Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Το mobile14 είναι εντάξει σαν κατάστημα; Θελω να πάρω το 32άρι από Ελλάδα γιατί θα το πάρω με τιμολόγιο για να εκπέσω και το ΦΠΑ μέσω της εταιρείας μου. Όσο για την έκδοση δεν με απασχολεί αφού μόλις το πιάσω στα χέρια μου θα το ρουτάρω και θα του βάλω μια 4.4. ή miui. Επίσης ποιά είναι μια καλή θήκη που να μην προσθέτει πολύ επιπλέον όγκο στο τηλ.;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν ενδιαφέρεται κάποιος για G2 λευκό σφραγισμένο κουτάτο ας μου στείλει τιμή με pm!

θα το βάλω και στις πωλήσεις σε λίγο!

το δίνει φίλη μου... διότι πήρε iphone από την εταιρεία που δουλεύει!

σκέφτεται γύρω στα 500 από τα 599 που το πήρε!

αλλά στείλτε προσφορές και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτή

http://www.ebay.com/itm/Flip-Cover-Schutz-Hulle-fur-Lg-G2-Weis-Slim-Etui-Case-Bumper-Handy-/400594092453?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item5d4544c1a5

αλλά υπάρχουν πολλές στο ίδιο στυλ, εκτος αν θες back case.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το mobile14 είναι εντάξει σαν κατάστημα; Θελω να πάρω το 32άρι από Ελλάδα γιατί θα το πάρω με τιμολόγιο για να εκπέσω και το ΦΠΑ μέσω της εταιρείας μου. Όσο για την έκδοση δεν με απασχολεί αφού μόλις το πιάσω στα χέρια μου θα το ρουτάρω και θα του βάλω μια 4.4. ή miui. Επίσης ποιά είναι μια καλή θήκη που να μην προσθέτει πολύ επιπλέον όγκο στο τηλ.;

 

Εμένα μια χαρά μου συμπεριφέρθηκαν μέχρι στιγμής!! Πέμπτη το παρήγγειλα, Παρασκευή το είχα! Έκανα την κατάθεση στην τράπεζα και η τιμή βγήκε στα 470€. Τώρα αν αυτός την κάνει λαχείο με το συγκεκριμένο κινητό το 32αρί και την κάνει για Μπαχάμες δεν ξέρω....και μας αφήσει όλους ξεκρέμαστους!

 

αν ενδιαφέρεται κάποιος για G2 λευκό σφραγισμένο κουτάτο ας μου στείλει τιμή με pm!

θα το βάλω και στις πωλήσεις σε λίγο!

το δίνει φίλη μου... διότι πήρε iphone από την εταιρεία που δουλεύει!

σκέφτεται γύρω στα 500 από τα 599 που το πήρε!

αλλά στείλτε προσφορές και βλέπουμε!

 

500€ σε κανένα κουτό θα το πουλήσει(λίγο δύσκολα λοιπόν) όταν το 16αρι μπορεί να το βρει ποιο φθηνά σχεδόν 100 φθηνότερα

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφέρεται κάποιος για G2 λευκό σφραγισμένο κουτάτο ας μου στείλει τιμή με pm!

θα το βάλω και στις πωλήσεις σε λίγο!

το δίνει φίλη μου... διότι πήρε iphone από την εταιρεία που δουλεύει!

σκέφτεται γύρω στα 500 από τα 599 που το πήρε!

αλλά στείλτε προσφορές και βλέπουμε!

 

Εχει τετοια κινηταρα και προτιμαει το iphone;;;!!

Τί να πεις; γκομενες....:)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρη, θεωρώ ότι είναι δύσκολο να πέσει από τα 599 το κινητό μέσα στις γιορτές. Διότι είναι καινούριο και περιμένουν να βγάλουν από αυτό. Όμως επειδή δεν μπορεί κανείς να είναι σίγουρος πως θα λειτουργήσει το Marketing κάθε εταιρίας για να προσελκύσει κόσμο, καλά κάνεις και περιμένεις.

 

Αλλά νομίζω ότι αν θες να έχεις εγγύηση από Ελλάδα, θα πρέπει να κοιτάς στα σκρουτζομάγαζα, και κυρίως να πας από κοντά ή να τονίσεις (αν ειναι να στο στείλουν) να είναι ευρωπαϊκό. Μη σου στείλουν κανένα γερμανικό και έχεις θέμα, όπως ένα αλλο παιδί στο φορουμ.

 

Αυτό το έχεις δει? http://tokinito.gr/page/default.asp?id=147&la=1

Αν όχι, παρε να ρωτήσεις αν κάνουν άτοκες δόσεις, με αγορά από το κατάστημα.

 

Πως γίνετε να έχει πρόβλημα με Γερμανικό αφού είναι Ευρωπαϊκό ?

 

Το έχω δει αλλά εκτός του ότι δεν υπάρχει δυνατότητα να το πάρω από το κατάστημα μιας και μένω Σέρρες στις επιλογές για πληρωμές δεν αναφέρουν καν την πιστωτική

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο σήμερα κάτοχος του LG G2,το πήρα απο το κατάστημα tokinito.gr Μου είχανε πει στο email οτι είναι unbranded αλλά είναι της T-Mobile τελικά.Δεν έχει κάποιο σημάδι η logo πάνω του απλά στο welcome screen βγάζει το logo της T-Mobile.Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Το digivire είναι out of stock γι' αυτό μου έλεγε εμένα παράδοση σε 4-7 μέρες. Από Παρασκευή απόγευμα τους έστειλα ερώτηση πότε θα ξαναστοκάρουν αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Από θήκη έχω παραγγείλει την slim armor της Spigen έχει κανένας άποψη;
Keep calm and root your android
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο σήμερα κάτοχος του LG G2,το πήρα απο το κατάστημα tokinito.gr Μου είχανε πει στο email οτι είναι unbranded αλλά είναι της T-Mobile τελικά.Δεν έχει κάποιο σημάδι η logo πάνω του απλά στο welcome screen βγάζει το logo της T-Mobile.Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω παιδιά;

 

Ολοι κάπως έτσι την έχουμε πατήσει. Αυτή η καραμέλα του unbranded κινητού με ένα welcome message της Τ mob είναι πλέον δεδομένη σε όλα τα καταστήματα που το πουλουν σε μειωμένη τιμή σε σχέση με τα 599 που κοστίζει το ελληνικό.

Το θεωρώ εν μέρει απάτη γιατί το γεγονός ότι το κινητό είναι ξεκλείδωτο για να πάρει ελληνική σιμ δεν σημαίνει ότι είναι unbranded! Είναι κανονικά branded. Θα πρέπει να γράφουν στην περιγραφή T mobile version όπως κάνουν και οι υπόλοιποι.

 

Μπορείς φυσικά να βάλεις τη stock έκδοση, εγώ την έβαλα πριν μερικές μέρες και λειτουργεί άψογα!

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλοι κ φιλες το περιμενω απο τον γνωστο κινεζο..!! ταξιδευει απο προχτες...μολις το λαβω σας ενημερωνω πληρως..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. μια ερώτηση όποιος αγόρασε από dwi πόσες μέρες του έκανε να έρθει με τι του ήρθε?

 

Ήρθε με ems (ΕΛΤΑ courier) και σε εμένα έκανε 10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

10 μερες απο την ημερα που εφυγε ?? γιατι εγω εδω κ 3 μερες το βλεπω οτι ειναι ακομα shipment ready.. δεν εχει ξεκινησει ακομα..!!

 

ειμαι σιγουρος χωρις τελωνεια ετσι??? λετε να ειμαι εγω μονο ο γκαντεμης..??χαχααα..!!μακαρι ΟΧΙ

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τα κατάφερα τελικά και πέρασα την ευρωπαική open rom στο κινητό, έφυγε και το welcome message της T mobile! Δεν είδα κάποια διαφορά στο τηλέφωνο κατά τα άλλα πέραν της μπαταρίας που νομίζω ότι βελτιώθηκε η αυτονομία της...αυτή την εντύπωση μου έδωσε.

Tι θα πρέπει να προσέξω σχετικά με τα update? Πήγα να ανοίξω την εφραμογή smart world της Lg και έβγαλε ειδοποίηση ότι υπάρχει 'διαθέσιμη νέα απαιτούμενη έκδοση'. Κάνω update σε αυτό ή όχι?

 

Και εγώ απο σήμερα κάτοχος του LG G2,το πήρα απο το κατάστημα tokinito.gr Μου είχανε πει στο email οτι είναι unbranded αλλά είναι της T-Mobile τελικά.Δεν έχει κάποιο σημάδι η logo πάνω του απλά στο welcome screen βγάζει το logo της T-Mobile.Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω παιδιά;

 

 

Ημουν μεταξυ αυτου του μαγαζιου και του Mr Mobi και τελικα το πηρα απο το 2ο γιατι δεν το ειχει το 1ο την ημερα που πηγαινα να το αγορασω.

Στο 2ο μαγαζι το παιδι ηταν εξυπηρετικοτατος και ειπε μια μεγαλη αληθεια την οποια την ειχα ψιλιαστει κι εγω.

16αρι κατω απο 470 ευρω ειναι TMob...unbranded ή ελληνικο (αν υπαρχει) ειναι απο 490-500 και πανω...(ειχα βρει ενα ελληνικο σε ενα skroutzomagazo που ειχε και το Tmob ...το ενα 490 και το αλλο 420).

 

Για την ειλικρινεια του και μονο το πηρα απο εκει και θα αγγαρεψω τον johnmil να μου περασει κι εμενα την open europe να ξεμπερδευω (τι λες Γιαννη?)

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με το dropbox και το cloud που αναφέρει το λογισμικό στις ρυθμίσεις. Τι ακριβώς κάνει? Δεν βρήκα κάποιο backup στο λογαριασμό του dropbox...δεν έχει προφανώς καμια σχέση με το cloud της apple σε λειτουργία.

Κάπου διάβασα ότι αν γίνει εγκατάσταση του dropbox μεσω G2 γίνεται αναβάθμιση λογαριαμσού στα 50GB. To δοκίμασα αλλά και σε υπάρχον λογαριασμό αλλά και σε νέο και ο χώρος παραμένει 3GB.

Το έχει καταφέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

και θα αγγαρεψω τον johnmil να μου περασει κι εμενα την open europe να ξεμπερδευω (τι λες Γιαννη?)

 

Οκ, εννοείται αγόρι! Τωρα που ξέρω πως γίνεται...εύκολο.:D

 

υγ. sorry, έκανα κατά λάθος double post.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με το dropbox και το cloud που αναφέρει το λογισμικό στις ρυθμίσεις. Τι ακριβώς κάνει? Δεν βρήκα κάποιο backup στο λογαριασμό του dropbox...δεν έχει προφανώς καμια σχέση με το cloud της apple σε λειτουργία.

Κάπου διάβασα ότι αν γίνει εγκατάσταση του dropbox μεσω G2 γίνεται αναβάθμιση λογαριαμσού στα 50GB. To δοκίμασα αλλά και σε υπάρχον λογαριασμό αλλά και σε νέο και ο χώρος παραμένει 3GB.

Το έχει καταφέρει κανείς?

 

Κάθε εταιρία έχει το δικό της cloud. H google πχ έχει το google drive. Όχι και εμένα έχει παραμείνει στο 2.5GB δεν αναβαθμίστηκε.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

Πριν λίγο πήγα να κατεβάσω μια εφαρμογή από το Play store και ξαφνηκά το play store έκλεισε, πήγα να το ξανανοιξω αλλά άνοιγε και έκλεινε διαρκώς.

Μετά εμφανίστηκε στην οθόνη μήνυμα <<Λυπούμαστε το Google play store έχει σταματήσει. com.googlw.process.gapps εχει σταματατησει>>

Το τηλέφωνό έχει κολλήσει. Να αναφέρω ότι πριν 3 μέρες του έβαλα τη europe open έκδοση του λογισμικού ακι μέχρι σήμερα δούλευε άψογα, ενώ από το google play store καντεβασα από το πρωι άλλες 2-3 εφαρμογές χωρίς προβλήματα.

Οποια συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

Πριν λίγο πήγα να κατεβάσω μια εφαρμογή από το Play store και ξαφνηκά το play store έκλεισε, πήγα να το ξανανοιξω αλλά άνοιγε και έκλεινε διαρκώς.

Μετά εμφανίστηκε στην οθόνη μήνυμα <<Λυπούμαστε το Google play store έχει σταματήσει. com.googlw.process.gapps εχει σταματατησει>>

Το τηλέφωνό έχει κολλήσει. Να αναφέρω ότι πριν 3 μέρες του έβαλα τη europe open έκδοση του λογισμικού ακι μέχρι σήμερα δούλευε άψογα, ενώ από το google play store καντεβασα από το πρωι άλλες 2-3 εφαρμογές χωρίς προβλήματα.

Οποια συμβουλή ευπρόσδεκτη!

 

δοκίμασε να πας ρυθμίσεις-γενικές-εφαρμογές-όλα-google play store- και πάτα εκκαθάριση δεδομένων και διαγραφή cache. μετά δοκίμασε πάλι

 

αν δεν δουλέψει, και είσαι root, δοκίμασε να κατεβάσεις το lucky patcher και από τις ρυθμίσεις του (κάπου λέει toolbox) να κάνεις διαγραφή dalvic cache

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

Πριν λίγο πήγα να κατεβάσω μια εφαρμογή από το Play store και ξαφνηκά το play store έκλεισε, πήγα να το ξανανοιξω αλλά άνοιγε και έκλεινε διαρκώς.

Μετά εμφανίστηκε στην οθόνη μήνυμα <<Λυπούμαστε το Google play store έχει σταματήσει. com.googlw.process.gapps εχει σταματατησει>>

Το τηλέφωνό έχει κολλήσει. Να αναφέρω ότι πριν 3 μέρες του έβαλα τη europe open έκδοση του λογισμικού ακι μέχρι σήμερα δούλευε άψογα, ενώ από το google play store καντεβασα από το πρωι άλλες 2-3 εφαρμογές χωρίς προβλήματα.

Οποια συμβουλή ευπρόσδεκτη!

 

Συμβουλή...

Γράφε εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369723

Θα πάρεις περισσότερες απαντήσεις

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα restart να δεις αν συνελθει.....

μετα δες αν τρεχει...αν εχει θεμα και κολλαει τοτε μπορεις να το διαγραψεις και να το ξαναεγκαταστησεις

http://www.androidpit.com/play-store-update-to-v4-5-10

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Το digivire είναι out of stock γι' αυτό μου έλεγε εμένα παράδοση σε 4-7 μέρες. Από Παρασκευή απόγευμα τους έστειλα ερώτηση πότε θα ξαναστοκάρουν αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Από θήκη έχω παραγγείλει την slim armor της Spigen έχει κανένας άποψη;

 

Για την Spigen δες εδώ. Θα την παραγγείλω κι εγώ σήμερα και μάλλον Obliq Zeiss oleophobic για screen protector. Παρασκευή έγινε και η παραγγελία του G2 σε σκρουτζομάγαζο (επέλεξα αυτό με τις περισσότερες αξιολογήσεις για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο), 16άρι T-Mobile καθώς αποφάσισα να μην ρισκάρω αποστολές πέρα δώθε σε περίπτωση προβλήματος με 32άρι. Παρενθετικά να αναφέρω ότι εντύπωση μου έκανε πως όλα τα μαγαζιά του skroutz που δίνουν χαμηλές τιμές χρεώνουν 3% για χρήση πιστωτικής κάρτας ή paypal, μάλλον ένδειξη του πόσο χαμηλά είναι τα περιθώρια κέρδους που έχουν.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με το dropbox και το cloud που αναφέρει το λογισμικό στις ρυθμίσεις. Τι ακριβώς κάνει? Δεν βρήκα κάποιο backup στο λογαριασμό του dropbox...δεν έχει προφανώς καμια σχέση με το cloud της apple σε λειτουργία.

Κάπου διάβασα ότι αν γίνει εγκατάσταση του dropbox μεσω G2 γίνεται αναβάθμιση λογαριαμσού στα 50GB. To δοκίμασα αλλά και σε υπάρχον λογαριασμό αλλά και σε νέο και ο χώρος παραμένει 3GB.

Το έχει καταφέρει κανείς?

 

 

 

 

 

 

 

Κάθε εταιρία έχει το δικό της cloud. H google πχ έχει το google drive. Όχι και εμένα έχει παραμείνει στο 2.5GB δεν αναβαθμίστηκε.

 

Ισχύει αλλά για το box. Όχι για το Dropbox είναι μια άλλη cloud εφαρμογή. Το έχω κάνει όταν πήρα το nexus4 και έχω 50gb στο box.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να απεγκαταστήσω το Google Play και να το ξαναπεράσω?

Κρασάρει διαρκώς και κολλάει όλο το τηλέφωνο. Πήγαινα να κατεβάσω το Box app και άρχισε να κάνει τα τρελά του.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να απεγκαταστήσω το Google Play και να το ξαναπεράσω?

Κρασάρει διαρκώς και κολλάει όλο το τηλέφωνο. Πήγαινα να κατεβάσω το Box app και άρχισε να κάνει τα τρελά του.

 

Γιατι σου κρασαρει ομως;

Μπορεις εαν παρεις backup την εφαρμογη..αλλα θα σου λυση το προβμημα αυτο;

Πανε στις ρυθμισης >εφαρμογες και κανε στο play store εκκαθαριση δεδομενων ...το ιδιο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...