Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν προσπαθεις να το ανοιξεις δονειται? Μηπως καποιος σ εριξε τιποτα πανω και χαλασε παιρνοντας υγρασια?

 

Ναί όταν το ανοίγω δονείτε και ανάβουν κανονικά τα κουμπιά στο κάτω μέρος,καθώς και το λεντάκι στο πάνω μέρος.Το βράδυ που την έπαθα δεν υπηρχε τίποτα σε νερό εκει γυρω και αν έπεφτε οποιοδηποτε άλλο ποτό θα κολουσε φαντάζομαι και θα έβλεπα υπολείματα και την άλλη μέρα.Ανταυτου δε βρηκα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από χθες στο 4.4.2 επίσημα από πάροχο της orange. Μικρές διαφορές στην εμφάνιση. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι που να κάνει την διαφορά. Μετα από factory reset, αναβάθμιση, factory reset ξανά, δουλεύει ρολόι μέχρι στιγμής. Θα φανεί τις επόμενες μέρες στην πράξη...
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και η nordic 4.4.2

Να ρωτησω σε οποιον εχει nordic ( 4.3 ή 4.4.2 ) στο status bar με ανοιχτα data γραφει hdspa ή 3g ?

 

Νοδικ απο μαμα 4.3. Εξηγησε μου τι ακριβως θελεις? :)

Link to comment
Share on other sites

Ψηλα στην οθονη στο status bar οταν εχεις ανοιχτα data, βγαζει 2 βελακια και γραφει, Ε, Η, Η+ αναλογα την ταχυτητα, σου γραφει και καποιες φορες hdspa ή 3g ?
Link to comment
Share on other sites

Ψηλα στην οθονη στο status bar οταν εχεις ανοιχτα data, βγαζει 2 βελακια και γραφει, Ε, Η, Η+ αναλογα την ταχυτητα, σου γραφει και καποιες φορες hdspa ή 3g ?

 

nordic 4.4.2 και γράφει 3g.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε βάλει 4.4.2 τελικά μπορείτε να αποθηκεύσετε φωτο και βίντεο στην κάρτα microsd? επίσης μεταφορά εφαρμογών μπορείτε να κάνετε στην κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Πετάω το μπαλάκι κι εδώ πέρα μπας και καταφέρω να πιάσω κάποια έξτρα απαντησούλα :lol:

 

 

Καλησπέρα κύριοι :)

 

Κάτοχος Σ3 εδώ και ευτυχής μονάχα επειδή υπάρχει η Αρχιδρόιδ :lol:

 

Το λοιπόν...

 

Λέω να αγοράσω το Σ4 και έπεσε το μάτι μου τυχαία και στο Ι9506 :blink:

 

Ερωτώ τα εξής:

 

- ώντας ένας χρήστης με μη υψηλά επίπεδα στο ζόρισμα του κινητού (βαριά παιχνίδια και λοιπά δεν είναι το φόρτε μου), αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα για το 6άρι μιας και από όσο διαβάζω η αυτονομία της μπαταρίας είναι μικρότερη;

- επειδή δεν προβλέπεται να μείνω με την επίσηση ρομ, υποθέτω υπάρχιε περισσότερο υλικό για το 5άρι από ό,τι το 6άρι σωστά; θα ήταν αυτό για κάποιον αιτία αγοράς μαζί με το θέμα της αυτονομίας που το θεωρώ σημαντικό;

 

Ευχαριστώ πολύ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις πείραγμα με roms τότε θα πας στο I9505 ,έχει μεγάλη υποστήριξη απο devs και λογικό είναι αφού βγήκε πρώτο στην κυκλοφορία . Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου σύντεκνε!

 

Ναι κι εγώ λέω να πάω τελικά για το 5άρι κι ας είναι πιο αργό...

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το 9506 ή το s5? Εσεις που έχετε το 9506 πείτε τη γνώμη σας please.

:)

 

Η διάφορα τιμής σήμερα ειναι κάτω από 100 ευρώ.

Θα σου έλεγα για S5 με καλύτερη οθόνη καλύτερη αυτονομία και αδιάβροχο.

Αν σου κάθεται καλά στο χέρι και στο μάτι προτίμησε το.

Περί 9506 το έχω κοντά δυο μήνες χωρίς να έχει κάνει κιχ πουθενά.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η διάφορα τιμής σήμερα ειναι κάτω από 100 ευρώ.

Θα σου έλεγα για S5 με καλύτερη οθόνη καλύτερη αυτονομία και αδιάβροχο.

Αν σου κάθεται καλά στο χέρι και στο μάτι προτίμησε το.

Περί 9506 το έχω κοντά δυο μήνες χωρίς να έχει κάνει κιχ πουθενά.

 

Ακριβώς επειδή η διαφορά τιμής ειναι κάτω από 100€ το σκέφτομαι, αν ηταν μεγαλύτερη θα έπαιρνα το 9506 ασυζητητί.

Εγώ δεν θέλω το κινητό για βαριά χρήση. Θέλω να παίρνει τηλεφωνα και να στέλνω sms :p

Nα βγάζω καλές φωτο και video, να μπαίνω internet, skype, viber, facebook, να στέλνω κανένα e-mail. Παιχνίδια δεν παίζω (εκτός από κανένα angry birds), ούτε βλέπω ταινίες.

Η μπαταρία θέλω να με βγάζει τουλάχιστον μια μέρα και οχι να τρέχω στη μέση της ημέρας να φορτίζω.

Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για το 9506 και το περίμενα πως και πως να ξαναβγεί στα σκρουτζομάγαζα αλλά τώρα που η τιμή του είναι κοντά με το S5 δε ξέρω τι να κάνω.

Θέλω ενα κινητό να με βγάλει ευρεπώς για τα επόμενα 4-5 χρόνια (δεν αλλάζω κινητό συχνά πλεον), φανταστείτε έχω το xperia x10 από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε και είμαι πολύ ευχαριστημένη, δεν θα το άλλαζα αλλά πλεον τα έχει ψιλοπαίξει.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το 9506 ή το s5? Εσεις που έχετε το 9506 πείτε τη γνώμη σας please.

:)

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα ώστε να μην βγαίνουμε off topic .

Επιλογή συσκευής

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τελικά και έβαλα χθες το βράδυ την Nordic countries ΝΕΕ 4.4.2 I9506XXUCNG3 με το Odin χωρίς να κάνω factory reset ούτε πριν ούτε μετά την εγκατάσταση επειδή έχω αγορασμένο το Don’t Panic (GPS) και υποστηρίζει συγκεκριμένο αριθμό ενεργοποιήσεων, αν τις ξεπεράσω θα πρέπει να το ξαναγοράσω…

Το κινητό μου φόραγε την Germany DTM (T-Mobile) 4.3 I9506XXUBNA2 από μαμά, το αποτέλεσμα του όλου εγχειρήματος είναι να δουλεύουν όλα τα προγράμματα ή τουλάχιστον όσα έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, να μπορώ να μεταφέρω προγράμματα στην sd, να μπορώ να γράφω και να διαβάζω από την sd ανεξάρτητα προγράμματος όπως και πριν.

Αυτό που δεν μπορώ να κάνω πια είναι το να κρύβω τα εικονίδια των εφαρμογών που δεν θέλω να φαίνονται, κάτι που γινότανε με την 4.3.

Ένα άλλο που δεν ξέρω ακόμα είναι το αν το τηλέφωνο θα υποστηρίζει πλέον αναβαθμίσεις μέσω ΟΤΑ λόγω των πολλαπλών CSC κωδικών αλλά αυτό θα το αντιμετωπίσω όταν θα έρθει η ώρα.

Edited by nasbar
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μετά την αναβάθμιση στην μπάρα πάνω σας λέει gps ή τοποθεσία; γιατί εμένα γράφει gps ακόμα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Nα ενημερώσω ότι ολα οκ με την επισκευη του κινητου,σε όλα αψογοι και τους ευχαριστώ πολύ εκέι στη smartec,εξυπηρετικότατοι.Και μια άλλη ερωτησούλα γιατί έχω ψιλοχαθεί.Για ποιά ακριβώς έχει βγει η ΚΙΤΚΑΤ?Το δικό μου είναι από Τ-mobile XXUBML2.Υπάρχει κάποια για να τη περάσω?Έκανα μια ψαχτικη αλλά δε μου βρηκε κάποια ενημέρωση το κιν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε θέμα με εγγυηση αν τν περάσουμε ετσι?

 

Εννοειται πως δεν θα εχεις κανενα θεμα με την εγγυηση.

Μιλαμε για επισημο firmware.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που με ελαφριά χρήση να πει τι αυτονομία του έβγαλε η μπαταρία; :)

 

Αν δεν το σκαλιζεις πολυ την εχει την μερα.

 

Οσο καθεται η Kitkat τοσο πιο σφαιρα παει το κινητο. :)

 

14807202342_2ccd851746_z.jpg

 

14807756045_c21f8f9e15_z.jpg

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...