Jump to content

myphone POLL: Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;  

1.654 members have voted

  1. 1. Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;

    • Cosmote
      640
    • Vodafone
      550
    • Wind
      464


Recommended Posts

Από το 1998 με wind αλλά άλλαξα σε cote φέτος λόγω μια καταπληκτικής προσφοράς που μου έκαναν και γιατί απλά το 3g της στην περιοχή μου τα σπάει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το παν είναι το σήμα. Δεν έχει σημασία ο πάροχος. Οι προσφορές έρχονται και γενεόδωρα μάλιστα αρκεί να "κάνεις" πως φέυγεις. Προσωπικά έχω cosmote γιατί: έχω 1500' λεπτά προς όλους 1500' sms/mms προς όλους 1,5Gb Internet, το τέλειο - full - δεν ξέρω πως το λένε σήμα και όοοολα αυτά με 20 ευρώ το μήνά. Και όοολα αυτά γιατί τα απαιτώ. Πρέπει να καταλάβουμε πως αυτές οι εταιρίες πουλάν ουσιαστικά αέρα, τον οποίο πληρώνουμε ακριβά. Θα έκαναν τα πάντα για να σε κρατήσουν ή να σε πάρουν για πελάτη τους.

 

Ακούστε μία ωραία ιστορία. Πριν από ενάμιση μήνα περίπου με πήραν από την Vodafone και μου έκανα προσφορά το παραπάνω πακέτο με 25 ευρώ και ήταν διατεθυμένοι να πληρώσουν και το "προστημο" που θα πλήρωνα στην cosmote μιας και θα διέκοπτα πρόωρα το συμβόλαιό μου, αυτό γύρω στα 50 ευρώ. Τους είπα ΟΚ, την επόμενη μέρα με πήρε η cosmote και μου έκανε το ίδιο πακέτο με 20 ευρώ... Φαντάζομαι το ίδιο θα έκανε και η Vodafone ή η Wind αν ήμουν συνδρομητής τους. Το ίδιο κάνει και ο ΟΤΕ και η Cyta - Forthnet Hol και πάει λέγοντας.

 

Αυτά.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

τα έχουμε ξαναπεί..

 

Q γιατί με 10€/μηνα (11.5€ μικτά) έχω καθαρίσει.. 1€ για 400' προς wind/q (1/2+ των τηλεφωνημάτων μου) και 3Χ3€ =9€ για 3Χ80=240' προς όλους (τους άλλους δλδ, cote voda). :cool: Άντε και κανα ευρώ ακόμα για μερικά sms (0,065€/sms)

 

Αν ήμου φοιτητής βέβαια, CU φοιτητικό άρα Vodafone.. :ninja:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Βασικό νούμερο: Wind F2G.

Γιατί;

Γιατί μου δίνει 300' προς όλους με ανανέωση 10€, γιατί μου δίνει και έξτρα χρόνο ομιλίας μέσω του LOG 'N' WIN που ξεκίνησε πρόσφατα και γιατί στις περιοχές που κινούμαι δεν χάνω ποτέ το σήμα.

Σε γενικές γραμμές, με 10 ευρώ μπορεί να τη βγάλω μέχρι και 3-4 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψήφισα voda επειδή είμαι ικανοποιημένος αλλα αν εκανα μια αναφορα επειδη περασα απο ολα τα δικτυα θα ηταν :

 

Cosmote :

+ Απιστευτο σημα και απιστευτη ποιότητα οπου και αν ημουν απο Θεσσαλονικη, Δραμα μεχρι Χαλκιδικη και Αθηνα και σε υπογεια μεσα.

- Αρκετα ακριβη και δεν δινει προσφορες μολις τελειωσει το συμβολαιο ή καλυτερα δίνει αστειες προσφορες

 

Vodafone :

+ Απιστευτη εξυπηρετηση πελατων, δινει σχετικα καλες προσφορες

- Λιγο πιο φτηνη απο cosmote, και σημα μετριο εως ανεκτο οπου και αν ειμαι Θεσσαλονικη και Χαλκιδικη.

 

Wind

+ Απο τους πιο φτηνους παροχους. Ειχα συνδεση χωρις δωρεαν λεπτα ομιλιας εποχη πριν το 2000 και το τεντωνα και οι λογαριασμοι ηταν παντα περιπου στις 6.000 δραχμες ή το πολυ να εφταναν τις 10.000 δραχμες

- Κατω του μετριου το σημα(αν και πιστευω με την συνεργασια τους με την vodafone θα διορθωθει η κατασταση)

Link to comment
Share on other sites

Η vodafone στα μερη που συχναζω ειναι η καλυτερη,δευτερη η wind και η cosmote τελευταια και με αθλιο σημα
Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Με 5 euro τον μήνα έχω 1000' προς όλα τα δίκτυα, 600' για whatsup και 1gb internet. Με καλύπτει πιστεύω.

είχα παλιότερα και f2go και Cu.ειδικά το cu κάποτε ήταν όλα τα λεφτά..πλέον μετριότητες.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα τρία δίκτυα.

Cosmote καρτοσυμβόλαιο για 1500 λεπτά σε όλη την cosmote (οι περισσότεροι φίλοι μου είναι στο ίδιο δίκτυο)

Vodafone κάρτα και όταν χρειάζομαι(σπάνια) βάζω μια κάρτα 10 € και έχω 300 λεπτά σε όλους

Wind (Q) με 1 ευρώ 300 λεπτά σε όλη τη wind.

Με σωστή χρήση δεν ξεπερνάω τα 30 με 35 € το μήνα κατά μέσο όρο και μιλάω με όλους.

Ψήφησα Cosmote γιατί έχει το καλύτερο σήμα γενικότερα, αλλά η τιμολογιακή πολιτική της χρίζει μεγάλης βελτίωσης.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Cosmote για τον επαγγελματισμο της και τις καθαρες χρεωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από όλα τα δίκτυα.

Τα τελευταία 4-5 χρόνια ως κύριο αριθμό έχω το F2G2. Περίπου από την εποχή της δέσμευσης τιμής της Wind.

Βάζοντας €10 έχω

-300' bonus,

-bonus χρόνο προς Wind/Q και

-παίρνω 1GB με €5.

Τώρα με τα νέα πακέτα των €2 παίρνω και

-100' αν ξεμείνω.

Έχω και 120' λόγω του σταθερού.

Οπότε με ένα δεκάρικο καθαρίζω το μήνα και μιλάω πραγματικά χωρίς ποτέ να σκέφτομαι αν έχω υπόλοιπο.

Η εφαρμογή πλέον δουλεύει πολύ καλά (σε android).

 

Πολύ ευχαριστημένος από το σήμα της, σπάνια να μην έχω καλό σήμα.

 

Έχω και 2 δεύτερα νούμερα, ένα What's up και ένα CU.

Με την Cosmote δε μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει, έχει χαλάσει το σήμα της μέσα στην Αθήνα τα τελευταία χρόνια;

Ποτέ δεν ακούω πολύ καθαρά.

Με το CU το σήμα πάντα είναι πολύ καλό.

 

Επιλέγω τη Wind κυρίως λόγω τιμών, προσφορών. Διαφέρει κατα πολύ από τους άλλους 2 που θεωρώ ότι είναι ξεκάθαρο καρτέλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE αν και ειμαι στη WIND

Πολλοι αναφερατε την κακη εξυπηρετηση πελατων ως την ειδοποιο διαφορα στις επιλογες σας.Αν και θεωρω στην Ελλαδα παρεξηγημενη την ερμηνεια της εξυπηρετησης.

Κοινως εχουμε απαιτηση πολλαπλασια καλης συμπεριφορας απο οτι ειμαστε διατεθειμενοι να διαθεσουμε οταν πληρωνουμε κατι σε σχεση με την καθημερινοτητα μας. Προσθετω ομως την αναγκη συμμορφωσης μας στα δρωμενα.Η cosmote εχει καλυτερη ασυρματη επικοινωνια.Αυτο πουλανε οι τρεις αδελφες.

Απλα η μια ειναι η πιο ομορφη και το ξερει οποτε κανει το παιχνιδι της.Οι αλλες δυο ασχημουλες,οποτε για να γινουν θελκτικες η μια δεν σου ξοδευει πολλα και η αλλη σου μιλαει συνεχεια και σε κανει να νιωθεις το κεντρο του κοσμου.

Οταν ομως κινεισαι και θελεις να επικοινωνησεις τοτε βλεπεις deja vu τις διαφημισεις της ομορφης και εκει που ελεγες φαντασιακο marketing καταληγεις να μουρμουρας και λιγα εδειξαν.

Ουκ ολιγες φορες χρειαστηκα την ομορφη και οχι μονον εγω αλλα και αλλοι μπατζανακηδες γιατι απλα δεν γινοταν αλλιως.Πραγματικα μετρησα το 3g της WIND σε μια επαρχιακη πολη πρωτευουσα και απορησα με την φιλοσοφια τους.Το 3g σταματουσε ακριβως στην ταμπελα που την οριοθετουσε.Απλα παραθετω οτι λιγα μετρα πιο πανω εκτεινεται η Εγνατια και με μια κεραια πιανει τα παντα λογω αμθιθεατρικης γεωγραφιας.

Προτεινω δε να κοψει τα περιττα εξοδα για διαφημισεις 3g και να κανει καμια μεταγραφη τεχνικαριου.Και ενα απλο hint.To 3g δεν το χρησιμοποιουν οι κατοικοι της επαρχιας με τοση ενταση και αναγκη οσο οι επισκεπτες.Αρα η αποσβεση ειναι εγγυημενη

Link to comment
Share on other sites

vodafone γιατι σε παρακολουθούν καλύτερα,cosmote για χειρότερο σήμα,wind γιατί έχω ξεχάσει ποσες φορές έχουν αλλάξει ονομα
Link to comment
Share on other sites

Απο το 1997 προτιμούσα την cosmote. Τώρα λέω wind λόγο οτι όντος αποδεδειγμένα δίνει τα περισσότερα. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι παρόλο που η cosmote δίνει τα λιγότερα, εξακολουθεί να είναι στην πρώτη θέση.
Link to comment
Share on other sites

vodafone. Και μετά η Q.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τις ανάγκες μου μέχρι στιγμής cosmote λόγω του 4G το οποίο χρησιμοποιώ συνέχεια εν κινήσει.

όταν αξιωθεί να το προσφέρει και η wind σε συνδιασμό με τα χαμηλότερα πάγιά της τότε θα το σκεφτώ να πάω προς wind μεριά.

για vodafone δεν το συζητώ καν προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Vodafone καρτοπρογραμμα.

Γιατί: Πρώτων και κυριότερο το 80% των επαφών μου ειναι συνδρομητές Vodafone οπότε με συμφέρει οπως και να χει. Και δεύτερον εχω και έκπτωση 5 ευρώ στο πάγιο hol. Και γενικότερα ειμαι ευχαριστημένος με τις τιμές και τις προσφορές της εν λόγω εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Wind λογο Q

 

vodafone γιατι σε παρακολουθούν καλύτερα,cosmote για χειρότερο σήμα,wind γιατί έχω ξεχάσει ποσες φορές έχουν αλλάξει ονομα

Απόλυτα σωστός! ;)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην Cosmote από το 1998. Έτυχε και τα 4 μέλη της οικογένειάς μου να έχουν cosmote, όπως και η οικογένειά της γυναίκας μου, και οι περισσότεροι φίλοι μου. Για τις άλλες επαφές που έχουν διαφορετικό δίκτυο τους "μαθαίνω" το viber. Είναι ευχαριστημένος από την εταιρεία. Εχω ένα από τα χαμηλότερα προγράμματα, το απεριόριστα 25, και θεωρώ λογικό να δίνω 25 ευρώ το μήνα για την επικοινωνία μου. Προβλήματα με το δίκτυο δεν εχω. Ίσα ίσα που εδώ και 2 χρόνια έβαλαν 3G και στο χωριό μου...που είναι μια τρύπα.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote για το σήμα και για το απεριόριστα 65 στα 37 ευρώ, αλλά με νευριάζει το υφακη της εξυπηρέτησης πελατών. Η Vodafone είναι καλύτερη στην υποστήριξη και έχουν πιο ευγενικό κόσμο
Link to comment
Share on other sites

Wind η καλυτερη απο τιμες και πιο τιμια εταιρια.

- F2G2

- Bonus 300'

- Πακέτα

- Online bonus

- Log & win δώρα

- Online ενημέρωση υπολοίπου & ενεργοποίηση πακέτων

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...