κανονικα η εισοδος του καλωδιου κτλ) αλλα δεν ανεβαινει πανω απο το 36%. Το δοκιμασα και σε πριζα και στο λαπτοπ. Ειμαι με official ΚΚ. Λετε να τα επαιξε η μπαταρια? Ειμαι να φευγω για procordia?

 

ΥΓ. Θα δοκιμασω κι ενα αλλο καλωδιο κι αν αλλαξει κατι θα ενημερωσω.

 

Update: Εβαλα αλλο καλωδιο και μολις το εβαλα στην πριζα εδειξε αμεσως 100%!!! Αρα ηταν προβλημα του καλωδιου;

Edited by gregacm
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου καταναλώνει το σύστημα android το 50% της μπαταρίας. Ξέρει κανείς τι ευθύνεται για την κατανάλωση αυτή ;
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το εκανε αυτο.3 επαναφορες και τζιφος,εστρωνε για λιγο και μετα απο 1-2 μερες το android system χτυπουσε 40αρια.Αναγκαστηκα και ξαναπερασα την official lolipop με lgflashtool.Απο τοτε το android system ειναιστο 8 με 6%

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!

Θα ηθελα τις γνωμες σας οσον αφορα την αποδοση της μπαταριας μου..το τελευταιο διμηνο παρατηρω μια πτωση στη διαρκεια της,σιγουρα μετα απο την πληρη φορτιση πεφτει απο το 100% σε λιγη ωρα πλεον στο 99%,κ φυσικα η σταδιακη πτωση γινεται πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με πριν..κανω ακριβως την ιδια χρηση που εκανα παντα..μηνυματα,κατι λιγα τηλεφωνα κ τη μιση μερα wifi,surfing,viber..εχω κ αντιστοιχες φωτο με τις καταναλωσεις για ευκολια.

Νομιζω βεβαια οτι εχει ακομα ψωμια η μπαταρια μου,απλα θα ηθελα κ τις γνωμες πιο εμπειρων φιλων..το τηλεφωνο ειναι 19 μηνων.

 

Υ.Γ. ζηταω συγνωμη απο τους φιλους αλλα δυστυχως δε μπορω να ανεβασω τις εικονες..τα στατιστικα της μπαταριας ειναι τα εξης:

με υπολοιπο 10% εχω SOT 3h 57 min και αποφορτιση απο 100 σε 10% σε 21 ωρες..πως σας φαινονται?

Edited by granazias
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!

Θα ηθελα τις γνωμες σας οσον αφορα την αποδοση της μπαταριας μου..το τελευταιο διμηνο παρατηρω μια πτωση στη διαρκεια της,σιγουρα μετα απο την πληρη φορτιση πεφτει απο το 100% σε λιγη ωρα πλεον στο 99%,κ φυσικα η σταδιακη πτωση γινεται πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με πριν..κανω ακριβως την ιδια χρηση που εκανα παντα..μηνυματα,κατι λιγα τηλεφωνα κ τη μιση μερα wifi,surfing,viber..εχω κ αντιστοιχες φωτο με τις καταναλωσεις για ευκολια.

Νομιζω βεβαια οτι εχει ακομα ψωμια η μπαταρια μου,απλα θα ηθελα κ τις γνωμες πιο εμπειρων φιλων..το τηλεφωνο ειναι 19 μηνων.

 

Υ.Γ. ζηταω συγνωμη απο τους φιλους αλλα δυστυχως δε μπορω να ανεβασω τις εικονες..τα στατιστικα της μπαταριας ειναι τα εξης:

με υπολοιπο 10% εχω SOT 3h 57 min και αποφορτιση απο 100 σε 10% σε 21 ωρες..πως σας φαινονται?

Καλα ειναι.

 

Ποσο καιρο το εχεις;

 

Με τι φωτεινοτητα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι.

 

Ποσο καιρο το εχεις;

 

Με τι φωτεινοτητα;

 

19 μηνες το εχω..Νοεμβριος του 2014 και φωτεινοτητα 40-45%,οπου το πιασω..οταν βγαινω εξω το ρυθμιζω στην αυτοματη..

μηπως να το αφησω καμια φορα να σβησει εντελως απο μπαταρια?δεν το εχω κανει ποτε,σχεδον παντα στο 20% το φορτιζω.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα, έχει πέσει η μπαταρία κάπου 30%. Τώρα σε μια μέρα έχω 4 ώρες οθόνη ενώ το 2014 είχα έως 7.30'. Πιστεύω φταίει και το νέο λειτουργικό βέβαια.
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια και εγω με 4.4.2 stock unrooted παρατηρω αισθητη πτωση στην αυτονομια,3g,τοποθεσια κλειστα χωρις fb και ανα 2λεπτο 1% κατω.

Το εχω 1μιση χρονο,θα ξεκινησω με battery calibration καμια συμβουλη?:)

Link to comment
Share on other sites

Και δεν αγοράζετε από ebay μια καινούρια? + να ξέρετε εφαρμογές όπως viber, fb, Instagram browser κλπ έχουν γίνει πολύ ποιο βαριές από ότι παλιά... Και καταναλώνουν ακόμη και τριπλασια ενέργεια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

Εχω τον τελευταιο καιρο ενα προβλημα με την μπαταρια. Πριν καμια 10αρια μερες αρχισε αποτομα η καταναλωση της μπαταριας να γινετε αρκετα πιο γρηγορα απο οτι συνηθως, εκει που απο 100% ηθελε 3 ωρες και για να παει στο 99% οταν ηταν σε αδρανεια ,αρχισε μετα απο πολυ νωρις καθε 5 λεπτα να πεφτει και 1%. Εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων εστρωσε αλλα μετα απο δεκα μερες παλι τα ιδια...φαινετε σαν κατι να απασχολει τον επεξεργαστη απλα ετσι καταλαβαινω εγω μπορει να κανω και λαθος. Μπορει καποιος να βοηθησει ; πως μπορει να λυθει το προβλημα ;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω τον τελευταιο καιρο ενα προβλημα με την μπαταρια. Πριν καμια 10αρια μερες αρχισε αποτομα η καταναλωση της μπαταριας να γινετε αρκετα πιο γρηγορα απο οτι συνηθως, εκει που απο 100% ηθελε 3 ωρες και για να παει στο 99% οταν ηταν σε αδρανεια ,αρχισε μετα απο πολυ νωρις καθε 5 λεπτα να πεφτει και 1%. Εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων εστρωσε αλλα μετα απο δεκα μερες παλι τα ιδια...φαινετε σαν κατι να απασχολει τον επεξεργαστη απλα ετσι καταλαβαινω εγω μπορει να κανω και λαθος. Μπορει καποιος να βοηθησει ; πως μπορει να λυθει το προβλημα ;

Ευχαριστω πολυ

Κατεβασε το wakelock detector και προς το τελος της μπαταριας(για να εχει περασει ενας ικανοποιητικος χρονος συλλογης δεδομενων) μπες να δεις τα στατιστικα στην καρτελα cpu wakelocks μπας και δεις τιποτα υποπτο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αλλο app που να ειναι δωρεαν γιατι αυτη τη στιγμη δεν γινετε να το κατεβασω...

Εχει και το δωρεαν, αυτο που λεει root.

 

Υπαρχει και το gsam battery monitor.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...