Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα αγορασα το g2..serial number 409,πολωνικο με εκδοση kit kat 4.4.2 unbranded..αγορα απο birdphone..σφραγισμενο,ολα κομπλε...με το που ανοιξα ειχε ελληνικα απ ευθειας..δωρο ζητησα screen protector αφου η τιμη ηταν λιγο τσιμπιμενη σε σχεση με τα αλλα μαγαζια...

 

σαν πρωτη εντυπωση καλο μου φανηκε..σε κοντρα, με το νοτε 2 που εχω, εινα χιλιοστα του δευτερολεπτου γρηγοροτερο...καμερα αρκετα καλη..ισως λιγο καλυτερη απο το νοτε 2...η αληθεια ομως ειναι οτι περιμενα τα 13 μεγαπιξελ να ειναι χαοτικα καλυτερα απο τα 8 δικα μου,κατι το οποιο δεν μου φανηκε...αναλυση σε βιντεο στο you tube σχεδον παρομοια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα αγορασα το g2..serial number 409,πολωνικο με εκδοση kit kat 4.4.2 unbranded..αγορα απο birdphone..σφραγισμενο,ολα κομπλε...με το που ανοιξα ειχε ελληνικα απ ευθειας..δωρο ζητησα screen protector αφου η τιμη ηταν λιγο τσιμπιμενη σε σχεση με τα αλλα μαγαζια...

 

σαν πρωτη εντυπωση καλο μου φανηκε..σε κοντρα, με το νοτε 2 που εχω, εινα χιλιοστα του δευτερολεπτου γρηγοροτερο...καμερα αρκετα καλη..ισως λιγο καλυτερη απο το νοτε 2...η αληθεια ομως ειναι οτι περιμενα τα 13 μεγαπιξελ να ειναι χαοτικα καλυτερα απο τα 8 δικα μου,κατι το οποιο δεν μου φανηκε...αναλυση σε βιντεο στο you tube σχεδον παρομοια...

Αν το ρουταρεις για να περασεις καποιους drivers η καμερα απογηωνεται.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρουταρεις για να περασεις καποιους drivers η καμερα απογηωνεται.

 

επειδη ενδιαφερει και μενα και δεν εχω ασχοληθει μεχρι τωρα με την καμερα, ειμαι root τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ενδιαφερει και μενα και δεν εχω ασχοληθει μεχρι τωρα με την καμερα, ειμαι root τι πρεπει να κανω?

 

Μπες ΕΔΩ και κοίτα το #3 θέμα.

 

Κατεβάζεισ την XCamLG_512_g2_advanced.apk περνάς το apk που θα κατεβάσεις, και μετά κατέβασε τον Driver/Binary μπαίνεις σε Recovery mode και τον φλασαρης.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπες ΕΔΩ και κοίτα το #3 θέμα.

 

Κατεβάζεισ την XCamLG_512_g2_advanced.apk περνάς το apk που θα κατεβάσεις, και μετά κατέβασε τον Driver/Binary μπαίνεις σε Recovery mode και τον φλασαρης.

 

εισαι Αρχοντας φιλε, ευχαριστω πολυ, απορια: θα εχω και τις δυο cam με αυτον τον τροπο? δηλαδη η stock θα παραμείνει? αληθεια υπαρχει τεραστια διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

εισαι Αρχοντας φιλε, ευχαριστω πολυ, απορια: θα εχω και τις δυο cam με αυτον τον τροπο? δηλαδη η stock θα παραμείνει? αληθεια υπαρχει τεραστια διαφορα?

 

Θα έχεις και της δυο.......θα την δεις την διαφορά στην photo και στο video, στην photo θα δεις πόσο γρήγορα κάνει focus, και στο video θα έχεις slow motion και απίστευτη εικόνα 4k (3840X2160)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις και της δυο.......θα την δεις την διαφορά στην photo και στο video, στην photo θα δεις πόσο γρήγορα κάνει focus, και στο video θα έχεις slow motion και απίστευτη εικόνα 4k (3840X2160)

 

ωραιος ,τελευταια απορια ,ειμαι root με stock rom φιλε, υπαρχει θεμα η συνεχιζω?

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ,τελευταια απορια ,ειμαι root με stock rom φιλε, υπαρχει θεμα η συνεχιζω?

 

Μια χαρά, κανένα θέμα. και για τέλεια αποτελέσματα αγόρασε (όλοι το αγοράσαμε) τα XCam LG Settings ;)

 

Αυτές είναι η ρυθμίσεις στα Settings

 

http://s27.postimg.org/3l0oizdlf/Screenshot_2014_11_08_02_12_00.png

image hosting 30 mb

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, κανένα θέμα. και για τέλεια αποτελέσματα αγόρασε (όλοι το αγοράσαμε) τα XCam LG Settings ;)

 

ωραιος αδερφε, αυριο θα το κανω μιας και περασε η ωρα ,καλη συνεχεια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, κανένα θέμα. και για τέλεια αποτελέσματα αγόρασε (όλοι το αγοράσαμε) τα XCam LG Settings ;)

 

Αυτές είναι η ρυθμίσεις στα Settings

 

http://s27.postimg.org/3l0oizdlf/Screenshot_2014_11_08_02_12_00.png

image hosting 30 mb

 

ολα καλα ,εκανα την εγκατασταση αγορασα και το lg settings εβαλα τις ρυθμισεις που αναφερεις αλλα δεν βλεπω και διαφορα στις φωτο, μου φαινετε? δε ξερω, στις ρυθμισεις φωτο το βαζουμε 13M η W10M?

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ,εκανα την εγκατασταση αγορασα και το lg settings εβαλα τις ρυθμισεις που αναφερεις αλλα δεν βλεπω και διαφορα στις φωτο, μου φαινετε? δε ξερω, στις ρυθμισεις φωτο το βαζουμε 13M η W10M?

Φωτο και βιντεο ειδικα εχουν μεγαλη διαφορα.

 

13M.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί της Τετάρτης παρήγγειλα ένα 32άρι μαύρο από i-buy. Πριν λίγο παρέλαβα ένα ολόφρεσκο (παρτίδα Οκτωβρίου), γερμανικό και unbranded G2. Συστήνεται ανεπιφύλακτα λοιπόν!:)

 

(φωτό)

Είσαι απόλυτα ευχαριστημένος λοιπόν; Άρα, άξιζε η αναμονή και το ψάξιμο και καλορίζικο. Για το Nexus 5 32gb ενδιαφερόμουν, αλλά βλέπω ότι δεν μπορώ να βρω κάποιο αξιόπιστο κατάστημα (το 16gb δε μου φτάνει), οπότε σκέφτηκα να πάρω σαν το δικό σου (ήδη τους έστειλα και μήνυμα). Από μεταφορικά τι πλήρωσες; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στο συγκεκριμένο κατάστημα;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Φωτο και βιντεο ειδικα εχουν μεγαλη διαφορα.

 

13M.

 

ευχαριστω φιλε, οι ρυθμισεις απο lg settings ισχυουν και για τις δυο καμερες? επισης πως θα ξερω οτι περαστηκαν τα σωστα binaries ? δε θα δουλευε η καμερα? υπαρχει τροπος? εγω το μονο που εκανα ειναι εγκατασταση το xcam.apk και install το binaries.zip και φυσικα τις ρυθμισεις που ειπε ο Μαριος απο lg settings, χρειαζετε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το g2 με τα 32gb καλύπτεται από την ελληνική αντιπροσωπεία σε περίπτωση βλάβης?

είμαι μεταξύ του lg g2, lg g3, nexus 5 όλα με 32gb χωρητικότητα αλλά κλίνω περισσότερο προς το lg g2 λόγω μπαταρίας.

αξίζει η αγορά του ή να προτιμήσω κάποιο άλλο?

Edited by manoschatz
Link to comment
Share on other sites

το g2 με τα 32gb καλύπτεται από την ελληνική αντιπροσωπεία σε περίπτωση βλάβης?

Πλεον ναι. Αρκει να ειναι ευρωπαϊκο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εκτιματε πως το g2 κοντα στις γιορτες θα πεσει κατω απο 250?

η θα σταθεροποιηθει στα σημερινα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Προκεiται να αγορασω το lg g2 αλλα εκει που ημουνα ετοιμος να το αγορασω απο skroutz ανακαλυψα οτι εχει πεσει η τιμη του lg g2 και επιπλεον επειδη προκειται να βαλω και ενα προγραμμα κινητης τηλεφωνιας η τιμη του κινητου πεφτει στα ιδια επιπεδα με του skroutz..εδω τιθεται το ερωτημα.. Να το αγορασω απο κανονικο καταστημα ή απο skroutz? Απο τη μια δεν θελω να πληρωσω τις μεγαλες αλυσιδες αλλα δεν ξερω αν θα υπαρχει διαφορα μεταξυ κινητου που εισαγεται για την Ελλαδα και κινητου που προοριζοταν για αλλη χωρα.. Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το ζαχαρώνω.. έχω δεί το 16ρι σε μαύρο. Το μειονέκτημα του είναι ότι γεμίζει εύκολα δαχτυλιές. Ακριβώς όπως το LG Chocolate που είχα κάποτε! Στο άσπρο λέτε να είναι καλύτερη η κατάσταση σε αυτό το θέμα; Επίσης τ 16ρι δεν θα το αγόραζα. μόνο 10 GB ελεύθερα και χωρίς sd δεν λέει. Πιστεύετε υπάρχει πιθανότητα να έρθει το 32ρι, άσπρο (μάλλον) μαζικά σε αξιόπιστα καταστήματα στο skroutz; Τώρα υπάρχει σε μερικά αλλά έχουν αρνητικές κριτικές και δεν αγοράζω. Λεω να περιμένω αν το φέρουν σε κάποιο απ΄τα "περισσότερο αξιόπιστα" καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Προκεiται να αγορασω το lg g2 αλλα εκει που ημουνα ετοιμος να το αγορασω απο skroutz ανακαλυψα οτι εχει πεσει η τιμη του lg g2 και επιπλεον επειδη προκειται να βαλω και ενα προγραμμα κινητης τηλεφωνιας η τιμη του κινητου πεφτει στα ιδια επιπεδα με του skroutz..εδω τιθεται το ερωτημα.. Να το αγορασω απο κανονικο καταστημα ή απο skroutz? Απο τη μια δεν θελω να πληρωσω τις μεγαλες αλυσιδες αλλα δεν ξερω αν θα υπαρχει διαφορα μεταξυ κινητου που εισαγεται για την Ελλαδα και κινητου που προοριζοταν για αλλη χωρα.. Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

 

Ευχαριστω

Δεν υπαρχει καμια, μα καμια, διαφορα μεταξυ ενος ελληνικου G2 κι ενος ευρωπαϊκου G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολη την παρεα..παρακολουθω εδω και καιρο το εν λογω κινητο και θελω να το αγορασω..στο skroutz η τιμη του ειναι στα 260 πολυ καλη τιμη με βαση τα χαρακτηριστικα που εχει..θα ηθελα να σας ρωτησω ποιο καταστημα προτεινετε?εχω αγορασει απο kinito.gr και δεν ειχα προβλημα..εσεις ποιο προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολη την παρεα..παρακολουθω εδω και καιρο το εν λογω κινητο και θελω να το αγορασω..στο skroutz η τιμη του ειναι στα 260 πολυ καλη τιμη με βαση τα χαρακτηριστικα που εχει..θα ηθελα να σας ρωτησω ποιο καταστημα προτεινετε?εχω αγορασει απο kinito.gr και δεν ειχα προβλημα..εσεις ποιο προτεινετε?

Open365 από εκεί το πήρα εγώ, άμεση αποστολή και παράδοση

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις υποψη του καποιο αξιοπιστο μαγαζι που να εχει το g2 στην εκδοση των 32gb?

 

Από amazon, τόσο απλά

 

Κάνεις λογαριασμό στο αγγλικό πρώτα, βάζεις την κάρτα σου και μετά μπαίνεις στο γερμανικό, με google chrome για να μεταφράζει τη σελίδα αυτόματα στα αγγλικά, για να κάνεις την παραγγελία. Τα έξοδα θα είναι περίπου 10 ευρώ και θα αυξηθεί λίγο η αρχική τιμή γιατί εδώ έχουμε πιο ψηλό ΦΠΑ σε σχέση με τη Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Από amazon, τόσο απλά

 

Κάνεις λογαριασμό στο αγγλικό πρώτα, βάζεις την κάρτα σου και μετά μπαίνεις στο γερμανικό, με google chrome για να μεταφράζει τη σελίδα αυτόματα στα αγγλικά, για να κάνεις την παραγγελία. Τα έξοδα θα είναι περίπου 10 ευρώ και θα αυξηθεί λίγο η αρχική τιμή γιατί εδώ έχουμε πιο ψηλό ΦΠΑ σε σχέση με τη Γερμανία.

 

Eυχαριστω , να ρωτησω κατι γιατι οσες φορες εχω αγορασει κατι απο amazon αγγλιας ομως βλεπω οτι η συσκεβασια δεν προστατευεται τοσο καλα.Μοιπος μπορω να ζητησω με καποιο τροπο να συσκευαστει καλυτερα ?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω , να ρωτησω κατι γιατι οσες φορες εχω αγορασει κατι απο amazon αγγλιας ομως βλεπω οτι η συσκεβασια δεν προστατευεται τοσο καλα.Μοιπος μπορω να ζητησω με καποιο τροπο να συσκευαστει καλυτερα ?

Δεν το γνωρίζω αυτό. Πάντως με το γερμανικό να ξέρεις ότι έρχεται με UPS, πάλι η ίδια συσκευασία είναι, αλλά λογικά δε χρειάζεται να φοβάσαι τόσο με τη ups. Άσε που θα σου έρθει κατευθείαν σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...