Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποίος θέλει ας δοκιμασει και αυτήν είναι το update από αυτή που εχω βάλει στην πρώτη σελιδα

http://www.mediafire.com/download/yecgv460va08p3e/justXBMCv4.apk

εγώ τη τεστάρω ακόμα...αν δεν σας κανει ξαναεγκαταστηστε την justXBMCv1 απο πανω δεν θα χαθεί κανένα setting

Την έβαλα ήδη. Χωρίς κανένα πρόβλημα, σταθερή όπως και η προηγούμενη έκδοση που δημοσίευσες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά που έχετε κάνει στους οδηγούς.Xρησιμοποιώ το xbmc εδώ και λίγες ημέρες στο zte v967s και είμαι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα.Το μοναδικό μου θέμα είναι ότι χρειάζεται να έχω και την έκδοση justxbmc αλλά και την frodo.Η justxbmc για να μου δείξει εικόνα πρέπει απο τις ρυθμίσεις να απενεργοποιήσω το hw acceleration και αυτό δημιουργεί θέμα σε hd ταινίες.Απο την άλλη η frodo μου παίζει με mx player hd ταινίες με hwa αλλά στο hellenic tv add on όσα κανάλια (περιφερειακά κυρίως) κάνουν live stream σε flv φορματ,ο mx player δεν μπορεί να τα παίξει και έτσι αναγκαστικά γυρίζω στο justxbmc όπου με τον εσωτερικό player (και απενεργοποιημένο το hwa) παίζουν κανονικά.Εβαλα και το αρχείο advancedsettings.xml του istrios αλλά δυστυχώς ούτε το justxbmc παίζει με hwa oποιασδήποτε μορφής βίντεο αλλά ούτε και το frodo παίζει flv live stream.

Υπάρχει μήπως έκδοση που να τα συνδυάζει και τα 2;

Στην έκδοση που δημοσίευσε ο mpalakis1 ΕΔΩ έχει ενσωματωμένη την δυνατότητα πατώντας το "C" στο αρχείο βίντεο της επιλογής σου να εμφανίζει στο μενού "Ανοιγμα με" να επιλέγεις αν θα παίξει με τον ενσωματωμένο player ή με τον Mxplayer. Δοκίμασε μήπως αυτό σε βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η καλύτερη έκδοση για μένα είναι αυτή που υποστηρίζει και 5.1 και mouse scroll. Εχθές την ανακάλυψα

http://www.freaktab.com/showthread.php?8363-SPMC&p=115807#post115807

 

Καλυτερη απο τηνOyua που ειχες προτεινει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια εσεις απο ποιο addon βλεπετε μπαλα ποδοσφαιρο. Εψαχνα το σαββατο να δω τον ολυμπιακο και χαθηκα και τελικα δεν το ειδα. απο ποιο βλεπουμε πρωταθλημα και κυπελο ελλαδος οταν εχει και απο ποιο champions league?
Link to comment
Share on other sites

Όντως έκανε νερά το πρόγραμμα και την Κυριακή δεν με άνοιγε τα aljajeera και γύρισα στον κλασικό τρόπο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδγ δειχνη κανονικα ελληνικο πρωταθλημα απλως εχει ξενη μεταδοση στον ηχο? οταν τα βλεπω μεσα απο τον browser απο το hahasport το δειχνη κανονικα μεσα απο nova καναλι. σε αυτο δεν γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Για να εχει Νοβα πρεπει να την εκπεμπει καποιος και τα κυνηγαει τρελα η εταιρεια..

 

Για μουσικη χρησιμοποιειτε καποιο? Υπαρχει καποιο με δισκογραφιες κλπ?

 

Πιστευετε σε 2πυρηνο ταμπλετ θα παιζει?

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες σπάστηκα τόσο πολύ που κολλάγανε ακόμα και τα DVD quality streams σε 1 channel, simply player και Ice που αναγκάστηκα να κατεβάσω το επεισόδιο που ήθελα να το δω από torrent για να μπορέσω να το δω σαν άνθρωπος.

Παίζει να φταίει ότι ήταν μιας ημέρας και είχε πολύ κίνηση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό αυτο είναι.Εμένα την κυριακή βράδυ μου έκανε τα ίδια. Απο όπου και να δοκίμασα επείσόδιο δεν είδα.Τελικά κατέβηκε στο μπαμ και ησύχασα.

Αλλα μετα απο κανα 2 ωρες ξεκόλλησε.Εγω το ρίχνω και λίγο στο wifi. Λιγο να σκαλώνει η σύνδεση λιγο το wifi να κάνει σκαμπανευάσματα δεν θέλει και πολύ να φάς το άκυρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είχα αυτό το πρόβλημα μέχρι που άλλαξα το channel από 5 σε 11 στις ρυθμίσεις του wireless

 

11 το έχω ήδη

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες σπάστηκα τόσο πολύ που κολλάγανε ακόμα και τα DVD quality streams σε 1 channel, simply player και Ice που αναγκάστηκα να κατεβάσω το επεισόδιο που ήθελα να το δω από torrent για να μπορέσω να το δω σαν άνθρωπος.

Παίζει να φταίει ότι ήταν μιας ημέρας και είχε πολύ κίνηση;

 

Εγω κανονηκα δευτερα βραδυ και the walking dead και the mentalist ειδα και με καλους υποτιτλους:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανονηκα δευτερα βραδυ και the walking dead και the mentalist ειδα και με καλους υποτιτλους:)

 

Με ποιο addon?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς γραμμής τι θεωρείτε καλύτερο για το XBMC;

 

Απλή ADSL με fastpath ή VDSL interleaved?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνεχίζουν να μην μου παίζουν τα Simply player και 1 channel από την Δευτέρα.

Τα έχω κάνει refresh, αλλά μπαίνοντας σε γνωστές σειρές δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα.

Τι άλλο να δοκιμάσω;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο superrepo ή από fusion τα έχεις βάλει? Όταν λες refresh, εννοείς force recheck?

 

Από fusion και ναι στο 20.

Λοιπόν σχετικά με το 1channel.

Κάνω αναζήτηση για Walking Dead και βγάζει μόνο τα webisodes.

Για Homeland μόνο το Homeland security.

Αντίθετα, το supernatural κανονικά.

Εσείς πώς βλέπετε walking dead από εκεί;

 

Πάντως έψαξα όλες τις ρυθμίσεις, στα HD η βαβούρα παραμένει.

Στον Mx player μια χαρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να δοκιμάσω και την έκδοση justxbmc του mpalaki για να παίζω τα HD με external player και παίζει σε windowed 720 από μόνο του, χωρίς να δίνει επιλογές στις ρυθμίσεις για full screen.

Τι κουλά είναι αυτά..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να δοκιμάσω και την έκδοση justxbmc του mpalaki για να παίζω τα HD με external player και παίζει σε windowed 720 από μόνο του, χωρίς να δίνει επιλογές στις ρυθμίσεις για full screen.

Τι κουλά είναι αυτά..

 

εγω το ειχα κ δεν μου επαιζε 720 :confused:

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι καινουργιος στο θεμα στο minix neo x7 ποιο xbmc πρεπει να βαλω ? αυτο που ειναι για android στη σελιδα xbmc.org ή κατι αλλο οπως αυτο http://www.xbmcandroid.com/2013/05/04/finally-a-stable-release-of-our-end-user-friendly-xaf-custom-build-of-xbmc-for-android-is-out/ ( το λινκ ειναι μεσα απο το φορουμ του minix) ? εννοω οτι για τα android box παιζουν ειδικες εκδοσεις? Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Στο πρόσθετο YouTube οταν πάω να κάνω login στον λογαριασμό μου βγάζει σφάλμα ενώ στην αναζήτηση βρίσκει αυτά που ορίζω. Το κάνει σε ολες τις εκδόσεις που δοκίμασα. (Frodo, Gotham, ouya xbmc, justxbmc κλπ). Μου ξεφεύγει κάτι ή έτσι δουλεύει το πρόσθετο;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να δοκιμάσω και την έκδοση justxbmc του mpalaki για να παίζω τα HD με external player και παίζει σε windowed 720 από μόνο του, χωρίς να δίνει επιλογές στις ρυθμίσεις για full screen.

Τι κουλά είναι αυτά..

εγώ δεν το έχω δοκιμάσει καν αυτό πως το έκανες?...εγώ την έχω περάσει γιατι ειναι σταθερή οχι για τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν το έχω δοκιμάσει καν αυτό πως το έκανες?...εγώ την έχω περάσει γιατι ειναι σταθερή οχι για τίποτα άλλο!

 

Πως εκανα τι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα αυτό

http://www.freaktab.com/showthread.php?8363-SPMC

 

θα το δοκιμασω και αυτο. το βασικο που ειχε η αλλη εκδοση που εβαλα ειναι π.χ. στο much movies hd εβαλα ταινια και μεσα στην ταινια δεν ειχε το κουμπι για να βαλω ελληνικους υποτιτλους απο opensubtitles . στο κανονικο απο xbmc.org το εχει κατω δεξια στο αλλο. το εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...