Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου εχει πουθενα εγκατάσταση,μου βγαζει μονο αυτα

Ε αρα το εχεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην μπαταρια παντως δεν ειδα διαφορα τα ιδια χαλια

Να δουμε ποτε θα ερθει η 5.1 μηπως φτιάξουν τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιηστε το scrip που εχει εμενα μ τρωει 2 μερες που τ εχω τωρα περιπου 2-5%

 

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/general/script-google-play-services-battery-t3059585

 

 

Περασα και τον task manager που δεν τον εχει πλεον η cloudy και στα setting για τ services απενεργοποιησα παρα πολλα και ειδα διαφορα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η κιτρινίλα :(μου χτύπησε την πόρτα....!!!! μπορεί να αχνοφαίνεται, αλλά θα το κρατήσω κανένα μίνα γιατί το χρειάζομαι, και μετά θα το στείλω. Έτσι θα δω πόσο θα μεγαλώσει. Πάντως κάνω συντηρητική χρίση. Μπορεί να φταίει και η ζέστη τον ήμερον, μιας που ταξίδεψα 1.000 χηλ. με το αυτοκίνητο την τελευταία εβδομάδα.:wacko:

 

http://s30.postimg.org/l55ziqmkx/CAM00100.jpg

screengrab

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κιτρινίλα :(μου χτύπησε την πόρτα....!!!! μπορεί να αχνοφαίνεται, αλλά θα το κρατήσω κανένα μίνα γιατί το χρειάζομαι, και μετά θα το στείλω. Έτσι θα δω πόσο θα μεγαλώσει. Πάντως κάνω συντηρητική χρίση. Μπορεί να φταίει και η ζέστη τον ήμερον, μιας που ταξίδεψα 1.000 χηλ. με το αυτοκίνητο την τελευταία εβδομάδα.:wacko:

 

http://s30.postimg.org/l55ziqmkx/CAM00100.jpg

screengrab

 

Καλως τον! Αντε και εις ανωτερα! Κι εμενα ακριβως στο ιδιο σημειο αρχισε.

Θα μεγαλωσει και στο κεντρο θα αρχισει να γινεται μοβ-μπλε. Η ζεστη του καλοκαιριου σε συνδιασμο με αμαξι ειναι θανατηφορος. Και μη διανοηθειτε με αυτες τις συνθηκες στο αμαξι να βαλετε πλοηγηση με data για πανω απο 15 λεπτα. Η θερμοκρασια της μπαταριας φτανει τα 43άρια! Πληγμα στη ζωη της μπαταριας και μεγαλη πιθανοτητα εμφανισης κιτρινιλας στην οθονη.

Προσωπικα, οταν φτανω τους 39 οC σταματαω να το χρησιμοποιω.

 

Μαριε προτεινω να αλλαξεις την οθονη τελος Σεπτεμβρη - αρχες Οκτωβρη. Πιστευω δηλαδη οτι μεχρι τοτε που αρχιζουν η πιο δροσερες μερες η κιτρινιλα δε θα εχει μεγαλωσει τοσο ωστε να φτασεις σε σημειο μεγαλου εκνευρισμου. Παλευεται δηλαδη.

 

A, κι ενα tip: Αφου θα την αλλαξεις την οθονη μπορεις πλεον να μην προσεχεις να μην το γρατζουνισεις. Οπότε βγαλε το screen protector και απολαυσε την εμπειρια της αμεσης επαφης με το κρυο και γλιστερο γυαλάκι. Ειναι σαν να κανεις μπανιο χωρις μαγιο ή σαν να πηγαινεις στον "πολεμο" χωρις το "κρανος" σου..., αλλη αισθηση.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον! Αντε και εις ανωτερα! Κι εμενα ακριβως στο ιδιο σημειο αρχισε.

Θα μεγαλωσει και στο κεντρο θα αρχισει να γινεται μοβ-μπλε. Η ζεστη του καλοκαιριου σε συνδιασμο με αμαξι ειναι θανατηφορος. Και μη διανοηθειτε με αυτες τις συνθηκες στο αμαξι να βαλετε πλοηγηση με data για πανω απο 15 λεπτα. Η θερμοκρασια της μπαταριας φτανει τα 43άρια! Πληγμα στη ζωη της μπαταριας και μεγαλη πιθανοτητα εμφανισης κιτρινιλας στην οθονη.

Προσωπικα, οταν φτανω τους 39 οC σταματαω να το χρησιμοποιω.

 

Μαριε προτεινω να αλλαξεις την οθονη τελος Σεπτεμβρη - αρχες Οκτωβρη. Πιστευω δηλαδη οτι μεχρι τοτε που αρχιζουν η πιο δροσερες μερες η κιτρινιλα δε θα εχει μεγαλωσει τοσο ωστε να φτασεις σε σημειο μεγαλου εκνευρισμου. Παλευεται δηλαδη.

 

A, κι ενα tip: Αφου θα την αλλαξεις την οθονη μπορεις πλεον να μην προσεχεις να μην το γρατζουνισεις. Οπότε βγαλε το screen protector και απολαυσε την εμπειρια της αμεσης επαφης με το κρυο και γλιστερο γυαλάκι. Ειναι σαν να κανεις μπανιο χωρις μαγιο ή σαν να πηγαινεις στον "πολεμο" χωρις το "κρανος" σου..., αλλη αισθηση.

 

Ίσος να φταίει και το screen protector.........που ανεβάζει, και εγκλωβίζει την θερμότητα....!!!;) δεν το βγάζω μιας που φοβάμαι μην τυχών χτυπηθεί η οθόνη, και μου πουν, πως αυτό φταίει για την κιτρινίλα.......άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας....!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσος να φταίει και το screen protector.........που ανεβάζει, και εγκλωβίζει την θερμότητα....!!!;) δεν το βγάζω μιας που φοβάμαι μην τυχών χτυπηθεί η οθόνη, και μου πουν, πως αυτό φταίει για την κιτρινίλα.......άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας....!!!

δεν φταίνει το screen protetor. εγώ που δεν έχω βάλει ποτέ, μου το έχει εμφανίσει 2 φορές

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ταράξει στα φλασαρισματα, κάνει καμία εφαρμογή καλιμπραρισματος της μπαταρίας δουλειά της προκοπής ή να μην ασχοληθώ καν ?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ταράξει στα φλασαρισματα, κάνει καμία εφαρμογή καλιμπραρισματος της μπαταρίας δουλειά της προκοπής ή να μην ασχοληθώ καν ?

 

Μην ασχοληθείς

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πρόσφατα ενεργοποιήσα το 4G σημα με την Vodafone. Εσείς τι εντυπώσεις έχετε σε συγκριση με το 3G.

Ειμαι stock rom .

 

Ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πια εφαρμογή παρακολουθείτε την θερμοκρασία ?? Έχετε καμία αξιόπιστη ? Δείχνει την θερμοκρασία πάνω στην status bar ? Και το δικό μου g2 βράζει στην κυριολεξία!! Ακόμα και σε δροσερό περιβάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πρόσφατα ενεργοποιήσα το 4G σημα με την Vodafone. Εσείς τι εντυπώσεις έχετε σε συγκριση με το 3G.

Ειμαι stock rom .

 

Ευχαριστώ

 

Όπου έχει κάλυψη, τρέχει με 1.000!!!!:superman:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πια εφαρμογή παρακολουθείτε την θερμοκρασία ?? Έχετε καμία αξιόπιστη ? Δείχνει την θερμοκρασία πάνω στην status bar ? Και το δικό μου g2 βράζει στην κυριολεξία!! Ακόμα και σε δροσερό περιβάλλον.

 

Δεν είσαι ο μόνος. Και μένα τα ίδια κάνει. Δες το cpu Temp https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yanyan.cputemp

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος. Και μένα τα ίδια κάνει. Δες το cpu Temp https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yanyan.cputemp

 

Cpu Temperature ??? Είναι δυνατών να είναι κρύα η συσκευή και να έχει 51c !!!!!!!!!:wacko: Θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον ζεστό....

 

http://s7.postimg.org/9lvjqzy4b/Screenshot_2015_07_28_20_14_18.png

jpg images

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δείχνει 60°C με κρύα συσκευή!!

Μετά από 2 δευτερόλεπτα πέφτει στους 40°C και μετά από δύο δευτερόλεπτα φτάνει 61°C !!! Χωρίς χρήση της συσκευής! Απλά άναψα για 5 δευτερόλεπτα την οθόνη. Τώρα αυτά ισχύουν ?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

46 δείχνει εμένα που το έβαλα ξανά στην συσκευή μου. Ανεβαίνει πολύ λίγο και ξαναπεφτει. Η συσκευή γενικά είναι κρύα τώρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πρόσφατα ενεργοποιήσα το 4G σημα με την Vodafone. Εσείς τι εντυπώσεις έχετε σε συγκριση με το 3G.

Ειμαι stock rom .

 

Ευχαριστώ

 

 

Αναφέρομαι πάντα στην κατανάλωση της μπαταρίας . Εμένα μου φαίνεται ότι η κατανάλωση με 4G είναι περίπου 20% περισσότερο απ'οτι με 3G.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πια εφαρμογή παρακολουθείτε την θερμοκρασία ?? Έχετε καμία αξιόπιστη ? Δείχνει την θερμοκρασία πάνω στην status bar ? Και το δικό μου g2 βράζει στην κυριολεξία!! Ακόμα και σε δροσερό περιβάλλον.

Έχω την εφαρμογή BatteryBot, λίγη μνήμη καταλαμβάνει και την θεωρώ καλή εφαρμογή κατά την γνώμη μου. Συνήθως μόλις φτάσω 38,39 βαθμούς το κλείνω για λίγο. Την έχω σε tablet samsung tab Pro 8.4, στο g2 μου και στο xperia L της γυναίκας

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με cloudy 3.3 δείχνει να ανεβαίνει παρά το ότι η συσκευή σε λίγους μήνες θα κλείσει 2ετία. Χθες είχα σε 19 ώρες χρήσης και 4:50 ώρες οθόνη με φωτεινότητα 60%, wifi, 3G-4G, GPS μόνιμα ανοιχτά, FB, messanger, skype, viber, whatsup 2 email μόνιμα ανοιχτά, 20 λεπτά κλήσεις, κανένα 2ωρο έπαιζε ένα παιχνίδι ένας πιτσιρικάς ενός φίλου μου (όχι πολύ βαρύ) ραδιόφωνο καμιά ώρα, και σερφάρισμα 2-2,5 ώρες Από εποχές JB είχα να εντυπωσιαστώ τόσο με την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι πάντα στην κατανάλωση της μπαταρίας . Εμένα μου φαίνεται ότι η κατανάλωση με 4G είναι περίπου 20% περισσότερο απ'οτι με 3G.

 

Το LTE καταναλώνει σημαντικά περισσότερη ενέργεια από το 3G - ειδικά εάν συνυπολογίσεις ότι συνήθως έχει χειρότερο σήμα και επιπλέον υποχρεώνεις το τηλέφωνο να αποσυνδέεται και να ξανασυνδέεται όποτε φεύγεις εκτός εμβέλειας 4G.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

4 ωρες κ 30 λεπτα χρηση της μπαταριας

3 ωρες κ 18 λεπτα αναμενη οθονη(43λεπτα youtube)

3 ωρες 60% καταναλωση μπαταριας

1 ωρα κ 10 λεπτα υπολοιπο μπαταριας

Δεδομενα ανοιχτα 3g 4g youtube facebook viber browser 0% φωτηνοτειτα και χαζεμα γενικα με το κινητο

Cloudy g2 3.3 +dori 4.6+greenify

 

 

Πως την βλεπετε την μπαταρια απο 100% ηταν εφτασε 20% ..εμενα μου φανηκε οτι εχανε παρα πολυ.

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

Στα παρακάτω Test θα σας λυθούν όλες η απορίες για της 2 Rom KitKat 4.4.2 vs Lollipop 5.0.2

 

 

 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα παρακάτω Test θα σας λυθούν όλες η απορίες για της 2 Rom KitKat 4.4.2 vs Lollipop 5.0.2

 

 

 

 

Ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση σε αυτά τα βίντεο; το ότι δείχνει να καταναλώνεται αργά η μπαταρία. Γιατί από πολλούς εδώ διαβάζω πως είναι στα ίδια αν όχι σε χειρότερα επίπεδα η κατανάλωση με λόλι. Βέβαια εντάξει ,καλό θα ήταν να μην μας έδειχνε την κατανάλωση μόνο από βίντεο να είχε και σερφάρισμα και παιχνίδι..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση σε αυτά τα βίντεο; το ότι δείχνει να καταναλώνεται αργά η μπαταρία. Γιατί από πολλούς εδώ διαβάζω πως είναι στα ίδια αν όχι σε χειρότερα επίπεδα η κατανάλωση με λόλι. Βέβαια εντάξει ,καλό θα ήταν να μην μας έδειχνε την κατανάλωση μόνο από βίντεο να είχε και σερφάρισμα και παιχνίδι..

 

Η αναπαραγωγή video είναι κάτι σταθερό κσι αξιόπιστο για την κατανάλωση της μπαταρίας σε ένα test...! 20% παραπάνω είναι μια ώρα παραπάνω.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...