Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mην τον κλειδωσεις τον bootloader. Θα σε βολεψει σε περιπτωση που αποφασισεις να κανεις root.

 

Αν παθει κατι τοτε τον κλειδωνεις για να το στειλεις στο service.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από τι εξαρτάται το πότε θα έρθει το update με OTA παιδιά; Από την χώρα προέλευσης της συσκευής; Ρωτάω γιατί ακόμα δεν μου έχει έρθει τίποτα και θέλω επιτέλους να κάνω το Update μπας και στρώσει το τηλέφωνο. Τι είναι αυτό το πράγμα με τα update στο android. Τάχα πήρα nexus για καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

Από τι εξαρτάται το πότε θα έρθει το update με OTA παιδιά; Από την χώρα προέλευσης της συσκευής; Ρωτάω γιατί ακόμα δεν μου έχει έρθει τίποτα και θέλω επιτέλους να κάνω το Update μπας και στρώσει το τηλέφωνο. Τι είναι αυτό το πράγμα με τα update στο android. Τάχα πήρα nexus για καλύτερα...

 

Αν πρόσεξες στην ουσία καθυστέρησαν το update γιατί έβγαλαν μια άλλη έκδοση ενδιάμεσα....χώρια ότι το δίνει τμηματικά το update...

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόσεξες στην ουσία καθυστέρησαν το update γιατί έβγαλαν μια άλλη έκδοση ενδιάμεσα....χώρια ότι το δίνει τμηματικά το update...

Άρα φίλε μου το μόνο που μπορώ να κάνω για να μην μπλέξω με χειροκίνητα Update κλπ είναι να περιμένω να μου έρθει στο κινητό μόνο του ε; Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Άρα φίλε μου το μόνο που μπορώ να κάνω για να μην μπλέξω με χειροκίνητα Update κλπ είναι να περιμένω να μου έρθει στο κινητό μόνο του ε; Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!

 

Ρυθμίσεις/εφαρμογές/όλες οι εφαρμογές/πλαίσιο υπηρεσιών google/και κανεις εκκαθάριση δεδομένων. Μετα πας ρυθμησεις./σχετικα/και έλεγχος για ενημερωσεις. Αν δε πιάσει με τη μια, ξανά δοκιμασε. Μετα απο αυτό και μετα την αναβάθμιση, ίσως χρειαστεί να σβησεις το λογαριασμό σου Google και να τον ξανά βάλεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

@petsikomias Δεν "πρεπει" να ξεκλειδωσεις τον bootloader, μονο αν θέλεις να κανεις root, να αλλάξει rom. Όσο αναφορά το service, πρεπει να είναι locked αν χρειαστεί να το πας.

 

Όσο για το κινητό είσαι μια χαρά. Και καλυτερα απο το μηδεν, καθαρη η 5.1, ξαναστησε το και είσαι κομπλε.

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/εφαρμογές/όλες οι εφαρμογές/πλαίσιο υπηρεσιών google/και κανεις εκκαθάριση δεδομένων. Μετα πας ρυθμησεις./σχετικα/και έλεγχος για ενημερωσεις. Αν δε πιάσει με τη μια, ξανά δοκιμασε. Μετα απο αυτό και μετα την αναβάθμιση, ίσως χρειαστεί να σβησεις το λογαριασμό σου Google και να τον ξανά βάλεις.

 

Πάλι δεν μου βγάζει ενημέρωση φίλε μου. Έκανα ακριβώς ότι γράφεις 2 φορές

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει με sideload όλες τις ota από 5.0 και μετά. Ούτε να περιμένω πότε θα έρθει το update και ούτε να σβήσω τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να πειραματιστώ με custom rom, να είναι ελαφριά και να έχει βελτιώσεις στην αυτονομία, ποια προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να πειραματιστώ με custom rom, να είναι ελαφριά και να έχει βελτιώσεις στην αυτονομία, ποια προτείνετε;

Για custom μιλάμε εδώ. :)

Αλλά μια που ρώτησες δες αυτή.

Η 2.9 είναι 5.0.2 και είναι σταθερότατη, πανάλαφρη και με καλή αυτονομία. Η 5.1 είναι beta ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχεις κανείς θέμα με την εφαρμογή του hangout;;;Από την τελευταία αναβάθμιση μου εμφανίζει συχνά ότι η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται. Το θέμα είναι ότι την έχω απενεργοποιήσει εδώ και πολύ καιρό μιας κι χρησιμοποιώ το textra....Έχει κανείς άλλο θέμα;;;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς κάνει και σε μένα! Είμαι καραστοκ! Επιπλέον θέμα με 5.1 είναι ότι μερικές φορές μόλις τερματίσω μια κλήση χάνει τελείως το σήμα και επανέρχεται μετά από ώρα ή restart..
Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε notification για 5.1 update OTA..

 

edit: χαμπάρι δεν είχα πάρει ότι είχε ξεκινήσει, νόμιζα ότι για μια φορά ήμουν απ τους πρώτους :P

Edited by LongBow
Link to comment
Share on other sites

Αμάν με την μπαταρία. Με την ίδια χρήση πριν 1 μήνα έβγαζαν το 12ωρο και έμενε 40%. Τώρα είναι στο 5%. Είμαι με LMY47I, 5.1 stock.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει βγει root για 5.1??

Η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια σε όλες τις εκδόσεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.

Σας crasharei και σε εσας η camera μετα την 5.1, γιατι εγω απο τοτε που την περασα καθε μερα μου crasharei 2-3 φορες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...