Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και να τρέχουν από πίσω κ τι έγινε;2 giga ram έχουμε φίλε δεν αγχώνομαι να τελειώσει..και σου είπα ότι μπαταρία τα ίδια έχω.

 

Μα η δυνατοτητα υπαρχει να αφαιρεθουν, γιατι οχι ?

 

Αν καποιος δε θελει να κανει root ΝΑΙ δεν μπορει να το κανει...

 

Αλλα ΟΚ οπως βολευεται ο καθενας :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ομως... Αν πας Ρυθμισεις --> Εφαρμογές --> Σε Εκτελεση ( Running το εχει εμενα στα αγγλικά ) θα δεις οτι τρεχουν ποσα που ΔΕΝ ειναι δικα σου... ειναι του κινητου... ΑΝ τα παγωσεις αυτα θα ελαφρυνεις και την RAM & τη μπαταρία!

 

Λογικο φαινεται κιολας οταν τρεχουν 10 προγραμματα που δεν ειναι δικα σου και τρωνε 10mb ram το καθενα... με το να μη τρεχουν αυτα.... Δες το... δεν χανεις κατι

 

Υπάρχει τρόπος να τα παγώσεις μια και καλή και όχικάθε φορά να κάνεις αυτή τη διαδικασία. Εγώ π.χ. την εφαρμογή του ράδιο και αυτή του καιρού δεν τη χρησιμοποιώ καθόλου, παίζει να τα παγώσω μέχρι να θελήσω να τα επαναφέρω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τα παγώσεις μια και καλή και όχικάθε φορά να κάνεις αυτή τη διαδικασία. Εγώ π.χ. την εφαρμογή του ράδιο και αυτή του καιρού δεν τη χρησιμοποιώ καθόλου, παίζει να τα παγώσω μέχρι να θελήσω να τα επαναφέρω;

 

Ναι φυσικά, το titanium backup αυτή τη δουλειά κάνει, τα παγώνει για πάντα, μέχρι να το επαναφερεις εσύ ξανά

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά, το titanium backup αυτή τη δουλειά κάνει, τα παγώνει για πάντα, μέχρι να το επαναφερεις εσύ ξανά

 

Έχω την 4.2.2, δεν έχει να κάνει κάτι, ε; Κανονικά κατεβάζω το app και το τρέχω, έτσι δεν είναι; Το λέω γιατί το βρίσκω ως Titanium Backup * root

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.2.2, δεν έχει να κάνει κάτι, ε; Κανονικά κατεβάζω το app και το τρέχω, έτσι δεν είναι; Το λέω γιατί το βρίσκω ως Titanium Backup * root

 

1ον Το Free απο το Play Store δεν σε αφηνει να παγωσεις...

 

2ο δεν εισαι root ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή μπαταρία κρατάει απίστευτα αλλά μου κάνει εντύπωση του ότι αργεί να φορτίσει.πριν ήμουν κάτοχος Σ4 Και φορτίζει στον μισό χρόνο.

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή μπαταρία κρατάει απίστευτα αλλά μου κάνει εντύπωση του ότι αργεί να φορτίσει.πριν ήμουν κάτοχος Σ4 Και φορτίζει στον μισό χρόνο.

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

 

Απο 1% μεχρι 100% πανω απο 1:30 ωρα δεν μου κανει ποτε, γενικα φορτιζει πολυ γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή μπαταρία κρατάει απίστευτα αλλά μου κάνει εντύπωση του ότι αργεί να φορτίσει.πριν ήμουν κάτοχος Σ4 Και φορτίζει στον μισό χρόνο.

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

 

Πρέπει να το φορτίζεις με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο για να φορτίσει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

1ον Το Free απο το Play Store δεν σε αφηνει να παγωσεις...

 

2ο δεν εισαι root ?

 

Βασικά, από την ημέρα που το πήρα, πέρα από κάτι εφαρμογές και λίγα παιχνίδια που του έχω περάσει, δεν του έχω κάνει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, από την ημέρα που το πήρα, πέρα από κάτι εφαρμογές και λίγα παιχνίδια που του έχω περάσει, δεν του έχω κάνει κάτι άλλο.

 

Φιλε για να επέμβεις στο σύστημα. Οπως και να παγώσεις εφαρμογές πρέπει να είσαι ρουτ. Διάβασε τους οδηγούς αν θες να κάνεις ρουτ κλπ.

Αν θες την γνώμη μου απογειώνεται κάθε κινητό με το ρουτ αλλα αυτό είναι υποκειμενικό. Σε κάθε περίπτωση διάβασε καλα και ανάλογα τις ανάγκες σου πρατεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ευκαιρη την λίστα με τις εφαρμογές που μπορείς να freezeαρεις;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8

Την χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα. Καποιες εφαρμογες μπορει να τις θες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8

Την χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα. Καποιες εφαρμογες μπορει να τις θες.

 

Μπορείς να βάλεις πάλι τι λινκ γιατί δεν ανοίγει σωστά;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι κάνετε αλλά εγώ με Wi-Fi συνέχεια σερφαρισμα με google chrome και 2G με μερικά sms ( handcent sms ) χωρίς κλήση, με facebook app και 40% φωτεινότητα με το ζόρι 4.5 με 5 ώρες οθόνη από 100% στο 0%

 

Λογικό ;

Στοκ 4.4.2 κιτ κατ T-Mobile

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι κάνετε αλλά εγώ με Wi-Fi συνέχεια σερφαρισμα με google chrome και 2G με μερικά sms ( handcent sms ) χωρίς κλήση, με facebook app και 40% φωτεινότητα με το ζόρι 4.5 με 5 ώρες οθόνη από 100% στο 0%

 

Λογικό ;

Στοκ 4.4.2 κιτ κατ T-Mobile

 

6 ωρες ειναι το περισσοτερο με λιγοτερη χρηση απο τη δικη σου λογικα...

 

Για ΚΚ μια χαρα εισαι! Αν θες να δεις παραπανω πας σε Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

6 ωρες ειναι το περισσοτερο με λιγοτερη χρηση απο τη δικη σου λογικα...

 

Για ΚΚ μια χαρα εισαι! Αν θες να δεις παραπανω πας σε Jelly Bean

 

Με jb 4.2.2 ήταν σαφώς καλύτερα τα πράγματα, έχω βαρεθεί να κλείνω πράγματα για να φτάσω τις 4-5 ώρες

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

@costsa41

 

Πιστεύω τα είπες όλα και έχεις απόλυτο δίκαιο . Έχουμε ένα από τα καλύτερα κινητά και για μισή ώρα κέρδος μπαταρίας δεν χάλασε και ο κόσμος. Γιατί για τόσο μιλάμε. Smartphone έχουμε όλοι μάγκες, ξυπνάτε!

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8

Την χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα. Καποιες εφαρμογες μπορει να τις θες.

 

Ναι το λινκ δεν δουλευει ξαναβαλε το κανονικο να ξερουμε τι κανουμε... ;) ;)

 

Οσο για την μπαταρια τι να πω παιρνει αριστα.Με αυτο το κινητο εχεις το συναισθημα οτι δεν θα τελειωσει ποτε ... !!! :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

@costsa41

 

Πιστεύω τα είπες όλα και έχεις απόλυτο δίκαιο . Έχουμε ένα από τα καλύτερα κινητά και για μισή ώρα κέρδος μπαταρίας δεν χάλασε και ο κόσμος. Γιατί για τόσο μιλάμε. Smartphone έχουμε όλοι μάγκες, ξυπνάτε!

 

Πάντως εγώ που κάνω κάπως βαριά χρήση, background music, facebook app, chrome, Wi-Fi συνέχεια, 2G sms και καμιά ώρα κλήση την ημέρα με το τσακ την βγάζουμε. Τα πράγματα ήταν καλύτερα με την 4.2.2 , το τηλέφωνο το έχω 4.5 μήνες για 330 ευρώ είναι καλό deal αλλά εχει θέματα δεν είναι τέλειο ( χαζά bugs σαν αυτό με την ώρα, το θέμα με το σήμα που μερικές φορές στο άκυρο πέφτει αν το κρατάς με το δεξί χέρι, το GPS ...... )

Edited by Wolfox

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που κάνω κάπως βαριά χρήση, background music, facebook app, chrome, Wi-Fi συνέχεια, 2G sms και καμιά ώρα κλήση την ημέρα με το τσακ την βγάζουμε. Τα πράγματα ήταν καλύτερα με την 4.2.2 , το τηλέφωνο το έχω 4.5 μήνες για 330 ευρώ είναι καλό deal αλλά εχει θέματα δεν είναι τέλειο ( χαζά bugs σαν αυτό με την ώρα, το θέμα με το σήμα που μερικές φορές στο άκυρο πέφτει αν το κρατάς με το δεξί χέρι, το GPS ...... )

 

Δηλαδή πέφτει το σήμα αν το κρατάς με το δεξί και δεν πέφτει αν το κρατάς με το αριστερό; Ή δεν κατάλαβα κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πέφτει το σήμα αν το κρατάς με το δεξί και δεν πέφτει αν το κρατάς με το αριστερό; Ή δεν κατάλαβα κάτι;

 

μερικές φορές όταν το κρατάω με το δεξί ίσως καλύπτει κάποιο κομμάτι της κεραίας και χάνει 2-3 γραμμές ( περισσότερο όταν είμαι σπίτι αυτο )

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές όταν το κρατάω με το δεξί ίσως καλύπτει κάποιο κομμάτι της κεραίας και χάνει 2-3 γραμμές ( περισσότερο όταν είμαι σπίτι αυτο )

 

Δεν μου έχει τύχει ποτέ.... μήπως το δικό σου κρατάει από Κουμουνδούρου μεριά ..... και έχει θέμα με το δεξί χέρι

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι κάνετε αλλά εγώ με Wi-Fi συνέχεια σερφαρισμα με google chrome και 2G με μερικά sms ( handcent sms ) χωρίς κλήση, με facebook app και 40% φωτεινότητα με το ζόρι 4.5 με 5 ώρες οθόνη από 100% στο 0%

 

Λογικό ;

Στοκ 4.4.2 κιτ κατ T-Mobile

 

Μια από τις πιο ενεργοβόρες δραστηριότητες σε όλα τα κινητά είναι το browsing. Θα παρατηρήσεις ότι λιγότερη ενέργεια καταναλώνουν παίζοντας FullHD video παρά browsing. Προσωπικά χτυπάω εύκολα 70 ώρες στη μπαταρία με στοκ ΚΚ, αλλά δεν ανοίγω πολλές σελίδες. Φωτεινότητα 100% αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ.... μήπως το δικό σου κρατάει από Κουμουνδούρου μεριά ..... και έχει θέμα με το δεξί χέρι

Εγραψες.....:lol:

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα να δω μια ταινια ( το 1ο επεισοδιο απο Game of Thrones) με το vlc και διαπιστωσα πως η μπαταρια επεσε με απιστευτα γρηγορο ρυθμο. Συμβαίνει το ιδιο και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

δεν λέω, πρέπει να είμαστε είμαστε απαιτητικοί, όχι όμως παράλογοι. όταν παρατηρούμε κάτι πρέπει να προσπαθούμε να δίνουμε λογική εξήγηση και μετά να τα βάζουμε με την συσκευή ή τον κατασκευαστή. μην αρχίζουμε αμέσως θεωρίες συνωμοσίας, φαντάσματα κτλ. δεν ξέρω για εσάς, εγώ έχω μία από τις καλύτερες συσκευές που κυκλοφορούν. αν υπολογίσω και τα λεφτά που έδωσα είναι VFM. διάβαζα για το σήμα, ότι δεν είναι καλό, κόβεται η συνομιλία στη μέση κλπ. έτυχε να πάω στην δουλειά στην κουζίνα να κάνω έναν καφέ και μιλούσα με τα ακουστικά και έκανα διακοπές. βρε λες..... πάνω στο γραφείο σήμα 2 γραμμές...... κοίτα να δεις θα είναι αλήθεια. από αρχή του μήνα ο συγχρονισμός έκανε μια χαζομάρα και συγχρόνισε όλα τα βίντεο και τις φωτογραφίες με το γοογλε και με έφαγε όλα τα ΜΒ. για να κόψω το 4G να δω από μπαταρία καίει πολύ, σκέφτομαι. το βάζω στο απλό.... φουλ σήμα στο γραφείο.... καμπάνα στην κουζίνα. άρα η συσκευή

VFM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...