Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα έτριζε. Μετά όμως άνοιξα το καπάκι γιατί έσπαγε νεύρα και έβαλα ένα μικρο χαρτάκι σε εκείνο το σημείο(διπλωμένο 3,4 φορές). Πλέον είναι κομπλέ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως κανουμε βιντεοκλησεις ρε παιδια ? Δεν βρισκω που μπορω να ενεργοποιήσω αυτή την λειτουργία του. Απο s1 σε S4 γίνονται ανετα .. στο δικό μας ?:blink:

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε βιντεοκλησεις ρε παιδια ? Δεν βρισκω που μπορω να ενεργοποιήσω αυτή την λειτουργία του. Απο s1 σε S4 γίνονται ανετα .. στο δικό μας ?:blink:

 

Δε μπορείς να κάνεις βιντεοκληση με το τρόπο που θες. Με Skype κτλ μπορείς.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε βιντεοκλησεις ρε παιδια ? Δεν βρισκω που μπορω να ενεργοποιήσω αυτή την λειτουργία του. Απο s1 σε S4 γίνονται ανετα .. στο δικό μας ?:blink:

με hangouts μπορείς να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Που μπορώ να βρω να αγοράσω το γνήσιο καπάκι της LG?? Στο σκρουτζ που κοίταξα δυστυχώς δεν το έχει..
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε βιντεοκλησεις ρε παιδια ? Δεν βρισκω που μπορω να ενεργοποιήσω αυτή την λειτουργία του. Απο s1 σε S4 γίνονται ανετα .. στο δικό μας ?:blink:

 

Μέσω δικτυου μονο τα samsung κανουν και κάποια με mediatek νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Που μπορώ να βρω να αγοράσω το γνήσιο καπάκι της LG?? Στο σκρουτζ που κοίταξα δυστυχώς δεν το έχει..

 

Για δες αυτά σου κάνουν;

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=331085717624&alt=web

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

 

την βάζω κατευθείαν!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όταν την βάλεις, μπορείς να μας πεις πότε είναι το build του kernel?

 

17 Μαρτίου την είχαν έτοιμη κ αυτή...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Που μπορώ να βρω να αγοράσω το γνήσιο καπάκι της LG?? Στο σκρουτζ που κοίταξα δυστυχώς δεν το έχει..

 

http://www.spareslg.com/telemoveis/telemoveis/nexus/nexus-5-d820.html

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση 4.4.3 αντιμετωπίζω το εξης θέμα: Έχω στο κινητό μια κάρτα sim Q, η οποία όπως ξέρετε δουλεύει μέσω roaming, χρησιμοποιώντας το δίκτυο της Wind. Τώρα, καθολη την διάρκεια μου εμφανίζει πάνω δεξιά το R, για να με ενημερώνει ότι είμαι σε roaming, κάτι το οποίο δεν υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσεις. Όταν προσπαθώ να συνδεθώ στο ιντερνετ μέσω 3G, πλεον δεν μου δείχνει το Η+ ή οτιδηποτε άλλο, παραμένει το R, αλλά το πρόβλημα είναι ότι για να μπει σε οποιαδήποτε σελίδα πρέπει να κάνω refresh 3 και 4 φορές. Τι μπορεί να φταίει ;;; Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος φίλος αυτό το πρόβλημα ;;; Ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει με κάποια άλλη εταιρεία κινητής για να ξέρω αν φταίει η sim (που δεν νομίζω) ή φταίει η αναβάθμιση !!!

 

Επίσης ξέρετε πως μπορεί να μου εμφανίζει στην μπάρα κανονικά το H+, το G κτλ, κτλ ;;;

Link to comment
Share on other sites

αυτό το R το βγάζει από πάντα! δοκιμασμένο μιας και βγαίνω συχνά εξωτερικό...μπες στα settings-->more-->mobile networks-->data roaming και δες αν το έχεις ανοιχτό! :)
Link to comment
Share on other sites

με την 4.4.3 και τωρα την 4.4.4 πως ειναι το gps της συσκευης;

 

Δεν ηταν το καλυτερο εκτος google maps ,ειδικα αν ειχες αλλη app πλοηγησης και το κινητο χωρις συνδεση δεδομενων αργουσε πολυ.

 

ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το GPS σε όλες τις KitKat.

Ταχύτατο κλείδωμα δορυφόρων είτε σε maps, είτε σε Sygic/Navigon που χρησιμοποιώ πιο πολύ. Και φυσικά σε όποιο app χρειάζεται geolocation.

 

Το έχω πάντα φουλ ανοιχτό.

Φαντάζομαι αν το κλείσω στην Κρήτη και πάω Αλεξανδρούπολη και το ανοίξω, θα κάνει κανένα μισό λεπτό να βρει δορυφόρους. Αλλά σε full on mode εκτός κτηρίου κλειδώνει πάντα σε 5-10''

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 4.4.3 μου εμφανίζει το κάτωθι σε άσχετες στιγμές .

Δεν έχω περάσει ακόμη την 4.4.4 θα την περάσω με ΟΤΑ. Δεν έχω root όλα είναι εργοστασιακά. Συμβαίνει και σε άλλους; γνωρίζετε κάτι σχετικά; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τελικά βρήκα αυτή τη λύση : http://www.androidpit.com/forum/558841/how-to-fix-the-process-com-google-process-gapps-has-stopped-error

έκανα ότι γράφει και θα δω αποτελέσματα.

Edited by Tsak77
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερετε καμια εφαρμογη root και custom recovery που να μην πειραζει αρχεια συστηματος; Το ειχα κανει root και recovery με nexus root toolkit και επειδη μου πειραξε αρχεια συστηματος πρεπει να φλασαρω το factory image για την 4.4.4 και να στησω το κινητο απο την αρχη. Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερετε καμια εφαρμογη root και custom recovery που να μην πειραζει αρχεια συστηματος; Το ειχα κανει root και recovery με nexus root toolkit και επειδη μου πειραξε αρχεια συστηματος πρεπει να φλασαρω το factory image για την 4.4.4 και να στησω το κινητο απο την αρχη.

Καλυτερα ειναι να το ρωτησεις στο αλλο θεμα με τις τροποποιησεις-βελτιωσεις. Γενικοτερα 2 δρομοι υπαρχουν. Τουλκιτ ή εντολες απο τερματικο. Δεν πειραζει καμια απο αυτες αρχεια συστηματος απο μονη της. Καποια αλλαγη εκανες εσυ μετα το ρουτ ακουσια ισως και δεν αναβαθμιζεσαι.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σ/κ! Πέρασα σήμερα τη 4.4.4 μέσω recovery, ξέχασα να απενεργοποιήσω το xposed :p η εγκατάσταση όμως έγινε κανονικά! Δε βλέπω κάποιο κόλλημα για την ώρα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σ/κ! Πέρασα σήμερα τη 4.4.4 μέσω recovery, ξέχασα να απενεργοποιήσω το xposed :p η εγκατάσταση όμως έγινε κανονικά! Δε βλέπω κάποιο κόλλημα για την ώρα!

καλημερα !!Ειχες καποιο κερνελ??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!Ειχες καποιο κερνελ??

 

Όχι στοκ! Απολαμβάνω ακόμα μόνο με root! Κατά Σεπτέμβρη θα αρχίσω πειράματα με Kernel!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όχι στοκ! Απολαμβάνω ακόμα μόνο με root! Κατά Σεπτέμβρη θα αρχίσω πειράματα με Kernel!

 

Πόσο Σεπτεμβρίου λες; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...