Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειχα ρωτησει, μου ειπανε πως ειχανε δυο παρτιδες και τους ζητησα τηλεφωνικα και στα σχολια της παραγγελιας πως ηθελα αυστηρα την τελευταια που ειχανε σ εκεινη τη φαση (οχι πως επαιζε ρολο 400+ ειναι, απλα στο κολλημα κι εγω) και μου το στειλανε μια χαρα, ο, τι ζητησα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μετα την πρωτη φορτιση που εκανα να σας πω τις εντυπωσεις μου..

παρτιδα 402 ολλανδικο

το κινητο δεν κολλαει πουθενα,παει πραγματικα σαν σφαιρα

φωτογραφιες με ικανοποιουν με το παραπανω

μεγαφωνο μετριο

 

τωρα με τα προβληματα που φοβομουν που ισως εχω..

δεν γλυτωσα το φυσημα στην εγγραφη του video δυστυχως..

οσο αναφορα τις κλησεις το οποιο και με ενοιαζε πρωτιστως,ολα ειναι κομπλε!ακουστικο καμπανα και ο αλλος με ακουει μια χαρα,κανεις δεν εκανε παραπονο και το τσεκαρα και εγω

 

μια ερωτηση μονο..τελικα απο τοτι καταλαβα ολα τα nexus εχουν το προβλημα στο video.υπαρχει καποιος που να το πηγε πισω και να το δεχτηκαν σαν ελλατωματικο και να το αντικατεστησαν??αν και δεν εχω προθεση να κανω κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

404 παρτίδα ιταλικό μαύρο 16αρι όπως είχαν υποσχεθεί μου ηρθε σήμερα για φιλο απο το καταστημα qelectronics.

Πολύ καλη συναλλαγή με το καταστημα.

Το κινητό το άνοιξα να δω ότι είναι οκ και το μόνο που διαπιστωσα ήταν τα κάπως χαλαρα κουμπιά εντασης και ον οφ. Επαιζαν δηλαδή..κατά τ αλλα η ομορφότερη πλαστική συσκευή!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την πρωτη φορτιση που εκανα να σας πω τις εντυπωσεις μου..

παρτιδα 402 ολλανδικο

το κινητο δεν κολλαει πουθενα,παει πραγματικα σαν σφαιρα

φωτογραφιες με ικανοποιουν με το παραπανω

μεγαφωνο μετριο

 

τωρα με τα προβληματα που φοβομουν που ισως εχω..

δεν γλυτωσα το φυσημα στην εγγραφη του video δυστυχως..

οσο αναφορα τις κλησεις το οποιο και με ενοιαζε πρωτιστως,ολα ειναι κομπλε!ακουστικο καμπανα και ο αλλος με ακουει μια χαρα,κανεις δεν εκανε παραπονο και το τσεκαρα και εγω

 

μια ερωτηση μονο..τελικα απο τοτι καταλαβα ολα τα nexus εχουν το προβλημα στο video.υπαρχει καποιος που να το πηγε πισω και να το δεχτηκαν σαν ελλατωματικο και να το αντικατεστησαν??αν και δεν εχω προθεση να κανω κατι τετοιο

 

να μην το κανεις..καποια στιγμη θα το φτιαξουν με update!!!! Καλως ηρθες στο club! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα απο birdphone.μαυρο 16αρι.παρτιδα 402(αν και μου ειχαν πει απο τηλ οτι ηταν 403 αλλα το ειδα εκεινη την στιγμη οταν μου το δωσανε,ουτε χωρα προελευσης δεν ηξεραν να μου πουν..)

Λογικα ολλανδικο ειναι ,NLD γραφει απο πισω,εσεις που γνωριζετε την χωρα την γραφει δεξια απο το s\n ετσι??

 

Περιμενω να φορτισει,προστοπαρων μονο τα πληκτρα ελεγξα τα οποια ειναι μια χαρα δεν τζογαρουν κτ

το καλωδιο φορτισης μπανει με δυσκολια στο κινητο ετυχε η οντως ειναι ετσι??

 

Καλοριζικο μεγαλε! Και εγω απο birdphone το ειχα παρει.Εμενα ειναι 312.Το καλωδιο μια χαρα μπαινει εμενα παντως.Να ξερεις παντως οτι προβλημα εχεις σε καλυπτουν full απο οσο ξερω για αυτο μην φοβασαι τιποτα.Οταν το δεις και γενικα το ψαξεις ολο πες μας πως σου φανηκε...

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι περίεργο. Όταν είμαι στην εφαρμογή της κάμερας(την καινούργια) και είμαι στο video με επιλεγμένο το flash και πάω δεξια να δω τα video και τις φωτογραφιες όταν εκανα ζουμ άναβε το flash ξεζουμαρα εσβηνε??? Συμβαίνει και σε κανένα άλλο, είναι κάποιο γνωστό bug η μονο σε εμένα?
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι περίεργο. Όταν είμαι στην εφαρμογή της κάμερας(την καινούργια) και είμαι στο video με επιλεγμένο το flash και πάω δεξια να δω τα video και τις φωτογραφιες όταν εκανα ζουμ άναβε το flash ξεζουμαρα εσβηνε??? Συμβαίνει και σε κανένα άλλο, είναι κάποιο γνωστό bug η μονο σε εμένα?

 

Το πρόβλημα με το σφύριγμα έφτιαξε ???

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον που δεν κάνει χρήση mobile data (λόγω WiFi) στο Nexus 5, τι ρύθμιση προτείνετε; 2G, 3G ή 4G; Με ενδιαφέρει η μέγιστη αυτονομία.

 

Παράτηρησα (μέσω του service menu) ότι σε 2G πιάνει το ισχυρότερο σήμα (βάσει dB), μετά είναι το 3G και τελευταίο το 4G. Όλα αυτά εντός σπιτιού που βρίσκεται 300m από κεραία της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

Το κινητάκι φαίνεται πάρα πολύ όμορφο. Θα ήθελα να ρωτήσω για την κάμερά του και γενικότερα για τις επιδόσεις. Σε γενικές γραμμές αξίζει η αγορά του; Ποιά είναι η καλύτερη επιλογή χρώματος; Υπάρχει πουθενά φθηνότερο από 350 ευρώ, το 32άρι; Είδα πολλούς που αγόρασαν την 16άρα έκδοση. Σας καλύπτει για τα βασικά;

 

Αυτά.. τα λίγα :p.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον που δεν κάνει χρήση mobile data (λόγω WiFi) στο Nexus 5, τι ρύθμιση προτείνετε; 2G, 3G ή 4G; Με ενδιαφέρει η μέγιστη αυτονομία.

 

Παράτηρησα (μέσω του service menu) ότι σε 2G πιάνει το ισχυρότερο σήμα (βάσει dB), μετά είναι το 3G και τελευταίο το 4G. Όλα αυτά εντός σπιτιού που βρίσκεται 300m από κεραία της Cosmote.

2g.............

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον που δεν κάνει χρήση mobile data (λόγω WiFi) στο Nexus 5, τι ρύθμιση προτείνετε; 2G, 3G ή 4G; Με ενδιαφέρει η μέγιστη αυτονομία.

 

Παράτηρησα (μέσω του service menu) ότι σε 2G πιάνει το ισχυρότερο σήμα (βάσει dB), μετά είναι το 3G και τελευταίο το 4G. Όλα αυτά εντός σπιτιού που βρίσκεται 300m από κεραία της Cosmote.

 

Η το 2g η απλά θα κλείσεις τελείως τα data όπως κάνω όταν είμαι σπίτι με wifi

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ερώτηση.

Χρησιμοποιώ bluetooth και οποτε παταω δυο φορες ρο κουμπί του, κανει επανακληση του τελευταίου αριθμού. Πως το απενεργοποιω?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι. ειδα στο skroutz μερικα καταστηματα φερνουν το nexus με τα 32 gb .ξερουμε αμα τα καλυπτει η εγγυηση? η θα πρεπει να μιλησω με το καταστημα που το πουλαει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι. ειδα στο skroutz μερικα καταστηματα φερνουν το nexus με τα 32 gb .ξερουμε αμα τα καλυπτει η εγγυηση? η θα πρεπει να μιλησω με το καταστημα που το πουλαει?

 

Εγγύηση έχεις μόνο σε αυτά που εισάγει η LG Hellas. Και όταν λέμε εγγύηση εννοούν επισκευή,αν για κάποιο λόγο το κινητό δεν επισκευάζεται τότε δεν μπορούν να σου δώσουν άλλο και το πας εκεί που το πήρες και ότι ξεκαθαρίσεις μετά. Προς το παρόν η LG Hellas εισάγει το D821 (ευρωπαικό μοντέλο) 16gb Μαύρο, προσεχώς είπαν και το κόκκινο. Σε αυτό το μοντέλο έχεις μόνο εγγύηση. Στα άλλα πρέπει να το πας πίσω στο μαγαζί και το στέλνουν αυτοί στη χώρα που το καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε ποιάς παρτίδας είναι το κινητό;

Στο serian number (S/N) πάνω στο κουτάκι θα δεις τους τρεις πρώτους αριθμούς. Για παράδειγμα, αν είναι 405, το 4 δηλώνει το 2014 και το 05 δηλώνει τον μήνα Μάιο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Στο serian number (S/N) πάνω στο κουτάκι θα δεις τους τρεις πρώτους αριθμούς. Για παράδειγμα, αν είναι 405, το 4 δηλώνει το 2014 και το 05 δηλώνει τον μήνα Μάιο.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update στη κάμερα. Μόνο το manual exposure είδα αλλαγή αν δεν το είχα παρατήσει πριν.

 

Το φυσιγμα έφτιαξε η μπα ??

Link to comment
Share on other sites

το update για google services 4.4 το εχει παρει κανεις?

πηρα της καμερας/χαρτες/google now/ και μερικα αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G2, το Nexus 5 και το HTC One. Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι το πόσο αργά φορτώνουν τα βίντεο στο youtube και τον chrome στα G2 και Nexus 5 ενώ στο HTC One ανοίγουν σφαίρα!!! Τι έχετε να πείτε?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το G2, το Nexus 5 και το HTC One. Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι το πόσο αργά φορτώνουν τα βίντεο στο youtube και τον chrome στα G2 και Nexus 5 ενώ στο HTC One ανοίγουν σφαίρα!!! Τι έχετε να πείτε?

 

nexus 5, ολα σφαιρα μου ανοιγουν :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...