Jump to content

Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω γνωμη γιατι δεν εχω δουλέψει τέτοια συσκευή...

 

Οκ καταλαβαίνω, με τις 2 γραμμές όλα εντάξει ; και γενικά υπάρχει κάτι που σε χαλάει και πιστεύεις οτι χρήζει βελτίωσης ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν εχω κάποιο παράπονο!!

 

Μολις το δοκίμασα και με την smart tv και παει σφαιρα!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, αύριο θα πάω να δω από κοντά το έτερο αδερφάκι του στο Πλαίσιο για να πάρω μια ιδέα για την συσκευή.
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια με του tab 3, από τα 1.35gb περίπου 0.830-0.890...

 

 

Ρωτάω την προσωπική σου άποψη, θα το πρότεινες σε κάποιον μετά το Note II ή καλύτερα σε κάποιο Κινέζικο 8πύρηνο με 2GB ram ; που θα μου μείνουν και λεφτά ;

 

Είπες την μαγική φράση .. καλύτερα να πάρεις το ZOPO ZP998 , είναι κινητάρα και αξίζει τα λεφτά του(240Ε +15Ε τα μεταφορικά έκανε) και με το παραπάνω μάλιστα!!! Το έχει ο αδερφός μου και έχω προσωπική άποψη επί του θέματος.

 

ΥΓ Δεν τρολάρω το θέμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σας βαζω ενα "αποτύπωμα οθόνης" για να δείτε τη μπαταρία του στη τρίτη φόρτιση. . .

[ATTACH]45064[/ATTACH]

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα ειναι καλο κινητο?τα σκρουτζομαγαζα τι εγγυηση δινουν?εγω ψαχνω μονοκαρτο με ραδιο.ποιο μοντελο ειναι?ποια η διαφορα με το samsung grand neo.μιλαω παντα για μονοκαρτα με ευρωπαικη εγγυηση.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Με το neo http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5862&idPhone2=5958 .....

 

Με λιγα λόγια, καλύτερη μπαταρία, ανάλυση οθονης, κάμερα σε mp (μπρος-πισω), μνημη ram, σε ταχυτητα στη σύνδεση διαδικτύου. . .

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Με το neo http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5862&idPhone2=5958 .....

 

Με λιγα λόγια, καλύτερη μπαταρία, ανάλυση οθονης, κάμερα σε mp (μπρος-πισω), μνημη ram, σε ταχυτητα στη σύνδεση διαδικτύου. . .

 

καλυτερο ε...και απο εγγυηση?καλυπτεται ελλαδα αν το παρω απο σκρουτζομαγαζο?εγω ενδιαφερομαι για μονοκαρτο ενω στο gsmarena αναφερει οτι ειναι δικαρτα.ειναι αλλες εκδοσεις?επισης για το `grand 2 λεει οτι παιρνει microsim ενω για το grand neo minisim...ποια η διαφορα?μηπως οι μονοκαρτες εκδοσεις παιρνουν microsim?εχω μπερδευτει...αρε samsung χιλιες διαφορετικες εκδοσεις galaxy βγαζεις για να μας ταλαιπωρεις...

Edited by kalvar
επιπλεον απορια
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Και με μια sim βγαίνει και με 2 sim.

Oι καρτες sim είναι ιδια με αυτες που παίρνει πχ το NOTE 2, I phone 4, core κλπ.

Οι εγγύηση ειναι 24 μήνες.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σας βαζω ενα "αποτύπωμα οθόνης" για να δείτε τη μπαταρία του στη τρίτη φόρτιση. . .

[ATTACH]45064[/ATTACH]

 

Βλέπω καλά ή με γελούν τα μάτια μου...3 μέρες και 16 ώρες ; :X

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα βλέπεις....

 

Η χρηση ομως "περιορισμένη"...

 

Πιο αντικειμενικά θα το γραψω αλλιώς, με την ιδια χρηση πριν με το Core εβγαζα περίπου 10 ωρες (8+ανοιχτο το 3g με χρηση του ίντερνετ τουλάχιστον τις 2 ώρες) , με το Grand 2 παω για 2ο βραδυ σε φόρτιση!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα βλέπεις....

 

Η χρηση ομως "περιορισμένη"...

 

Πιο αντικειμενικά θα το γραψω αλλιώς, με την ιδια χρηση πριν με το Core εβγαζα περίπου 10 ωρες (8+ανοιχτο το 3g με χρηση του ίντερνετ τουλάχιστον τις 2 ώρες) , με το Grand 2 παω για 2ο βραδυ σε φόρτιση!!

 

Πώ πω...και όλα αυτά με 2600 mAh μπαταρία, απίστευτο, στο Note με αυτή τη χρήση που περιγράφεις δεν έβγαινε η μέρα...

Και μιας και έφυγε το Note II ψάχνω πιο ζεστά το θέμα μιας και το Grand μου αρέσει, έλα όμως που "έπεσα πάνω" σε ένα Lenovo Vibe Z (K910) χτές και έπαθα την πλάκα μου...πάνω που είχα αποφασίσει για το Grand το Vibe Z μου ανέτρεψε τα δεδομένα...:O

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω το Νοτε2 και σκεπτομαι για grand 2.Επειδη ειμαι ευχαριστημενος απο θεμα καμερας με το Νοτελι, το ειχε κανεις πριν να το συγκρινει με το grand σε αυτο τον τομέα?
Link to comment
Share on other sites

Πώ πω...και όλα αυτά με 2600 mAh μπαταρία, απίστευτο, στο Note με αυτή τη χρήση που περιγράφεις δεν έβγαινε η μέρα...

Και μιας και έφυγε το Note II ψάχνω πιο ζεστά το θέμα μιας και το Grand μου αρέσει, έλα όμως που "έπεσα πάνω" σε ένα Lenovo Vibe Z (K910) χτές και έπαθα την πλάκα μου...πάνω που είχα αποφασίσει για το Grand το Vibe Z μου ανέτρεψε τα δεδομένα...:O

 

Προσωπικά ο μοναδικός ενδοιασμός σε "αυτες" τις συσκευές είναι η μη υποστήριξη αντιπροσωπίας σε τυχον περίπτωση βλάβης...

 

Επίσης για τους αδαής σαν εμένα η περιπτώσεις των αναβαθμίσεων που πχ κάνεις μια αναβάθμιση και "γεμίζεις" με κινέζικα "κολπα"...

 

Καθαρά και μονο προσωπική μου άποψη!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ο μοναδικός ενδοιασμός σε "αυτες" τις συσκευές είναι η μη υποστήριξη αντιπροσωπίας σε τυχον περίπτωση βλάβης...

 

Επίσης για τους αδαής σαν εμένα η περιπτώσεις των αναβαθμίσεων που πχ κάνεις μια αναβάθμιση και "γεμίζεις" με κινέζικα "κολπα"...

 

Καθαρά και μονο προσωπική μου άποψη!! ;)

Γιάννη σεβαστή η άποψή σου και γώ έχω ενδοιασμούς, μόνο που το Lenovo θα το αγοράσω από Ελληνικό κατάστημα σε τιμή μόλις 45€ πάνω από την τιμή του Grand και βέβαια οι επιδόσεις του ενός με το άλλο έχουν μια.....απόσταση.

Sorry για το off topic το Grand είναι η κουβέντα μας και αυτό με ενδιαφέρει αλλά καλό είναι να γνωρίζουμε και τον ανταγωνισμό στα 2καρτα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και αν υπάρχει υποστήριξη (οχι τυπική αλλα ουσιαστική) ΠΟΛΎ ΚΑΛΆ θα κάνεις! ! :)

 

Θα κοιτάξω και για το φιλο Βασίλη να βγαλω καποιες φώτο για να δει τη κάμερα του...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονουμε να δουμε φωτογραφικα δειγματα του κινητου, θα αξιζει ο φακος;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλυτερο ε...και απο εγγυηση?καλυπτεται ελλαδα αν το παρω απο σκρουτζομαγαζο?εγω ενδιαφερομαι για μονοκαρτο ενω στο gsmarena αναφερει οτι ειναι δικαρτα.ειναι αλλες εκδοσεις?επισης για το `grand 2 λεει οτι παιρνει microsim ενω για το grand neo minisim...ποια η διαφορα?μηπως οι μονοκαρτες εκδοσεις παιρνουν microsim?εχω μπερδευτει...αρε samsung χιλιες διαφορετικες εκδοσεις galaxy βγαζεις για να μας ταλαιπωρεις...

 

Κι εγώ από σκρουτζομάγαζο το πήρα, είναι μεν παραεισαγωγή αλλά καλύπτεται σίγουρα από πανευρωπαϊκή εγγύηση (χωρίς να είμαι εντελώς σίγουρος αν μπορεί να το αναλάβει η ελληνική αντιπροσωπεία ή αν πρέπει ντε και σώνει να το στείλουμε έξω).

 

Το G7102 που παρουσιάζεται σε αυτό το νήμα είναι το δίκαρτο. Το μονόκαρτο έχει διαφορετικό κωδικό. Ωστόσο δεν νομίζω ότι η μονόκαρτη έκδοση του συγκεκριμένου τηλεφώνου αξίζει, αφού σχεδόν στα ίδια λεφτά μπορεί κάποιος να αγοράσει το S4 που είναι σαφώς ανώτερο σε χαρακτηριστικά και επιδόσεις (για να μη μιλήσω και το για το... υπέρτατο LG G2, το οποίο και προτιμώ, πρόσφατα αγόρασα ένα για τον αδέ μου).

 

Το G7102 παίρνει δύο microsim. Για το μονόκαρτο δεν ξέρω.

 

Btw περιεκτικό και σύντομο review εδώ: http://www.techweez.com/2014/03/27/samsung-galaxy-grand-2-g7102-review/

 

ps: μετά από κάμποσες βδομάδες χρήσης, μπορώ να πω ότι το κινητό με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο από κάθε άποψη. Το φορτίζω μια φορά κάθε δύο με δυόμιση μέρες, κάνοντας λογική χρήση (βλ. λίγα τηλέφωνα, ημίωρο καθημερινό browsing κλπ). Δεν κολλάει καθόλου, έχει γρήγορη ανταπόκριση στα πάντα (εντάξει, δεν είναι και G2...), έφαγε τις πρώτες του παραδοσιακές τούμπες και δεν κατάλαβε τίποτα (χθες το ρημάδι μου έπεσε από 30 πόντους ύψος με την πρόσοψη σε άσφαλτο και δεν έγινε ούτε γρατζουνιά). Του πήρα και μια κινέζικη smart θήκη στα 10-15 ευρώ και είναι μια χαρά. Η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το προηγούμενο dual sim Samsung μου (S7652).

Edited by zeppos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατοχος του κινητου απο προχτες.πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες φοβερη οθονη,πολυ καλη αναλυση καμερας,το κινητο δε κολλαει πουθενα (ολη μερα facebook μυνηματα και τηλεφωνα, παιχνιδια).το θεματακι μου ειναι με την μπαταρια ξερει καποιος κανενα κολπο ή προγραμματακι να κραταει πιο πολλες ωρες ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατοχος του κινητου απο προχτες.πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες φοβερη οθονη,πολυ καλη αναλυση καμερας,το κινητο δε κολλαει πουθενα (ολη μερα facebook μυνηματα και τηλεφωνα, παιχνιδια).το θεματακι μου ειναι με την μπαταρια ξερει καποιος κανενα κολπο ή προγραμματακι να κραταει πιο πολλες ωρες ??

 

Εγώ από το μενού 'διαχείριση εφαρμογών' 'όλα' απενεργοποίησα εφαρμογές που δεν χρειάζομαι και αν δεν το πλακώσω στο παιχνίδι, μου βγάζει δύο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως παιζεις απαιτητικα παιχνιδια ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το μενού 'διαχείριση εφαρμογών' 'όλα' απενεργοποίησα εφαρμογές που δεν χρειάζομαι και αν δεν το πλακώσω στο παιχνίδι, μου βγάζει δύο μέρες.

Καλη ιδεα, περα απο αυτο εχεις κατεβασει και καποιο battery saver μηπως??

Link to comment
Share on other sites

2 φωτογραφίες που τράβηξα σημερα...

[ATTACH]45159[/ATTACH] [ATTACH]45161[/ATTACH]

 

Και η πλήρες ανάλυση. . . https://www.dropbox.com/sh/r83jpnhct3wrpz6/AAC42ksF0VaVr6ZKgAAeiEX-a

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα, περα απο αυτο εχεις κατεβασει και καποιο battery saver μηπως??

 

Δεν έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες....

Μου ζήτησε ενημέρωση αλλα δε μπόρεσα να τη κάνω γιατί ειμαι με 3g...

Μήπως την εκανε κάποιος-α ώστε να μας πει εντυπώσεις;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...