Jump to content

JIAKE V8 (octa)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

JIAKE V8 MTK6592 8-Core Smartphone 1.7GHz 2GB 16GB 6.0 Inch Android 4.2 3G With GPS NFC Gesture Sensing Function White

Σε 2 από τα πιο αξιόπιστα μαγαζιά

http://www.geekbuying.com/item/JIAKE-V8-MTK6592-8-Core-Smartphone-1-7GHz-2GB-16GB-6-0-Inch-Android-4-2-3G-With-GPS-NFC-Gesture-Sensing-Function-White-322374.html

294.99 usd

 

http://www.pandawill.com/jiake-v8-smartphone-mtk6592-octa-core-17ghz-2gb-16gb-60-inch-android-42-3g-gps-nfc-gesture-sensing-p83231.html

249,99 usd

 

:blink:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

6 ιντσες και 87 χιλιοστα πλατος ειναι το μεγαλυτερο phablet που εχει βγει.

 

Ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα, αλλα το μεγεθος ειναι σιγουρα αποτρεπτικος παραγοντας για πολλους.

 

για να δουμε πως θα πανε τα 8πυρηνα, μου αρεσει πολυ που η mediateck εχει ανεβει τοσο και ειναι ανταγωνιστικοτατη με υποστηριξη dual sim.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

mali 400 mp4???

 

που πηγε ο power vr:confused:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα .Παίζει προσφορά εάν ενδιαφέρεται κανείς γιαυτό το κινητό

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=wednesday[/url]

 

Δεν την είχα δει. Ωραιος.

 

Αξίζει το κινητό; Είχα σταμπάρει το Neo 003 αλλά έρχεται σε πολύ καλή τιμή.

 

Με ψήνει...

Link to comment
Share on other sites

στο παραπανω βιντεο, στο 3:59 δινει internal storage total space 1.14. και στις φωτο απο το antutu, memory 1.164 (σχεδον ιδιο). Μηπως μπορει καποιος να με διαφωτισει για το τι ειναι η καθε μορφη μνημης?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

στο παραπανω βιντεο, στο 3:59 δινει internal storage total space 1.14. και στις φωτο απο το antutu, memory 1.164 (σχεδον ιδιο). Μηπως μπορει καποιος να με διαφωτισει για το τι ειναι η καθε μορφη μνημης?

 

αυτο π βλεπεις ειναι ο χωρος για τις εφαρμογες το υπολοιπο το βλεπει σαν sd ισως.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

χμ,

φιλε μου, εδω ειναι το θεμα, οτι τα εχουν μπλεξει ετσι ασχημα με τις ονομασιες των μνημών που μόνο κατά προσέγγιση, με βαση το νούμερο, μπορούμε να υποθεσουμε τι παιζει..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://image1.geekbuying.com/content_pic/201401/20140107164400785.jpg

 

Brand JIAKE

Model V8

Color White

Type Brand New

Form Factor Touch screen

Operating System Android 4.2

Processor MTK6592 Eight Core 1.7GHz

RAM 2GB

ROM 16GB

Support extend card 32GB

Screen  

Touch screen Capacitive touch screen

Display Size(Inch) 6.0 inch

Screen Resolution 1280*720pixels

Screen Type IPS, HD touchscreen

Display Colour 16000K colors

Networking GSM/WCDMA

Frequency 2G:GSM850/900/1800/1900MHz; 3G:WCDMA850/2100MHz

Data transfer GPRS/HSPA/EDGE

WIFI YES,802.11 b/g/n

GPS YES

SIM Type Ordinary SIM

SIM Slot 2

Network Standby Dual Network Standby

Network Conversation One-Party Conversation Only

Camera Dual Cameras, 5.0MP front camera, 13.0MP back camera

Flash YES

Auto Focus YES

Touch Focus YES

Support Format  

Audio File Format MP3, WAV, ARM

Video File Format 3GP, MP4, RMVB,AVI

Image File Format JPEG, BMP, GIF, PNG

FM Radio YES,earphone needed

TV NO

Sensor G-sensor,L-sensor,N-sensor

Bluetooth YES

I/O Interface Micro USB, 3.5mm Jack, Mirco SD slot, SIM slot

Battery Type Lithium

Capacity 2600mAh

Standby Time About 2~3 days

Charger USB, Travel Charger

Input Method hand write,keyboard

Software MP3, MP4, calculator, ES file management, stopwatch, calendar, alarm clock, Google play, E-mail, G-mail, etc.

Dimensions 165 x 87 x 9.56mm

Net Weight 228g(with battery)

 

Είμαι στην διαδικασία αγοράς ενός Οcta core.Και αναμέσα στα διάφορα που είδα έπεσε και αυτό στην αντίληψη μου το οποίο θεωρώ καλή περίπτωση.

 

Στα συν του για μένα η καλή τιμή,τα 2gb ram,και λίγο κάπως το μέεθος το οποίο δεν ξεφεύγει πολύ για 6-inch.

Στα πλην τα 16gb ρομ,και η μπαταρία λογικά αυτό το τέρας θα καίει πολύ.

 

Τι λέτε εσείς?

 

Το κινήτο το είδα στο geeekbuying ----> http://www.geekbuying.com/item/JIAKE-V8-MTK6592-8-Core-Smartphone-1-7GHz-2GB-16GB-6-0-Inch-Android-4-2-3G-With-GPS-NFC-Gesture-Sensing-Function-White-322374.html

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάποιο link;

 

Εχει παρατηρηθεί απο πολλούς να ανοίγετε καινούργιο θεμα για κάποια συσκευή και δεν βάζετε ένα link από όπου αντλήσατε την πληροφορία.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έβαλα το μαγαζί που το είδα μην θεωρηθεί σαν διαφήμιση.Αλλά θα τροποποιήσω το αρχικό μου ποστ. :)

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω είμαι ο πρώτος που το παρήγγειλε εδώ μέσα το τηλέφωνο.

 

Θα ενημερώσω μόλις παραλάβω!

 

Πάντως το minideal δεν το rootάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Βρήκα όμως λύση. Θα επανέλθω δριμύτερος...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Αν και οfftopic δεν ειναι πλέον το οικονομικότερο μιας και υπάρχει το star 9800 με 2gb ram αλλά και υπάρχουν λιγο φθηνότερα με 1gb ram και έχουν ανακοινωθεί και αρκετά με 5" οθόνη.To καλό πάντως με τους κινέζους ειναι ότι τον τελευταίο χρόνο που παρακολουθώ την πορεία αυτών των κινητών μας δίνουν κάθε φορά δυνατότερες cpu με τις ίδιες ή και καλύτερες τιμές της προηγούμενης γενιάς.πχ. Πέρισυ τον απρίλιο το thl w7s με 4πυρηνο cpu και 1gb ram/4gb rom το είχα αγοράσει 235$ και φέτος στα ίδια χρήματα παίρνεις 8πυρηνο,2gb ram/16gb rom Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Απο minideal το πήρες; Αυτή τη στιγμή είναι το οικονομικότερο 8πύρηνο.

 

Ναι, από Minideal το πήρα. Βασισμένος στις καλές γνώμες των περισσοτέρων εδώ μέσα και στο γεγονός ότι ήταν το μόνο site που το είχε διαθέσιμο τώρα. Σε όσους άλλους είδα έλεγαν για μετά τις 30 Ιανουαρίου, την Κινέζικη πρωτοχρονιά δηλαδή...

 

Αν και μου έκανε εντύπωση που δεν το κάνουν root γιατί σε ελάχιστο χρόνο βρήκα πανεύκολη μέθοδο. Δεν κάνουν πάντως καμία έκπτωση. Το μόνο καλό ήταν πως με το ψάξιμο ανακάλυψα ότι φοράει την μπαταρία του Note 2 που βρίσκεις πάμφθηνα στο Ebay...

 

Αν και οfftopic δεν ειναι πλέον το οικονομικότερο μιας και υπάρχει το star 9800 με 2gb ram αλλά και υπάρχουν λιγο φθηνότερα με 1gb ram και έχουν ανακοινωθεί και αρκετά με 5" οθόνη.To καλό πάντως με τους κινέζους ειναι ότι τον τελευταίο χρόνο που παρακολουθώ την πορεία αυτών των κινητών μας δίνουν κάθε φορά δυνατότερες cpu με τις ίδιες ή και καλύτερες τιμές της προηγούμενης γενιάς.πχ. Πέρισυ τον απρίλιο το thl w7s με 4πυρηνο cpu και 1gb ram/4gb rom το είχα αγοράσει 235$ και φέτος στα ίδια χρήματα παίρνεις 8πυρηνο,2gb ram/16gb rom

 

Ήθελα 6ιντσο οπότε ήταν η καλύτερη λύση. Έχω ήδη το S4 και δεν θα έδινα τόσα λεφτά για μισή ίντσα διαφορά...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται μου έστειλαν απο το geekbuying οτι αυριο θα το έχουν 50%

 

http://promotion.geekbuying.com/promotion/super_savings_2014

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται μου έστειλαν απο το geekbuying οτι αυριο θα το έχουν 50%

 

http://promotion.geekbuying.com/promotion/super_savings_2014

 

Καθαρίστε τα ποντίκια σας. Θα γίνει μάχη για το ποιος θα το πρωτοπάρει.

Link to comment
Share on other sites

Το αν αξίζει να το πάρουμε το αναρωτιόμασταν μερικοί όταν πριν 2 μήνες περίπου είχαν βγάλει το blackview jk809 απο 189$ προσφορά στα 95$.Τελικά όσοι το προλάβαμε διαπιστώσαμε ότι άξιζε το κινητό τα 95$ και είμαι βέβαιος ότι και τα 125$ θα τα αξίζει το jiake v8 μιας και σε αυτά τα χρήματα δεν παίρνεις τέτοιο hw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...