Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα ένα module από το xposed και αντί για κανονικό reboot επέλεξα soft reboot. Το έβγαλα από τη φόρτιση κοιτάω μετά από 15 λεπτά στο 96% η μπαταρία.. άστο να λέω να δω που θα φτάσει. Κοιτάω μετά από λίγο στο 90. Το άφησα λίγο επίτηδες να δω που θα φτάσει, με τα πολλά μετά από 3 ώρες στο 79 η μπαταρία.. Το περίεργο είναι ότι ούτε το gsam battery ούτε το wakelock detector βρήκε κάτι.:confused:

Το έκλεισα και μετά η μπαταρία βράχος! Από το 79% σε μιάμιση ώρα δεν είχε χάσει καθόλου σε stand by βέβαια.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχει δοκιμάσει κανεις να βαλει νάνο σιμ με ανταπτορα

στο nexus 5 ή παω για μετατροπή ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει στο Ν5, αλλά σε άλλα τηλέφωνα με μετατροπέα nano σε micro μια χαρά έπαιζε. Μέχρι και με 2 μετατροπείς από nano σε micro και μετά σε mini σε άλλη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Με τι τρόπο μπορώ να καθαρίσω το ηχείο και το μικρόφωνο; Έχουν πιάσει λίγη σκόνη. Με λίγο βαμβάκι και οινόπνευμα; Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.Βλεπω οτι στην αγορα παιζου τα λευκα nexus 5 και διαβασα καπου οτι δε τα αναγνωριζει για εγγυηση η LG ελλαδος,ειναι αληθεια?
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ χαιρετώ την παρέα, το έχω ένα μήνα τώρα, του έβαλα αμέσως την slimkat με elemental και είμαι ευχαριστημένος μπορώ να πω και από ταχύτητα και από μπαταρία (Έχω επίσης και ένα note 2).Η απορία μου είναι ότι έχω κομμένη SIM και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό που δεν έχω δει να κάνει σύνδεση lte ή απλά δεν έχει στη συγκεκριμένη περιοχή που είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα Nexus 5 + Nexus 7 (2012) που έχω στα χέρια μου είναι ένα βήμα πριν φύγουν από το παράθυρο, παρέα με το Laptop μου, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Είχα καιρό να συνδέσω τα Nexus με το pc/laptop μου και σήμερα που το έκανα είναι η πρώτη φορά μετά το format που έκανα και πέρασα τα 8.1 Pro, 64bit. Αναγνωρίζει τις συσκευές, εγκαθιστά τους drivers και οι συσκευές για να περιηγηθώ στους φακέλους τους πουθενά. Κατέβασα την μπάρα, επέλεξα το MTP και μου βγάζει να κάνω browse μόνο στον φάκελο DCIM (και έναν άλλον). Το αποσυνδέω, ενεργοποιώ USB Debugging πάλι το ίδιο. Κάνω κατάργηση τους drivers απο την διαχείριση συσκευών , εγκαθιστώ τους drivers από το toolkipt (κάτι universal adb) και πάλι το ίδιο.

 

Πρίν είχα windows 7 και δεν είχα τέτοιο θέμα. Μπορεί κάποιος να μου πει πως να το λύσω? Ευχαριστώ

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα Nexus 5 + Nexus 7 (2012) που έχω στα χέρια μου είναι ένα βήμα πριν φύγουν από το παράθυρο, παρέα με το Laptop μου, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Είχα καιρό να συνδέσω τα Nexus με το pc/laptop μου και σήμερα που το έκανα είναι η πρώτη φορά μετά το format που έκανα και πέρασα τα 8.1 Pro, 64bit. Αναγνωρίζει τις συσκευές, εγκαθιστά τους drivers και οι συσκευές για να περιηγηθώ στους φακέλους τους πουθενά. Κατέβασα την μπάρα, επέλεξα το MTP και μου βγάζει να κάνω browse μόνο στον φάκελο DCIM (και έναν άλλον). Το αποσυνδέω, ενεργοποιώ USB Debugging πάλι το ίδιο. Κάνω κατάργηση τους drivers απο την διαχείριση συσκευών , εγκαθιστώ τους drivers από το toolkipt (κάτι universal adb) και πάλι το ίδιο.

 

Πρίν είχα windows 7 και δεν είχα τέτοιο θέμα. Μπορεί κάποιος να μου πει πως να το λύσω? Ευχαριστώ

 

φίλε το ίδιο πράγμα είχα πάθει και εγώ λοιπόν σβήσε τους drivers και από διαχείριση συσκευών αλλά και από προσθαφαιρεση προγραμμάτων και μετά θα τους ξαναβρεί και θα είσαι κομπλέ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

φίλε το ίδιο πράγμα είχα πάθει και εγώ λοιπόν σβήσε τους drivers και από διαχείριση συσκευών αλλά και από προσθαφαιρεση προγραμμάτων και μετά θα τους ξαναβρεί και θα είσαι κομπλέ

 

Στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων πως τους έχει? Δεν τους βρίσκω. Επίσης το usb debugging το έχεις ενεργοποιημένο? Ευχαριστώ

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων πως τους έχει? Δεν τους βρίσκω. Επίσης το usb debugging το έχεις ενεργοποιημένο? Ευχαριστώ

 

καπου τους εχει σιγουρα usb drivers η adb drivers....το debugging το ανοιγεις και μετα αρκει πρωτα να σβησεις τους drivers

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων πως τους έχει? Δεν τους βρίσκω. Επίσης το usb debugging το έχεις ενεργοποιημένο? Ευχαριστώ

 

Κάνε μια δοκιμή, το έγραψα και αλλού. Εμένα μου δουλεύει.

Δεξί κλικ επάνω στον driver που εμφανίζει όταν ανοίγεις το usb debugging(adb interface ή κάτι τέτοιο πρέπει να το λέει) Update driver software, browse my computer, let me pick from a list και δείξε το mtp.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή, το έγραψα και αλλού. Εμένα μου δουλεύει.

Δεξί κλικ επάνω στον driver που εμφανίζει όταν ανοίγεις το usb debugging(adb interface ή κάτι τέτοιο πρέπει να το λέει) Update driver software, browse my computer, let me pick from a list και δείξε το mtp.

 

Παιδιά παίζει μαζί μου.... Το έκανα στον σταθερό (ακριβώς ίδια στημένο μηχάνημα με το Laptop μου), έπιασε. Αυτό ακριβώς που είπες. Το κάνω στο laptop μου και τίποτα... θα τρελαθώ

 

 

edit Το έλυσα τελικά. Το εγκατέστησα σαν usb unified και στην συνέχεια έκανα αυτό MTP μιας και το αρχικό δεν το δέχονταν. Καλά, είναι δυνατόν να έχει κάνει η Google τόσο δύσκολη διαδικασία την μεταφορά αρχείων??

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 για την βοήθεια σας :)

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φόρουμ! μετα απο μια πετυχημένη πορεία με το sgs2 και με μια μικρη εμπειρία με το xperia sp αποφάσισα να παρω το n5!

Διαβασα μερικες σελίδες εδω και αναφέρθηκαν σε καποια προβληματα hardware οπως με το ηχειο του ακουστικου νομιζω...

Θα πρεπει να κοιταξω αριθμό παρτίδας ??

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το κινητο παρουσιάζει καποια προβληματα ? Η' ολα ειναι μια χαρα?

Προβληματιστικα λιγο με αυτα που διαβασα...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα. Κοιτά να είναι φρέσκο. Εγώ έχω του Ιουνίου και δεν μου έχει βγάλει κάτι.

Το σπ είχα και εγώ πριν και για ενα εξάμηνο περιπου ,οτι άλλο θες ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα. Κοιτά να είναι φρέσκο. Εγώ έχω του Ιουνίου και δεν μου έχει βγάλει κάτι.

Το σπ είχα και εγώ πριν και για ενα εξάμηνο περιπου ,οτι άλλο θες ρωτα.

Καλημερα!ευχαριατω για την απάντηση.οποτε ςν πετυχω φρεσκια συσκευή θα ειναι οκ!!μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια...μιας και ειχες το sp...εχει μεγαλη διαφορα στην κατανάλωση ?φαντασου με το sp τωρα με βγαζει ανετα μια μερα με την χρηση που του κανω εγω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!ευχαριατω για την απάντηση.οποτε ςν πετυχω φρεσκια συσκευή θα ειναι οκ!!μια ερωτηση σχετικα με την μπαταρια...μιας και ειχες το sp...εχει μεγαλη διαφορα στην κατανάλωση ?φαντασου με το sp τωρα με βγαζει ανετα μια μερα με την χρηση που του κανω εγω..

 

Λιγο χειροτερη και αναλογα την χρηση που κανεις..Στο Σπ ειχε μια χαζομαρα στην μπαταρία που κανει εξοικονόμηση . Όποτε την έκανα να δουλέψει μου κρατούσε 3-4 μέρες αλλιως 1,5. Αλλά δεν την φορτιζα μέχρι το 100%. Έπεζα μπάλα 20 με 80% και με τοποθεσίες, συγχρονισμους κλπ κλειστα . Στο νεξους κάνω το ίδιο.20 με 80% αλλά του κάνω πολυ βαριά χρήση σε σχέση με το Σπ αλλα σε αυτο το ποσοστο δεν βγαζει μερα.Εσύ αν το φορτιζεις απο το 10 έως 100% και με βαριά χρήση την ημερα θα στην βγάλει. Με μέτρια πιστεύω 1,5-2.

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Καποιο καταστημα που να επισκευαζει οθονη του LG γιατι πολλα αρνούνται.. Ξερει κανεις; ευχαριστώ
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τελευταίο πρην προβω σε αγορά... Λογο οτι θα παρω το 16αρι απο γουιντ και θα ειμαι πολυ περιοερισμενος σε χωρο... Το Ν5 υποστηρίζει καλωδιο micro usb σε usb?ωστε να εχω μαζι μου το usb για να περναω διάφορα ...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τελευταίο πρην προβω σε αγορά... Λογο οτι θα παρω το 16αρι απο γουιντ και θα ειμαι πολυ περιοερισμενος σε χωρο... Το Ν5 υποστηρίζει καλωδιο micro usb σε usb?ωστε να εχω μαζι μου το usb για να περναω διάφορα ...

 

Το υποστηρίζει χωρίς κανένα πρόβλημα.... Όλοι αυτό κάνουμε!!!:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...