Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε nexus φίλου υπάρχει το εξής πρόβλημα.. Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το ok Google που του μιλάς.. Στις ρυθμίσεις είναι γκρι και το μικρόφωνο στην αρχική είναι άσπρο ενώ στο δικό μου δεν είναι έτσι.. Για ρίξτε μια ματιά και πείτε αν ξέρετε κάτι..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήμουν σε ταξίδι την προηγούμενη εβδομάδα και χωρίς καμία υπόνοια προβλήματος, ξαφνικά το κινητό κόλλησε και δεν ανταποκρινόταν, το εκλεισα με παρατεταμένο power button...ε και δεν ξανά άνοιξε ποτέ!!!

Ευτυχώς από τη μια είχα όλα τα zips στη μνήμη και έκανα clean install αλλά τα έχασα όλα από εφαρμογές, μηνύματα κλπ. Δεν είχε ξανά κολλήσει ποτέ. Slim, elemental.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να το ξανά ανοίξεις πατώντας παρατεταμένα(περίπου 10 δευτερόλεπτα) το power button?
Link to comment
Share on other sites

Ναι άπειρες φορές, το άφησα και κλειστό και στο φορτιστή... Έπεφτε σε bootloop...

Για αυτό δεν βάζω ξυπνητήρι σε smartphone χα

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε ταξίδι την προηγούμενη εβδομάδα και χωρίς καμία υπόνοια προβλήματος, ξαφνικά το κινητό κόλλησε και δεν ανταποκρινόταν, το εκλεισα με παρατεταμένο power button...ε και δεν ξανά άνοιξε ποτέ!!!

Ευτυχώς από τη μια είχα όλα τα zips στη μνήμη και έκανα clean install αλλά τα έχασα όλα από εφαρμογές, μηνύματα κλπ. Δεν είχε ξανά κολλήσει ποτέ. Slim, elemental.

Είχες napster?

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να μου πει τι να κανω για να μην μου εμφανιζει στη notification bar ολη την ωρα το update της 5.0?

Δε θελω να την περασω ακομη.. :p

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω κάνει sideload την lollipop από την πρώτη στιγμή και εστησα το κινητο απο την αρχή. Κανένα πρόβλημα απο τότε, το κινητό είναι φωτιά.
if you can't convince them, then confuse them :devil:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβηκε updated SuperSU Free V2.35. Τώρα λειτουργεί και το wake lock detector. Επιτέλους.

Τώρα παίζει και το power toogles.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε nexus φίλου υπάρχει το εξής πρόβλημα.. Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το ok Google που του μιλάς.. Στις ρυθμίσεις είναι γκρι και το μικρόφωνο στην αρχική είναι άσπρο ενώ στο δικό μου δεν είναι έτσι.. Για ρίξτε μια ματιά και πείτε αν ξέρετε κάτι..

 

Νομίζω φίλε μου οτι δεν λειτουργεί το Ok Google στην Ελληνική Γλώσσα.Τουλάχιστον από όσα ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Το OK Google δούλευε από πάντα για να σου ανοίξει την φωνητική αναζήτηση. Εδώ και μερικούς μήνες αναγνωρίζει επιπλέον και ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί δεν έχουν την 5.0 πέραν των nexus ρωτάω εδώ...

 

Τσεκάρω στο mydata manager τα ΜΒ και μου έχει βγάλει κατανάλωση στα ύψη ενώ το built in της google που σέταρα μου δείχνει λιγότερο. Είδα και στην vodafone και μου έβγαλε όσο λέει η google. Έχει κανείς άλλος θέμα με το mydata manager;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε nexus φίλου υπάρχει το εξής πρόβλημα.. Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το ok Google που του μιλάς.. Στις ρυθμίσεις είναι γκρι και το μικρόφωνο στην αρχική είναι άσπρο ενώ στο δικό μου δεν είναι έτσι.. Για ρίξτε μια ματιά και πείτε αν ξέρετε κάτι..

Βαλε σαν πρωτη γλωσσα τα αγγλικα και δευτερη τα ελληνικα.και θα ξαναδουλεψει.ή βγαλε τα ελληνικα τελειως για να δεις αν θα δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε σαν πρωτη γλωσσα τα αγγλικα και δευτερη τα ελληνικα.και θα ξαναδουλεψει.ή βγαλε τα ελληνικα τελειως για να δεις αν θα δουλεψει.

 

Δούλεψε ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας...Τυχαια βρηκα οτι λειπουν απο τον καταλογο μερικες επαφες μου...λεω κατι θα εγινε δεν θα συνχρονιστηκανε...αλλα ειναι μερικες παλιες και μερικες καινουργιες ... Κοιταξα στο Gmail δεν υπαρχουν...βαζω μια επαφη στο κινητο περναει και στο Gmail και το αντιστροφο...ξερει κανεις τι μπορει να εφταιξε και πως θα τις ανακτησω??
Link to comment
Share on other sites

Με superSU 2.27 beta δούλεψε. Με το προηγούμενο οχι

 

Μόλις κατέβηκε updated SuperSU Free V2.35. Τώρα λειτουργεί και το wake lock detector. Επιτέλους.

Τώρα παίζει και το power toogles.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι δουλεύει πλέον.

 

Παιδια τα φωτα σας...Τυχαια βρηκα οτι λειπουν απο τον καταλογο μερικες επαφες μου...λεω κατι θα εγινε δεν θα συνχρονιστηκανε...αλλα ειναι μερικες παλιες και μερικες καινουργιες ... Κοιταξα στο Gmail δεν υπαρχουν...βαζω μια επαφη στο κινητο περναει και στο Gmail και το αντιστροφο...ξερει κανεις τι μπορει να εφταιξε και πως θα τις ανακτησω??

 

Δες από υπολογιστή τις διαγραμμένες του τελευταίου μήνα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι δουλεύει πλέον.

 

 

 

Δες από υπολογιστή τις διαγραμμένες του τελευταίου μήνα.

Τιποτα οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι ουτε στο restore ενω ο συνχρονισμος δεν εχει κλεισει και δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρετω ειμαι νεος στην παρεα.

αν μπορειτε θα ηθελα να με βοηθησετε.

απο τοτε που εγινε η τελευταια αναβαθμιση του λογισμικου, πριν μια εβδομαδα νομιζω η συσκευη μου εχει πολλα προβληματα.

δεν δουλευει η καμερα, δεν ακουγονται οι ειδοποιεισης οταν λαμβανω μυνηματα, σχεδων απο ολες τις εφαρογεσ μου, με βγαζει συχεως εξω απο εφαρμογες και πολλα αλλα

υπαρχει κατι που μπορω να κανω

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο την προηγουμενη εβδομαδα και με το που το ανοιξα πρωτη φορα ηρθε το lollipop. Ολα καλα, το κινητο ειναι γρηγορο χωρις κολληματα, αλλα στο πληκρολογιο δε βγαζει επιλογη για τονισμενο κεφαλαιο γραμμα. Το ιδιο και στο swiftkey που δοκιμασα. Ειναι καποιο bug ή μου διαφευγει καποια ρυθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αλλάξω το s4 mini και εχω ερωτευτεί το n5, αλλά με προβληματίζει η κάμερα και η μπαταρία. Είναι τόσο χάλια? Μετά σκέφτομαι να πάω στο s4 i9506, αλλά έχω βαρεθεί τη touchwiz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αλλάξω το s4 mini και εχω ερωτευτεί το n5, αλλά με προβληματίζει η κάμερα και η μπαταρία. Είναι τόσο χάλια? Μετά σκέφτομαι να πάω στο s4 i9506, αλλά έχω βαρεθεί τη touchwiz

 

Η μπαταρια ναι, είναι σχετικά χάλια, από πρωί μέχρι βράδυ σου βγάζει άνετα βέβαια με μέτρια χρήση αλλά για πιο πολύ δύσκολα. Τώρα η κάμερα προσωπικά μου φαίνεται πάρα πολύ καλή και αξιοπρεπής, μια χαρά φωτογραφίες τραβάς, περνα μια βόλτα από το αντίστοιχο thread και δες δείγματα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, μόλις σήμερα παρατήρησα ότι το n5 (αγορά Αύγουστος 2014 ελλ. αντιπροσωπίας unrooted) όταν το βάζω σε ανοιχτή ακρόαση δεν δουλεύει καθόλου το μικρόφωνο..... δεν με ακούει ο άλλος καθόλου... σε διαφορετική περίπτωση δεν έχει κανένα πρόβλημα.... τι μπορεί να φταίει ? πάει service ή μπορώ να κάνω κάτι να το φτιάξω???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...