Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι σπαστικο που θελει ίντερνετ η δεδομένα για να σου εμφανίζει τις ολες τις φώτο

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι σπαστικο που θελει ίντερνετ η δεδομένα για να σου εμφανίζει τις ολες τις φώτο

Συμφωνώ σε αυτό. Ακόμη και που έχω αρκετά mb λόγω καρτοκινητού, μερικές φορές, αν και σπάνια, η σύνεση είναι δεσμευτική λόγω σήματος αν θέλεις να δεις βίντεο. Αναγκαστικά χρειάζεται δεύτερη εφαρμογή.

Με την ευκαιρία, η νέα λειτουργία ανοίγματος και κλεισίματος των δεδομένων στην έκδοση 5 είναι γρήγορη όπως πρέπει χωρίς πολλά πατήματα και εναλλαγή στα μενού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

έπεσε στα χέρια μου ένα Nexus 5 D820 από Αμερική το οποίο μετά απο πτώση που είχε στα χέρια του προκάτοχου του δεν έχει καθόλου σήμα. Αναγνωρίζει την sim βάζω το pin και όλα οκ αλλά δεν έχει ούτε μια μπάρα σήμα και όταν πας να πάρεις τηλέφωνο out of service. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα software ή hardware. Το κινητό είναι στην 4.4.4 stock rom και δεν είναι rooted φυσικά.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Προφανώς το D820 είναι η αμερικάνικη έκδοση του Nexus5 και δεν παίζει εκτός Βόρειας Αμερικής.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το D820 είναι η αμερικάνικη έκδοση του Nexus5 και δεν παίζει εκτός Βόρειας Αμερικής.

Κανονικά λειτουργεί το 820 με τα ελληνικά δίκτυα, απλα δεν υποστηριζει 4g.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

έπεσε στα χέρια μου ένα Nexus 5 D820 από Αμερική το οποίο μετά απο πτώση που είχε στα χέρια του προκάτοχου του δεν έχει καθόλου σήμα. Αναγνωρίζει την sim βάζω το pin και όλα οκ αλλά δεν έχει ούτε μια μπάρα σήμα και όταν πας να πάρεις τηλέφωνο out of service. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα software ή hardware. Το κινητό είναι στην 4.4.4 stock rom και δεν είναι rooted φυσικά.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Λογικά το GSM θα πρέπει να παίζει!

 

North America:

GSM: 850/900/1800/1900 MHz

CDMA: Band Class: 0/1/10

WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8/19

LTE: Bands: 1/2/4/5/17/19/25/26/41

 

Rest of World:

GSM: 850/900/1800/1900 MHz

WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8

LTE: Bands: 1/3/5/7/8/20

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι για το lollipop. Πώς βάζουμε το κινητό στο αθόρυβο; Είτε τελείως είτε με δόνηση; Το power button βγάζει μόνο power off..

 

Με τα volume buttons?

Link to comment
Share on other sites

Με τα volume buttons?

Ναι το βρήκα τελικά, από τα volume buttons πρέπει να πατάω μετά το εικονίδιο με το καμπανάκι για να πάει αθόρυβο... Προτιμούσα κάτι πιο γρήγορο όπως το εικονίδιο στο power button αλλά τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

έπεσε στα χέρια μου ένα Nexus 5 D820 από Αμερική το οποίο μετά απο πτώση που είχε στα χέρια του προκάτοχου του δεν έχει καθόλου σήμα. Αναγνωρίζει την sim βάζω το pin και όλα οκ αλλά δεν έχει ούτε μια μπάρα σήμα και όταν πας να πάρεις τηλέφωνο out of service. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα software ή hardware. Το κινητό είναι στην 4.4.4 stock rom και δεν είναι rooted φυσικά.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Αν και μάλλον φαίνεται hardware πρόβλημα, δε χάνεις τίποτα να του περάσεις μια άλλη έκδοση radio μήπως και ξεκολλήσει και δουλέψει.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανένα η αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ? Υπάρχει κάποια λογική με την οποία κάνει διαθέσιμη την αναβάθμιση η google?
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το διάβασα και λιγο πιο πάνω ότι ήρθε σε έναν φίλο μέσω ΟΤΑ. Το έχω διαβάσει και αλλού οτι έχει αρχίσει να εμφανίζεται και στα ευρωπαικά τηλέφωνα η αναβάθμιση. Υπομονή συνήθως αυτή η διαδικασία διαρκεί περίπου 7 με 10 μέρες...το πολυ σε μια βδομάδα θα έχει έρθει σε όλους του nexus 5 !!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το root του chainfire? Δουλεύει?

Δοκίμασε κάνεις αυτό μήπως;

http://nexus5.wonderhowto.com/how-to/root-new-android-5-0-lollipop-preview-your-nexus-5-7-0158082/

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το root του chainfire? Δουλεύει?

 

Φαίνεται να δουλεύει αλλά κάποιες εφαρμογές όπως το wakelock detector δεν λειτουργούν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε θα το δοκιμάσω κι εγώ.. Με bootloader ξεκλείδωτο δεν ξανά κάνει wipe σωστά?

 

Παρατήρησε κανείς ότι αν πατήσεις το κλασσικό πολλές φορές την έκδοση σου βγάζει γλυφιτζούρι και μετά μπορείς να παίξεις παιχνίδι τύπου flappy bird?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει wipe με ξεκλείδωτο bootloader. Γνωστό το παιχνίδι από καιρό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν και μάλλον φαίνεται hardware πρόβλημα, δε χάνεις τίποτα να του περάσεις μια άλλη έκδοση radio μήπως και ξεκολλήσει και δουλέψει.

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.

Αν είναι πρόβλημα Hardware γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Είμαι ανάμεσα σε κεραία, πλακέτα usb και καλώδια που πάνε προς το motherboard.

Όπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα το τηλέφωνο δούλευε κανονικά εδώ Ελλάδα, μετά απο πτώση στο έδαφος το κάνει αυτό με το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.

Αν είναι πρόβλημα Hardware γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Είμαι ανάμεσα σε κεραία, πλακέτα usb και καλώδια που πάνε προς το motherboard.

Όπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα το τηλέφωνο δούλευε κανονικά εδώ Ελλάδα, μετά απο πτώση στο έδαφος το κάνει αυτό με το σήμα.

 

Αν είσαι τυχερός πολύ πιθανόν απ την πτώση να ξεκουμπωσε κάποιο καλωδιο ,οποτε το λυνεις ξεκουμπωνεις- κουμπωνεις τα παντα κ ξαναδοκιμαζεις(έχοντας περάσει απο μια εκκλησία για το ανάλογο αναμα κεριών).

Παρεμπιπτόντως τo wifi δουλεύει ή μονο σήμα τηλεφωνίας δεν εχει; Γιατί χρησιμοποιούν διαφορετικές κεραίες.

 

Ρίξε μια ματια εδώ για το λύσιμο

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι τυχερός πολύ πιθανόν απ την πτώση να ξεκουμπωσε κάποιο καλωδιο ,οποτε το λυνεις ξεκουμπωνεις- κουμπωνεις τα παντα κ ξαναδοκιμαζεις(έχοντας περάσει απο μια εκκλησία για το ανάλογο αναμα κεριών).

Παρεμπιπτόντως τo wifi δουλεύει ή μονο σήμα τηλεφωνίας δεν εχει; Γιατί χρησιμοποιούν διαφορετικές κεραίες.

 

Ρίξε μια ματια εδώ για το λύσιμο

Δεν είναι καλώδιο δυστυχώς. Το έχω κάνει βίδες 2 φορές και όλα είναι οκ εντός της συσκευής καθάρισα ακόμα και τις επαφές με spray καθαρισμού επαφών και τίποτα. :dash:

Οπότε τσάμπα τα κεριά φίλε :lol:

Το WiFi παίζει μια χαρά μόνο το σήμα τηλεφωνίας δεν παίζει (ούτε 3g ούτε 2g)

Ευχαριστώ πάντως !

Link to comment
Share on other sites

Περασα την lollipop manualy και αν και νομιζς οτι μου εβγαλε οτι λειπουν καποια img περασε κανονικα. Αλλα ειχα κανα δυο κρασαρισματα και δεν ξερω αν εγινε κατι λαθος η ειναι θεμα γενικα της lollipop η καποιον εφαρμογων πχ το fb mesenger κανα δυο φορες εκλεισε, στην lock screen ειπα οκ γκοογλ και μετα για καποιο λογο σκαλωσε και ηταν ολη η οθονη μαυρη αλλα το εκλεισα και μετα ηταν κομπλε. Ειχε κανεις κατι αντιστοιχο η εγινε κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλώδιο δυστυχώς. Το έχω κάνει βίδες 2 φορές και όλα είναι οκ εντός της συσκευής καθάρισα ακόμα και τις επαφές με spray καθαρισμού επαφών και τίποτα. :dash:

Οπότε τσάμπα τα κεριά φίλε :lol:

Το WiFi παίζει μια χαρά μόνο το σήμα τηλεφωνίας δεν παίζει (ούτε 3g ούτε 2g)

Ευχαριστώ πάντως !

 

 

Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις

http://www.spareslg.com/modulo-do-alto-falante-lg-d820-nexus-5-eab62971502.html

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις

http://www.spareslg.com/modulo-do-alto-falante-lg-d820-nexus-5-eab62971502.html

Είναι το επόμενο βήμα που θα κάνω φίλε, κεραία και πλακέτα usb.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι κατάσταση ήσουν πριν? Είχες πειράξει καθόλου αρχεία συστήματος?

 

Σε εμενα πηγαινε η ερωτηση? Αν ναι στοκ ολα ,ουτε bootloader δεν ειχα ξεκλειδωσει. Ε λεω να του δωσω λιγες μερες ακομα να δω πως παει γενικα γτ δεν εγινε κ τπτ τρομερο απλα με κιτ κατ δεν ειχα πετυχει κατι αντιστοιχο κ θα δω ισως ξαναφλασαρω.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με την κάμερα της γουγλ ρε παιδιά; Δεν λέει να δουλέψει με τίποτα. Την πάγωσα την ξανά έβαλα αλλά τίποτα.
:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παει και ασχημα η lollipop για στοκ...

Με 4.4.4 στοκ μου εδεινε 32400 και αν...!!!

Το light flow γιατι μου βγαζει παλι την ιδιοποίηση που εβγαζε στην preview?

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...