Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακουστε και το κουφο σε 9 ωρες αναμονη εφαγε 20% μπαταρια το δα και δεν το πιστευα ενω προχθες αναμονη ιδιες ωρες περιπου κι εφαγε μονο 1%.....ειχα ενα widget αλλο για τονκαιρο-τοποθεσια μηπως εφταιγε αυτο α και ειχα ανοιχτη την εφαρμογη του fb αλλα ηταν ολα κλειστα wifi -data-τοποθεσια ολα λεμε.....θελω να το παρακολουθησω να δω γιατι δεν εξηγουνται αυτα.....εσεις τι λετε να φταιει??

 

Αν δεν εχεις μ9ια εφαρμογη οπως wakelock detector δεν μπορεις να ξερεις ακριβως.Και με την εφαρμογη δεν ξερεις σιγουρα τι φταιει αλλα εχεις μια πιο καθαρη εικονα.Ναλε την απο το playstore που ειανι δωρεαν να δεις τι παιζει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1979260_10152417215307580_1944121180_o.jpg 10151379_10152417215322580_1386985612_n.jpg

 

ολα μαμα, 4.2.2, αυτοματη φωτεινοτητα στο 50% και αν δεν εβαζα στο τελος να δοκιμασω ενα χαζοπαιχνιδο θα κρατουσε μεχρι το πασχα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

1979260_10152417215307580_1944121180_o.jpg 10151379_10152417215322580_1386985612_n.jpg

 

ολα μαμα, 4.2.2, αυτοματη φωτεινοτητα στο 50% και αν δεν εβαζα στο τελος να δοκιμασω ενα χαζοπαιχνιδο θα κρατουσε μεχρι το πασχα! :lol:

 

Πολυ καλα στατιστικα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1979260_10152417215307580_1944121180_o.jpg 10151379_10152417215322580_1386985612_n.jpg

 

ολα μαμα, 4.2.2, αυτοματη φωτεινοτητα στο 50% και αν δεν εβαζα στο τελος να δοκιμασω ενα χαζοπαιχνιδο θα κρατουσε μεχρι το πασχα! :lol:

 

Μιλάμε για έπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδη συντομα θα παρω και εγω το G2, τελικα μηπως το θεμα με την κιτ κατ ως προς την μπαταρια (αν οντως υπαρχει), εχει να κανει με το οτι εγκαθισταται πανω απο τη 4.2, χωρις να εχει γινει ενος ειδους φορματ; αν ηταν απο τη μαμα του μηπως θα ηταν καλυτερα τα πραγματα;

 

Αν ειναι να την εγκαταστησω με το που θα το παρω στα χερια μου.

 

Παντως στο 4X μου ειδα δραματικη αλλαγη προς το χειροτερο, ειδικα στο stand by, οταν εγκατεστησα την JB ενω ειχα λειτουργησει για αρκετο καιρο την IC.

 

(Αν και ολα αυτα μου ακουγονται λιγο "μεταφυσικα"!!).

Link to comment
Share on other sites

Επειδη συντομα θα παρω και εγω το G2, τελικα μηπως το θεμα με την κιτ κατ ως προς την μπαταρια (αν οντως υπαρχει), εχει να κανει με το οτι εγκαθισταται πανω απο τη 4.2, χωρις να εχει γινει ενος ειδους φορματ; αν ηταν απο τη μαμα του μηπως θα ηταν καλυτερα τα πραγματα;

 

Αν ειναι να την εγκαταστησω με το που θα το παρω στα χερια μου.

 

Παντως στο 4X μου ειδα δραματικη αλλαγη προς το χειροτερο, ειδικα στο stand by, οταν εγκατεστησα την JB ενω ειχα λειτουργησει για αρκετο καιρο την IC.

 

(Αν και ολα αυτα μου ακουγονται λιγο "μεταφυσικα"!!).

 

Και με καθαρό πέρασμα έχει θέμα η απόδοση της μπαταρίας. Οχι στο standby αλλα στη χρήση. Δεν είναι φοβερά κάτω ίσως να μην το καταλάβεις κιόλας. Απλά ίσως επειδή δίνει πολύ τούρμπο η κιτ κατ τα χαλάει λίγο στην μπαταρία. Και παλι όμως δεν θα σε αφήσει στη διάρκεια της ημέρας καθόλου και αυτό είναι που μετράει. Με κιτ κατ δύσκολα θα δεις 8 ωρες οθόνη αλλα το 6ωρο με wifi το πιάνει. Εγω απο χθες κανω χρήση wifi κυρίως και λίγο δεδομένα και είμαι πολύ καλα. Λογικά θα το λιώσω μέχρι το βράδυ και θα ποσταρω αν θες να δεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μιας και μου φαγε σε αναμονη φουλ μπαταρια και περιμενω να δω απο σημερα πως θα ναι.....
Link to comment
Share on other sites

Και με καθαρό πέρασμα έχει θέμα η απόδοση της μπαταρίας. Οχι στο standby αλλα στη χρήση. Δεν είναι φοβερά κάτω ίσως να μην το καταλάβεις κιόλας. Απλά ίσως επειδή δίνει πολύ τούρμπο η κιτ κατ τα χαλάει λίγο στην μπαταρία. Και παλι όμως δεν θα σε αφήσει στη διάρκεια της ημέρας καθόλου και αυτό είναι που μετράει. Με κιτ κατ δύσκολα θα δεις 8 ωρες οθόνη αλλα το 6ωρο με wifi το πιάνει. Εγω απο χθες κανω χρήση wifi κυρίως και λίγο δεδομένα και είμαι πολύ καλα. Λογικά θα το λιώσω μέχρι το βράδυ και θα ποσταρω αν θες να δεις

Εμενα, αντιθετα απο σενα, μου φαινεται οτι και στην αναμονη υπαρχει μεγαλητερη καταναλωση.

 

Προς ολους: Πιστευω οτι ειναι καλυτερα οταν ποσταρουμε να λεμε και τι φοραμε. Ή ακομα καλυτερα να βαλουμε στην υπογραφη μας την προελευση του, την παρτιδα,τη ROM του και το recovery.

Εγω πχ ειμαι με NEU, 309, CloudyStock 1.2, philz 6.19.7

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα, αντιθετα απο σενα, μου φαινεται οτι και στην αναμονη υπαρχει μεγαλητερη καταναλωση.

 

Προς ολους: Πιστευω οτι ειναι καλυτερα οταν ποσταρουμε να λεμε και τι φοραμε.

Εγω ειμαι με CloudyStock 1.2.

 

Και εγω με cloudystock 1.2 ειμαι.Σε αναμονη δεν καιει εμενα καθολου.Σημερα ειδικα οι χρονοι μου ειναι τελειοι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Cloudystock 1.2

Greenify on

Wifi συφχρονισμοι on πάντα εκτός απο 6 ωρες ύπνου που δεν έχασε και τίποτα.

3 ώρες data και 3G

1 ωρα κλήσεις

Αν ειχα την 4.2.2. Τώρα θα ήμουν στις 6μιση ώρες. Έχει πέσει η αυτονομία αλλα επειδη κερδίζω σε ταχύτητα smoothness κλπ δεν με νοιάζει γιατί δεν ξεμενω. Δεν μου δημιούργησε πρόβλημα μέχρι τώρα.

Φλασαρα κάτι αρχεία γιαυτο και έχει κενά το γράφημα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Cloudystock 1.2

Greenify on

Wifi συφχρονισμοι on πάντα εκτός απο 6 ωρες ύπνου που δεν έχασε και τίποτα.

3 ώρες data και 3G

1 ωρα κλήσεις

Αν ειχα την 4.2.2. Τώρα θα ήμουν στις 6μιση ώρες. Έχει πέσει η αυτονομία αλλα επειδη κερδίζω σε ταχύτητα smoothness κλπ δεν με νοιάζει γιατί δεν ξεμενω. Δεν μου δημιούργησε πρόβλημα μέχρι τώρα.

Φλασαρα κάτι αρχεία γιαυτο και έχει κενά το γράφημα

Καλα ειναι για CS1.2

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι για CS1.2

 

Και εγώ αυτό λεω. Ειμαι πολυ περίεργος με την μπαταρία. Στην αρχή μου κακοφανηκε αλλα λεω δεν απαυτονεσαι... Αν δεν ξεμενω καλα είναι. Δεν το στερηθηκα αυτές τις ώρες

 

Edit. Τώρα στο 5% τι βάζω πρίζα με 6 ωρες οθόνη. Δεν το αφήνω ποτέ μέχρι εκει αλλα είπα να τεστάρω να δω.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η cloudy stock έχει διαφορά από την official Rom?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Η cloudy stock έχει διαφορά από την official Rom?

Σε τι; Στην ταχυτητα, στις λειτουργιες, στην εμφανιση;

Και για πια official μιλας την JB ή την KK;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43031[/ATTACH][ATTACH]43032[/ATTACH] cloudystock 1.2...μετα απο τα screenies μπηκε για φορτιση 2 ωρες μετα στο 8% με 1 ωρα ακομη χρηση :)

Wifi και gps συνεχεια ανοιχτα,συγχρονισμος gmail και συναφη,1μιση ωρα κλησεις,fb και tapatalk+σερφαρισμα....οτι και να κανει καποιος παντως,πιστευω οτι το βραδυ σε βρισκει ευκολα με υπολοιπο μπαταριας!

 

Ps σορρυ για τις διπλες φωτο,καποια χαζομαρα εκανα και εχω κολλησει τωρα,δεν μπορω να το διορθωσω :p

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εκτός πάντως απο τα παιχνίδια, τρελή μπαταρία τραβάνε και τα "wifi-tethering" και "usb-otg" :X

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε τι; Στην ταχυτητα, στις λειτουργιες, στην εμφανιση;

Και για πια official μιλας την JB ή την KK;

Για μπαταρία. Cloudy και official 4.4.2

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Η cloudy stock έχει διαφορά από την official Rom?

 

Οχι φιλε δεν έχει διαφορές απλα είναι η official rom με recovery. Δηλαδή αν δεν κάνεις χωρίς ρουτ και recovery πας εκεί

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία. Cloudy και official 4.4.2

Δεν εχω βαλει ποτε official KK οποτε δε μπορω να συγκρινω. Ας μας πει καποιος τί διαφορες υπαρχουν στην καταναλωση μπαταριας μεταξυ official KK και CloudyStock 1.2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν έχει διαφορές απλα είναι η official rom με recovery. Δηλαδή αν δεν κάνεις χωρίς ρουτ και recovery πας εκεί

Βασικα δεν ειναι ακριβως ιδιες.Ο cloudyfa εχει κανει βελτιωσεις στην ταχυτητα κι εχει προσθεσει καποια μοντακια απο το pro2,οπως επισης και στην καμερα.

Ειναι μια λιγο πιο βελτιωμενη στοκ 4.4.2.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειναι ακριβως ιδιες.Ο cloudyfa εχει κανει βελτιωσεις στην ταχυτητα κι εχει προσθεσει καποια μοντακια απο το pro2,οπως επισης και στην καμερα.

Ειναι μια λιγο πιο βελτιωμενη στοκ 4.4.2.

 

Οκ Πανο. Σορυ για την παραπληροφορηση παιδιά δεν το ήξερα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εσεις τι λέτε αλλά εμένα ακόμα κάνει πάνω από 3 ώρες για να φορτίση. Με τον "μαμα" φορτιστη και η φορτιση να ξεκιναει απο το 15-20%. Ειναι η τεταρτη φορτιση αυτη. Ακόμα περιμένω να δωσει και άλλο η μπαταρία γιατί κάθε δευτερη μερα θέλει φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εσεις τι λέτε αλλά εμένα ακόμα κάνει πάνω από 3 ώρες για να φορτίση. Με τον "μαμα" φορτιστη και η φορτιση να ξεκιναει απο το 15-20%. Ειναι η τεταρτη φορτιση αυτη. Ακόμα περιμένω να δωσει και άλλο η μπαταρία γιατί κάθε δευτερη μερα θέλει φόρτιση.

Δεν ειναι λογικο αυτο.

Βγαλε τον φορτιστη απο την πριζα, ξεσυνδεσε το usb καλωδιο απο το μετασχηματιστη και ασε αυτα τα δυο κομματια για λιγα λεπτα ακουμπισμενα καπου. Μετα συνδεσε τα ξανα και βαλε το φορτιστη σε αλλη πριζα. Βαλε και το κινητο οταν παει στο 20% και πες μας σε ποση ωρα εφτασε στο 100%

Α, κανε μου μια χαρη σε παρακαλω πολυ. Την πρωτη φορα που θα ξεσυνδεσεις το μετασχηματιστη απο την πριζα και του βγαλεις το καλωδιο, πλεισιασε τον στο αυτι σου και πες μου αν ακους ενα μικρο βουητο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...