Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εκανα μια δοκιμη και παλι,δοκιμασα το the 5th wave και ειδα παλι το γνωστο.....απο ταχυτητα ειμαι κλειδωμενος στα 18.

http://i67.tinypic.com/2r74kyc.jpg

Δοκίμασε λίγο το Creed η τα ταινίες που υπάρχουν σε HD. Η συγκεκριμένη εχει βγει σε ts ίσως δεν υπάρχουν ακόμα καλά sources. Χθες δοκίμασα καμιά 20αρια σε HD και μόνο στο Men in black 1 ειχε μονο sd ανάλυση. Εγώ κλειδωνω στα 50mb αλλά το ότι σε βγάζει No stream δεν παίζει ρόλο η ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε λίγο το Creed η τα ταινίες που υπάρχουν σε HD. Η συγκεκριμένη εχει βγει σε ts ίσως δεν υπάρχουν ακόμα καλά sources. Χθες δοκίμασα καμιά 20αρια σε HD και μόνο στο Men in black 1 ειχε μονο sd ανάλυση. Εγώ κλειδωνω στα 50mb αλλά το ότι σε βγάζει No stream δεν παίζει ρόλο η ταχύτητα.

Ναι φιλε μου δεν ειπα οτι δεν παιζουν ολα,απλα αυτες που ειναι υποθετικα οι πιο φρεσκες εχουν θεματοκι.

Ειδα και εγω εχθες ταινια στα 1080p μια χαρα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου δεν ειπα οτι δεν παιζουν ολα,απλα αυτες που ειναι υποθετικα οι πιο φρεσκες εχουν θεματοκι.

Ειδα και εγω εχθες ταινια στα 1080p μια χαρα.

Τωρα πως παιζει οκ σε εσας δεν καταλαβα......δοκιμαζω ταινια και δεν παιζει,αμεσως μετα την ιδια ταινια στο Phoenix και παει τρενο στα 720p,τσανταλια τα νευρα της γυναικας μου........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μέρα που είναι!

Αστα........ζω ενα δραμα.....το βραδυ δεν....:lol:

Να πω οτι το δοκιμαζω σε windows mini pc,αν και δεν παιζει καποιο ρολο,απλα το αναφερω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι το salts παίζει ότι θέλει. Σε δύο ταινίες σερί, έπαιζε άλλη από αυτήν που έβαλα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ αναγκάστηκα να βγάλω τελείως το pulsar. Επιπλέον, δεν μπορώ να βάλω providers. Όλα μου λένε fail. Μόνο δύο έβαλα με zip που βρήκα. Eztv και kickass.

 

Μεγάλη πίκρα το quasar.... Εγώ για να το κάνω να δουλέψει κάνω τα εξής:

Βάζω το repo απο το fusion, κάνω εγκατάσταση quasar & providers και μετά σβήνω το repo :rolleyes:

 

Προσοχή αν είχες πριν το Pulsar, πρέπει να τα σβήσεις όλα όσα αφορούσαν αυτό

Link to comment
Share on other sites

Το νέο addon του λάμδα https://youtu.be/CQ3aum_QtPw

Αρε λάμδα, πάντα πρωτοπόρος...!!!:cool:

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω μόνο την σύνδεση με το trakt και ανανέωση του πρόσθετου με κινούμενα σχέδια. Μπράβο στον λάμδα.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω μόνο την σύνδεση με το trakt και ανανέωση του πρόσθετου με κινούμενα σχέδια. Μπράβο στον λάμδα.

Δεν είναι από το δικό του repo ....

Ουσιαστικά είναι μια συνεισφορά στο http://fusion.tvaddons.ag (δεν ξέρω εάν έχει επιστρέψει..)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα προσθήκης λογαριασμού, αλλά τουλάχιστον σε μένα δεν δουλεύει.

Μακάρι να μην σταματήσει να ασχολείται.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα προσθήκης λογαριασμού, αλλά τουλάχιστον σε μένα δεν δουλεύει.

Μακάρι να μην σταματήσει να ασχολείται.

Επειδή απ' ό,τι λένε δουλεύει μια χαρά το exodus με το trakt, δες τα παρακάτω λινκς που έχουν κάτι tips μήπως σου διαφεύγει κάποια ρύθμιση:

https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/41160-exodus-day-day-tv-watching.html

 

http://koditips.com/kodi-exodus-tips-guide-trakt-debrid-skin-download/

Link to comment
Share on other sites

Με το exodus φορτώνουν σφαίρα όλα τα λινκ, έχει Ελληνική περιήγηση στις σειρές τλπ.μπράβο σε όποιον το δημιούργησε

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φυσικά και όχι

Έτσι είχα διαβάσει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή απ' ό,τι λένε δουλεύει μια χαρά το exodus με το trakt, δες τα παρακάτω λινκς που έχουν κάτι tips μήπως σου διαφεύγει κάποια ρύθμιση:

https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/41160-exodus-day-day-tv-watching.html

 

http://koditips.com/kodi-exodus-tips-guide-trakt-debrid-skin-download/

Το πρώτο το δοκίμασα, δεν βλέπω διαφορά. Το δεύτερο δεν λέει τίποτα καινούργιο. Το έχω κάνει ήδη και ενώ εμφανίζει το όνομα του λογαριασμού, δεν βλέπω καν περιεχόμενο. Πηγαίνω στο trakt: TV collection, δουλεύει το working και μετά τίποτα. Ούτε μενού αλλάζει ούτε καμία σειρά. Σταματάει το working και είναι πάλι στο μενού. Όλα αυτά από το my lists.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα ειμαι νεος στο φορουμ κ θα ηθελα καποιες πληροφοριες για το κοντι...αρχικα για livestreaming με αθλητικα γεγονοτα τι εχετε να μ προτεινετε???παιζει ρολο η ταχυτιτα του ιντερνετ??γτ βλεπω οτι ψιλοκολλανε καποια καναλια...ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα ειμαι νεος στο φορουμ κ θα ηθελα καποιες πληροφοριες για το κοντι...αρχικα για livestreaming με αθλητικα γεγονοτα τι εχετε να μ προτεινετε???παιζει ρολο η ταχυτιτα του ιντερνετ??γτ βλεπω οτι ψιλοκολλανε καποια καναλια...ευχαριστω εκ των προτερων

Ναι παίζει ρόλο και η ταχύτητα Αλλά και σε πόσα kbps κάνει upload ο χρήστης που το ανεβάζει !!

την καλύτερη ποιότητα που υπάρχει θα την βρεις στα acestreaming (αυτή την στιγμή βλέπω την Paris st germain vs Chelsea

στα αγγλικά στα 2000 kbps στα 720p !! από rojadirecta.me)

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίζει ρόλο και η ταχύτητα Αλλά και σε πόσα kbps κάνει upload ο χρήστης που το ανεβάζει !!

την καλύτερη ποιότητα που υπάρχει θα την βρεις στα acestreaming (αυτή την στιγμή βλέπω την Paris st germain vs Chelsea

στα αγγλικά στα 2000 kbps στα 720p !! από rojadirecta.me)

 

2350kbps μη κλέβεις :p

Link to comment
Share on other sites

2350kbps μη κλέβεις :p

Το πρόβλημα είναι με ελληνικό πρωτάθλημα ...άθλιες πηγές flash στα 170 μέχρι 350 στην καλύτερη ..buffering ...buffering ....χάλια εικόνα!!

κρατά και αυτό http://www.laola1.tv/en-int/live-schedule (πολύ καλη εικονα ,θέλει και vpn...πχ hola ) μεταδίδει κάποιους αγώνες από ΟΤΕ....μπάσκετ ,βόλεϊ ,ποδόσφαιρο, β εθνική και πολύ λίγα απο Super League

Link to comment
Share on other sites

Στο exodus το wd σε 1080 το παίζει "νεράκι" ,ενω το spectre όχι, γιατί άραγε;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο exodus το wd σε 1080 το παίζει "νεράκι" ,ενω το spectre όχι, γιατί άραγε;

Παίζει ρόλο η πηγή (πρέπει να έχουν βρει καινούργια site)

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα κ πως το κατεβαζω αυτο το αντονσ??εχω κατεβασει καποια οπως το φουζιον,ares,zeus noobsanderds,cypher,zipares...επισης σε καποια καναλια οταν παω ν αμπω μ γραφει συχνα ελεγξετε το αρχειο καταγραφεις.το οποιο δν ξερω καν τι ειναι αυτο...μπορειτε να με κατατοπισετε???τα addons που εγραψα πριν τα κατεβασα απο to kodicommunity κ γενικα απο κει προσπαθω να καταλαβω κ αν παρω πληροφοριες για το Kodi...ευχαριστω για τις προηγουμενες απαντησεις...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...