Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο lambda άφησε το Genesis και έφτιαξε το Exodus, που είναι το ίδιο και το αυτό.

Έχει τα ίδια προβλήματα και τα ίδια προτερήματα με πριν. Μου εμφανίζει τα πάντα σαν να τα έχω δει και ας υπάρχουν επεισόδια που δεν το έχω κάνει ακόμη.

Δεν γκρινιάζω, απλά το έχω απορία.

Από την άλλη το SALTS αρχίζει και δεν παίζει σχεδόν τίποτα. Πρέπει να κάνω ένα ξεκαθάρισμα και να αφήσω δύο τρία πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκτός από ξεχωριστή εφαρμογή, το showbox είναι και πρόσθετο στο kodi.

Έχει παλιές ταινίες και δεν δουλεύει η αναζήτηση ταινιών. The recently added movies είναι χείριστες ....! Καμία σχέση με το περιεχόμενο ταινιών της ξεχωριστής εφαρμογής.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Έχει παλιές ταινίες και δεν δουλεύει η αναζήτηση ταινιών. The recently added movies είναι χείριστες ....! Καμία σχέση με το περιεχόμενο ταινιών της ξεχωριστής εφαρμογής.

 

 

Ok. Συμφωνώ.

Παρ'όλα αυτά υπάρχει το addon. Αυτό είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι σβήνουμε ανώδυνα; δώστε διαδρομή ......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, χρησιμοποίησα τη διαδρομή /mnt/internal_sd/Android/data/org.xbmc.xbmc/files/.xbmc/ και πέταξα ό,τι δεν ήθελα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει σε ένα raspberry pi 2 openelec και όλα Παίζουν μια χαρά εδώ και κανένα 3μηνο.

 

Κυρίως χρησιμοποιώ το Hellenic TV για να βλέπω παλιές ελληνικές σειρές.

 

Επειδή θέλω να πειραματιστώ λίγο με το raspberry βάζοντας raspbian και πάνω από αυτό openelec για να χρησιμοποιήσω τις έξτρα δυνατότητες του λειτουργικού. Πως θα γίνει να αποθηκεύσω τις ρυθμίσεις (γνωρίζω το backup addon) και το σημαντικότερο ποια επεισόδια έχω δει και ποια έχω προσθέσει στα αγαπημένα κυρίως του Hellenic TV.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, χρησιμοποίησα τη διαδρομή /mnt/internal_sd/Android/data/org.xbmc.xbmc/files/.xbmc/ και πέταξα ό,τι δεν ήθελα.

το θέμα είναι τι επιλέγεις για να πετάξεις χωρίς να κάνεις το kodi τατιανα.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι τι επιλέγεις για να πετάξεις χωρίς να κάνεις το kodi τατιανα.....

Σε αυτήν τη διαδρομή που λέει ο φίλος pakitis , διαγράφεις μόνο τα thumbs και δεν έχεις κανένα πρόβλημα .. Απλά στην έναρξη του Kodi θα καθυστερήσει την πρώτη φορά μετά το σβήσιμο .. Αυτά πιάνουν χώρο πολύ από το kodi ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν τη διαδρομή που λέει ο φίλος pakitis , διαγράφεις μόνο τα thumbs και δεν έχεις κανένα πρόβλημα .. Απλά στην έναρξη του Kodi θα καθυστερήσει την πρώτη φορά μετά το σβήσιμο .. Αυτά πιάνουν χώρο πολύ από το kodi ..

 

Thanks !!!!!!!!!!!!:up:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το θέμα είναι τι επιλέγεις για να πετάξεις χωρίς να κάνεις το kodi τατιανα.....

 

Σε αυτήν τη διαδρομή που λέει ο φίλος pakitis , διαγράφεις μόνο τα thumbs και δεν έχεις κανένα πρόβλημα .. Απλά στην έναρξη του Kodi θα καθυστερήσει την πρώτη φορά μετά το σβήσιμο .. Αυτά πιάνουν χώρο πολύ από το kodi ..

 

Αυτό εννοούσα ναι, λάθος διατύπωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες.τελευταια το κοντι κλεινει μονο του μια ταινια αν πατησω pause πανω απο 3-4 λεπτα.τι φαση?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μ εχει κολησει το κοντι ολη τη μερα σημερα..τι παιζει????σε οποιοδηποτε addons κ αν προσπαθησω να μπω δν γινεται τπτ////παταω εξοδοσ απ το kodi παλι κολλαει???ξερει κανεις να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Όταν είχα το xdmc τα addons γίνονταν update αυτόματα. Τώρα μου λέει στο kodi ότι έχω ενημέρωση και πρέπει να πάω στα addons και να κάνω update με το χέρι. Το πρέπει να κάνω για να γίνεται αυτόματα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μ εχει κολησει το κοντι ολη τη μερα σημερα..τι παιζει????σε οποιοδηποτε addons κ αν προσπαθησω να μπω δν γινεται τπτ////παταω εξοδοσ απ το kodi παλι κολλαει???ξερει κανεις να με βοηθησει???

Μήπως έχεις μέσα στο Kodi το IsraeLIVE video addon;

ναι το εχω...παιζει ρολο αυτο???

Το update που έγινε στο IsraeLIVE video addon κάνει το Kodi να κολλάει και γενικά να το κάνει τατιάνα....Κάντο uninstall μαζί και το Israel repo του όπως και το Vinah repo αν το έχεις (αυτό δημιουργεί πρόβλημα στο να μην ανοίγει το Sportsdevil) και θα δεις θα στρώσει το Kodi ως δια μαγείας!!! Εγώ μέχρι να το βρω να δεις τι τράβηξα!!!

Μπορεί να δει κανείς το The Amazing Spiderman 2; Είναι αδύνατο για μένα, από όπου και αν προσπάθησα.

Στο Exodus που πρωτοδοκίμασα δούλεψε το πρώτο link Realdebrid Upload σε 720p. Σε 88 links που βγάζει θεωρώ αδύνατο να μην υπάρχει κανένα ενεργό.

Μια ερώτηση. Όταν είχα το xdmc τα addons γίνονταν update αυτόματα. Τώρα μου λέει στο kodi ότι έχω ενημέρωση και πρέπει να πάω στα addons και να κάνω update με το χέρι. Το πρέπει να κάνω για να γίνεται αυτόματα? Ευχαριστώ.

Από default η ενημέρωση των addon, των repository κ.λ.π γίνεται αυτόματα. Πήγαινε Σύστημα - Ρυθμίσεις - Πρόσθετα και στο πλαινό μενού κάνε τις "Αυτ. Ενημερώσεις: Ενεργό".

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα στο Exodus δεν έπαιζε ούτε ένα.

Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.

Κάνε αναβάθμιση σε 1.1.1 και θα σου δουλέψει....(μια χαρά δουλεύει)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα μια χαρα δουλευει παιδια(σε windows).

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Specto και τα μυαλά στα κάγκελα.

Χτες είδα 2 επεισόδια φουλ σε 720p.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάτι περίεργο συμβαίνει σε μένα. Μάλλον πρέπει να κάνω μια εκκαθάριση και στήσιμο από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν τη διαδρομή που λέει ο φίλος pakitis , διαγράφεις μόνο τα thumbs και δεν έχεις κανένα πρόβλημα .. Απλά στην έναρξη του Kodi θα καθυστερήσει την πρώτη φορά μετά το σβήσιμο .. Αυτά πιάνουν χώρο πολύ από το kodi ..

Σε αυτή την διαδρομή μέσα στο user data σβήνεις όλο τον φακελλο thumbnails ή ανοίγεις αυτό τον φάκελο και σβήνεις τους υποφακελλους που είναι με αριθμούς και μέσα έχουν jpg αρχεία;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...