Jump to content

Toshiba Encore (Bay Trail) 8"


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το δινουν με 24 ατοκες;Εχεις λινκ;Ψηθηκα αν και περιμενω εντυπωσεις πρωτα.

Το σερβις της TOSHIBA ειναι υποδειγμα στην Ελλαδα οπως αυτο της Samsung και της LG.

 

Ευκολάκι :)

http://www.you.gr/proionta/laptop,tablet/tablets-accessories/tablets/tablet-toshiba-encore-wt8-a-102

Το σέρβις της τοσίμπα είναι πολύ καλό, έχω προσωπική εμπειρία.

Της σάμσουγκ δεν ξέρω αν το έχει η smartec και για τέτοια προιόντα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιος σε ευχαριστω αν και δεν θα κανω παραγγελια μεχρι να δω εντυπωσεις.

Ελεος παντως αυτη η TOSHIBA να μην γραφει στα ταμπλετς την χωρητικοτητα της μπαταριας.Το εκανε στα Αντροιντς και το συνεχιζει κι εδω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το ανοιξα παιδια, πρωτες εντυπώσεις:

 

-Συσκευασια λιτη, πολύ λιτη. Ταμπλετ, φορτιστης (μικρος ευτυχως), φυλλαδια... τελος

Στο ζουμι

Μπουταρισε ταχύτατα, πρωτη φορα βλεπω w8 συσκευη να σεταρεται σε ένα λεπτο (!!!).

Πρωτα θετικα:

- Μικρο, απιστευτο ποσο μικρος μπορει να είναι σημερα ένας πληρης υπολογιστης

- Snappy, snappy, snappy. Η αλλιως ταχυτατο. Οκ, δεν είναι vaio duo 13 (core i7 κλπ), αλλα αυτό το μικρο πραγματακι είναι ταχυτατο. Πεταει στο metro ui, είναι ικανοτατο στο desktop. Βασικα είναι σαφως πιο γρηγορο και από το τελευταιο clover trail που περασε από τα χερια μου (ativ tab 3)

- Καλη οθονη, όχι εντονα χρωματα, αλλα "γλυκα" και με καλο λευκο. Οι 1280Χ800 σε αυτές τις διαστασεις και με το αριστο clear type των windows είναι αψογη αναλυση!

- Full office 2013 δωρεαν! Το SN είναι στο πακετο και το ενεργοποιείτε, ενώ το φυλασσετε και για μελλοντικη χρηση.

 

Πρωτα αρνητικα:

- Πολύ πλαστικο. Στιβαρο, αλλα φουλ πλαστικο

- Η οθονη είναι καλη, αλλα εχει ένα περιεργο pattern (το ειχα διαβασει και σε ξενα φορα και τωρα καταλαβα σε τι αναφέρονται) που αχνοφαινεται. Συνηθίζεται, αλλα υφισταται.

- Τιποτα άλλο για την ωρα. Συνεχιζω την εξερευνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος σε ευχαριστω αν και δεν θα κανω παραγγελια μεχρι να δω εντυπωσεις.

Ελεος παντως αυτη η TOSHIBA να μην γραφει στα ταμπλετς την χωρητικοτητα της μπαταριας.Το εκανε στα Αντροιντς και το συνεχιζει κι εδω.

 

Εχει την μεγαλύτερη ανάμεσα στα 8 ιντσα windows

FULL CHARGE CAPACITY 19,065 mWh

Is larger than the Lenovo Miix2 (17.5whr) and Dell V8Pro (18.5whr)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το ανοιξα παιδια, πρωτες εντυπώσεις:

 

-Συσκευασια λιτη, πολύ λιτη. Ταμπλετ, φορτιστης (μικρος ευτυχως), φυλλαδια... τελος

Στο ζουμι

Μπουταρισε ταχύτατα, πρωτη φορα βλεπω w8 συσκευη να σεταρεται σε ένα λεπτο (!!!).

Πρωτα θετικα:

- Μικρο, απιστευτο ποσο μικρος μπορει να είναι σημερα ένας πληρης υπολογιστης

- Snappy, snappy, snappy. Η αλλιως ταχυτατο. Οκ, δεν είναι vaio duo 13 (core i7 κλπ), αλλα αυτό το μικρο πραγματακι είναι ταχυτατο. Πεταει στο metro ui, είναι ικανοτατο στο desktop. Βασικα είναι σαφως πιο γρηγορο και από το τελευταιο clover trail που περασε από τα χερια μου (ativ tab 3)

- Καλη οθονη, όχι εντονα χρωματα, αλλα "γλυκα" και με καλο λευκο. Οι 1280Χ800 σε αυτές τις διαστασεις και με το αριστο clear type των windows είναι αψογη αναλυση!

- Full office 2013 δωρεαν! Το SN είναι στο πακετο και το ενεργοποιείτε, ενώ το φυλασσετε και για μελλοντικη χρηση.

 

Πρωτα αρνητικα:

- Πολύ πλαστικο. Στιβαρο, αλλα φουλ πλαστικο

- Η οθονη είναι καλη, αλλα εχει ένα περιεργο pattern (το ειχα διαβασει και σε ξενα φορα και τωρα καταλαβα σε τι αναφέρονται) που αχνοφαινεται. Συνηθίζεται, αλλα υφισταται.

- Τιποτα άλλο για την ωρα. Συνεχιζω την εξερευνηση.

 

Ευχαριστούμε Βαγγέλη.

Μόνο αυτό με το pattern της οθόνης με προβληματίζει που λες.

Για το πλαστικό το ξέρω, αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι πολυανθρακικό και ανθεκτικό στις γρατζουνιές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στις 1280*800 στο σερφάρισμα είναι άνετο βλέπεις π.χ. μεγάλο μέρος τις σελίδας ή είσαι συνέχεια στο scrolling.
Link to comment
Share on other sites

v@gelis το LG G pad το εδωσες;

 

Τη δευτερη μερα, το πηρα για δοκιμη μονο...

 

Παιδια, με εχει συγκινησει το μικρο πλαστικουρακι.

Ναι Γιαννη, πραγματι, το pattern που εχει πισω εγγυάται ότι δε θα κανει ευκολα γρατζουνιες.

Επιτελους windows μηχανακι που είναι απολαυση λογω μεγέθους και ακομα και σε portrait mode.

Προβλεπω να είναι keeper...

Η αναλυση είναι αψογη, ναι, σε αυτές τις διαστασεις, επιμενω. Οποιος δυσκολευεται αλλωστε, απλα μεγαλωνει γραμματοσειρες. Τα παντα ρυθμίζονται, ειπαμε, εδώ είναι πληρης υπολογιστης, όχι παιχνιδοταμπλετα...

Link to comment
Share on other sites

Τη δευτερη μερα, το πηρα για δοκιμη μονο...

 

Παιδια, με εχει συγκινησει το μικρο πλαστικουρακι.

Ναι Γιαννη, πραγματι, το pattern που εχει πισω εγγυάται ότι δε θα κανει ευκολα γρατζουνιες.

Επιτελους windows μηχανακι που είναι απολαυση λογω μεγέθους και ακομα και σε portrait mode.

Προβλεπω να είναι keeper...

Η αναλυση είναι αψογη, ναι, σε αυτές τις διαστασεις, επιμενω. Οποιος δυσκολευεται αλλωστε, απλα μεγαλωνει γραμματοσειρες. Τα παντα ρυθμίζονται, ειπαμε, εδώ είναι πληρης υπολογιστης, όχι παιχνιδοταμπλετα...

Αχου και δεν κρατιέμαι... :lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εκανες root,εβαλες custom rom;Αntutu τι βγαζει; :lol:

 

Περιμενω εντυπωσεις απο αυτονομια.Ετοιμος ημουν να παρω το LG G pad και τωρα με σταματησες...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Για τα θετικα που ανέφερε ο Βαγγέλης δεν είχα την παραμικρή αμφιβολία οτι ειναι γενικά ταχύτατο με πολυ καλη απόκριση για μια μέση χρηση και μιλαμε για ενα 8 ιντσο real one φορητό υπολογιστή τσέπη στην ουσια.

Ακομα και παιχνιδακια άνετα θα παίζει αν κρίνω απο το Asus T100 απο κατόχους στο εξωτερικο.

 

Για τα αρνητικα αν το είχε ντύσει με premium υλικα η Toshiba σίγουρα το κόστος θα ήταν πιο υψηλό και σε αυτήν την πρώτη φάση η OEM προτίμησαν να φτιάξουν value for money προτασεις για να τεσταρουν ανταπόκριση του κόσμου και σίγουρα στο κοντινό μέλλον θα δουμε πιο ποιοτικές προτασεις και σε επίπεδο εξοπλισμού και υλικα κατασκευής.

 

Αλλα τωρα μιλαμε για το παρον και τις σημερινές προτασεις :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανες root,εβαλες custom rom;Αntutu τι βγαζει; :lol:

 

Περιμενω εντυπωσεις απο αυτονομια.Ετοιμος ημουν να παρω το LG G pad και τωρα με σταματησες...

 

Root και custom rom σε windows συσκευη βρε τρελε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλακιτσα εκανα.Βρε λες να ξαναγυρισω στα Windows;;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά χρήσης κι εχει χάσει 6%.

Καθόλου άσχημα για αφορτιστο μηχάνημα. Επίσης η αυτόματη διόρθωση παίζει άψογα ,ελεω 8.1

από αυτό γράφω τώρα σε portrait mode με τους αντίχειρες...

Link to comment
Share on other sites

Root και custom rom σε windows συσκευη βρε τρελε;

Χωρίς πλάκα, τα win είναι pre-rooted. :D

Πόση ελεύθερη μνήμη έχει Βαγγέλη? Είχα διαβάσει για 11γίγα?

Πάντως, εκτός από το office, όλα τα άλλα προεγκατεστημένα θα τα διώξω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα, τα win είναι pre-rooted. :D

Πόση ελεύθερη μνήμη έχει Βαγγέλη? Είχα διαβάσει για 11γίγα?

Πάντως, εκτός από το office, όλα τα άλλα προεγκατεστημένα θα τα διώξω...

 

11.6 GB

λίγα αλλα ήδη εριξα 64αρα microsd που είχα κι είμαι οκ. Μονο βασικές εγκαταστάσεις στην emmc , τα υπόλοιπα στην κάρτα μνήμης ...

Link to comment
Share on other sites

11.6 GB

λίγα αλλα ήδη εριξα 64αρα microsd που είχα κι είμαι οκ. Μονο βασικές εγκαταστάσεις στην emmc , τα υπόλοιπα στην κάρτα μνήμης ...

Δηλαδή εφαρμογές στην κάρτα μνήμης βάζουμε κανονικά?

Δεν θα τρέχει πιο αργά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εφαρμογές στην κάρτα μνήμης βάζουμε κανονικά?

Δεν θα τρέχει πιο αργά?

 

τα databases των εφαρμογών θα μπαίνουν κανονικά. Οι εφαρμογές γενικά παίζουν στον εσωτερικο δίσκο.

Μόλις έκανε και τα updates του, περίπου 290ΜΒ κι είναι έτοιμο.

τώρα αναμένουμε θήκη (από ότι μου ειπαν μέχρι τα Χριστούγεννα θα φέρουν την αυθεντική) και μια σωστή ζελατίνα για να βγάλω τη χαζομαρα που έβαλα πάνω...

Link to comment
Share on other sites

τα databases των εφαρμογών θα μπαίνουν κανονικά. Οι εφαρμογές γενικά παίζουν στον εσωτερικο δίσκο.

Μόλις έκανε και τα updates του, περίπου 290ΜΒ κι είναι έτοιμο.

τώρα αναμένουμε θήκη (από ότι μου ειπαν μέχρι τα Χριστούγεννα θα φέρουν την αυθεντική) και μια σωστή ζελατίνα για να βγάλω τη χαζομαρα που έβαλα πάνω...

Αν Βαγγέλη βρείς λίγκ με θήκη και ζελατίνα, πες μου.

Μόνο στο amazon έχω βρεί, αλλά όχι καμιά τρελή ποικιλία...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά χρήσης κι εχει χάσει 6%.

Καθόλου άσχημα για αφορτιστο μηχάνημα. Επίσης η αυτόματη διόρθωση παίζει άψογα ,ελεω 8.1

από αυτό γράφω τώρα σε portrait mode με τους αντίχειρες...

Αυτόματη πρόβλεψη έχει η' όχι?

Επίσης μιλάς για το εικονικό πληκτρολόγιο στο desktop η' στο metro ui?

 

Όσον αφορά τη χωρητικότητα που ειναι μικρή εδώ που τα λέμε μπορείτε να πάρετε αντίγραφο το recovey partition σε κάνα φλασακι έτσι ώστε να ελευθερωθεί αρκετός χώρος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη πρόβλεψη έχει η' όχι?

Επίσης μιλάς για το εικονικό πληκτρολόγιο στο desktop η' στο metro ui?

 

Όσον αφορά τη χωρητικότητα που ειναι μικρή εδώ που τα λέμε μπορείτε να πάρετε αντίγραφο το recovey partition σε κάνα φλασακι έτσι ώστε να ελευθερωθεί αρκετός χώρος.

 

Αυτόματη διόρθωση και συμπλήρωση. Αυτόματη πρόβλεψη επίσης αλλα για τη λέξη που γράφεις, όχι για την επομενη...επισης με το που το πάρετε απενεργοποιείτε την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπωσδήποτε απενεργοποιείτε την αυτόματη φωτεινότητα. εχει πολυ φωτεινή οθόνη , με άψογο λευκο και αδικείται με την προεπιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Βαγγέλη.

Η οθονη σε προβληματιζει καθολου σαν απεικονιση? Πχ φωτογραφιων?

Απο ευαισθησια η κεραια wifi πως ειναι?

Πολυ σημαντικο, συνδεσες κανεναν εξωτερικο σκληρο? Τον ειδε κανονικα και απροβληματιστα?

Τελικα τα 32gb(11 ελευθερα) ειναι επαρκεις ή να στραφουμε στο 64αρι?

'Ψηνομαι' και ασχημα να το παρω την Δευτερα οποτε η γνωμη σου μετραει...:D

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα επανελθω το βραδυ με περισσοτερες λεπτομερειες.

Για την ωρα, πωλειται το ecnore μου.

Βρηκα ακρη για το 64αρι και θα το εχω την αλλη εβδομαδα.

Οποτε, περισσοτερες ινφο πατηστε στην υπογραφη μου οποιος ενδιαφερεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Encore (Bay Trail) 8"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...