Jump to content

HTM M1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω το 3G εδώ χρησιμοποιεί τη μπάντα των 2100 MHz. Αν το Μ1 φτάνει μέχρι τα 1900 MHz, μάλλον θα έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω, έστειλα email και ρώτησα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμη.

Μάλλον είναι 2G μόνο, ξέρει κάποιος ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να πιάσει το 2G?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

To Παρήγγειλα. Θα σας πω εντυπώσεις μόλις το παραλάβω. Μου έστειλαν και ένα κουπόνι για 3$ έκπτωση, οπότε είναι στα 51,88 τελική τιμή!!!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτό

''This phone will only work with GSM+WCDMA network''

και είπα ότι έχει 3G (το WCDMA είναι το 3G , έτσι δεν είναι?) ,

αν δεν έχει θα κάνω dispute και θα ζητήσω έκπτωση.

 

Λοίπον σήμερα ξανακοιτάζωντας το σαιτ , ( γιατί χτες ήμουν από κινητό όταν έγραφα ) , το τηλέφωνο υποστηρίζει μόνο 2G δίκτυα . Αν κοιτάξεις και ένα review που γράφει κάποιος ( αλλά στο κινητό με μαύρο χρώμα ) το αναφέρει ότι είναι είναι μόνο 2G και όχι 3G , και του απαντάει το κατάστημα ότι σε αυτή την χαμηλή τιμή , είναι φυσικό να είναι μόνο 2G .

Οπότε η άποψή μου είναι έιτε αλλάζεις και διαλέγεις άλλο τηλέφωνο από το συγκεκριμένο κατάστημα που να είναι και 3G ή επιλέγεις να το παραγγείλεις το συγκεκριμένο από το geekbuying.com . ( στο οποίο geekbuying το τηλέφωνο εκτός από 3G , έρχεται με 4ΜΒ μνήμη , και με 2 μπαταρίες ) .

 

Εμένα πάντως η δική μου παραγγελεία για το πορτοκαλί HTM M1 έφυγε από το geekbuying στα $71.99 . Τώρα περιμένουμε να δούμε την ταχύτητα του καταστήματος και των ταχυδρομείων :)

 

Φιλικά Λευτέρης

Edited by leftergr
Link to comment
Share on other sites

Έχω σιγουρευτεί και εγώ ότι είναι το 2G. Θα το κρατήσω όμως , ας πρόσεχα.

Η ειρωνεία είναι ότι την ώρα που έγραφα τα παραπάνω μου ήρθε SMS:

''ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΜΕ100ΜΒ ΔΩΡΕΑΝ MOBILE INTERNET & ZHΣΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ SUPER ΔΙΚΤΥΟΥ...''

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σιγουρευτεί και εγώ ότι είναι το 2G. Θα το κρατήσω όμως , ας πρόσεχα.

Η ειρωνεία είναι ότι την ώρα που έγραφα τα παραπάνω μου ήρθε SMS:

''ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΜΕ100ΜΒ ΔΩΡΕΑΝ MOBILE INTERNET & ZHΣΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ SUPER ΔΙΚΤΥΟΥ...''

 

Φιλε μου το Antelife ειναι αξιοπιστο σαιτ.Αλλα ειναι παρα πολυ αργο στο να στειλει την παραγγελια.Εμενα μου ειχε σπασει τα νευρα και μονο σε τρελη προσφορα θα ξαναψωνισω.Επομενως το να τους στειλεις αμεσα μειλ και να ακυρωσεις την παραγγελια δεν ειναι τιποτα.Δεν προκειται να σου πουν ''την στειλαμε''.Και αμα στο πουν,λενε ψεμματα.

Στα ιδια λεφτα θα σου βγει το 3G μοντελο με τις 2 μπαταριες και την ωραιοτατη και βολικη θηκη απο Geekbuying.

 

@leftergr 71.99 $ εννοεις.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Έχω σιγουρευτεί και εγώ ότι είναι το 2G. Θα το κρατήσω όμως , ας πρόσεχα.

Η ειρωνεία είναι ότι την ώρα που έγραφα τα παραπάνω μου ήρθε SMS:

''ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΜΕ100ΜΒ ΔΩΡΕΑΝ MOBILE INTERNET & ZHΣΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ SUPER ΔΙΚΤΥΟΥ...''

 

Στείλε μειλ , και ακύρωσε την παραγγελία . Σιγά μην έχουτν προλάβει να κάνουν τίποτε , σιγά μην το έχουν πακετάρει και το έχουν στείλει το ταχυδρομείο . Ούτως η άλλως ΣΚ μεσολαβεί στην μέση , από Δευτέρα θα εξετάσουν μάλλον την παραγγελία . Οπότε άλλαξε το , και τσίμπα το από το geekbuying . :)

 

Ναι όντως 71.99$ εννοούσα , και όχι ευρώ :lol: Το άλλαξα και στο αρχικό πόστ , μην το δεί κανένας και πάθει κανένα καρδιακό με την τιμή . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλες το κουπόνι???

 

Όχι δεν το χρησιμοποιησα , γιατί μου την έδωσε και το παράγγειλα πριν μου το στείλουν από το geekbuying . Μου είχε κολλήσει ότι μέχρι να μου το στείλει , και να βάλω την παραγγελία , το τηλέφωνο θα ήταν ''out of stock'' , και έτσι άφησα τα 2€ :) . Μου είπαν βέβαια την επόμενη φορά που θα κάνω αγορά , να στείλω πρώτα pm , για να κανονίσει για κάποιο καλύτερο κουπόνι . ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε το HTM Α6 σημερα. Για τα λεφτα του ειναι μια χαρα. Γρηγορο με ωραια οθονη και στιβαρη κατασκευη.Με εξεπληξε ευχαριστα η συσκευασια επισης.Πολυ ωραιο κουτακι με ολα τα αξεσουαρ + τις 2 μπαταριες. Μοναδικο αρνητικο που νομιζω το εχουν πει ολα τα παιδια και για τα υπολοιπα μοντελα, η καμερα. Το τραγικη ειναι λιγο! Αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις και για τα λεφτα του σαν κατοχος και ενος Α820 ειναι πολυ καλο.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το geekbuying , το τηλέφωνο έφυγε με singapore post στις 12-03 . Οπότε στην αναμονή τώρα μέχρι να έρθει , και να δούμε ''τι ψάρια πιάσαμε '' :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε το HTM Α6 σημερα. Για τα λεφτα του ειναι μια χαρα. Γρηγορο με ωραια οθονη και στιβαρη κατασκευη.Με εξεπληξε ευχαριστα η συσκευασια επισης.Πολυ ωραιο κουτακι με ολα τα αξεσουαρ + τις 2 μπαταριες. Μοναδικο αρνητικο που νομιζω το εχουν πει ολα τα παιδια και για τα υπολοιπα μοντελα, η καμερα. Το τραγικη ειναι λιγο! Αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις και για τα λεφτα του σαν κατοχος και ενος Α820 ειναι πολυ καλο.

Βγάλε καμιά φωτό να δούμε. Αν μπορείς σε αρκετό αλλά και σε λίγο φώς.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε καμιά φωτό να δούμε. Αν μπορείς σε αρκετό αλλά και σε λίγο φώς.

 

Φιλε οταν σου λεω τραγικη,τραγικη. Δεν εχει καν νοημα να βγαλω. Σε λιγο φως δεν βλεπεις τιποτα,σε κανονικο καπως καλυτερα φυσικα.

Οπως και να εχει, αν καποιος χρησιμοποιει την καμερα το κινητο δεν ειναι επιλογη. Παρολα αυτα ειναι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο ολα τα υπολοιπα. Υπαρχει και το Μ3 με 5mg camera. Εχω παραγγειλει και ενα τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το M1 3G μπροστά μου (το ίδιο, με 3G). Η κάμερα θα μπορούσε να μην υπάρχει, είναι 0.3MP, την έβαλαν απλά για να φαίνεται οτι έχει κάμερα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν , χτες 1-04 , παρέλαβα το τηλέφωνο ( HTM M1 πορτοκαλί χρώμα ) από το geekbuying.com , έπειτα από παραγγελία που έγινε στις 8-03 και αποστολή στις 12-03 . :) Μερικές πρώτες εντυπώσεις λοιπόν , μιας και ακόμα δεν το ψάξει το τηλέφωνο αρκετά .

 

Η συσκευασία του geekbuying που ήρθε το τηλέφωνο ήταν σούπερ . Ακόμα και κάτω να το πέταγες , δεν νομίζω ότι το τηλέφωνο θα καταλάβαινε τίποτε . Απλώς μόλις το έπιασα στα χέρια μου και κούνησα το πακέτο , ακουγόταν σαν να παίζει κάτι μέσα . Λίγο η καρδιά μου με έπιασε εκεί , γιατί λέω ''πάει το τηλέφωνο έγινε 2 κομμάτια '' , αλλά τελικά αυτό που χτύπαγε ήταν η δεύτερη μπαταρία που ήταν μέσα στο κουτί :P

 

Μέσα το πακέτο ήταν πλήρες , τηλέφωνο ( με την μπαταρία των 2800 mAh τοποθετημένη μέσα με ένα αυτοκόλλητο στις επαφές,φορτισμένη στο 40% ) , η δεύτερη μπαταρία 2000mAh , φορτιστής και καλώδιο usb , στερεοφωνικό hands-free , η έξτρα θήκη , και ένα βιβλιαράκι με οδηγίες ( που θες όμως μεγεθυντικό φακό για να βγάλεις τα γράμματα ) .

 

Η έξτρα θήκη που είχε , σαν ποιότητα μου άρεσε . Δεν θεωρώ ότι δείχνει φθηνή , το αντίθετο . Απλώς ίσως το μόνο πρόβλημα που μπορεί να έχει , μιας και στο πορτοκαλί που έχω εγώ , είναι λευκή , ότι αν έχεις λίγο λερωμένα δάκτυλα ίσως να αφήνει σημάδια πάνω στην θήκη . Αλλά νομίζω ότι με ένα βρεγμένο πανάκι θα καθαρίζεται .

 

Το τηλέφωνο τώρα σαν ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται αρκετά καλό . Παραπάνω ίσως από αυτό που περίμενα . Πολύ ωραίο στην όψη , και νομίζω ότι το πορτοκαλί χρώμα της πλάτης του προσθέτει αρκετούς πόντους :)

 

Για να ξεκαθαρίσω κάτι , το προηγούμενο τηλέφωνο μου είναι ένα Vodafone Smart 2 . Άλλη επαφή με smartphone δεν είχα πιο πριν ( samsung, nokia κτλ ) . Οπότε ίσως κάποιοι πουν ότι δεν ξέρω από ποιότητα και εμπειρία χρήσης android . Κανένα πρόβλημα , απλώς για εμένα η μετάβαση από το προηγούμενο τηλέφωνο στο HTM , είνα μια μεγάλη αλλαγή . Και θεωρώ ότι για τα χρήματα που στοίχησε ( περίπου 51€ ) είναι εξαιρετικό . :)

 

Κατάφερα και το έκανα ροοτ από εδώ ( http://www.jellydroid.com/2014/02/how-to-root-htm-m1/ ) , και του πέρασα τον Holo Launcher HD, μιας και ο στοκ όσο και αν το έψαξα , δεν κατάφερα να βάλω widgets . ( αν κάποιος ξέρει κάποιον καλύτερο launcher , δεκτή κάθε πρόταση ) .

 

Του έτρεξα ένα Antutu , και έβγαλε ένα σκορ περίπου 11000 . Καλό ή κακό δεν ξέρω , εμένα πάντως μου φαίνεται ότι πάει μια χαρά με αυτά που το έχω φορτώσει μέχρι τώρα ( ούτως ή άλλως παιχνίδια δεν παίζω στο κινητό οπότε θεωρώ ότι είμαι μια χαρά ) .

 

Play store είχε κανονικά , το σύνδεσα και μέσω wi-fi ( χωρίς κανένα πρόβλημα ) και έκανε update μια χαρά και χωρίς παρατράγουδα .

 

Η κάμερα όπως είχαν πεί και άλλοι φίλοι πιο πριν , δεν είναι για πολλά . Τράβηξα 3-4 φώτος μέσα στο σπίτι , και όταν τις είδα στο pc , ήταν στα όρια του ανεκτού ( αν όχι και λίγο χειρότερα ) . Αλλά και πάλι , για εμένα η κάμερα δεν είναι ιδιαίτερα σημαντική , οπότε δεν περίμενα και κάτι καλύτερο και δεν έχω και πρόβλημα με την ποιότητα της .

 

Αυτά προς στιγμήν , ελπίζω ότι σήμερα θα έχω ώρα να το πειράξω περισσότερο το τηλέφωνο , και να επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες . Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι , πολύ ευχαρίστως να απαντήσω :)

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο σε σχεση τιμης/προιον. Ειναι απλα κορυφαιο. Αν και εχω την Cuboτρυπα, θα ηθελα πολυ ενα τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να έρθει!!! και το παρήγγειλα μία μέρα μετά από εσένα!!!:mad: Χαίρομαι που η επιλογή μας είναι καλή!!! Άντε ναρθει και σε μένα!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο πού...???

 

Απο το antelife.com. Ειχε βγαλει μονο το μπλε για μια μερα στα 45ε και το προλαβα. Αργησαν λιγο να το στειλουν αλλα απο οτι ειδα ειναι αρκετα κατω η τιμη απο ολα τα αλλα,οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να έρθει!!! και το παρήγγειλα μία μέρα μετά από εσένα!!!:mad: Χαίρομαι που η επιλογή μας είναι καλή!!! Άντε ναρθει και σε μένα!!!

 

Εσένα πότε δείχνει να έφυγε από Κίνα ; Γιατί το θέμα δεν είναι πότε έγινε η παραγγελία , αλλά πότε έφυγε από εκεί . Εμένα 12-03 έλεγε ότι πήγε στην Singapore Air . Οπότε λίγο υπομονή , σήμερα - αύριο ελπίζω να το έχεις :)

 

Το Μ3 είναι με 5'' οθόνη ; Φαντάζομαι ότι το εσωτερικό του θα είναι παρόμοιο μ το Μ1 , και απλώς θα αλλάζει η οθόνη .

Link to comment
Share on other sites

leftergr , η μπαταρία πόσο σου βγάζει?
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

leftergr , η μπαταρία πόσο σου βγάζει?

 

Μέχρι στιγμής έχω χρησιμοποιήσει μόνο την μεγάλη μπαταρία ( την 2800 mAh ) . Για την χρήση που του έχω κάνει μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος με την διάρκεια της . Αλλά αν και έχω MB στο πρόγραμμα που είμαι , δεν έχω ανοικτα τα data όλη την ημέρα . Επίσης δεν χρησιμοποιώ το κινητό για πλοήγηση ή για να ακούω μουσική .

 

Η χρήση που του κάνω είναι για τηλέφωνα ( έχω βάλει και τις 2 sim μέσα ) , wi-fi , και ενεργοποίση του mobile internet μόνο κάποιες στιγμές της ημέρας ( ίσως για σχετικά λίγο χρόνο ) . Με αυτή την χρήση μου βγάζει εμένα άνετα την ημέρα ( και 2 ) . Βέβαια δεν το έχω καν μια εβδομάδα το τηλέφωνο , για να έχω μια πιο σφαιρική άποψη . Σε σχέση πάντως με το Smart 2 που είχα πριν , η μπαταρία του HTM μου φαίνεται τεράστια . Βέβαια μέσα στο τσαντάκι που έχω για καλό και για κακό , κουβαλάω και την δεύτερη μικρότερη μπαταρία .

Δεν ξέρω αν βοήθησα καθόλου :)

Λευτέρης

Edited by leftergr
Link to comment
Share on other sites

Κι οι 2 μπαταρίες ίδιες είναι, το πολύ 1800mAh αποδίδουν, που ναι υπεραρκετά για το τηλέφωνο. Ας γράφουν ό,τι θέλουν οι κινέζοι πάνω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...