Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν παιζετε 93 ωρες και ακομα στο 5% ειμαστε, με αρκετο ιντερνετ καθημερινα, και λιγο ψαξιμο παιχνιδι κλπ. Τελικα πραγματι οσο παει βελτιώνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσεις που πιανεται πανω απο 60 ωρες μπορειτε να μας πειτε ποσες κλησεις εχετε? Επισης ειστε κλειδωμενοι 2g και wifi?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που πιανεται πανω απο 60 ωρες μπορειτε να μας πειτε ποσες κλησεις εχετε? Επισης ειστε κλειδωμενοι 2g και wifi?

 

Κλήσεις 3-5 την ημέρα, ίντερνετ 3g δύο ώρεςπερ ίπου την ημέρα, wifi όχι, αλλά παιδιά έχει βελτιωθεί πολύ μετά από ένα μήνα που το έχω, και με φουλ χρήση τις 50 ώρες τις έχει άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για δείτε λιγο τις εικόνες και πείτε μου.

Χθες το βράδυ με όλα κλειστα έπεσε 5% σε 6 ώρες.

Παραθετω τις εικόνες. Οτι βλέπετε στο wakelock detector το είχα και το εχω στο greenify

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οντως. Δεν ειναι λογικο να σου φαει 5% μεσα σε 6 ωρες αδρανοποιησης. Μηπως φταιει το messenger που σου ξυπνησε τη cpu 1300 φορες; Ή παντα ετσι κανει; Δεν το εχω, γι' αυτο ρωταω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οντως. Δεν ειναι λογικο να σου φαει 5% μεσα σε 6 ωρες αδρανοποιησης. Μηπως φταιει το messenger που σου ξυπνησε τη cpu 1300 φορες; Ή παντα ετσι κανει; Δεν το εχω, γι' αυτο ρωταω.

 

Δεν ξερω φίλος. Λογικά αυτο είναι. Σήμερα έχασε 1% με ανοιχτά τα πάντα. Δεν ξέρω. Η αλήθεια είναι πως η μπαταρια κρατάει και δεν έχω θέμα απλα να δω τι μου την τρώει.

Καλημερα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ερωτηση για μη root φιλους .....

 

Εχω την φωτεινοτητα στο 40% και ειναι μια χαρα για τα ματια μου (μη αυτοματο). Ειναι κατι αλλο μου μπορω νακανω για να πετυχω τους χρονους σας ? εξοικονομιση ενεργεις , καποια αλλη ρυθμιση ? κλπ κλπ

 

υ.γ μπορω να κανω ροοτ στην εργοστασιακη μονο και μονο για να βγαλω καποιες βλακιες της LG + να βαλω το greenfire ? Μετα αν θα θελησω να παω στην 4.4 πρεπει να βγαλω το ροοτ και εγκατασταση της 4.4 , σωστα ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ερωτηση για μη root φιλους .....

 

Εχω την φωτεινοτητα στο 40% και ειναι μια χαρα για τα ματια μου (μη αυτοματο). Ειναι κατι αλλο μου μπορω νακανω για να πετυχω τους χρονους σας ? εξοικονομιση ενεργεις , καποια αλλη ρυθμιση ? κλπ κλπ

 

υ.γ μπορω να κανω ροοτ στην εργοστασιακη μονο και μονο για να βγαλω καποιες βλακιες της LG + να βαλω το greenfire ? Μετα αν θα θελησω να παω στην 4.4 πρεπει να βγαλω το ροοτ και εγκατασταση της 4.4 , σωστα ?

 

Καλημέρα φιλε.

Πρωτα απο ολα θα μας πεις τι συγχρονισμους εχεις. Google κλπ για να σου πω καποιες ρυθμισεις να κανεις.

 

Οσο για το ρουτ.εγω στο οροηγουμενο τηλεφωνο ειχα κανει τα παντα. Στο G2 μονο ρουτ. 4.4 θα βαλεις κανονικα απλα θα χασεις το ρουτ. Δεν χρειάζεται να βγαλεις το ρουτ. Γίνεται καθως περνας νεο firmware. Δες τους οδηγούς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε.

Πρωτα απο ολα θα μας πεις τι συγχρονισμους εχεις. Google κλπ για να σου πω καποιες ρυθμισεις να κανεις.

 

Οσο για το ρουτ.εγω στο οροηγουμενο τηλεφωνο ειχα κανει τα παντα. Στο G2 μονο ρουτ. 4.4 θα βαλεις κανονικα απλα θα χασεις το ρουτ. Δεν χρειάζεται να βγαλεις το ρουτ. Γίνεται καθως περνας νεο firmware. Δες τους οδηγούς

 

Όχι ακριβώς, υπάρχει μια -σχετικά μικρή- πιθανότητα να κρατήσεις το root με κάποιο OTA Root Keeper (και το SU έχει δικό του αντίστοιχο feature).

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εχω απενεργοποιησει το εικονοδιο του συγχρονισμου !! ....τα κανω μανουαλ εκτος αν κατι εχει μου ξεφυγει Edited by PGM_gr
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ερωτηση για μη root φιλους .....

 

Εχω την φωτεινοτητα στο 40% και ειναι μια χαρα για τα ματια μου (μη αυτοματο). Ειναι κατι αλλο μου μπορω νακανω για να πετυχω τους χρονους σας ? εξοικονομιση ενεργεις , καποια αλλη ρυθμιση ? κλπ κλπ

 

υ.γ μπορω να κανω ροοτ στην εργοστασιακη μονο και μονο για να βγαλω καποιες βλακιες της LG + να βαλω το greenfire ? Μετα αν θα θελησω να παω στην 4.4 πρεπει να βγαλω το ροοτ και εγκατασταση της 4.4 , σωστα ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5070704

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια την πρώτη φορά οταν φορτισα το κινητο ηταν στο.29% , τη δευτερη φορα στο 25% , τριτη 14% και προχθές 30% εκανα μ#λακια με τους κυκλους φόρτισης; αν ναι ππως μπορώ να το.σωσω

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια την πρώτη φορά οταν φορτισα το κινητο ηταν στο.29% , τη δευτερη φορα στο 25% , τριτη 14% και προχθές 30% εκανα μ#λακια με τους κυκλους φόρτισης; αν ναι ππως μπορώ να το.σωσω

 

Όχι ρε συ χαλαρωσε. Μια χαρά. Για εμένα μιας και το smartphone ειναι προέκταση του χεριου μας μεσα στην ημερα, μας βοηθαει στη δουλεια κλπ κλπ πρεπει να φροντίζουμε καθε βράδυ ωστε απο την ωρα που ξυπναμε να μην μας αφησει μεχρι το βραδυ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια την πρώτη φορά οταν φορτισα το κινητο ηταν στο.29% , τη δευτερη φορα στο 25% , τριτη 14% και προχθές 30% εκανα μ#λακια με τους κυκλους φόρτισης; αν ναι ππως μπορώ να το.σωσω

Το φορτιζεις ΟΠΟΤΕ σου κανει κεφι. Απλως καλο ειναι να μην φτανεις την μπαταρια στην τελευταια της σταγονα. Ο κυκλος φορτισης τρεχει οταν το φορτιζεις. Δεν εχει σημασια σε ποιο και μεχρι σε ποιο ποσοστο το φορτιζεις.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε εδω wakelock. Παιδια χ;νψ σε αναμονη με ολα κλειστα. Και το wakelock detector γραφει αυτα.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε εδω wakelock. Παιδια χ;νψ σε αναμονη με ολα κλειστα. Και το wakelock detector γραφει αυτα.

Που ειναι το προβλημα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το προβλημα;

 

Χανω μπαταρια στην αναμονη χωρις να εχω τα παντα ανοιχτα. Στην αρχη πηγαινε καλυτερα σε αυτο το θεμα. Δεν ξερω ισως ειναι ολα ιδεα μου. Απλα με ενοχλει που τα κλεινω και παλι θα χασω ενα 4% το βραδυ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μηπως σου κανει ζημια το uccw? ειδικα αν εχεις αρκετα widgetακια με συχνους ρυθμούς ανανεωσης ειναι λογικο..στην αναμονη προσωπικα δεν χανω κατα τη διαρκεια της νυχτας ουτε 1%

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μηπως σου κανει ζημια το uccw? ειδικα αν εχεις αρκετα widgetακια με συχνους ρυθμούς ανανεωσης ειναι λογικο..στην αναμονη προσωπικα δεν χανω κατα τη διαρκεια της νυχτας ουτε 1%

 

Οχι. Ενα εχω το οποιο το εχω βαλει και στο greenify. Να σας ανεβαδω screen απο τα wakelocks του kernel αν ξερετε?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ενα εχω το οποιο το εχω βαλει και στο greenify. Να σας ανεβαδω screen απο τα wakelocks του kernel αν ξερετε?

 

Συγνωμη είμαι απο tapatalk.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε man σου βγάζει ότι στις 8 ώρες έχεις σύνολο κάπου στα δέκα λεπτά awake.Και το ποσοστό είναι τόσο ασήμαντο που σου το βγάζει σαν 0%! Μη τρελαίνεσαι φυσιολογικό είναι, καμία φορά κάτι θα κρατήσει wakelock και θα σου φάει λίγο μπαταρία.Έτσι και αλλιώς τέρας είναι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε man σου βγάζει ότι στις 8 ώρες έχεις σύνολο κάπου στα δέκα λεπτά awake.Και το ποσοστό είναι τόσο ασήμαντο που σου το βγάζει σαν 0%! Μη τρελαίνεσαι φυσιολογικό είναι, καμία φορά κάτι θα κρατήσει wakelock και θα σου φάει λίγο μπαταρία.Έτσι και αλλιώς τέρας είναι.

 

Ειμαι περίεργος το ξερω. Καιρος να το μαθετε και εσεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Η αληθεια ειναι πως δεν καταλαβαινω τα νουμερα γιαυτο και ρώτησα. Να εισαι καλα και παλι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είσαι περίεργος το βλέπω και στο G+ :p

Και στο δεύτερο post εμένα οκ μου φαίνεσαι.Είναι λίγο ανεβασμένο το σύστημα android αλλά όχι τόσο ώστε να σου κάνει ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...