Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω η μπαταρία να μπορεί να επηρεάσει τις επιδόσεις. Μου φαίνεται αρκετά δύσκολο, αλλά δεν είμαι σχετικός με το θέμα για να μιλήσω με σιγουριά. Πάντως μου φαίνεται δύσκολο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ με θήκη και έχω δει ένα μικρό ράγισμα κάτω από το power button. Δεν ξέρω αν έγινε από το μπες βγες της θήκης μια στο τόσο που έκανα.

 

Πάντως αν δεν την είχα θα το είχα αποχαιρετήσει εδώ και καιρό.

 

Τέλος έχω την εντύπωση ότι με το που άλλαξα μπαταρία το κινητό έχει γίνει λίγο πιο σβέλτο....και δεν ξέρω αν τα είχε τινάξει τόσο πολύ...

Εμένα δυο χρόνια το έχω το κινητό και με θήκη τουλάχιστον 1,5 χρόνο. Όσο για το ράγισμα που λες εγώ έχω δυο ακριβώς στο συρτάρι την SIM, . Νομιζω ότι εκεί το πλαστικό είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ραγισματα ειναι στανταρ! Πολυ λεπτο, ευαισθητο πλαστικο.

 

Συμφωνω με τον φιλο για τις θηκες και τα screen protector...δεν εχω βαλει ποτε θηκη στο Ν5, απο τον Δεκεμβρη του 2014 που το πηρα (το δευτερο που πηρα), αλλα βαζω (τον περισσοτερο καιρο) skins της dbrand! Αλλη αισθηση, χωρις να γινεται παχυ το κινητο, και του αλλαζω και χρωμα οποτε θελω! Αλλα ακομα φοβαμαι να αφησω συσκευη χωρις screen protector...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυο χρόνια το έχω το κινητό και με θήκη τουλάχιστον 1,5 χρόνο. Όσο για το ράγισμα που λες εγώ έχω δυο ακριβώς στο συρτάρι την SIM, . Νομιζω ότι εκεί το πλαστικό είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο!

 

Όντως λάθος το είπα. Και εγώ στην sim το έχω απλά το παρατήρησα όταν το έστειλα στην procordia και του έβγαλα την sim.

 

Τώρα για την μπαταρία μου φάνηκε και μένα περίεργο και δεν νομίζω να ήταν placebo. Εκτός και αν είχε τύχει να φάει κάποιο σκάλωμα ή τα update των εφαρμογών που έγιναν μόλις το ξαναπήρα να έκαναν τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δυο ραγίσματα. Ένα στο κάτω μέρος του συρταριού της sim και ένα απέναντι κάτω από το volume. Για θήκη έχω μία pouch μαλακή.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Αν θυμαμα καλα καποιοι εδω ειχαν αλλαξει μπαταρια και καποιος ειχε αλλαξει και το πλαισιο του κινητου. Μηπως θυμοσαστε το κοστος; Και πως το κανατε; Μιλησατε με Procordia και τους το στειλατε;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Αν θυμαμα καλα καποιοι εδω ειχαν αλλαξει μπαταρια και καποιος ειχε αλλαξει και το πλαισιο του κινητου. Μηπως θυμοσαστε το κοστος; Και πως το κανατε; Μιλησατε με Procordia και τους το στειλατε;

 

Άμα είσαι Αθήνα το πας εσύ, αλλιως τους παίρνεις τηλ και χρεώνεσαι την αποστολή (δεν ξέρω πόσο).

Για μπαταρία με απόδειξη που δεν έχει βγεί εκτός εγγύησησ (2 χρόνια) κόστος 17 ευρώ, χωρίς απόδειξη ή εκτός εγγύησης 27.

Το πλαίσιο πάει μαζί με την οθόνη και είναι στην ουσία ΟΛΟ το τηλέφωνο, κόστος 130-140 ευρώ. :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Αν θυμαμα καλα καποιοι εδω ειχαν αλλαξει μπαταρια και καποιος ειχε αλλαξει και το πλαισιο του κινητου. Μηπως θυμοσαστε το κοστος; Και πως το κανατε; Μιλησατε με Procordia και τους το στειλατε;

 

Εγώ το έστειλα με τα ΕΛΤΑ πόρτα-πόρτα με το κόστος να επιβαρύνει την procordia. Το αναφέρει και στο site της, ότι δεν χρεώνεσαι. Μάλιστα έπειτα απο επικοινωνία μαζί τους μου συνέστησε να το πάω ο ίδιος στα ΕΛΤΑ για να γίνει πιο γρήγορα η αποστολή στα γραφεία της procordia (από το να στείλει η procordia το courier για να το παραλάβει).

 

Μπαταρία 17€, power button 1€ και εργασία 30€. Σύνολο 48€.

 

Τα 30€ εργασία μου τα είπαν για το power button αλλά δεν ξέρω αν δεν το άλλαζα αν πάλι τα πλήρωνα για την αλλαγή μπαταρίας. Εγώ μιας και ήδη είναι 2+ ετών η συσκευή με την επισκευή του κουμπιού άλλαξα και μπαταρία για να την φρεσκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...εδώ και 5 μέρες είμαι κάτοχος το lg nexus 5x και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις

1.δεν μου βγαίνει αριθμός πάνω στα εικονίδια πχ αν έχω αδιαβαστα μνμ κ.ο.κ..

2.δεν μπορώ να το συνδεσω με την.τηλεόραση μόνο την εικόνα του y tube μπορώ να "πετάξω" σε αυτή

3.ή μπαταρία πολύ χάλια...βέβαια έχω πάντα ανοιχτά τα δεδομένα αλλά και πάλι 2...μπορεί και 3 φορές την ημέρα το φορτιζω

4.υποστηρίζει otg;και τι ακριβώς πρέπει να πάρω;(εννοω το καλώδιο )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Νεκτάριος
Link to comment
Share on other sites

Τώρα η google μας λύνει τα χέρια. Σε όσους είναι στοκ, δίνει τις αναβαθμισμένες factory images, σε μορφή, Zip για να γίνονται sideload από τη στοκ recovery χωρίς να χάνονται τα δεδομένα και χωρίς να έχουμε καν ξεκλειδώσει Bootloader. https://developers.google.com/android/nexus/ota#instructions

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικη ειδηση, απιστευτη πρωτοποριακη κινηση από την Google! Thanks a lot man!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...εδώ και 5 μέρες είμαι κάτοχος το lg nexus 5x και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις

1.δεν μου βγαίνει αριθμός πάνω στα εικονίδια πχ αν έχω αδιαβαστα μνμ κ.ο.κ..

2.δεν μπορώ να το συνδεσω με την.τηλεόραση μόνο την εικόνα του y tube μπορώ να "πετάξω" σε αυτή

3.ή μπαταρία πολύ χάλια...βέβαια έχω πάντα ανοιχτά τα δεδομένα αλλά και πάλι 2...μπορεί και 3 φορές την ημέρα το φορτιζω

4.υποστηρίζει otg;και τι ακριβώς πρέπει να πάρω;(εννοω το καλώδιο )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Η μπαταρια ειναι αδικαιολογητη. Οτι χρηση και να κανεις 3 φορες την μερα δεν γινεται να το φορτιζεις. Εκτος αν παιζεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ παιχνιδια. Δες τι σου τρωει την μπαταρια και απενεργοποιησε το. Η καλυτερα κανε ενα factory reset για να εισαι σιγουρος.

 

Aν δεν λυθει το θεμα το πας κατευθειαν στο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...εδώ και 5 μέρες είμαι κάτοχος το lg nexus 5x και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις

1.δεν μου βγαίνει αριθμός πάνω στα εικονίδια πχ αν έχω αδιαβαστα μνμ κ.ο.κ..

2.δεν μπορώ να το συνδεσω με την.τηλεόραση μόνο την εικόνα του y tube μπορώ να "πετάξω" σε αυτή

3.ή μπαταρία πολύ χάλια...βέβαια έχω πάντα ανοιχτά τα δεδομένα αλλά και πάλι 2...μπορεί και 3 φορές την ημέρα το φορτιζω

4.υποστηρίζει otg;και τι ακριβώς πρέπει να πάρω;(εννοω το καλώδιο )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Χωρίς ένα print screen από battery stats και ακόμη καλύτερα από το gsam απάντηση δεν θα πάρεις.

 

Χώρια ότι αν έχεις το 5Χ είσαι σε λάθος θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα η google μας λύνει τα χέρια. Σε όσους είναι στοκ, δίνει τις αναβαθμισμένες factory images, σε μορφή, Zip για να γίνονται sideload από τη στοκ recovery χωρίς να χάνονται τα δεδομένα και χωρίς να έχουμε καν ξεκλειδώσει Bootloader. https://developers.google.com/android/nexus/ota#instructions

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Δηλαδη τωρα θα μπορουμε να κανουμε sideload την εκδοση Ν του android;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα θα μπορουμε να κανουμε sideload την εκδοση Ν του android;

Μόνο ΜΜ για το 5.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! μεχρι ποτε θα παιρνει ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας η συσκευη μας?

Πιθανότατα μέχρι φθινόπωρο.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

καμιά αξιόλογη custom rom παιζει?

Krexus για μένα που μου αρέσουν οι near stock.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κατάλληλο μέρος είναι εδώ ή στις τηλεοράσεις.

 

Έχω ένα nexus 5 και πρόσφατα πήρα μια smart tv της samsung. Ενώ την πρώτη μέρα μπόρεσα και έκανα screen mirroring μέσω του κινητού μετά όσες φορές προσπάθησα δεν τα κατάφερα. Ο αδερφός μου με Α5 μια χαρά μπόρεσε.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

πολλά τα 150 ρε φίλος!

αμα πιάνουν λίγο τα χέρια σου γιατί δε το παλεύεις μόνος σου;

σχετικά εύκολα αλλάζει και με κανα 20 την βρίσκεις στο ali

Link to comment
Share on other sites

πολλά τα 150 ρε φίλος!

αμα πιάνουν λίγο τα χέρια σου γιατί δε το παλεύεις μόνος σου;

σχετικά εύκολα αλλάζει και με κανα 20 την βρίσκεις στο ali

Θα βρει ίδια με του nexus ή μάρκα με έκαψες;

 

Το δίνεις για ανταλλακτικά και συμπληρώνεις να πάρεις κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...