Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο με το 4g+ ειναι το μεγαλο λαθος που εκαναν...εδω δεν εχουμε 3g καλα..απο το cat2 δεν μπας στο cat6 vodafone και cosmote...στο cat4 επρεπε να πανε..ταχυτητες 150mlbs πουεχουν οι περισσοτερες συσκευες..300 κορεας ταχυτητες!!!οποτε μην τρελαινεσται..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α καλά εγώ μπερδεύτηκα επειδή ειναι το lte-a το κινητό μας. Ναι είναι cat4 σε σχεση με το 9505 που ειναι cat3.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Κ γω από Vodafone το πήρα black edition, οπότε απότι καταλαβαίνω προτείνεις να κατεβάσω την ROM του odin και όχι της Vodafone

Αυτη που ανεφερα εχω βαλει και παει μια χαρα.Δεν εχει τις περιτες εφαρμογες της vodafone και ειναι η πιο προσφατη για την ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση να κάνω.

Έχω το 9505 και πέρασα χθες την πρώτη ανεπίσημη 5.0.1 που βγήκε για το κινητό μου.

Όταν το βάζω για φόρτιση μου αναβοσβήνει συνέχεια την οθόνη για 2 sec με ένα μαύρο φόντο και φαίνεται η ημερομηνία και η ώρα.

Αυτό μου το κάνει συνέχεια και όσο το έχω στο ρεύμα.

Εσείς που έχετε την επίσημη σας κάνει κάτι τετοιο;

Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να απενεργοποιησω ;

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα, δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις, οθόνη και φόντο και απενεργοποιείς την ονειροπόληση. Αν δεν κάνω λάθος αυτή είναι η επιλογ.

 

Μπα ήταν ήδη απενεργοποιημενο. Θα το ψάξω. Ευχαριστώ παντως

 

Edit

Τελικά το βρήκα. Απενεργοποιησα από τις ρυθμίσεις οθόνης το Ambient display

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως σε 5.0.1 ΝΕΕ πρέπει λίγο να ξεφτίλισαν το focus της cameras. βγάζει εμφανώς πιο θολές φωτογραφίες από την 4.4
Link to comment
Share on other sites

Φιλος που ειχε S4 και του εσπασε,πηρε dumy S4 80 ευρω του εβαλε ΜΟΝΟ την πλακετα απο το σπασμενο και δουλευει κανονικοτατα......απολυτως τιποτα αλλο δεν εκανε.......:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλος που ειχε S4 και του εσπασε,πηρε dumy S4 80 ευρω του εβαλε ΜΟΝΟ την πλακετα απο το σπασμενο και δουλευει κανονικοτατα......απολυτως τιποτα αλλο δεν εκανε.......:)

Dummy εννοείς Demo Phone ?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας από τις υπηρεσίες google (είναι γνωστό το θέμα σε android συσκευές ) βέβαια ποτέ δεν είχα θέμα στις συσκευές ,εν το μεταξύ δεν έχω καμια εφαρμογή της google αφου δεν τις χρησιμοποιώ.στις άλλες συσκευές που έχω note 3 & note 8 με τις ίδιες εφαρμογές δεν έχω αυτο το θέμα.:blink: είμαι με 4.4.2 την τελευταία ελληνική black edition .καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Μία ερώτηση. Αγόρασα σήμερα ένα Galaxy S4 i9506 White Frost απο σκρουτζοκατάστημα (γνωστό) και η ROM του είναι της T-Mobile. Υπάρχουν πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα?.. Ακόμα δεν του έχει έρθει το Lollipop..

 

Mάλλον για ΠΟλωνία είναι το κινητό.. στο site έλεγε EU και μου είπαν απο το κατάστημα ότι έχει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας.

 

Ευχαριστώ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας από τις υπηρεσίες google (είναι γνωστό το θέμα σε android συσκευές ) βέβαια ποτέ δεν είχα θέμα στις συσκευές ,εν το μεταξύ δεν έχω καμια εφαρμογή της google αφου δεν τις χρησιμοποιώ.στις άλλες συσκευές που έχω note 3 & note 8 με τις ίδιες εφαρμογές δεν έχω αυτο το θέμα.:blink: είμαι με 4.4.2 την τελευταία ελληνική black edition .καμία ιδέα?
Τυχαίνει κάποιες φορές να κολλήσει κάποια υπηρεσία της google.Με μια επανεκκίνηση συνήθως στρώνει.

 

Το gps μπορω να το χρησιμοποιήσω χωρίς να έχω στο κινητό καρτα sim?

Δοκίμασε το να δεις, δεν παθαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ROM είναι διαφορετική από αυτή που δίνει επίσημα η Samsung?

 

Μόλις πέρασα κ εγώ το android 5 μεσω odin. Έκανα factory reset μόνο μετά την αναβάθμιση (κ όχι πριν). Τα πρώτα δείγματα είναι αρκετά εντυπωσιακά. Δεν βλέπω lag προς το παρόν, ούτε στο κλείσιμο των ενεργών εφαρμογών μέσω του home button. Ευχαριστώ τον Pitsoula και τον theotsal για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Μία ερώτηση. Αγόρασα σήμερα ένα Galaxy S4 i9506 White Frost απο σκρουτζοκατάστημα (γνωστό) και η ROM του είναι της T-Mobile. Υπάρχουν πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα?.. Ακόμα δεν του έχει έρθει το Lollipop..

 

Mάλλον για ΠΟλωνία είναι το κινητό.. στο site έλεγε EU και μου είπαν απο το κατάστημα ότι έχει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας.

 

Ευχαριστώ!

 

Βάλε φίλε το phoneinfo απο το play store και θα σου πει τα πάντα. Εδώ είσαι

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο forum και γενικά σε θέματα firmware, οπότε θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Σχετικά με τις οδηγίες flashαρισματος νεας rom δεν εχω καποια απορια. Το μονο που θελω να μαθω ειναι ποιο firmware πιστευετε πως ειναι απο την μεχρι στιγμης χρηση ποιο καλο; Εγω προσωπικα διαβαζοντας αποψεις εδω μεσα κατέληξα στο να κατεβασω το ΝΕΕ της Φιλανδιας και το EUR της Ελλαδας. Ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο; Επισης νομιζετε οτι αξιζει να παμε στην L η να παραμεινουμε στην KK. Τελος διαβασα πως γινεται μεσω ενος προγραμματος να μηδενισεις τον μετρητη. Ισχυει; Edited by ArisXam
Link to comment
Share on other sites

Η EUR version είναι πιο καλή. Δεν έχει το bug στις πρόσφατες εφαρμογές. Σε εμένα η lolipop έκατσε καλύτερα από την kitkat και μένω πιστός σε αυτήν.όσον αφορά τον counter δεν μπόρεσα να τον μηδενίσω μετά το root αλλά δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα.
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Έχει καποια σημασία ποια εκδοση του Odin χρησιμοποιεις;; Π.χ στην εκδοση που εχω εγω 3.10.6 στο δευτερο κουτι που βαζεις το firmware αντι για PDA μου εμφανίζει AP. Επίσης αναγνωρίζει την συσκευή και χωρις το Kies; Τους Drivers τους εχω εγκατεστημένους.
Link to comment
Share on other sites

Η EUR version είναι πιο καλή. Δεν έχει το bug στις πρόσφατες εφαρμογές. Σε εμένα η lolipop έκατσε καλύτερα από την kitkat και μένω πιστός σε αυτήν.όσον αφορά τον counter δεν μπόρεσα να τον μηδενίσω μετά το root αλλά δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα.

Aυτή την EUR version απο που την κατεβασες; γιατί στο sammobile δεν την βρίσκω? Μηπως δεν είναι επίσημη?

Link to comment
Share on other sites

Aυτή την EUR version απο που την κατεβασες; γιατί στο sammobile δεν την βρίσκω? Μηπως δεν είναι επίσημη?

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9506 εδώ μπορείς να την βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Ελπίζω να είναι official. :) αυτή EUR version σου επιτρέπει να έχεις συντομεύσεις εφαρμογων στην αρχική οθόνη; απο διαχείριση ram πως τα πάει;
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Ελπίζω να είναι official. :) αυτή EUR version σου επιτρέπει να έχεις συντομεύσεις εφαρμογων στην αρχική οθόνη; απο διαχείριση ram πως τα πάει;

 

Δεν την έχω βαλει ακόμα για να σου πω. Είμαι ακομα στις σκεψεις να φυγω απο KitKat

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω βαλει ακόμα για να σου πω. Είμαι ακομα στις σκεψεις να φυγω απο KitKat

Λογικά θα είναι καλύτερη κ εγω δεν την έχω βάλει ακόμα γιατί δεν εχω καποιο θέμα με την kitkat βέβαια στο YouTube εχω δει ωραία πράγματα στην lollipop κ μάλλον θα την κανω την αναβάθμιση. Προτείνω να έχεις την τελευταία έκδοση odin κ ν α έχεις εγκαταστήσει το kies αν κανεις αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Ελπίζω να είναι official. :) αυτή EUR version σου επιτρέπει να έχεις συντομεύσεις εφαρμογων στην αρχική οθόνη; απο διαχείριση ram πως τα πάει;

Ναι έχεις κανονικά συντομεύσεις εφαρμογών και από ram δεν είδα διαφορά από kitkat. Περίπου στα ίδια είναι. Λίγο περισσότερα ελεύθερα σε lolipop.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Kies 3 ειναι 4.3 update και πανω..μονο αυτο θα χρησιμοποιεις απο εδω και περα..το kies ανηκει στην παλια σειρα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις κανονικά συντομεύσεις εφαρμογών και από ram δεν είδα διαφορά από kitkat. Περίπου στα ίδια είναι. Λίγο περισσότερα ελεύθερα σε lolipop.

φίλε μου ποια έκδοση έχεις γιατι εγω εχθές έβαλα την EUR VERSION( μεσω kies έκανα την αναβάθμισή) κ δεν βρήκα πως βάζεις συντομεύσεις στην οθονη κλειδωματος. ...Επίσης ram στη 5.0.1 καταναλώνει περισσότερο, με τις ίδιες εφαρμογές που είχα στην kitkat, μου απομενουν περιπου 500 ενω στην 4.4.2 ήμουν στα 700mb .Θα την δουλεψω καμιά βδομάδα κ μετα θα σχολιάσω παντως το κινητό παει σφαίρα κανένα κόλλημα πουθενά ΑΛΛΑ εχασα ευκολίες που είχα στην 4.4.2 (ή μακάρι να μην τις έχω βρει ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...