Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή δεν υπάρχει χρόνος για να διαβάσω όλο το θέμα και εξαλου δεν με αφορά γιατί δεννειναι για μενα αλλά για φίλο,αξίζει η αγορά του 16gb ολοκαινουργιο στο κουτί του με 2 χρονιά εγυηση για 190 ευρω?

 

Είναι πολύ καλή τιμή. Πιστεύω πως αξίζει.

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα έρχεται και σε αυτούς που είχαν 4.4.4 και τους πάει κατευθείαν 5.0.1

 

Ναι,με 4.4.4 είμαι.Είχε έρθει η 5 την οποία κι δεν πέρασα κ σήμερα η 5.0.1,την οποία επίσης δεν θα περάσω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρει κανείς κάνα widget να έχει σαν επιλογή κατευθείαν την εξοικονόμηση?Στο HD Widgets πάντως που έψαξα δεν βρήκα κάτι...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξέρει κανείς κάνα widget να έχει σαν επιλογή κατευθείαν την εξοικονόμηση?Στο HD Widgets πάντως που έψαξα δεν βρήκα κάτι...

Αν δεν κανω λαθος μπορεις να το βαλεις αν πας γραφικα στοιχεία.. ρυθμίσεις.. Εξοικονόμηση μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι όταν τραβάω φωτογραφία υπάρχει μία μαύρη μουτζούρα κάτω δεξιά, η οποία όμως δεν είναι της οθόνης, είναι της κάμερας.. Του έχει τύχει κανενός? Θελω να πιστεύω πως με καλύπτει η εγγύηση σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος μπορεις να το βαλεις αν πας γραφικα στοιχεία.. ρυθμίσεις.. Εξοικονόμηση μπαταριας!

 

εννοούσα με ενα κλικ κατευθείαν σαν on-off

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι όταν τραβάω φωτογραφία υπάρχει μία μαύρη μουτζούρα κάτω δεξιά, η οποία όμως δεν είναι της οθόνης, είναι της κάμερας.. Του έχει τύχει κανενός? Θελω να πιστεύω πως με καλύπτει η εγγύηση σωστά?

Δεν έχω δει κάτι.. Το άλλο που παρατήρησα είναι όταν κάνεις ζουμ εκεί που έχεις εστιάσει και τραβήξεις φωτό η φωτογραφία βγαίνει αλλού για αλλού..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρατήρησα ότι όταν τραβάω φωτογραφία υπάρχει μία μαύρη μουτζούρα κάτω δεξιά, η οποία όμως δεν είναι της οθόνης, είναι της κάμερας.. Του έχει τύχει κανενός? Θελω να πιστεύω πως με καλύπτει η εγγύηση σωστά?

Έχεις θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις θήκη;

Ναι αλλά δοκίμασα και χωρίς θήκη το ίδιο είναι.. Είναι καθαρά θέμα της κάμερας.. Την πέρασα και στον υπολογιστή τη φωτογραφία και φαίνεται και εκεί οπότε ούτε η οθόνη είναι..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δοκίμασα και χωρίς θήκη το ίδιο είναι.. Είναι καθαρά θέμα της κάμερας.. Την πέρασα και στον υπολογιστή τη φωτογραφία και φαίνεται και εκεί οπότε ούτε η οθόνη είναι..

 

Το ιδιο ακριβως στο s4 της κοπελας μου, εβγαιναν κατι μαυρες μουτζουρες στην γωνια σαν να ειχε κατι η καμερα μεσα και ναι το καλυπτε η εγγυηση. Τωρα τι θα πει η lg πρεπει να το δεις :D

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως στο s4 της κοπελας μου, εβγαιναν κατι μαυρες μουτζουρες στην γωνια σαν να ειχε κατι η καμερα μεσα και ναι το καλυπτε η εγγυηση. Τωρα τι θα πει η lg πρεπει να το δεις :D

 

Οκ ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

πιστευτε οτι αξιζει να το παρω μεταχειρισμενο στα 250 ευρω;

 

Αν μιλάς για το 16GB μοντέλο, μάλλον το παίρνεις ελαφρώς ακριβά, αν και σαν συσκευή είναι πολύ καλή. Εγώ το είχα πάρει πρόσφατα, αλλά και άλλοι γνωστοί μου, μεταχειρισμένο σε τιμή περίπου ~200€.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

πιστευτε οτι αξιζει να το παρω μεταχειρισμενο στα 250 ευρω;

 

Πριν ένα μήνα το Nexus 5 16g το έβρισκες καινούργιο με 320,00€. Αυτή τη στιγμή που γράφω πωλείται 398,00€ από ένα ηλεκτρονικό κατάστημα. Η παραγωγή του έχει σταματήσει από το Δεκέμβριο οπότε θα πωλείται σ' αυτή περίπου την τιμή από 1 με 2 καταστήματα. Υπ' όψιν το LG G2 32g αυτή τη στιγμή το βρίσκεις καινούργιο με 284,49 €.

Link to comment
Share on other sites

πιστευτε οτι αξιζει να το παρω μεταχειρισμενο στα 250 ευρω;

Ειλικρινά έχω ενα τελείως αγρατζουνιστο αλλά δεν εχει βγει ακόμα διαθέσιμο το xiaomi mi note που σκέφτομαι για αλλαγή. Πάντως η τιμή είναι τσιμπημενη διότι δεν υπάρχει στην αγορά και διότι το νέο τους μοντέλο είναι απλα ένας "γίγαντας" με αυξημένη τιμή που πολλοί δεν προτιμουν

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβγήκε στο google play λέει στο androidpolice, οπότε λογικά οι τιμές θα ξαναπέσουν.

 

http://www.androidpolice.com/2015/02/02/black-nexus-5-back-stock-google-play-16gb-32gb/

Link to comment
Share on other sites

Στην εικόνα (print screen ) που ανέβασα φαίνονται κάτι αρχεία με περίεργο όνομα. Ξέρει κανείς τι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Οποίος είναι απο Θεσσαλονίκη και είναι root όταν έχει χρόνο ας μου στείλει ένα pm χρειαζομαι λίγη βοήθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην εικόνα (print screen ) που ανέβασα φαίνονται κάτι αρχεία με περίεργο όνομα. Ξέρει κανείς τι είναι;

 

Εγώ χρόνια τώρα τα σβηνω όλα αυτά και δεν έχω πάθει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό φυσάει αλλά ίσως το αποχωριστώ για κάτι σε μεγαλύτερες ίντσες 5.5 κάτι σε note

 

Αν θες κατι σε 5,5" και να διατηρεί τις δυνατότητες του Nexus 5 σε επιλογές custom roms, kernels, development κτλ τότε σου προτείνω το OnePlus One και σίγουρα σε πολύ καλύτερη τιμή από το note.:)

Αν πάλι θες κάτι ακόμα μεγαλύτερο τότε το Nexus 6 είναι μονόδρομος.:p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από restart μου έχασε όλα τα αποθηκευμένα δίκτυα! Μπορώ κάπως να τα επαναφέρω? Είμαι καραστοκ και έχω ενεργοποιημενα τα backup και restore..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από restart μου έχασε όλα τα αποθηκευμένα δίκτυα! Μπορώ κάπως να τα επαναφέρω? Είμαι καραστοκ και έχω ενεργοποιημενα τα backup και restore..

Για προσπάθησε να συνδεθεις σε ένα από τα δίκτυά που νομίζεις ότι έχασες.

Αν είχες ενεργοποιημένο το backup του λογαριασμού, μάλλον θα συνδεθεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κατι σε 5,5" και να διατηρεί τις δυνατότητες του Nexus 5 σε επιλογές custom roms, kernels, development κτλ τότε σου προτείνω το OnePlus One και σίγουρα σε πολύ καλύτερη τιμή από το note.:)

Αν πάλι θες κάτι ακόμα μεγαλύτερο τότε το Nexus 6 είναι μονόδρομος.:p

 

Ευχαριστω φιλε μου ,μάλλον για 5.5 η 6 θα πάω κοιτάω κ προς LG g3 k flex

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου ,μάλλον για 5.5 η 6 θα πάω κοιτάω κ προς LG g3 k flex

 

Αν πας απο nexus σε lg g3 θα νομιζεις οτι το κινητο σου σερνεται!!:lol: Τα αλλα δεν τα εχω δει στη πραξη να σου πω...αν και νομιζω οτι oλα θα σου φαινεται οτι σερνονται! Οποτε και γω προς one plus one θα σου ελεγα μετα απο Nexus

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...