Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύστε μου μία απορία ρε παιδιά.

Έχετε προσθέσει το xfinity δίνοντας ως πηγή http://xfinity.xbmctalk.com και δούλεψε; Εμένα δεν δουλεύει και δεν ξέρω γιατί.

Η διαδικασία έχει γίνει σίγουρα σωστά. Με την ίδια διαδικασία έβαλα και το fusion και δουλεύει μια χαρά.

Καμία ιδέα;

 

οχι δεν δουλευει εχω βαλει αλλο βίντεο στην πρώτη σελιδα τεαπα γράψε http://xfinity.xunitytalk.com

και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι χρησιμοποιούν το icefilms και έχουν πρόβλημα με σφάλμα επικοινωνίας με την ιστοσελίδα πρέπει να αλλάξουν στα miscellaneous το URL. Επίσης βγήκε fixed version για το SportsDevil. Εκτεταμένες οδηγίες για το πως θα κάνετε τις αλλαγές αυτές θα βρείτε στους παρακάτω συνδέσμους:

1. Icefilms

2. SportsDevil

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν δουλευει εχω βαλει αλλο βίντεο στην πρώτη σελιδα τεαπα γράψε http://xfinity.xunitytalk.com

και εισαι κομπλε

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου.Έτσι δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα υποτιτλους δεν μπορω να βρω η να βαλω ευκολα ενω εχω κανει της ρυθμισεις τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Με τη πολιτιμη βοήθεια εδώ κατάφερα να στήσω σε γενικές γραμμές το xbmc στο laptop (η συνέχεια στο android).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι για τις 720p/1080p ταινίες.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω επιλέξει έτσι ώστε να steamαρονται πιο γρήγορα ή θα πρέπει να επιλέγω τη ταινία και να περιμένω κανένα τέταρτο να φορτώσει πριν την δω;

Και έχω και καλή σύνδεση.Πολλές διακοπές μέχρι να φορτώσει επιλέγοντας να παίξει κατευθείαν....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα υποτιτλους δεν μπορω να βρω η να βαλω ευκολα ενω εχω κανει της ρυθμισεις τι μπορει να φταιει;

 

Κάποιες φορές το όνομα του αρχείου είναι ότι να ναι, και όχι το όνομα της ταινίας .Σ'αυτή την περίπτωση πρέπει να το γράψεις εσύ. Πρώτα πρέπει να έχεις επιλέξει από τις ρυθμίσεις να σου εμφανίζει αυτή την επιλογή.

Φαντάζομαι πως γι'αυτόν τον λόγο δεν σού εμφανίζει τίποτα....

 

Με τη πολιτιμη βοήθεια εδώ κατάφερα να στήσω σε γενικές γραμμές το xbmc στο laptop (η συνέχεια στο android).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι για τις 720p/1080p ταινίες.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω επιλέξει έτσι ώστε να steamαρονται πιο γρήγορα ή θα πρέπει να επιλέγω τη ταινία και να περιμένω κανένα τέταρτο να φορτώσει πριν την δω;

Και έχω και καλή διακοπές μέχρι να φορτώσει επιλέγοντας να παίξει κατευθ σύνδεση.Πολλές είαν....

 

Εγώ πάλι, στο pc δεν έχω καταφέρει να το κάνω να "παίξει".

Το εγκατέστησα, "τρέχει" κανονικά, αλλά μού βγάζει σφάλμα με τα add on's και δεν ανοίγει τίποτα.

Τα add on's είναι τα ίδια πού έχω και στο tablet, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τί μπορεί να φταίει ρε παιδιά;

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

αν στον υπολογιστή έχετε username με ελληνικούς χαρακτήρες το XBMC ΔΕΝ θα δουλέψει..την έχω πατήσει πολλές φορές..

Μόνο αν κάνετε άλλο account με λατινικούς χαρακτήρες ή format, θα φτιάξει..:!:

 

βέβαια ο τίτλος του θέματος είναι XBMC for Android αλλά να το έχετε στα υπόψιν για τα pc..

www.koilakozanis.gr

Custom made 3d Printed Products

www.etsy.com/shop/3DPrintingExpert

Link to comment
Share on other sites

στο πισι κουτσα στραβα το εβαλα και το εξερευνω

το προγραμμα στο ανδροιδ τι θα επρεπε να κανει ακριβως? να διαχειριζεται το ανοιχτο xbmc στον υπολογιστη? περιπτωση να βλεπω βιντεο σε ανδροιδ δεν υπαρχει?

 

edit ακυρο απλα δεν υπηρχε στο Play το κατεβασα και το δοκιμαζω

 

αυτα τα plugins και στον υπολογιστη (και ιδιιατερα στο ανδροιδ που δεν υπαρχει απειρος χωρος που εγκαθιστανται? βγαινουν μαζι με το προγραμμα μετα?)

 

Για το τελευταιο που αναφερετε ακολουθησα αυτο και δεν συνδεθηκε http://superrepo.org/get-started/optional-methods/

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

αν στον υπολογιστή έχετε username με ελληνικούς χαρακτήρες το XBMC ΔΕΝ θα δουλέψει..την έχω πατήσει πολλές φορές..

Μόνο αν κάνετε άλλο account με λατινικούς χαρακτήρες ή format, θα φτιάξει..:!:

 

βέβαια ο τίτλος του θέματος είναι XBMC for Android αλλά να το έχετε στα υπόψιν για τα pc..

Δεν χρειάζεται ούτε αλλαγή username ούτε φυσικά format. Υπάρχει η δυνατότητα το xbmc να τρέξει σε Portable mode. Δημιουργούμε ένα shortcut στην επιφάνεια εργασίας του xbmc.exe και στη συνέχεια δεξί κλικ στο shortcut και επιλέγουμε properties. Η μορφή που πρέπει να έχει είναι "C:\Program Files (x86)\XBMC\XBMC.exe" -p και τρέχουμε την εφαρμογή από αυτό το shortcut πάντα ως administrator. Συγγνώμη που συνέχισα το θέμα σχετικά με το xbmc για PC αλλά θα ήταν κρίμα να προβεί κάποιος σε format που όλοι ξέρουμε πόσο χρονοβόρο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Με τη πολιτιμη βοήθεια εδώ κατάφερα να στήσω σε γενικές γραμμές το xbmc στο laptop (η συνέχεια στο android).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι για τις 720p/1080p ταινίες.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω επιλέξει έτσι ώστε να steamαρονται πιο γρήγορα ή θα πρέπει να επιλέγω τη ταινία και να περιμένω κανένα τέταρτο να φορτώσει πριν την δω;

Και έχω και καλή σύνδεση.Πολλές διακοπές μέχρι να φορτώσει επιλέγοντας να παίξει κατευθείαν....

 

Κοιτά γενικά για 1080p θες πολύ καλη γραμμή πανω απο 14mbps επίσεις παιζει ρολο και το ,traffic συνήθως η ταινία έχει πολλούς hoster δοκίμασε τους τελευταίους μήπως έχουν λιγότερο traffic..

 

Παιδια καλησπερα υποτιτλους δεν μπορω να βρω η να βαλω ευκολα ενω εχω κανει της ρυθμισεις τι μπορει να φταιει;

 

Αν εχεις κανει της ρυθμίσεις και έχεις ορισει και ελληνικά site είσαι οκ ενα 20% σε υπότιτλους δεν θα τους βρεις γιατί η ταινία η σειρα είναι Πολύ καινούργια... Η δεν ενδιαφέρει κανέναν να φτιαξει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά γενικά για 1080p θες πολύ καλη γραμμή πανω απο 14mbps επίσεις παιζει ρολο και το ,traffic συνήθως η ταινία έχει πολλούς hoster δοκίμασε τους τελευταίους μήπως έχουν λιγότερο traffic..

 

14mbps φτάνει η γραμμή μου, αλλά προφανώς θέλει και ενσύρματη σύνδεση για καλύτερα αποτελέσματα, κι όχι ασύρματη που έχω στο laptop μου.

Άρα σε γενικά πλαίσια η εφαρμογή είναι πολύ καλή για να βλέπουε ταινίες, αλλά όχι σε HD.Τα dvd rip μια χαρά τα παίζει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

14mbps φτάνει η γραμμή μου, αλλά προφανώς θέλει και ενσύρματη σύνδεση για καλύτερα αποτελέσματα, κι όχι ασύρματη που έχω στο laptop μου.

Άρα σε γενικά πλαίσια η εφαρμογή είναι πολύ καλή για να βλέπουε ταινίες, αλλά όχι σε HD.Τα dvd rip μια χαρά τα παίζει.

 

Ααα πέστο οτι εχεις ασύρματο! δεν είναι μονο οτι δεν φτανει άλλα χάνει και τα πακέτα...εγώ το έχω wired και παει μια χάρα κανά λεπτο κανει το πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τα ευχαριστώ μου που μου ανοίξατε τα μάτια για το xbmc που το είχα αλλα δεν ήξερα τα κόλπα του!

Το πέρασα χθες στο tablet (Hyundai T7s) και τρέχει άψογα συνδεδεμένο σε μια 40αρα philips!

Θα το δοκιμάσω και στο ΜΚ808Β αν και φοβάμαι επειδη το wifi του δεν ειναι και το καλύτερο οτι θα έχει θέμα στο streaming.

 

Αν εχεις κανει της ρυθμίσεις και έχεις ορισει και ελληνικά site είσαι οκ ενα 20% σε υπότιτλους δεν θα τους βρεις γιατί η ταινία η σειρα είναι Πολύ καινούργια... Η δεν ενδιαφέρει κανέναν να φτιαξει

 

More info please! Πως προσθέτουμε site να ψάχνει υπότιτλους?

Δεν έχει χρειαστεί μεχρι τώρα γιατι οτι ήθελα το βρήκα αλλα κάπου θα χρειαστεί!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ευχαριστώ μου που μου ανοίξατε τα μάτια για το xbmc που το είχα αλλα δεν ήξερα τα κόλπα του!

Το πέρασα χθες στο tablet (Hyundai T7s) και τρέχει άψογα συνδεδεμένο σε μια 40αρα philips!

Θα το δοκιμάσω και στο ΜΚ808Β αν και φοβάμαι επειδη το wifi του δεν ειναι και το καλύτερο οτι θα έχει θέμα στο streaming.

 

 

 

More info please! Πως προσθέτουμε site να ψάχνει υπότιτλους?

Δεν έχει χρειαστεί μεχρι τώρα γιατι οτι ήθελα το βρήκα αλλα κάπου θα χρειαστεί!

 

Είμαι δουλεία τώρα δεν έχω εικόνα αλλά στα settings κάπου έχει 1tab services εκει μεσα έχει 2-3 site επέλεξε αυτά με τα ελληνικά . στη ταινία οτάν πατάς για υποτίτλους δεξια σου βγάζει 1 μενού κάτω κάτω σου λέει advanced settings η κάτι τέτοιο εκεί θα σου βγάλει ολά τα site που έχεις επιλέξει απο εκεί διαλεγεις νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Με τη πολιτιμη βοήθεια εδώ κατάφερα να στήσω σε γενικές γραμμές το xbmc στο laptop (η συνέχεια στο android).

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι για τις 720p/1080p ταινίες.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω επιλέξει έτσι ώστε να steamαρονται πιο γρήγορα ή θα πρέπει να επιλέγω τη ταινία και να περιμένω κανένα τέταρτο να φορτώσει πριν την δω;

Και έχω και καλή σύνδεση.Πολλές διακοπές μέχρι να φορτώσει επιλέγοντας να παίξει κατευθείαν....

 

Εχω παρομοια ερωτηση για HD σειρες.

Εχω σεταρει σε σταθερο pc και παιζει μια χαρα τα Dvd ποιοτητας, αλλα στα HD ποτε παιζει ποτε οχι.

Εχω 50αρα vdsl γραμμη και ενω την μια μερα ειδα ολο το Avatar σε 720 σχετικα ανετα, την αλλη μερα δεν επαιζε με τιποτα ενα επεισοδιο του Walking dead. Για 1080 δεν εχω τολμησει να δοκιμασω. Παντως οτι εχω δει σε 1080 απο Youtube τρεχει νερακι.

Γενικα τι αλλο να προσεχω; συγκεκριμενες πηγες παιζουν καλυτερα μηπως; Προτιμουμε τα πολλα η λιγα views;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, ενώ βρίσκει υπότιτλους δεν τους εμφανίζει, τι μπορώ να κάνω;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο αρκετο διαβασμα και λιγη ταλαιπωρια καταφερα και εστησα το xbmc στο νετμπουκ μου. Θελω να το στησω και στο android tv box cs968 λετε να βαλω το επισημο απο το σαιτ η η εκδοση 12,3 της πρωτης σελιδας? Επισης θελω να ρωτησω ποια ειναι ποιο ευχρηστα για ταινιες και σειρες και για αγωνες ποδοσφαιρου με ταχυτητα connx σχεδον 1mbps ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο αρκετο διαβασμα και λιγη ταλαιπωρια καταφερα και εστησα το xbmc στο νετμπουκ μου. Θελω να το στησω και στο android tv box cs968 λετε να βαλω το επισημο απο το σαιτ η η εκδοση 12,3 της πρωτης σελιδας? Επισης θελω να ρωτησω ποια ειναι ποιο ευχρηστα για ταινιες και σειρες και για αγωνες ποδοσφαιρου με ταχυτητα connx σχεδον 1mbps ?

Το επίσημο δεν υποστηρίζει H/W οπότε στο πολύ καλό που πρότεινε ο mpalakis1 στη πρώτη σελίδα. Για ταινίες 1channel, icefilms, mutchmovies, simply player, simply movies και για ποδόσφαιρο football today και devilsports.

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα, ενώ βρίσκει υπότιτλους δεν τους εμφανίζει, τι μπορώ να κάνω;

αφου τούς βρίσκεις τους επιλέγεις τους κανει download αν δεν ειναι συχρονισμενοι επέλεξε αλλους επισης στο system - settings - subtittle - character set

επέλεξε greek iso έμενα μου παίζουν καλύτερα, στα settings στους υποτίτλους έχει option να φορτώνει τον πρώτο συνχρονισμενο με τη ταινία υπότιτλο που θα βρει να τον βάλει αν δεν το βρει σου δειχνει τι βρήκε και το βάζεις μόνο σου

 

junglist και elthis δυστυχώς έχει να κάνει με το server που συνδεόμαστε κάθε φορά και από τι trafic εχει το έχω αντιμετωπισει πολλές φόρες ψάχνω πολλούς server μέχρι να καταλήξω αμα ειναι και 5,1 σε ηχο καληνύχτα:wacko: εχω ρωτισει σε ξενο φορουμ μηπως μεγαλώσω το buffer size δεν εχω πάρει απαντήσει...υπομονή παιδιά θα τι βρούμε την άκρη:)

Link to comment
Share on other sites

Λεπον για ποδόσφαιρο βάλτε εκτός από το sportsdevil και το naviX, σε εκείνο τα βλέπω σε HD μέσω το AL Jazeera
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχω ρωτισει σε ξενο φορουμ μηπως μεγαλώσω το buffer size δεν εχω πάρει απαντήσει...υπομονή παιδιά θα τι βρούμε την άκρη:)

Για να αυξηθεί το buffer size χρειάζεται να προσθέσουμε το αρχείο advancedsettings.xml στο φάκελο user data. Η μορφή που πρέπει να έχει είναι η εξής:

<advancedsettings>

    <video>
       <stagefright>
       <!--  -1 is default, 0 is never used this codec, 1 is always use this codec, bypassing blacklist -->
     	<useavccodec>1</useavccodec>
     	<usevc1codec>1</usevc1codec>
     	<usevpxcodec>1</usevpxcodec>
     	<usemp4codec>1</usemp4codec>
    	<usempeg2codec>1</usempeg2codec>
     	<useswrenderer>false</useswrenderer>
  	</stagefright>
   </video>

   <network>

       <cachemembuffersize>34603008</cachemembuffersize>
       <curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>

   </network>

</advancedsettings>

Το αρχείο έτοιμο τροποποιημένο μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ

Με αυτό τον τρόπο θα έχουμε buffer size 34 περίπου MB από τα 7 MB αν θυμάμαι καλά που είναι αρχικά. Αν βάλουμε ως buffer size την τιμή 0 τότε έχουμε απεριόριστο αλλά δεν θα το συνιστώ. Η τιμή που έχει ήδη είναι νομίζω υπέρ-αρκετή στις περισσότερες περιπτώσεις.

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

Για να αυξηθεί το buffer size χρειάζεται να προσθέσουμε το αρχείο advancedsettings.xml στο φάκελο user data. Η μορφή που πρέπει να έχει είναι η εξής:

<advancedsettings>

    <video>
       <stagefright>
       <!--  -1 is default, 0 is never used this codec, 1 is always use this codec, bypassing blacklist -->
     <useavccodec>1</useavccodec>
     <usevc1codec>1</usevc1codec>
     <usevpxcodec>1</usevpxcodec>
     <usemp4codec>1</usemp4codec>
    <usempeg2codec>1</usempeg2codec>
     <useswrenderer>false</useswrenderer>
  </stagefright>
   </video>

   <network>

       <cachemembuffersize>34603008</cachemembuffersize>
       <curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>

   </network>

</advancedsettings>

Το αρχείο έτοιμο τροποποιημένο μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ

Με αυτό τον τρόπο θα έχουμε buffer size 34 περίπου MB από τα 7 MB αν θυμάμαι καλά που είναι αρχικά. Αν βάλουμε ως buffer size την τιμή 0 τότε έχουμε απεριόριστο αλλά δεν θα το συνιστώ. Η τιμή που έχει ήδη είναι νομίζω υπέρ-αρκετή στις περισσότερες περιπτώσεις.

 

, Το εχω ηδη το advanced xml.

Για ταινιες 1080p που κοιτατε;

Δεν βρισκω στα γνωστα πανω απο 720.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να αυξηθεί το buffer size χρειάζεται να προσθέσουμε το αρχείο advancedsettings.xml στο φάκελο user data. Η μορφή που πρέπει να έχει είναι η εξής:

<advancedsettings>

    <video>
       <stagefright>
       <!--  -1 is default, 0 is never used this codec, 1 is always use this codec, bypassing blacklist -->
     <useavccodec>1</useavccodec>
     <usevc1codec>1</usevc1codec>
     <usevpxcodec>1</usevpxcodec>
     <usemp4codec>1</usemp4codec>
    <usempeg2codec>1</usempeg2codec>
     <useswrenderer>false</useswrenderer>
  </stagefright>
   </video>

   <network>

       <cachemembuffersize>34603008</cachemembuffersize>
       <curlclienttimeout>45</curlclienttimeout>

   </network>

</advancedsettings>

Το αρχείο έτοιμο τροποποιημένο μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ

Με αυτό τον τρόπο θα έχουμε buffer size 34 περίπου MB από τα 7 MB αν θυμάμαι καλά που είναι αρχικά. Αν βάλουμε ως buffer size την τιμή 0 τότε έχουμε απεριόριστο αλλά δεν θα το συνιστώ. Η τιμή που έχει ήδη είναι νομίζω υπέρ-αρκετή στις περισσότερες περιπτώσεις.

 

Σε android αναφέρεσαι;Που είναι αυτός ο φάκελος;

Link to comment
Share on other sites

Σε android αναφέρεσαι;Που είναι αυτός ο φάκελος;

Ναι, σε Android. Έχω δημοσιεύσει οδηγίες στη σελίδα 1... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5016820#post5016820

 

Για ταινιες 1080p που κοιτατε;

Δεν βρισκω στα γνωστα πανω απο 720.

Βάλε το Mash Up αν δεν το έχεις. Εκεί θα βρείς σε TrueHD.

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...