Jump to content

HTM M1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Κάτι τελευταίο, δεν έχει σημασία πιο χρώμα θα πάρω έτσι? (Μπορεί να ειναι εντελώς γελοία ερώτηση but just in case~ )

Διότι παραπάνω κάτι ακούστηκε~

 

 

Τι ακουστηκε?Ενα γκρι ειχα παρει και ηταν κομπλε.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ ωραιο τηλεφωνακι το παρελαβα σημερα απο geekbuying απλα ενω εγραφε οτι εχει 2 μπαταριες ειχε μονο μια.

 

Δεν μας κάνει και ένα mini review να ξέρουμε τι παίζει με το κινητάκι;;;:)

Link to comment
Share on other sites

Τι ακουστηκε?Ενα γκρι ειχα παρει και ηταν κομπλε.

 

Κάτι για Missing Parts or something >.< Ίσως να μην κατάλαβα καλά.

 

@Vlasismiriagos

Νομίζω αυτο ήταν το review του,

 

Το παρελαβα σημερα το πρωι το κινητο (γκρι χρωμα απο Geek).Οι πρωτες εντυπωσεις χωρις να εχω δει ποτε απο κοντα το οριτζιναλ Hogmi ειναι πολυ καλες.Γερη και συμπαγης κατασκευη καθεται καλα στο χερι και σου βγαζει μια αισθηση καλης ποιοτητας.Η οθονη (TFT) του ειναι αρκετα καλη.Εχει ανεκτες γωνιες θεασης (καλυτερη απο του Doogee DG300 μου φαινεται) ωραια χρωματα και πολυ καλο touch.Δεν εχει αυτοματη φωτεινοτητα.Στον ηλιο δεν μπορεσα να δοκιμασω πως φαινεται γιατι σημερα δεν ειχε.Ο launcher του (Android 4.2.2 φοραει) εχει MIUI look (λογικο θα μου πειτε) και μου φανηκε ομορφος,smooth και γρηγορος.Δεν εχω βρει ακομα τροπο να βαλω widget στις αρχικες οθονες καθως μπαινοντας στο μενου εχει μονο τα εικονιδια των εφαρμογων και πουθενα τα widget.Wifi εντος του σπιτιου πολυ καλο.GPS δεν δοκιμασα.Το ηχειο του στις κλησεις ειναι ικανοποιητικα δυνατο και καθαρο.Η καμερα ειναι 2ΜΡ.Χωρις καποιο σχολιο.Η μπαταρια μεχρι στιγμης κατεβαινει με λογικους ρυθμους αναλογα και την χρηση.Δεν εχει led για ειδοποιηση χαμενων κλησεων κ μηνυματων.Επισης τα 3 πληκτρα (ανταποκριθηκαν εξαιρετικα) δεν φωτιζονται αλλα δεν με πειραξε καθολου.Ισα ισα το προτιμω.Μεσα στο πακετο εχει και μια αρκετα καλης ποιοτητας flip cover θηκη.Δεν ειναι Samsung αλλα το προστατευει το κινητο και ειναι αρκετα ομορφη.Αυτα για πρωτη μερα.

Σαν συμπερασμα μεχρι στιγμης για τα χρηματα του φαινεται μια παρα πολυ καλη περιπτωση.Μενει να δω τη συνεχεια.Θα σας ενημερωσω σε λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο τηλεφωνακι το παρελαβα σημερα απο geekbuying απλα ενω εγραφε οτι εχει 2 μπαταριες ειχε μονο μια.

 

Να υποθέσω πως η μπαταρία έχει χωρητικότητα 2000 και όχι 2800 mAh;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως η μπαταρία έχει χωρητικότητα 2000 και όχι 2800 mAh;

Η κλασσικη τακτικη της ΗΤΜ που δινει 2 μπαταριες διαφορετικων χωρητικοτητων.Στο πακετο μου ειχε μια 2800 και μια 2000.

Κάτι για Missing Parts or something >.< Ίσως να μην κατάλαβα καλά.

 

@Vlasismiriagos

Νομίζω αυτο ήταν το review του,

 

Δικο μου ειναι αυτο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει παραγγελια αυτο το τηλεφωνο,το θεμα ειναι θα μπορω να βαλω παιχνιδια στην εξωτερικη καρτα?

γνωριζει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tinydeal.com/htm-h3-2w-50-mtk6572-2-core-android-422-unlocked-phone-p-115630.html

 

Χθες παρελαβα αυτο ΗΤΜ Η3 για τα 66 ευρω το κινητο απλα πεταει πολυ γρηγορο εμεινα αφονος για 2πιρηνο επεξεργαστη και ειναι στα 1,3 ghz με 512ram, μαζι με θυκη και 2 μπαταριες στα 2600mA...

Η καμερα ειναι λιγο χαλια εως τραγικη και μεσα στης ρυθμησης λεει 8mpx που ειναι ψεμα, και τα ακουστηκα του ειναι για πεταμα στης κλισεις πολυ καθαρο και δυνατο ηχο απο εμφανηση και ποιοτητα πολυ καλο, δεν με πιστευαν οτι το πηρα 66 ευρω...

 

Το εγραψα εδω γιατι δεν εβρισκα αλλο ποστ για ΗΤΜ κινητα

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Και ναι! Μόλις το παρήγγειλα! ^_^

Πάνω κάτω ποσο κάνει να έρθει βρε παιδιά?

-Dan

 

Από 17 μέχρι 25 μέρες αν όλα πάνε καλά...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα από geekbying.

Για τα χρήματα που στοιχίζει, ειναι παρά πολύ καλό !

 

Για πες λεπτομέρειες;; antutu, αν έχει δυνατό μεγάφωνο-μικρόφωνο-ακουστικό, οθόνη Καλή; γενικά ότι σου έκανε θετική ή αρνητική εντύπωση...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
και το καλυτερο που εχει στο geekbuying ειναι paypal εγω εχω φερει απο κινα γηρο 18 τηλ μεχρι τωρα ολα οκ και εχει δεν ειχε paypal ,παντα παιζει ρολο αν ο πολη.. εχει feedback απο 95% και πανο μονο ετσι θα στειλει αυτο που λεει . υπαρχουν πολλα σιτε που ειναι για τα μπαζα θελει πολυ προσοχη σε οτι και να παρεις
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά , είδα στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου ότι η οθόνη είναι 2 point multitouch . Αυτό σημαίνει ότι αναγνωρίζει μέχρι 2 δάκτυλα έτσι ; Έχει κάποιο φοβερό αντίκτυπό αυτό στον χειρισμό του τηλεφώνου σε σχέση με οθόνες που είναι 5 σημείων ;

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεοτερο review από αυτούς που έχουν το τηλέφωνο υπάρχει ; :)

Δεν φαντάζομαι ότι έχει κάποιο θέμα να δουλέψει σε HSPDA με vodafone , έτσι ;

Η οθόνη του σε σχέση με το vodafone smart 2 που διαθέτω τώρα , θεωρείτε ότι είναι καλύτερη ή χειρότερη ; ( και το smart 2 TFT οθόνη έχει ) .

Είμαι στο τσακ να το παραγγειλω από το geekbuying :) . Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω , και να τους ζητήσω όταν το παραγγείλω ; ( πχ να έχει playstore , να είναι root , κτλ ) .

Επίσης διάβασα ότι δεν μπορείς να βάλεις widget στην αρχική οθόνη ( πχ ώρα και καιρού ; ) . Αυτό αλλάζει ; Κάνοντας απλώς root και βάζοντας καινούργιο launcher ;

 

Φιλικά Λευτέρης

Edited by leftergr
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεοτερο review από αυτούς που έχουν το τηλέφωνο υπάρχει ; :)

Δεν φαντάζομαι ότι έχει κάποιο θέμα να δουλέψει σε HSPDA με vodafone , έτσι ;

Η οθόνη του σε σχέση με το vodafone smart 2 που διαθέτω τώρα , θεωρείτε ότι είναι καλύτερη ή χειρότερη ; ( και το smart 2 TFT οθόνη έχει ) .

Είμαι στο τσακ να το παραγγειλω από το geekbuying :) . Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω , και να τους ζητήσω όταν το παραγγείλω ; ( πχ να έχει playstore , να είναι root , κτλ ) .

Επίσης διάβασα ότι δεν μπορείς να βάλεις widget στην αρχική οθόνη ( πχ ώρα και καιρού ; ) . Αυτό αλλάζει ; Κάνοντας απλώς root και βάζοντας καινούργιο launcher ;

 

Φιλικά Λευτέρης

 

Δεν ξερω την οθονη του Smart2 απλα επειδη εχω συνηθισει τις IPS (ή εστω αυτες με πολυ καλες γωνιες θεασης) δεν μου φανηκε καλη,οχι οτι δεν βλεπεται.Στο touch ηταν ικανοποιητικη.

Επειδη εγω εγραψα για τα widgets,εννοειται οτι αν βαλεις αλλο launcher (δεν χρειαζεται root για να το κανεις αυτο) κανεις οτι θελεις.Επειδη δεν το κρατησα πολυ ισως υπαρχει καποια ρυθμιση στον launcher που φοραει απ το εργοστασιο για να βαζεις τα widgets που δεν πηρα χαμπαρι.

Για να σαι σιγουρος ζητα να εγκαταστησουν Ελληνικα και PlayStore.Root κανεις σε 1 δευτερο μονος σου.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω την οθονη του Smart2 απλα επειδη εχω συνηθισει τις IPS (ή εστω αυτες με πολυ καλες γωνιες θεασης) δεν μου φανηκε καλη,οχι οτι δεν βλεπεται.Στο touch ηταν ικανοποιητικη.

Επειδη εγω εγραψα για τα widgets,εννοειται οτι αν βαλεις αλλο launcher (δεν χρειαζεται root για να το κανεις αυτο) κανεις οτι θελεις.Επειδη δεν το κρατησα πολυ ισως υπαρχει καποια ρυθμιση στον launcher που φοραει απ το εργοστασιο για να βαζεις τα widgets που δεν πηρα χαμπαρι.

Για να σαι σιγουρος ζητα να εγκαταστησουν Ελληνικα και PlayStore.Root κανεις σε 1 δευτερο μονος σου.

 

Σύμφωνα με τα επίσημα το smart 2 έχει HVGA TFT οθόνη 3.2 ίντσες . Για το HTM το geekbuying αναφέρει WVGA TFT 4.7 ίντσες . Και με την οθόνη του Smart είμαι ικανοποιημένος ( δεν έχω πρόβλημα με τις γωνίες ) . Υπάρχει περίπτωση το HTM να είναι χειρότερο ; :)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα επίσημα το smart 2 έχει HVGA TFT οθόνη 3.2 ίντσες . Για το HTM το geekbuying αναφέρει WVGA TFT 4.7 ίντσες . Και με την οθόνη του Smart είμαι ικανοποιημένος ( δεν έχω πρόβλημα με τις γωνίες ) . Υπάρχει περίπτωση το HTM να είναι χειρότερο ; :)

 

Το Doogee DG210 με 4.5αρα IPS (δεν ξερω αν ειναι αλλα φαινεται καλη στο youtube) το εχεις δει?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το Doogee DG210 με 4.5αρα IPS (δεν ξερω αν ειναι αλλα φαινεται καλη στο youtube) το εχεις δει?

 

Δεν το έχω δεί καθόλου , αλλά με τόσα που έχω διαβάσει εδώ για το DG 100 , δεν ξέρω κατά πόσο θα πρέπει να το εμπιστευθώ σαν τηλέφωνω .

Πάντως ύστερα από 1,5 χρόνο που έχω το smart 2 , ανακάλυψα με ένα app που κατέβασα από το play store , ότι τελικά η οθόνη αντιλαμβάνεται μέχρι 2 δάκτυλα και όχι παραπάνω .

Για να πώ την αλήθεια , το πορτοκαλί HTM , όσο περισσότερο το βλέπω , τόσο πιο πολύ το συμπαθώ .

Link to comment
Share on other sites

Το http://www.antelife.com κάνει εκκαθάριση στοκ.

http://www.antelife.com/clearance/clearance1.html

Βλέπω το HTM M1 στα 55.99$

Έβαλα 1 τεμ. σε παραγγελία (πορτοκαλί).

Τελικά το GPS του τι λέει?

 

Προσπάθησα να κάνω και αγορά τα UMI x1s και THL W8 αλλά έβγαζε ''Out of stock''.

Από περιέργεια έβαλα άλλο ένα τεμ. σε παραγγελία και μου έβγαλε ''Out of stock''.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Το http://www.antelife.com κάνει εκκαθάριση στοκ.

http://www.antelife.com/clearance/clearance1.html

Βλέπω το HTM M1 στα 55.99$

Έβαλα 1 τεμ. σε παραγγελία (πορτοκαλί).

Τελικά το GPS του τι λέει?

 

Προσπάθησα να κάνω και αγορά τα UMI x1s και THL W8 αλλά έβγαζε ''Out of stock''.

Από περιέργεια έβαλα άλλο ένα τεμ. σε παραγγελία και μου έβγαλε ''Out of stock''.

 

Σύμφωνα με αυτά που λέει το συγκεκριμένο κατάστημα , το πορτοκαλί HTM M1 είναι διαφορετικό από αυτό που έχει το geekbuying . Είναι 2G ( όχι 3G ) , έχει μόνο 2GB ROM ( αντι για 4 ) , και από ότι βλέπω λέει μόνο για την μια μπαταρία , και όχι για τις 2 που δίνει το geekbuying . Επίσης δεν δίνει και την θήκη που δίνει το geekbuying . Μήπως να την ξανακοιτάξεις την αγορά ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που λέει το συγκεκριμένο κατάστημα , το πορτοκαλί HTM M1 είναι διαφορετικό από αυτό που έχει το geekbuying . Είναι 2G ( όχι 3G ) , έχει μόνο 2GB ROM ( αντι για 4 ) , και από ότι βλέπω λέει μόνο για την μια μπαταρία , και όχι για τις 2 που δίνει το geekbuying . Επίσης δεν δίνει και την θήκη που δίνει το geekbuying . Μήπως να την ξανακοιτάξεις την αγορά ;;;;;;

Διάβασα αυτό

''This phone will only work with GSM+WCDMA network''

και είπα ότι έχει 3G (το WCDMA είναι το 3G , έτσι δεν είναι?) ,

αν δεν έχει θα κάνω dispute και θα ζητήσω έκπτωση.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μοντέλο που είδα έλεγε ότι παίζει μόνο 2g και είχε και 2mb μνήμη. Ξανατσεκαρε αν θέλεις, μην τυχόν και κανείς λάθος και το παραγγέλνεις τσάμπα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...