Jump to content

HTM M1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν... Τους το έστειλα πίσω μετά από 4 μέρες που το δούλεψα. Το κινητό που παρέλαβα ήταν ελαττωματικό. θα σας πω τι θα γίνει σε βάθος χρόνου.

Η τελική εντύπωση είναι αρκετά καλή και ίσως παραπάνω από όσο περίμενα!!! Κάνει τα πάντα αρκετά καλά(φυσικά δεν το παραφόρτωσα σε 3 μέρες,) αλλά είναι αρκετά καλό. Εμένα είχε ελάττωμα με την αφή, καθώς στο 1 εκ από τα δεξιά και 1 εκ από τα αριστερά η αφή δεν ακολουθούσε ακριβώς το δάκτυλό μου... Οπότε όταν πατούσα π έβγαινε ο πολύ συχνά. Αν δεν είχε αυτό τα ελάττωμα θα σας το συνηστούσα να το αγοράσετε!!!

Από το geekbuying όλα καλά για την ώρα... Θα δείξει μόλις το παραλάβουν το κινητό όπου τους ζήτησα να μου κάνουν refund, για να αγοράσω ένα άλλο κινητό και μάλλον θα πάω σε κάτι μικρότερο τελικά!!! π.χ. zte 889s.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν... Τους το έστειλα πίσω μετά από 4 μέρες που το δούλεψα. Το κινητό που παρέλαβα ήταν ελαττωματικό. θα σας πω τι θα γίνει σε βάθος χρόνου.

Η τελική εντύπωση είναι αρκετά καλή και ίσως παραπάνω από όσο περίμενα!!! Κάνει τα πάντα αρκετά καλά(φυσικά δεν το παραφόρτωσα σε 3 μέρες,) αλλά είναι αρκετά καλό. Εμένα είχε ελάττωμα με την αφή, καθώς στο 1 εκ από τα δεξιά και 1 εκ από τα αριστερά η αφή δεν ακολουθούσε ακριβώς το δάκτυλό μου... Οπότε όταν πατούσα π έβγαινε ο πολύ συχνά. Αν δεν είχε αυτό τα ελάττωμα θα σας το συνηστούσα να το αγοράσετε!!!

Από το geekbuying όλα καλά για την ώρα... Θα δείξει μόλις το παραλάβουν το κινητό όπου τους ζήτησα να μου κάνουν refund, για να αγοράσω ένα άλλο κινητό και μάλλον θα πάω σε κάτι μικρότερο τελικά!!! π.χ. zte 889s.

 

Δεν νομιζω να επεσες σε ελλατωματικο.Και το δικο μου το ιδιο εκανε.Οπως και αρκετα αλλα φθηνα smartphones απο τα οποια φυσικα και δεν περιμενα να εχουν οθονη με τελεια αποκριση.Καποιες φορες βγαιναν αλλα γραματα.Ειναι θεμα ποιοτητας οθονης.Τζαμπα το εστειλες πισω.Δεν το πουλουσες να παρεις κατι αλλο αν δεν σ αρεσε?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάποια εφαρμογή να διορθώνει το πρόβλημα... Οπότε το έστειλα πίσω. δεν μπορώ να το δουλέψω έτσι όπως ήταν, τα νεύρα μου γίνονταν τσατάλια κάθε φορά. Ελπίζω ότι το άλλο που θα πάρω θα είναι καλύτερο!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω αλλο θεμα... Ειδα μεσω εφαρμογης οτι η μπαταρια του ειναι 1000αρα απο 2800 mah που γραφει.........
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω αλλο θεμα... Ειδα μεσω εφαρμογης οτι η μπαταρια του ειναι 1000αρα απο 2800 mah που γραφει.........
Ποια εφαρμογή; Η εφαρμογές αυτές δείχνουν ένα default νούμερο, καθώς δεν έχουν δεδομένα για τις μπαταρίες αυτών των μοντέλων
Link to comment
Share on other sites

battery repair ειναι ξ εφαρμογη λαθος εκανα σορρυ.

παντως εγω με περιπου 3 με 3,5 ωρες instal-unistal εφαρμογες ,λιγο ιντερνετ και λιγα τηλεφωνα μου κραταει μια μερα,τωρα θα της κανω καλιμπραρισμα και βλεπω τι να πιστεψω δε ξερω........καλα κραταει τι λες;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

battery repair ειναι ξ εφαρμογη λαθος εκανα σορρυ.

παντως εγω με περιπου 3 με 3,5 ωρες instal-unistal εφαρμογες ,λιγο ιντερνετ και λιγα τηλεφωνα μου κραταει μια μερα,τωρα θα της κανω καλιμπραρισμα και βλεπω τι να πιστεψω δε ξερω........καλα κραταει τι λες;;;;;;;

Δεν μπορώ να εξηγήσω το πώς γίνεται μία εφαρμογή να αναγνωρίζει τη χωρητικότητα της μπαταρίας τόσο απλά, αυτό που μπορώ να πω πάντως με σιγουριά είναι πως σε 4 κινητά που τη δοκίμασα, έπεσε μέσα, με μια απειροελάχιστη απόκλιση.

Μακάρι να είναι αλήθεια και το ότι επιδιορθώνει τα σφάλματά της, γιατί τότε θα μιλάμε για κορυφαία εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικα αν ειμαι ιντερνετ συνολικα περιπου 3-4 ωρες της αλλαζει τα φωτα της μπαταριας!

Λογικό το βρίσκω. Η οθόνη είναι απο τα πιο ενεργοβόρα κομμάτια κάθε κινητού. 4 ώρες αναμμένη λογικό να σου φάει μπόλικη μπαταρία. Βάλε και 3G\WiFi, καιρός για power bank :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι με την χρήση που κάνεις . Φαντάζομαι στο ιντερνετ είσαι μέσω wifi ; Γιατί αν είσαι με 3G , Μπορεί να είναι και λιγότερες οι ώρες .
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει περιπτωση απο google play να αρπαξω ιο????

μου σκασε ενα εικονιδιο να καθαριστω λεει και φυσικα με χρεωνει λεει γιαυτο......οχι και τοσο βλακας δεν ειμαι ωρε!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλη μια φορα μου το ειχε κανει αλλα ειδα πως αν εισαι πολλη ωρα ωρα install και λοιπα στο σκαει???????μακαρι ναναι ετσι γιατι..........

Link to comment
Share on other sites

Μην το εγκαταστήσεις.

Αν θέλεις antivirus βάλε ένα γνωστό.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Για ιούς στο android δεν έχω ακούσει μέχρι στιγμής . Και από ότι έχω διαβάσει , δεν υπάρχει η ανάγκη να εγκατασταθεί κάποιο antivirus προγραμμα . Έχε υπόψιν ότι αν εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα , και μνήμη του κινητού θα τρώει , αλλά και μπαταρία .

Spam διαφημίσεις ότι έχεις κολλήσει ιό και τέτοια χαζά , εμφανίζονται ανάλογα με τι προγράμματα έχεις περάσει μεσα .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια ησυχασα!!!

ενα αλλο τωρα......εχω την εντυπωση πως απο τοτε που εκανα καλιμπραρισμα στη μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα,εχω κανει και αλλο ενα με αλλο προγραμμα αλλα νομιζω ακομα πιο γρηγορα τη τρωει.......ιδεα μου λετε ναναι?????

μου φαινεται οχι!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια ησυχασα!!!

ενα αλλο τωρα......εχω την εντυπωση πως απο τοτε που εκανα καλιμπραρισμα στη μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα,εχω κανει και αλλο ενα με αλλο προγραμμα αλλα νομιζω ακομα πιο γρηγορα τη τρωει.......ιδεα μου λετε ναναι?????

μου φαινεται οχι!!!!!!!!

 

Έχεις ρουτάρει το τηλέφωνο ; Γιατι νομίζω ότι τέτοια προγράμματα καλιμπραρίσματος δουλεύουν μόνο σε ρουταρισμένα τηλέφωνα . Θυμάμαι ότι στο προηγούμενο τηλέφωνό μου , είχα βρεί στο playstore προγράμματα που δούλευαν και με ρουταρισμένο τηλέφωνο και με μη ρουταρισμένο . Αλλά πρέπει να είχα διαβάσει κάπου , ότι σωστή δουλειά γίνεται μόνο με ρουταρισμένο τηλέφωνο .

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω ρουταρει ουτε μου ζητησε ρουτ το προγραμμα αυτο οπως καποια αλλα.

να το ρουταρω λες;;;

δε ξερω ομως και μου εχεις πει να προσεξω με το ρουταρισμα λογω που δε το πολυ κατεχω...........αρα δεν εχει παθει κατι με το καλιμπραρισμα

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω ρουταρει ουτε μου ζητησε ρουτ το προγραμμα αυτο οπως καποια αλλα.

να το ρουταρω λες;;;

δε ξερω ομως και μου εχεις πει να προσεξω με το ρουταρισμα λογω που δε το πολυ κατεχω...........αρα δεν εχει παθει κατι με το καλιμπραρισμα

 

Αυτό που κάνει το καλιμπράρισμα της μπαταρίας , είναι ότι διαγράφει ένα αρχείο μέσα στο σύστημα του android , που περιέχει τα στοιχεία της μπαταρίας ( την ώρα που κάνει από το 100% να πέσει στο 0% , ή κάτι τέτοιο , δεν θυμάμαι ακριβώς τώρα , αν το γκουγκλάρεις μάλλον θα το δείς ) . Οπότε την επόμενη φορά που θα το ανοίξεις το τηλέφωνο ενώ είναι 100% η μπαταρία , θα αρχίσει από την αρχή να κρατάει στοιχεία στο συγκεκριμένο αρχείο .

Έχω την αίσθηση ότι αν δεν έχεις δικαιώματα ροοτ , το συγκεκριμένο αρχείο δεν μπορεί να διαγραφεί , οπότε το καλιμπράρισμα μάλλον δεν ισχύει .....

Καλού κακού κάνε και ένα google search , για battery calibration android apps , ρίξε μια ματιά να καταλάβεις τι γίνεται , και αποφάσισε πως θα προχωρήσεις .

 

Αλλά το έχω πει και άλλη φορά , μην περιμένεις ότι η μπαταρία ( από την στιγμή που πειράζεις το τηλεφωνο ) θα αντέχει για ημέρες . Κάνε ένα γκάλοπ και ανάμεσα στους φίλους σου που τυχόν διαθέτουν android τηλέφωνα , και ανάλογα με την χρήση που κάνουν , τσέκαρε πόσο αντέχει η δική τους μπαταρία . Έχε υόψiν πάντως ότι πχ το android 4 έχει καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας από ότι πχ το android 2.3 .

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 4.2.2

ειναι δυσκολο να το ρουταρω;εννοω ειναι ξεκαθαρα τα βηματα η θελει να παρω πτυχιο???

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελω να το εκμεταλευτω οσο παει αφου αυτα δεν ειναι απλα τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 4.2.2

ειναι δυσκολο να το ρουταρω;εννοω ειναι ξεκαθαρα τα βηματα η θελει να παρω πτυχιο???

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελω να το εκμεταλευτω οσο παει αφου αυτα δεν ειναι απλα τηλεφωνα

 

Χρησιμοποιώντας αυτό το εργαλειάκι, θα δυσκολευτείς τόσο, όσο το να φτιάξεις αχτύπητο φραπεδάκι.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου λεει δεν ειναι δυνατον το ανοιγμα αυτου του αρχειου

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου λεει δεν ειναι δυνατον το ανοιγμα αυτου του αρχειου

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω windows που λεει αυτο το προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 4.2.2

ειναι δυσκολο να το ρουταρω;εννοω ειναι ξεκαθαρα τα βηματα η θελει να παρω πτυχιο???

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελω να το εκμεταλευτω οσο παει αφου αυτα δεν ειναι απλα τηλεφωνα

 

Στην σελίδα 9 που έχω γράψει για το τηλέφωνο , γράφω και τον τρόπο που γίνεται ρουτ σε 5 δευτερόλεπτα .

Ορίστε και το λινκ για να μην ψάχνεις : http://www.jellydroid.com/2014/02/how-to-root-htm-m1/

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!

πειραζει που στο masterSU ειπα οκ ναχει προσβαση καποια στειχοια μου?????

κατα λαθος το πατησα!!!

υπαρχει λογος καποια στιγμη να κανω unroot???

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στοιχεια μου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!

πειραζει που στο masterSU ειπα οκ ναχει προσβαση καποια στειχοια μου?????

κατα λαθος το πατησα!!!

υπαρχει λογος καποια στιγμη να κανω unroot???

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στοιχεια μου

 

Και ορισμένα από τα προγράμματα όταν τα ανοίξεις για πρώτη φορά , θα εμφανιστεί κάποιο μύνημα από το supersu και θα σου ζητήσει να έχει πρόσβαση στο πρόγραμμα . Σε αυτά πατάς yes .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...