Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pruduct code:NEE

PDA I9506XXUCNJ1

 

I9506NEECNJ1

 

I9506XXUCNF3

 

Προσπαθω να το ρουταρω με το towelroot στο s4 i9506 lte-a

Αλλα δυστυχως δεν το αναγνωριζει ..υπαρχει καποιος αλλος τροπος χωρις να πεσει ο knox?

 

Οχι δυστυχως. Το towelroot για το συγκεκριμενο κινητο λειτουργουσε για την 4.3 ενω για το i9505 μεχρι και την παλαιοτερη 4.4.2 πριν δωσουν το update

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποτε αναμενουμε μεχρι να βγει κατι

 

Μαλλον αδυνατο το βλεπω. Ο geohot πλεον δουλευει στη google νομιζω

Link to comment
Share on other sites

οποτε αναμενουμε μεχρι να βγει κατι

 

Ψάξε στο xda, υπάρχει τρόπος. Περνάς παλιότερο kernel κάνεις root και μετά βάζεις ξανά το δικό του kernel.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εδω ενα συγκριτικο τεστ στις ταχυτητες δεδομενων οπου το κινητακι ειναι ψηλα στην λιστα!!

 

http://www.zdnet.com/who-makes-the-fastest-downloading-smartphones-in-the-world-hint-its-not-apple-7000035282/

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου καποιο changelog για τις αλλαγες/βελτιωσεις που γινονται καθε φορα απο ρομ σε ρομ;; (στοκ εννοω)

Αυτη την στιγμη φοραω μια καπως παλιοτερη 4.4.2 αλλα δεν θελω να την αλλαξω απλα για να την αλλαξω. Το μονο που με ενοχλει στο κινητο, ειναι οτι καπου καπου, τρωει σκαλωμα το bluetooth κ παρολο που δειχνει συνδεμενο δεν ανταποκρινεται στην απαντηση κλησης. Συνηθως στρωνει με απενεργοποιηση ενεργοποιηση του bluetooth του κινητου. Ξερω για την 9506XXUCNJ1 αλλα αν δεν βοηθαει καπου βαριεμαι να ξαναστηνω το κινητο

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σκέφτομαι να μεταβώ απο το s4 mini στο 9506 ή στο lg g2. Οτι samsung είχα, όπως και το s4 mini, με εχουν αφήσει ικανοποιημένο απο θέμα ποιότητας (αν εξαιρέσουμε το touchwiz), αντίθετα με την lg μια φορά δεν είχα καλή εμπειρία αλλά τώρα μιλαμε για g2. Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αμα έχετε να μου πείτε κάτι αρνητικό για το 9506, κάτι που να με οδηγήσει ας πουμε στο Lg g2. Μέχρι στιγμης το μονο που μπορει να με οδηγήσει στο g2 είναι η τιμη που είναι 70 ευρώ διαφορά
Link to comment
Share on other sites

S4 i9506 ειναι το κινητο που τα κανει ολα!!!Ειναι μπροστα σε ολα του..καμια σχεση με το i9505!!αλλα ειναι λιγο τσιμπημενο..σε σχεση με το g2 μονο σε μπαταρια κερδιζει το g2!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εισαι root ή stock;

 

παιδια τι παιζει με το sgs 4 i9506 ? Αναγνωριζει η sammy αν το εχεις ρουταρει κι σου ακυρωνει την εγγυηση; :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πριν παρω το κινητο μου ειχα ρωτησει στο επισημο service για το αν καλυπτεται απο εγγυηση μεσω IMEI. Το κοιταξαν και μου ειπαν οτι ναι κανονικα το κινητο καλυπτεται απο εγγυηση και οτι προοριζοταν για την τσεχικη αγορα. Στο phone info μου βγαζει csc county την τσεχια. Η ρομ που φοραει το κινητο ειναι η I9506XXUCNG3 με

CP I9506XXUCNG3 και CSC I9506XXUCNG1. Στο sammobile ομως οταν παω να δω ποια ειναι η τελευται ρομ για τσεχια μου εμφανιζει την I9506XXUCNI1. Αντιστροφα οταν ψαχνω για ποιες χωρες ειναι η I9506XXUCNG3 μου εμφανιζει αρκετες χωρις να ειναι η τσεχια μεσα. Τι λετε να παιζει;; Το κουτι του κινητου ηταν κανονικα σφραγιστο με 2 ταινιες. Μια μπρος κ μια πισω.

Ειμαι ετοιμος να περασω την nordic rom απλα ηθελα να ξερω αν βγαινει νοημα με αυτα που εγραψα πιο πριν...

 

Υ.Γ. οταν περναμε με odin το ενα αρχειο md5 στο AP ,cp και csc αλλαζουν αυτοματα;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκος φρέσκος κι εγώ στην παρέα. Έπειτα από το S2 i9100 που είχα, είπα να πάω λιγάκι παρακάτω.

Νέος κάτοχος του i9506 Black Mist από εχθές και δεν του έχω βάλει ακόμη SIM μέσα για να δω πως δουλεύει.

Μόλις το άναψα το βρήκα σεταρισμένο στα Τσέχικα, με PDA I9506XXUCNI1 .

Επειδή θυμάμαι απ'τις stock JB του S2, άκουγα τα καλύτερα απ'την Nordic rom, και θέτω το εξής ερώτημα: Να το αφήσω ως έχει, ή να του περάσω κατευθείαν την ΝΕΕ τώρα που είναι φρέσκο και δεν έχω περάσει κανένα app; Υπήρχαν θέματα με την CNI1 που λύνονται με την CNJ1 της Nordic;

Ευχαριστώ πολύ!

 

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις ρουταρει φυσικα και ακυρωνετε η εγγηυση!!!τωρα για knox και ναι και οχι!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φιλε WolfBack αν εξαιρεσεις το Tab ειχαμε την ιδια πορεια στα κινητα :D .

(Σορυ για το offtopic)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Φιλε WolfBack αν εξαιρεσεις το Tab ειχαμε την ιδια πορεια στα κινητα :D .

(Σορυ για το offtopic)

Χαχαχαχαχαχα!

Προσπεράσαμε το S3... Το έβλεπα για 2 χρόνια στα χέρια του συναδέλφου μου και δεν μπήκα καν στην διαδικασία να το αποκτήσω κι εγώ ο ίδιος και χάλασα τη σειρά...

:lol:

(Από όλα, η μεγάλη μου αγάπη ήταν το S2... 2 χρόνια μαζί του, άπειρες ROM κι αυτό σκυλί μαύρο... Θα μείνει μαζί μου και θα παραμείνει ως συλεκτικό κομμάτι!)

 

[Τέλος OffTopic]

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

branded και unbranded τι ειναι? πως το καταλαβαινουμε?

Θα το αγορασω απο μαγαζι online στην ελλαδα ομως.

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα αφοβα στην αγορα του..τα περισσοτερα i9506 ειναι branded...χωρις λογοτυπα στην εναρξη οπως παλια...τους περνας την nordic countries rom unbranded και θα παιρνεις ποιο γρηγορα τις αναβαθμισεις!!!το κινητο ειναι οτι καλυτερο υπαρχει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα speed test στο 4G της Vodafone που εχω. Για 4G δεν θεωρειται καλη ταχυτητα αλλα νομιζω οτι ειναι αρκετα ικανοποιητικη γενικα ως ταχυτητα.

 

[ATTACH]53126[/ATTACH]

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

να προχωρισω αλλα ολα αυτα μου φαινοντε κινεζικα!

τι ειναι καλυτετο το Σ4 9506 ή το Σ5?

 

το Σ4 σε τι χρωματα υπαρχει?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

το s5 σιγουρα ειναι καλυτερο..καλυτερη καμερα,μπαταρια, ποιο γρηγορο ακομα επεξεργαστη και σε λιγες μερες θα παρει και lolilop..το s4 i9506 κοντραρει στα ισια τις νεες ναυαρχιδες..για να μην βγουμε καi offtopic..black mist,white frost ,black edition εκδοση τα χρωματα!!!αν σε καλυπτουν τα οικονομικα σου προχωρα αφοβα...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα speed test στο 4G της Vodafone που εχω. Για 4G δεν θεωρειται καλη ταχυτητα αλλα νομιζω οτι ειναι αρκετα ικανοποιητικη γενικα ως ταχυτητα.

 

[ATTACH]53126[/ATTACH]

 

Ρε καρντασι θα μας τρελάνεις τελείως που έπιασες τέτοια ταχύτητα Σαλονικα; εγώ με Vodafone το καλύτερο ήταν 26 με τα χίλια ζόρια...το συνδεσες πάνω σε καμιά κεραία μήπως :-p

 

Υ.Γ. Μαρεσει που δεν τη θεωρείς και καλή ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αλλάξω το s4 mini που έχω και είμαι ανάμεσα στο 9506 και το nexus 5. Το n5 το θέλω για το stock android. Μπορώ στο s4 να περάσω την official rom που υπάρχει για το s4 google play? Αμα γίνεται αυτό ουσιαστικά θα είναι σαν να έχω πάρει το s4 google play?
Link to comment
Share on other sites

Ρε καρντασι θα μας τρελάνεις τελείως που έπιασες τέτοια ταχύτητα Σαλονικα; εγώ με Vodafone το καλύτερο ήταν 26 με τα χίλια ζόρια...το συνδεσες πάνω σε καμιά κεραία μήπως :-p

 

Υ.Γ. Μαρεσει που δεν τη θεωρείς και καλή ταχύτητα

 

χε χε φίλε μου τι να σου πω, ήταν η πρώτη φορά που ενεργοποίησα το 4g κ έπιασα σήμα κ λέω ας κάνω ένα τεστακι να δούμε τι ψάρια πιάνει. Μετά είδα στο site της voda που μιλάει για 100αρια κ είπα ότι η ταχύτητα είναι μέτρια :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα κι εγώ. Με 4.3 μου ήρθε. Τούμπανο όντως. Παρατηρώ κάτι. Το σήμα χάνεται και όταν καλώ γράφει δεν είστε εγγεγραμμένος στο δίκτυο. Το κάνω επανεκκίνηση και όλα καλά. Έχει συμβεί σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα κι εγώ. Με 4.3 μου ήρθε. Τούμπανο όντως. Παρατηρώ κάτι. Το σήμα χάνεται και όταν καλώ γράφει δεν είστε εγγεγραμμένος στο δίκτυο. Το κάνω επανεκκίνηση και όλα καλά. Έχει συμβεί σε κάποιον;

 

Δεν νομιζω να ειναι φυσιολογικο αυτο. Δες αν θα συνεχισει ετσι σημερα αυριο αλλιως πηγαινε το πισω απο Δευτερα. Αν το ειχες παραπανω καιρο θα σου ελεγα να πειραματιστεις με πιο καινουριες ρομ, αλλα απο την στιγμη που ειναι ολοκαινουριο δεν δικαιολογειται να ψαχνεσαι να το φτιαξεις.

Εγω παρελαβα με 4.4.2 κ δεν αντιμετωπισα κατι τετοιο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...