Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταια μου εμφανιζει μηνυμα στις ειδοποιησεις οτι εντοπιστηκε μη εξουσιοδοτημενη προσβαση σε ασφαλη περιοχη.

στην συνεχεια παταω πανω στην ενημερωση κ μου εμφανιζει αυτο:

[ATTACH]53468[/ATTACH]

Ξερει κανεις τι ειναι;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το s4 mini που έχω κανει battery drain το βράδυ, χάνω γύρω στο 20%. Έχετε τετοιο θέμα με το 9506?

 

Δεν έχει να κάνει το battery drain με την συσκευή αλλά με διάφορους άλλους παράγοντες ( εφαρμογές /συγχρονισμούς / κερνελ / κτλ) .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια μου εμφανιζει μηνυμα στις ειδοποιησεις οτι εντοπιστηκε μη εξουσιοδοτημενη προσβαση σε ασφαλη περιοχη.

στην συνεχεια παταω πανω στην ενημερωση κ μου εμφανιζει αυτο:

[ATTACH]53468[/ATTACH]

Ξερει κανεις τι ειναι;;

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα που περιστασιακά ζητάει δικαιώματα για root;

Κάποιο antivirus ή κάποιο πρόγραμμα εκκαθάρισης μνήμης;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα που περιστασιακά ζητάει δικαιώματα για root;

Κάποιο antivirus ή κάποιο πρόγραμμα εκκαθάρισης μνήμης;

Οχι κανενα απο αυτα που λες. Αν ελεγε κ ποιο προγραμμα ζηταει αυτη την προσβαση θα ηταν πιο ευκολο

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια μου εμφανιζει μηνυμα στις ειδοποιησεις οτι εντοπιστηκε μη εξουσιοδοτημενη προσβαση σε ασφαλη περιοχη.

στην συνεχεια παταω πανω στην ενημερωση κ μου εμφανιζει αυτο:

[ATTACH]53468[/ATTACH]

Ξερει κανεις τι ειναι;;

Και εμενα το εκανε 3-4 φορες και επελεξα την αυτοματη ενημερωση της πολιτικης ασφαλειας στην ασφαλεια και δεν μου το εχει ξανακανει.

Επισης να πω οτι ολα ξεκινησαν απο τοτε που μου ηρθε η προσκληση για το inbox και το ενεργοποιησα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει το battery drain με την συσκευή αλλά με διάφορους άλλους παράγοντες ( εφαρμογές /συγχρονισμούς / κερνελ / κτλ) .

 

Στο s4 mini ολοι έχουμε αυτό το πρόβλημα με battery drain, και διορθώνεται μονο με άλλο kernel όπως ανάφερες. Στο s4 9506 με την stock rom KK δεν έχετε τέτοιο θέμα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Στο s4 mini ολοι έχουμε αυτό το πρόβλημα με battery drain, και διορθώνεται μονο με άλλο kernel όπως ανάφερες. Στο s4 9506 με την stock rom KK δεν έχετε τέτοιο θέμα έτσι?

 

Οχι δεν εχουμε battery drain βασικα εχουμε διαφορετικους επεξεργαστες εσεις 2πυρηνο και μεις 4πυρηνο εσεις εχετε υποστηριξη μεγαλη στο xda εμεις οχι :P οποτε καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

S4 i9506 ειναι το κινητο που τα κανει ολα!!!Ειναι μπροστα σε ολα του..καμια σχεση με το i9505!!αλλα ειναι λιγο τσιμπημενο..σε σχεση με το g2 μονο σε μπαταρια κερδιζει το g2!!!

 

και σε καμερα κερδιζει το g2 το έχει φιλος μου και την νυχτα βγαζει ποιο φωτινες φωτο χωρις καν φλας. στο S4 ακομα και με νυχτερινη ληψη ειναι πολυ ποιο σκοτεινες οι φωτογραφιες οπως επισης ειναι ποιο σταθερες οι φωτο αν ζουμαρεις ενω στο S4 οταν την βλεπεις τη φωτο σου φαινεται πολυ καθαρη αν ζουμαρεις ομως βλεπεις οτι ειναι κουνημενη (oπτικος σταθεροποιητης vs ψηφιακος) και επισης εχει μεγαλυτερη οθονη (αρκετα χειροτερη και σε φωτεινοτητα και σε αναλυση (washed out χρωματα)) βέβαια κοβουν αρκετα τα on screen buttons ειδικα αν παιζεις κανενα παιχνιδι ειναι απελπισια να τα βλεπεις... κ επισης αποψη μου εχει καλυτερο user interface παντως στα υπόλοιπα ειναι αρκετα πισω! βεβαια ακομα και ετσι δεν θα το αλλαζα σε καμια περιπτωση το gt-i9506 Μου.

 

αυτα τα root apk TowelRoot κλπ πίανουν σε gt-i9506 με 4.4.2 χωρις να αυξηθει ο Knox?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το s4 mini που έχω κανει battery drain το βράδυ, χάνω γύρω στο 20%. Έχετε τετοιο θέμα με το 9506?

 

προφανώς κατι τρέχει δοκιμασε να κλεισεις τις εφαρμογες που τρεχουν εστω και μεσω ( διαχειρησης εφαρμογων - σε εκτελεση ) φυσικα εννοειται οχι αυτες που ειναι προεγκατεστιμενες αλλα αυτες που εχεις κατεβασεις εσυ. το λογικο ειναι να χανει γυρω στο 5-6% το βραδυ. Ακομα και στο s4 mini που ειχα καποτε αντε να χασεις το πολυ 8%

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι στον kernel, έχει δημιουργηθεί θέμα με το battery drain στο xda για το s4 mini. Η μπαταρία του 9506 είναι ικανοποιητική παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι στον kernel, έχει δημιουργηθεί θέμα με το battery drain στο xda για το s4 mini. Η μπαταρία του 9506 είναι ικανοποιητική παιδιά?

 

με ανοικτα δεδομενα-θεση , με περιπου 30-40 κλησεις και ψιλοσερφαρισμα το φορτιζω καθε δευτερο βραδυ

λογικα με την 5.0 που ερχεται θα παρουμε και το Ultra Power Saving Mode απο το tw του s5

σε σχεση με αλλες συσκευες που ειχα δεν εχω παραπονο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Λοιπον περιμενω να μου ερθει το 9506 . Περσι ειχα το 9505 θα δω καποιες διαφορες ; Αν ναι που ;

επισης το 9506 υπαρχει περιπτωση να ρουφαει μπαταρια πιο γρηγορα απο το 9505 ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

με ανοικτα δεδομενα-θεση , με περιπου 30-40 κλησεις και ψιλοσερφαρισμα το φορτιζω καθε δευτερο βραδυ

λογικα με την 5.0 που ερχεται θα παρουμε και το Ultra Power Saving Mode απο το tw του s5

σε σχεση με αλλες συσκευες που ειχα δεν εχω παραπονο

 

Αυτό είναι παραπάνω απο ικανοποιητικό. Lollipop θα πάρει δηλαδή? Οι θήκες είναι ίδιες και για το black edition? γιατί σκοπεύω να πάρω αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Λοιπον περιμενω να μου ερθει το 9506 . Περσι ειχα το 9505 θα δω καποιες διαφορες ; Αν ναι που ;

επισης το 9506 υπαρχει περιπτωση να ρουφαει μπαταρια πιο γρηγορα απο το 9505 ;

 

Θα δεις σίγουρα διάφορα σε ταχύτητα σε όλα όσα κάνεις με το κινητό, είναι παντού πιο γρήγορο, η μπαταρία είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του 9506 και ναι σε σχέση με το 9505 τρώει περισσότερο μπαταρία αλλά εγώ το βρίσκω λογικό μιας και με την ίδια οθόνη και μπαταρία το 9506 έχει πολύ δυνατότερο επεξεργαστή σε σχέση με το 9505

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις σίγουρα διάφορα σε ταχύτητα σε όλα όσα κάνεις με το κινητό, είναι παντού πιο γρήγορο, η μπαταρία είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του 9506 και ναι σε σχέση με το 9505 τρώει περισσότερο μπαταρία αλλά εγώ το βρίσκω λογικό μιας και με την ίδια οθόνη και μπαταρία το 9506 έχει πολύ δυνατότερο επεξεργαστή σε σχέση με το 9505

 

καλο το πρωτο μερος αλλα το δευτερο με χαλασε αρκετα. Αρα θελω και 2η μπαταρια σιγουρα γιατι το 9505 μου εβγαζε το 8ωρο με το ζορι ,φωτεινοτητα στο 20% και χαλαρα η χρηση. Την L παιζει να την παρει το 9506 ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Θα δεις σίγουρα διάφορα σε ταχύτητα σε όλα όσα κάνεις με το κινητό, είναι παντού πιο γρήγορο, η μπαταρία είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα του 9506 και ναι σε σχέση με το 9505 τρώει περισσότερο μπαταρία αλλά εγώ το βρίσκω λογικό μιας και με την ίδια οθόνη και μπαταρία το 9506 έχει πολύ δυνατότερο επεξεργαστή σε σχέση με το 9505

εγω που ειχα το 05 και το ανταλλαξα για το 06 λεω οτι αν δεν ειναι καλυτερη η αυτονομια στο 06 ειναι τουλαχιστον ιδια και επισης πστευω οτι δυνατοτερη cpu gpu καταναλωνουν λιγοτερη ενεργεια οταν για το ιδιο εργο το 06 εργαζεται χαλαρα σε σχεση με το 05 που τσιτωνεται

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βγαλεις σε μερα με το i9506..θα δεις τεραστια διαφορα απο το g2!!!θα ανεβασω κατι φωτο να δειτε
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλο το πρωτο μερος αλλα το δευτερο με χαλασε αρκετα. Αρα θελω και 2η μπαταρια σιγουρα γιατι το 9505 μου εβγαζε το 8ωρο με το ζορι ,φωτεινοτητα στο 20% και χαλαρα η χρηση. Την L παιζει να την παρει το 9506 ;

Με το 9505 είχες χαλαρή χρήση 20% φωτεινότητα κ σου έβγαζε 8ωρο;; εγώ με χαλαρή χρήση αυτόματη φωτεινότητα κ συνέχεια ανοιχτο το bluetooth φορτίζω κάθε 2ο βράδυ

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 ερωτήσεις:

1) Έχει εγγύηση στην Ελλάδα?

2) Θα πάρει Lollipop οπως το πρώτο s4?

3) Υπάρχουν γενικά custom roms για το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 ερωτήσεις:

1) Έχει εγγύηση στην Ελλάδα?

2) Θα πάρει Lollipop οπως το πρώτο s4?

3) Υπάρχουν γενικά custom roms για το κινητό?

 

1) Φυσικά και έχει εγγύηση. Ισχύει πάντοτε η πανευρωπαική εγγύηση.

2) Αυτό μάλλον είναι στο χέρι της sammy.

3) Ελάχιστη η υποστήριξη από XDA, δυστυχώς... Μέχρι στιγμής κάποιοι έκαναν κάποια ports για CM11. Δεν γνωρίζω αν κάποιος από εμάς τα έχει δοκιμάσει να μας πει γνώμες:

http://download.cyanogenmod.org/?device=ks01lte

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Με το 9505 είχες χαλαρή χρήση 20% φωτεινότητα κ σου έβγαζε 8ωρο;; εγώ με χαλαρή χρήση αυτόματη φωτεινότητα κ συνέχεια ανοιχτο το bluetooth φορτίζω κάθε 2ο βράδυ

 

χαλαρη χρηση ; 2 ωρες ομιλιας σιγουρα,δεδομενα συνεχεια ανοιχτα και απο πισω τρεχουν σε ολα μου τα κινητα 10 email + fb και διαφορα αλλα.

δεν κανω σε καμια περιπτωση χαλαρη χρηση . απλα με το moto G βγαζω λιγο παραπανω,με τα ιδια πραγματα συνεχεια.

Τελικα το ακυρωσα το 9506 με τρομαξε οτι δνε θα εχει αυτονομια. θα περιμενω την L μηπως και βελτιωθει το θεμα μπαταρια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το i9506 κανονικη μπαταρια ειναι..ειχα i9500,i9505,i9506!!!το ιδιο πραγμα σε μπαταρια αλλα ειναι πολυ γρηγορο το i9506
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εϊμαι κι εγώ κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του Ι9506 Black Edition από Vodafone. Φυσικά όπως και έχει προαναφερθεί, το κινητό στη συγκεκριμένη έκδοση, είναι από εμφάνιση και ταχύτητα απίστευτο και για τα λεφτά του τρομακτική ευκαιρία!

Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για το screen protector που έχει κολλημένο στην οθόνη, το έχετε αφαιρέσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Εϊμαι κι εγώ κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του Ι9506 Black Edition από Vodafone. Φυσικά όπως και έχει προαναφερθεί, το κινητό στη συγκεκριμένη έκδοση, είναι από εμφάνιση και ταχύτητα απίστευτο και για τα λεφτά του τρομακτική ευκαιρία!

Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για το screen protector που έχει κολλημένο στην οθόνη, το έχετε αφαιρέσει;

 

Φιλε καλοριζικο,απο που το πηρες; ( αν επιτρεπεται)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...