Jump to content

Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι 3g και οι δυο αλλα οχι ταυτοχρονα. Πρεπει καθε φορα να πηγαινεις στο μενου και να του δηλωνεις ποια θα ειναι 3g. Η αλλη θα ειναι 2g.

 

Με προλαβε ο φιλος ioterl αλλα δεν πειραζει.

 

 

Σημαντική επεξήγηση... σκέφτομαι να αγοράσω dual sim και είχα την εντύπωση πως στο συγκεκριμένο πρέπει να ανοιγω να αλλάζω θέση στις sim

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική επεξήγηση... σκέφτομαι να αγοράσω dual sim και είχα την εντύπωση πως στο συγκεκριμένο πρέπει να ανοιγω να αλλάζω θέση στις sim

 

Αυτό ισχύει σε αρκετά φθηνότερα μοντέλα. Αν θυμάμαι καλά, και στο galaxy S duos η sim 2 ήταν μόνο 2G

Link to comment
Share on other sites

Σημαντική επεξήγηση... σκέφτομαι να αγοράσω dual sim και είχα την εντύπωση πως στο συγκεκριμένο πρέπει να ανοιγω να αλλάζω θέση στις sim

 

παιδια απλα ομως να ξερετε πως απο εγγυηση δεν σας καλυπτει η samsung hellas.μιλαω παντα για το δικαρτο.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Για όποιον ενδιαφέρεται για το μονόκαρτο

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/Android/Samsung-Galaxy-Grand-2-White-SM-G7105ZWAEUR.htm

Link to comment
Share on other sites

παιδια απλα ομως να ξερετε πως απο εγγυηση δεν σας καλυπτει η samsung hellas.μιλαω παντα για το δικαρτο.

 

γιατι?:mad:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι:Θέλει ένας φίλος μου να πάρει το δικαρτο απο το phonegallery που το εχουν 265 ευρω. Εχει αγοράσει κανείς από το συγκεκριμένο κατάστημα; Είναι αξιόπιστο; Εγώ όλες τι; αγορές μέχρι τώρα τις έχω κάνει από αλλού και δεν ξέρω τι παίζει με το συγκεκριμένο.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

γιατι?:mad:

γιατι το δικαρτο grand 2 δεν καλυπτεται επειδη δεν εισαγεται επισημα στην Ευρωπη.το εισαγουν απο ενωμενα αραβικα εμιρατα με χωρα προελευσης την Γκανα.ενω το απλο grand 2 εισαγεται στην Ευρωπη και το καλυπτει η samsung hellas.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

ωχ ηταν αναγκη και ηθελα να το παρω τωρα το σκεφτομαι.Ειδικα επειδη και οι δυο καρτες ειναι σε λειτουργια 3g.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι 3g αλλά δεν μπορούν να είναι ταυτόχρονα. Επιλέγεις ποια θέλεις από τις ρυθμίσεις.

 

Δεν το γνώριζα αυτό. Από ποιο μενού ρυθμίσεων αλλάζει; Νόμιζα πως όταν επιλέγεις από ποια SIM θέλει να συνδεθείς με mobile data, αυτόματα γίνεται 3G.

 

edit: άκυρο, νομίζω πως το βρήκα, Settings -> Connections -> More networks -> Mobile networks -> Network mode SIM1/SIM2 και επιλέγουμε ποια θα είναι WCDMA και ποια σκέτο GSM.

Edited by zeppos
Link to comment
Share on other sites

παιδια απλα ομως να ξερετε πως απο εγγυηση δεν σας καλυπτει η samsung hellas.μιλαω παντα για το δικαρτο.

 

Σωστα αλλα σε καλυπτει το καταστημα που το αγορασες ομως.:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Αγόρασα πρόσφατα από ηλεκτρονικό κατάστημα το συγκεκριμένο μοντέλο(το δίκαρτο) και έχω πρόβλημα με τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας.'Αλλωτε μου ανοίγουν και άλλωτε όχι.Μου είπαν ότι είναι μάλλον πρόβλημα της συσκευής.Δεν το έχω στείλει ακόμη στην εταιρία που το αγόρασα για έλεγχο .Έχει μήπως κάποιος από εσας κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!Αγόρασα πρόσφατα από ηλεκτρονικό κατάστημα το συγκεκριμένο μοντέλο(το δίκαρτο) και έχω πρόβλημα με τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας.'Αλλωτε μου ανοίγουν και άλλωτε όχι.Μου είπαν ότι είναι μάλλον πρόβλημα της συσκευής.Δεν το έχω στείλει ακόμη στην εταιρία που το αγόρασα για έλεγχο .Έχει μήπως κάποιος από εσας κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα?

 

Φιλε μου εχεις τσεκαρει αν οι ρυθμισεις για τα δεδομενα ειναι σωστες; Αλλη ρυθμιση θελει για συμβολαιο αλλη για καρτοκινητη. Στο λεω μην το πηγαινεις τσαμπα πισω και ειναι οι ρυθμισεις που θελουν κατι. Ψαξτο καλα πρωτα κσι αν δε βρεις ακρη τοτε το πας.:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις τσεκαρει αν οι ρυθμισεις για τα δεδομενα ειναι σωστες; Αλλη ρυθμιση θελει για συμβολαιο αλλη για καρτοκινητη. Στο λεω μην το πηγαινεις τσαμπα πισω και ειναι οι ρυθμισεις που θελουν κατι. Ψαξτο καλα πρωτα κσι αν δε βρεις ακρη τοτε το πας.:D

 

 

φίλη :p :p ναι το έχω τσεκάρει και με την εταιρια κινητής.Δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις.Για κάποιο λόγο δεν ανοίγουν .Μετά από πολλές επανεκκινήσεις και κλείσιμο της μια σιμ και αν θα ανοίξουν ξανά!!! ευχαριστώ πάντως !!!

Link to comment
Share on other sites

φίλη :p :p ναι το έχω τσεκάρει και με την εταιρια κινητής.Δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις.Για κάποιο λόγο δεν ανοίγουν .Μετά από πολλές επανεκκινήσεις και κλείσιμο της μια σιμ και αν θα ανοίξουν ξανά!!! ευχαριστώ πάντως !!!

 

Sorry για το φιλε δεν προσεξα το username σου. Τι να πω ατυχια. Πηγαινε το για αλλαγη τι να κανεις συμβαινουν αυτα:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις τσεκαρει αν οι ρυθμισεις για τα δεδομενα ειναι σωστες; Αλλη ρυθμιση θελει για συμβολαιο αλλη για καρτοκινητη. Στο λεω μην το πηγαινεις τσαμπα πισω και ειναι οι ρυθμισεις που θελουν κατι. Ψαξτο καλα πρωτα κσι αν δε βρεις ακρη τοτε το πας.:D

 

νομίζω πως τελικά έχει να κάνει με τη θέση της κάρτας σιμ.βλέπω το σχολιάζουν και παραπάνω.το έψαξα και στο μενού διαχείριση καρτών σιμ -βοήθεια το διευκρινίζει.δεν το είχα προσέξει νωρίτερα!!!άδικα θα το έστελνα πίσω!!! thanks!!!!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως τελικά έχει να κάνει με τη θέση της κάρτας σιμ.βλέπω το σχολιάζουν και παραπάνω.το έψαξα και στο μενού διαχείριση καρτών σιμ -βοήθεια το διευκρινίζει.δεν το είχα προσέξει νωρίτερα!!!άδικα θα το έστελνα πίσω!!! thanks!!!!

 

Αφου το βρηκες ωραια:D

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως τελικά έχει να κάνει με τη θέση της κάρτας σιμ.βλέπω το σχολιάζουν και παραπάνω.το έψαξα και στο μενού διαχείριση καρτών σιμ -βοήθεια το διευκρινίζει.δεν το είχα προσέξει νωρίτερα!!!άδικα θα το έστελνα πίσω!!! thanks!!!!

 

Δλδ τι εννοείς; έχει αναφερθεί πως μέσα από επιλογή στο μενού επιλέγεις αν θες να έχεις δεδομένα ανοικτα ή στην σιμ1 ή στην σιμ2... σε σένα δεν δούλευε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω το μονο καρότο που είναι και 4g νομίζω οτι καλύπτει όλες τις ανάγκες μας με τη προσφορά που πήρα απο πλαίσιο στα 245 ευρω, εχει κσι εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα και εγω σε χρωμα μαυρο.σκιζει.εχω 2 ερωτησεις.1)μπορω να αυξησω την φωτεινοτητα video οπως μπορουσα στο samsung galaxy s2;2)το φλας κατα την εγγραφη video δουλευει;δεν ειδα να εχει τετοια επιλογη Edited by stathoulop
το προβλημα λυθηκε
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω το μονο καρότο που είναι και 4g νομίζω οτι καλύπτει όλες τις ανάγκες μας με τη προσφορά που πήρα απο πλαίσιο στα 245 ευρω, εχει κσι εγγύηση.

 

το εχει το πλαισιο ακομα σε αυτην την τιμη? στο site τους που μπηκα το βγαζει στα 399 ευρω.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι ηταν μονο για μέλη για λίγες ώρες...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο είναι άτυπη το σε ολα και κοντάρι πολλα στη κατηγορία του. Παρότι γράφει για υποστηρικτή καρτών micro sd ακόμα δεν βρήκα που τοποθετείται η κάρτα μνήμης...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την μπαταρια ειστε ενταξει??Ελεγα για Note 3 neo αλλα θελουμε κατι ΛΙΓΟ πιο μικρο....επιτελους το grand βγηκε με hd αναλυση..Η καρτα μνημης μπαινει μαζι με την sim?μεχρι 32 gb δεχεται??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...