Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα θα πρεπει να ξαναφλασάρεις το αρχικο firmware αλλα δεν κοβω και το κεφάλι μου γι αυτο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά, η τιμή για το 32άρι http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/lg/lg-g2-t-mobile.html έχει πέσει ακόμα περισσότερο σχεδόν ίση με αυτή του 16αριού και συναγωνίζεται στα ίσια ακόμα αγορές από το ebay. :)

 

έχει κάνει κάποιος αγορές από αυτό το μαγαζί ή έχει ακούσει κάτι; και οι συσκευές που φέρνει είναι από Ευρώπη ή είναι ασιατικές;

Link to comment
Share on other sites

που το ειδες αυτο; εγω 550 βλεπω το 32αρι απο vnp

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, η τιμή για το 32άρι http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/lg/lg-g2-t-mobile.html έχει πέσει ακόμα περισσότερο σχεδόν ίση με αυτή του 16αριού και συναγωνίζεται στα ίσια ακόμα αγορές από το ebay. :)

 

έχει κάνει κάποιος αγορές από αυτό το μαγαζί ή έχει ακούσει κάτι; και οι συσκευές που φέρνει είναι από Ευρώπη ή είναι ασιατικές;

 

539 και 550 € και τις βλέπεις ανταγωνιστικές ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, η τιμή για το 32άρι http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/lg/lg-g2-t-mobile.html έχει πέσει ακόμα περισσότερο σχεδόν ίση με αυτή του 16αριού και συναγωνίζεται στα ίσια ακόμα αγορές από το ebay. :)

 

έχει κάνει κάποιος αγορές από αυτό το μαγαζί ή έχει ακούσει κάτι; και οι συσκευές που φέρνει είναι από Ευρώπη ή είναι ασιατικές;

 

437 ευρώ !!!!!!!!!!!!!! το έχει https://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html

 

εκτός εάν το άλλαξε μόλις τώρα:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει η σελίδα, μπες στο site τους να δεις τις τιμές

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

437 ευρώ !!!!!!!!!!!!!! το έχει https://www.skroutz.gr/s/3971819/LG-G2-32GB.html

 

εκτός εάν το άλλαξε μόλις τώρα:(

 

Κάτι λάθος είδες, 494 το έχει, ίδια τιμή εδώ και μερικές μέρες δηλαδή. Είναι το ίδιο που φέρνουν και όλοι οι άλλοι, μόνο που αυτός χρεώνει μεταφορικά και προμήθεια για Paypal, άρα βγαίνει τελική γύρω στα 510...εμείς το πήραμε 460 τελική στη πόρτα μας, και έκανε γύρο τη μισή Ευρώπη :p

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε μέσα στο site του, Επιλέξτε από το μενού lg και θα δείτε τότε τιμές που ανέφερα.....Ότι να'ναι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από Digivire άφοβα έτσι?

Θέλω να παραγγείλω το 32 και φοβάμαι λίγο

Και λογικά το γυρνάμε Euro open έτσι?

Edited by c200amgpacket
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από Digivire άφοβα έτσι?

Θέλω να παραγγείλω το 32 και φοβάμαι λίγο

Και λογικά το γυρνάμε Euro open έτσι?

 

Το έχουμε κάνει ήδη 2-3 παιδιά εδώ μέσα, δεν νομίζω ότι έχεις κάτι να "φοβηθείς"...την Euro μπορούν να στην περάσουν αυτοί πριν στο στείλουν, για να είσαι σίγουρος

 

Edit: άσχετο-σχετικό, μόλις μου έβγαλε την Β για αναβάθμιση...?

Edited by The Ace

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λάθος είδες, 494 το έχει, ίδια τιμή εδώ και μερικές μέρες δηλαδή. Είναι το ίδιο που φέρνουν και όλοι οι άλλοι, μόνο που αυτός χρεώνει μεταφορικά και προμήθεια για Paypal, άρα βγαίνει τελική γύρω στα 510...εμείς το πήραμε 460 τελική στη πόρτα μας, και έκανε γύρο τη μισή Ευρώπη :p

 

Πριν μια ώρα (όταν το έγραψε ο dimitris) στο skroutz η τιμή ήταν 437!

Link to comment
Share on other sites

Από digivire κι εγώ σήμερα παρήγγειλα, εξυπηρετικότατοι οι άνθρωποι μου φάνηκαν αρχικώς, τώρα περιμένουμε να δούμε.

 

Btw ελπίζω να μην είναι δύσκολο αυτό το πέρασμα στη euro γιατί εγώ δε τους ανέφερα κάτι σχετικά με το να την αλλάξουν αυτοί να τελειώνουμε... Ξέρω το ερώτημα έχει τεθεί κάποια εκατομμύρια φορές.:rolleyes:

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον κινεζο θα προτιμισω...!! οτι γλυτωσω κερδος ειναι. 415 βγαινει με μεταφορικα...!!(εκτος αν υπαρχει καπου φτηνοτερο κ δεν το ξερω....) Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

To κακό με το τον κινέζο είναι ότι το κινητό έχει 1 χρόνο εγγύηση. Οπότε του χρόνου αν θα θέλει κάποιος να το δώσει θα πρέπει να το σκότωσει. Ή ακόμη και αν θέλει κάποιος να το κρατήσει και πάθει κάτι δυσκολεύει ακόμη περισσότερο το θέμα. Δεν είναι και λίγα τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει το κουπόνι πάει στα 459 και αποτελεί καλή εναλλακτική. Νομίζω το είχαν 479 και το έριξαν ήδη ένα δεκάρικο.

 

Αραγε θα έχουν καμιά καλή εορταστική έκπτωση;

 

Μπορεί να επηρεάστηκαν και αυτοί από την black Friday!:P

Πάντως ωραίο το σχόλιό σου. Θα τους ζητήσω και εγώ και θα σας πω..

 

Nadia διάβασε τις προηγούμενες σελίδες, απαντάμε σε όλα όσα ρωτάς για το digivire με λεπτομέρειες. 20 ευρώ διαφορά τιμής δεν είναι πολλά αν το mobile14 φέρνει ευρωπαϊκή συσκευή (αρκεί να δίνει DOA και να είναι αξιόπιστο το μαγαζί ότι δε σε κοροϊδεύει), αλλά υπολόγισε ότι το digivire δε χρεώνει έξοδα αποστολής καθόλου, οπότε η πραγματική διαφορά τιμής μπορεί να είναι μεγαλύτερη.

 

Για αυτό το μαγαζί (mobile14) δεν ξέρω τι να πω. Παίρνω δύο μέρες τηλ. Τη μία είναι απενεργοποιημένο, την αλλη δεν το σηκώνουν, την αλλη απαντάνε χωρίς όρεξη. Αυτό εμένα μου έκανε κακή εντύπωση. Μπορεί να μην είναι ακράδαντο επιχείρημα για την αξιοπιστία τους..αλλά αν τους χρειαστείς για επιστροφή προϊόντος θα πρέπει να τους ψάχνεις πριν δημιουργηθεί το πρόβλημα για να είσαι σίγουρος ότι θα τους βρεις?

 

Διάβασα μέχρι τη σελίδα 20 και δεν είδα να είχε απαντηθεί κάτι σχετικό με τη ρομ τουλάχιστον. Αν στις 4σελίδες το έχασα..τότε ζητώ συγγνώμη για την αναστάτωση.

 

H αλλαγή σε EuropeOpen rom είναι απλή και θέμα συνολικά μιας ώρας (το κατέβασμα θέλει αρκετή ώρα πάντως). Με την SEA (South East Asia) το LTE δεν υπάρχει σαν επιλογή, δουλεύει μεν, αλλά δεν "μένει" ενεργοποιημένο. Βάζοντας την European είσαι 100% καλυμένος, το ρώτησα επί τούτου στο chat του Digivire και μου είπαν ξεκάθαρα ΟΚ για την εγγύηση. Για περισσότερα στο αντίστοιχο thread.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Αυτό με τη ρομ δυσκολεύομαι ακόμα να το αντιληφθώ αλλά μάλλον θα τους ζητήσω να τη σετάρουν αυτοί από το να ψάχνομαι εγώ και να φορτώσω κάτι λάθος. Πρώτη φορά με smartphone..δεν είναι να παίζω. Αλλά θα αναζητήσω το thread που μου λες, μήπως και καταλάβω κάτι περισσότερο.

--Αλλά για να σετάρουν τη ρομ, δε θα χρειαστεί να ανοίξουν το κουτί της συσκευής? Και μήπως υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν μεταχειρισμένο ή υπάρχει περιπτωση να μην ισχύει η εγγύηση αφού θα είναι ανοιχτό το κουτί?

 

 

-- Πάντως, και εγώ κλείνω να πάρω από digivire. Μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι άμα κάνω την παραγγελία μπορούν να μου δώσουν imei για να τσεκάρω χωρα προέλευσης και αν δε μου κάνει, μπορούν να μου δώσουν ένα άλλο imei και να μου στείλουν το κινητό με το imei Που θα μου "κάνει".

Γενικά, τους ειδα εξυπηρετικότατους.

 

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας!

Edited by NadiaM
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το mobile14.Επειδή και εγώ ανησύχησα γιατί πέρασαν τέσσερις μέρες κατ δεν είχα νέα τους επικοινώνησα εχθές μαζί τους.σταθερό δεν σήκωναν αλλά βρήκα το κινητό που γράφουν στο σάιτ τους γιατί έχουν πρόβλημα με τις γραμμές.Ή κοπέλα που μίλησα μαζί της μου είπε ότι γίνεται χαμός συγκεκριμένα με το g2 και δεν προλαβαίνουν τις παραγγελίες.Για μένα συγκεκριμένα μου είπε ότι θα σταλεί την Δευτέρα το δικό μου βάση της λίστας παραγγελιών έχουν.Από κει και πέρα τους ξανά ρώτησα για την προέλευση καθ'με διαβεβαίωσε ότι συσκευές είναι unbranded open Europe.Όταν έρθει βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Το vnp όντως το είχε στα 437 το 32αρι το είδα και εγώ, πήρα τηλέφωνο εχθές και μου είπε να ξαναπάρω από δευτέρα να μου πει τι θα γίνει.
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Το vnp όντως το είχε στα 437 το 32αρι το είδα και εγώ, πήρα τηλέφωνο εχθές και μου είπε να ξαναπάρω από δευτέρα να μου πει τι θα γίνει.

 

αν το εχει 437 το παιρνουμε απο κει κ δεν μπλεκουμε με Κινες..!! Ενημερωσε μας φιλε..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το vnp όντως το είχε στα 437 το 32αρι το είδα και εγώ, πήρα τηλέφωνο εχθές και μου είπε να ξαναπάρω από δευτέρα να μου πει τι θα γίνει.

 

Καλησπέρα!

Που το είδες? Γιατί εγώ σήμερα μιλούσα στο chat και το έχουν 513 το 32άρι (λευκό).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά το παρήγγειλα σήμερα από το e-shop στα 450 το 16άρι. Ήθελα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με θέμα εγγύησης. Ελπίζω μόνο να μου φέρει ελληνική ή τουλάχιστον ευρωπαϊκή συσκευή, αλλιώς δε θα το παραλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Που το είδες? Γιατί εγώ σήμερα μιλούσα στο chat και το έχουν 513 το 32άρι (λευκό).

Το είχαν για λίγο στο site τους ακόμα και στα 432, ιδού και οι ειδοποιήσεις από skroutz. Αρπαχτή μάλλον για να ανέβουν προσωρινά στο skroutz, θα είχαν 1-2 κομμάτια σε αυτή την τιμή, όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Το είχε προσωρινά μάλλον, όταν το έβγαλε στο skroutz....αρχικά στα ~450€ και μετά έπεσε στα 437€.
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...