Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 με 5 ίσως. Το καλύτερο για μένα είναι να πας σε μια ρομ near stock όπως η εξαιρετική krexus και να τελειώσει το μαρτύριο του στοκ ΟΤΑ χωρίς να χάνεις τίποτα από τα Updates.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Μπορούμε να τη περάσουμε χωρίς PC?

Είμαι στοκ σε ολα

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορούμε να τη περάσουμε χωρίς PC?

Είμαι στοκ σε ολα

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Όχι δεν γίνεται. Θες systemless root ή PC.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

4 με 5 ίσως. Το καλύτερο για μένα είναι να πας σε μια ρομ near stock όπως η εξαιρετική krexus και να τελειώσει το μαρτύριο του στοκ ΟΤΑ χωρίς να χάνεις τίποτα από τα Updates.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

4-5 μήνες ακόμα εννοείς; Και τι μαρτύριο ακριβώς; Με Flashfire & systemless root μια χαρά παίρνει OTA η stock.

 

~

 

Και μια ερώτηση ακόμα περί tempered glass αν ξέρει κανείς:

 

http://www.ebay.com/itm/Premium-Real-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-Guard-For-LG-Google-Nexus-5-/191839546525

http://www.ebay.com/itm/171790251181

 

Τι διαφορά έχουν αυτά τα 2 και έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που αναβάθμισε με ota το security update του Απριλίου, να μου γράψει την έκδοση radio;

Το ίδιο και την έκδοση bootloader. Έχω την έκδοση HHZ12k και λέω μήπως αναβαθμίστηκε.

 

Edit: άκυρο, τα βρήκα.

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση ακόμα περί tempered glass αν ξέρει κανείς:

 

http://www.ebay.com/itm/Premium-Real-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-Guard-For-LG-Google-Nexus-5-/191839546525

http://www.ebay.com/itm/171790251181

 

Τι διαφορά έχουν αυτά τα 2 και έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή;;;

Προφανώς η μάρκα παίζει το ρόλο της. Το ακριβό είναι επώνυμο της Nillkin και το άλλο ένα απλό κινέζικο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Πάντως εγώ μια χαρά έχω πάρει ένα φτηνό σαν το κινέζικο που δείχνεις και δεν έχω πρόβλημα. Για την ακρίβεια κανά δυό-τρία έχω πάρει, για καβάτζα αν γίνει κανά ράγισμα κλπ. :p

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η μάρκα παίζει το ρόλο της. Το ακριβό είναι επώνυμο της Nillkin και το άλλο ένα απλό κινέζικο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Πάντως εγώ μια χαρά έχω πάρει ένα φτηνό σαν το κινέζικο που δείχνεις και δεν έχω πρόβλημα. Για την ακρίβεια κανά δυό-τρία έχω πάρει, για καβάτζα αν γίνει κανά ράγισμα κλπ. :p

Δηλαδή δεν έχει καμία διαφορά; Έχει μέσα τα διάφορα μαντηλάκια, υγρά κλπ. για την τοποθέτηση;

 

Ελπίζω να μιλάμε για κανονικό γυαλί, όχι πλαστική ζελατίνα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι κανονικό γυαλί. Αυτό που πήρα εγώ είχε μαζί δύο υποτυπώδη μαντιλάκια, ένα στεγνό κι ένα υγρό, για καθάρισμα πριν την εφαρμογή. Προφανώς, υποθέτω, δεν θα έχει την ίδια ποιότητα με το Nillkin, αλλά για το ευτελές της αξίας του μέχρι στιγμής είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει και κινέζικα, και nillkin και orzly. Τα κινέζικα κάνουν την ίδια δουλειά, αλλά σπάνε πιο εύκολα και έχουν και διαφορά στην υφή. Δεν γλιστράει το δάχτυλο όσο στις επώνυμες. Τώρα φοράω nillkin, αλλά η orzly νομίζω ότι ήταν καλύτερη.

 

from nexus with love

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Nillkin h9 , δεν πιστεύω ότι υπάρχει καλύτερο

 

Στάλθηκε από το Turbo powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν είχα το κινητό μόνο με nillkin έπαιζα με άριστα αποτελέσματα.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ της Nilkin είχα μέχρι που μου έσπασε (μάλλον) ευτυχώς. Και λέω "ευτυχώς" για την πλήρωσε μόνο το tempered glass της. ;)
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως όταν μιλάμε για συσκευές αξίας είναι το λιγότερο αστείο να μην δώσουμε 6-7€ για να πληρώσουμε 100+ σε μια πτώση.

 

Sent from my Passport using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θεωρώ αστείο να "χάνω" την αίσθηση του κινητού που γουστάρω και να ζώ με τον φόβο μην σπάσει κάτι. Αν ήταν έτσι ούτε εμεις δεν θα βγαίναμε απο το σπίτι να μην μας πατήσει τίποτα....

Άποψη μου πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Nillkin άριστη! Την έχω κάνα χρόνο στο κινητό. Στην αφή είναι σαν να αγγίζεις την οθόνη του κινητού σου. Επειδή είχα και φθηνότερη μπορώ να πω ότι είχαν τρελη διάφορα ειδικά στο ποσο καλά κολαει και δεν αφήνει σημάδια
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται. Θες systemless root ή PC.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Πως γινεται αυτο; Ειμαι στοκ και εχω και το nexus root toolkit στο PC. Εχω δοκιμασει να το ρουταρω και εχω εγκαταστησει και το adaway στο παρελθον αλλα μετα το γυρισα παλι μαμα. Αυτα εχω κανει και αυτα ξερω.

Αυτο το systemless root πως γινεται; Απο που κατεβαζω και τι κατεβαζω; Αυτο ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Εxω το nexus 5, τελευταία έκδοση android χωρίς ποτέ να του έχω κάνει root.

 

Mου κάνει αυτόματες κλήσεις προς άλλους που έχω στο κατάλογο. Ξέρει κανείς τι παίζει;:(

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο; Ειμαι στοκ και εχω και το nexus root toolkit στο PC. Εχω δοκιμασει να το ρουταρω και εχω εγκαταστησει και το adaway στο παρελθον αλλα μετα το γυρισα παλι μαμα. Αυτα εχω κανει και αυτα ξερω.

Αυτο το systemless root πως γινεται; Απο που κατεβαζω και τι κατεβαζω; Αυτο ψαχνω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1538053

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απλη ζελατινα επανω, αγορασμενη απο το the istore απο Θεσσαλονικη, ελεγε οτι ειναι η Hd, και οντως ειναι αψογη!!!! Τελεια εφαρμογη, δεν κανει rainbow effect, δεν γεμιζει δαχτυλιες ευκολα, και ενω το εχω σε τσεπη jean, δεν εχει γρατσουνιστει καθολου εδω και 2 μηνες σχεδον τωρα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απλη ζελατινα επανω, αγορασμενη απο το the istore απο Θεσσαλονικη, ελεγε οτι ειναι η Hd, και οντως ειναι αψογη!!!! Τελεια εφαρμογη, δεν κανει rainbow effect, δεν γεμιζει δαχτυλιες ευκολα, και ενω το εχω σε τσεπη jean, δεν εχει γρατσουνιστει καθολου εδω και 2 μηνες σχεδον τωρα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nexus 5 απο τον Νοέμβριο του 2013, Χωρίς θήκη χωρίς ζελατίνα χωρίς τίποτα για 3 χρόνια, ουτε γρατζουνιά ουτε τίποτα. Η μετά gorilla glass εποχή σας έχει αφήσει ψυχολογικά τραύματα με γρατζουνιές στα παλιά κινητά και βάζετε άχρηστα πράγματα που αλλάζουν την εμπειρία χρήσης.... :p

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τον αριθμό γρατζουνιών που έχει η Spigen θήκη, θα έλεγα ότι ενώ το κινητό γίνεται αρκετά πιο μεγάλο και χάνεται η ομορφιά του με τη θήκη, μάλλον έχει γλιτώσει πολλά από τα χέρια μου. Δεν μπορώ να φανταστώ κινητό χωρίς θήκη και ζελατίνα ή έστω θήκη τύπου pouch.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τον αριθμό γρατζουνιών που έχει η Spigen θήκη, θα έλεγα ότι ενώ το κινητό γίνεται αρκετά πιο μεγάλο και χάνεται η ομορφιά του με τη θήκη, μάλλον έχει γλιτώσει πολλά από τα χέρια μου. Δεν μπορώ να φανταστώ κινητό χωρίς θήκη και ζελατίνα ή έστω θήκη τύπου pouch.

Είναι θέμα του καθενός βέβαια, αλλά τα πλαστικά του κινητού δεν έχουν καμία σχέση με της θήκης.

Αλλά σκέψου οτι το Nexus 5 αυτή την στιγμή αμα θέλεις να το πουλήσεις θα πιάσει περίπου 100-120 ευρώ αγρατζούνιστο! Τι κατάλαβες? Δεν είχες το Nexus 5 τόσο καιρό.... την Spigen θήκη είχες με οθόνη Nexus. :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα του καθενός βέβαια, αλλά τα πλαστικά του κινητού δεν έχουν καμία σχέση με της θήκης.

Αλλά σκέψου οτι το Nexus 5 αυτή την στιγμή αμα θέλεις να το πουλήσεις θα πιάσει περίπου 100-120 ευρώ αγρατζούνιστο! Τι κατάλαβες? Δεν είχες το Nexus 5 τόσο καιρό.... την Spigen θήκη είχες με οθόνη Nexus. :D

Δεν πρόκειται να το πουλήσω σύντομα, έτσι κι αλλιώς, αφού είναι το πρώτο κινητό που δεν έχω βαρεθεί μετά από τόσο καιρό. Η θήκη είναι αλουμινίου, είναι η Slim Armor για να είμαι και πιο συγκεκριμένος σε σαμπανιζέ χρώμα. Σίγουρα η χρήση θήκης κλπ είναι θέμα προσωπικό και ξεκάθαρα με τις ανάγκες του κάθε χρήστη και τον τρόπο που συμπεριφέρεται στο κινητό του. Εγώ κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είχα κινητό αν δεν είχα τη θήκη.

 

Πάντως έχεις δίκιο σε ένα πράγμα. Όταν βγάζω τη θήκη το κινητό όντως αλλάζει και γίνεται πιο όμορφο.

 

Δεν έχω θήκη με οθόνη Nexus απλά, αλλά και λειτουργία Nexus που ακόμα και σήμερα είναι σε εξαιρετικά επιπέδα. :D

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με θήκη και έχω δει ένα μικρό ράγισμα κάτω από το power button. Δεν ξέρω αν έγινε από το μπες βγες της θήκης μια στο τόσο που έκανα.

 

Πάντως αν δεν την είχα θα το είχα αποχαιρετήσει εδώ και καιρό.

 

Τέλος έχω την εντύπωση ότι με το που άλλαξα μπαταρία το κινητό έχει γίνει λίγο πιο σβέλτο....και δεν ξέρω αν τα είχε τινάξει τόσο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...