Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπου και να το πας έχεις εγγύηση για επισκευή. Για αντικατάσταση συσκευής χρειάζεται να πάει στη χώρα που αγοράστηκε. Αυτό ξέρω από όσα έχω δει.

Εγώ το αγορασα apo play Αγγλίας και μου έφτιαξαν το μικρόφωνο στη προκορδια τσαμπε. Όταν το πήγα δεν τους είπα απο που το αγορασα βέβαια.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι σε δικό μου ελληνικό και όχι σε αμερικάνικο Nexus 5 γνωστού.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα με flashable zip χωρίς Clean install και πάει μια χαρά για την ώρα. Περιμένω να δω το θέμα με τη ram. Το tethering στη Vodafone ακόμη δε παίζει.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω ότι με 5.1 (custom xtrasmooths) εχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα. Φαίνεται ότι η Google δεν τα πηγαίνει καλά με τις Χ.0 εκδόσεις.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Αντιμετώπιζω το παρακατω προβλημα παρα πολλές φορες όταν σερφαρω ( με οποιοδήποτε browser) ξαφνικα κλείνουν τα παντα και επιστρεφω στην αρχική οθόνη.Αν έχει κάτι κανεις υπόψιν του θα με βοηθούσε...nexus 5(5.0.1)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Αντιμετώπιζω το παρακατω προβλημα παρα πολλές φορες όταν σερφαρω ( με οποιοδήποτε browser) ξαφνικα κλείνουν τα παντα και επιστρεφω στην αρχική οθόνη.Αν έχει κάτι κανεις υπόψιν του θα με βοηθούσε...nexus 5(5.0.1)

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι γεμίζει η ραμ και σε πετάει έξω

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

clean install ναι. είναι γνωστό πρόβλημα. μετά απο multi tasking σιγά σιγά γεμιζει η ram και θελει ρεβοοτ για να επανέλθει.

Στο xda αναφέρουν ότι με άνοιγμα κλείσιμο κάποιον παιχνιδιών γεμίζει η ram δευτερόλεπτα μετά το reboot. Η διαχείριση της μνήμης παραμένει fail από τη google.

Μπορώ να πω ότι με 5.1 (custom xtrasmooths) εχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα. Φαίνεται ότι η Google δεν τα πηγαίνει καλά με τις Χ.0 εκδόσεις.

Ψιλοακυρο ποστ.

Καταρχήν μια χαρά είναι και οι 5.0.1 και 5.0.2 εκδόσεις.

Δεύτερον συγκρίνεις custom rom με stock σε (τρίτον) λάθος thread.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με την ram πάντως δε βλέπω να διορθώθηκε. 1.5 μερα χρήσης και το σύστημα μόνο του τρωει 1gb. αν κάνω ρεσταρτ στρώνει βέβαια..

 

http://www.amongtech.com/android-5-1-memory-leak-issue/

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε εδώ ρε παιδιά; Δε σταματάει με restart... Ξαφνικά

 

[ATTACH]58100[/ATTACH]

 

 

Edit: μάλλον ήθελε update, φαίνεται να μη συνεχίζει... Έλεος :p

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

ναι ...συμβαίνει αυτό όταν έχει update...λογικά κατέβαζε το τελευταίο Google Play services 7.0.96 (1785884-438) ;)
Link to comment
Share on other sites

Ο Atlantis έχει βγάλει ένα fix το οποιο το ανέβασε χθες μόλις.. Δεν το δοκίμασα ακόμα.. Για όποιον θέλει

https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934540871

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 8 μηνες λειτουργιας,ξαφνικα εχει μαλλον κολλησει το power button.

το τηλ.μπουταρει συνεχεια (το logo google) και δεν ανοιγει.

 

nexus 5 κοκκινο απο σκρουτζομαγαζο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια...εχω lollipop και πηγα να κανω wipe cache partitition και εχει κολλησει στις τελιτσες και δεν ανοιγει...ξερουμε καμια λυση?

 

 

edit

 

Ξανα εκανα wipe...εβγαλε fail...ξανα καπακι αλλο ενα εδειξε wipe completed ανοιξε και ολα καλα...

Edited by VXR_ZAP
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 8 μηνες λειτουργιας,ξαφνικα εχει μαλλον κολλησει το power button.

το τηλ.μπουταρει συνεχεια (το logo google) και δεν ανοιγει.

 

nexus 5 κοκκινο απο σκρουτζομαγαζο.

Είναι συχνό πρόβλημα άλλαξα και εγώ αλλά μέσα στην εγγύηση.. Εσένα κοκκινο σίγουρα δεν καλύπτεται αλλά να το πας στο μαγαζί που το πήρες και ας αναλάβει αυτός για την εγγύηση.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνό πρόβλημα άλλαξα και εγώ αλλά μέσα στην εγγύηση.. Εσένα κοκκινο σίγουρα δεν καλύπτεται αλλά να το πας στο μαγαζί που το πήρες και ας αναλάβει αυτός για την εγγύηση.

Έχω την εντύπωση ότι όλα τα χρώματα και οι χωρητικότητες καλύπτονται από την LG τώρα πια, απλά θα πάρει λίγο χρόνο παραπάνω για το ανταλλακτικό (και καλά...).

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλα τα χρώματα και οι χωρητικότητες καλύπτονται από την LG τώρα πια, απλά θα πάρει λίγο χρόνο παραπάνω για το ανταλλακτικό (και καλά...).

Σημερα το πηγα service. ολα οκ.

Δεν ειπαν τιποτα για το χρωμα. Ετοιμο σε 2 εργασιμες. κοστος 7 ευρω, για το ελεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Την 5.1 ΟΤΑ την έλαβε κανείς ?

Έλαβε κάποιος την 5.1 ακόμα? Προτείνετε να γίνει clean install ή ota? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πρόσφατα ελαφρώς μεταχειρισμένο με περασμένη την 5.0.1. Δεν ξέρω αν ο άλλος την είχε περάσει με clean ή ΟΤΑ. Από την άλλη δεν το έχω κάνει root ώστε να πάρω full backup, για αυτό το ρωτάω... να προετοιμάζομαι!
Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες:

 

Πως κανουμε clean install; Με factory reset;

 

Ενας φιλος πιο πισω ειπε καλυτερα εγκατασταση της lollopop 5.1 με factory image κια οχι με ΟΤΑ. Γιατι;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια ερωτηση ,εχω ένα φιλο με νεχυσ 5 κ μου λεει ότι από τοτε που πηρε το κινητο την 5.1 λολλιποπ του εχει σπασει τα νευρα γιατι μπορει να γινετε αυτό?το τηλ εχει γινει ποιο αργο κολλαει μπαινει στην καμερα κ του λεει βαλε καρατα sd για να την χρισιμοποιησεισ κτλπ..που οφηλονται όλα αυτά εχει πρόβλημα η 5.1 στοκ?
Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες:

 

Πως κανουμε clean install; Με factory reset;

 

Ενας φιλος πιο πισω ειπε καλυτερα εγκατασταση της lollopop 5.1 με factory image κια οχι με ΟΤΑ. Γιατι;

Clean install κανεις με factory reset.

Όταν αλλάζουμε έκδοση android καλό είναι να κάνουμε factory reset γιατί τα δεδομένα της προηγούμενης έκδοσης θα σου δημιουργήσουν προβλήματα στη νέα.

Αν περάσεις το factory image της 5.1 θα σβήσουν τα πάντα (δεδομένα, αρχεία, φωτογραφίες κτλ) οπότε δε χρειάζεται να κανείς factory reset. Απλά να θυμηθείς να πάρεις back up οτι χρειάζεσαι. Αν γίνει η εγκατάσταση OTA θα πρέπει να κανείς μόνος σου factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Clean install κανεις με factory reset.

Όταν αλλάζουμε έκδοση android καλό είναι να κάνουμε factory reset γιατί τα δεδομένα της προηγούμενης έκδοσης θα σου δημιουργήσουν προβλήματα στη νέα.

Αν περάσεις το factory image της 5.1 θα σβήσουν τα πάντα (δεδομένα, αρχεία, φωτογραφίες κτλ) οπότε δε χρειάζεται να κανείς factory reset. Απλά να θυμηθείς να πάρεις back up οτι χρειάζεσαι. Αν γίνει η εγκατάσταση OTA θα πρέπει να κανείς μόνος σου factory reset.

Δηλαδη πρωτα η ΟΤΑ εγκατασταση και μετα το factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρωτα η ΟΤΑ εγκατασταση και μετα το factory reset;

 

Ακριβώς!! :)

 

Ρε παιδιά τί γίνεται με τα google play services σήμερα? Έχει κανείς άλλος πρόβλημα? 2 φορέςτο έχω βάλει για φόρτιση χωρίς να έχω κάνει κάτι και πάλι είναι στα μισά.

Το έχω κάνει και reboot, τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...