Jump to content

myphone POLL: Χρησιμοποιείτε digital music - streaming υπηρεσίες;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποια υπηρεσία digital music streaming προτιμάτε;  

461 members have voted

  1. 1. Ποια υπηρεσία digital music streaming προτιμάτε;

    • Το Spotify
      99
    • To Napster
      30
    • Όλα τα παραπάνω
      3
    • Grooveshark
      9
    • Κανένα από τα παραπάνω
      23
    • Άλλη υπηρεσία (Deezer, Jamendo, thesixtyone κτλ)
      16
    • Δεν χρησιμοποιώ τέτοιες υπηρεσίες
      281


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν πρόκειται. Ποτέ. Ποτέ λέμε. Ακόμη και δωρεάν να ήταν, δεν θα το χρησιμοποιούσα. Σιγά μη καθήσω να ψάχνω και να στριμάρω τραγούδια, υπερβολικά σύνθετο, χρονοβόρο και κουραστικό.

Αυτό το αναγκαστικό 5ευρω μήνας μπαίνει μήνας μπαίνει δεν μου αρέσει καθόλου. Καταργήστε το πάγιο, χρεώστε €1 το κάθε τραγούδι, επιτρέψτε να το κατεβάσουμε στη συσκευή μας και να το κάνουμε ό,τι θέλουμε. Τότε το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα internet radio δωρεάν ποιος ο λόγος να πληρώνεις;

 

TuneIn radio μόνο..

 

Άμα θέλω να ακούσω συγκεκριμένα κομμάτια, τα έχω σε mp3.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω χρησιμοποιήσει για μήνες spotify premium. Το γεγονός ότι είχε όριο συσκευών και η εφαρμογή για linux δεν μου έπαιζε καλά, το εγκατέλειψα. Το music hub της samsung το δοκίμασα για μερικούς μήνες αλλά δεν με κέρδισε. Τώρα είμαι με google music και ο αλγόριθμος προτεινόμενων κομματιών με βάση τι μουσική έχω φορτώσει με έχει εντυπωσιάσει και έχει πολύ καλό web interface.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ωριμη σκεψη, αποφασισα να ενεργοποιησω το itune match με κοστος 2 ευρω το μηνα σχεδον και να μπορω να εχω παντα μαζι μου ολοκληρη τη μουσικη μου βιβλιοθηκη (45γιγα) παρα να ενεργοποιησω καποια απο τις υπηρεσιες steaming.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Stereomood. Πολυ καλα τραγουδακια, ειδικα για αυτους που θελουν να ανακαλυψουν καινουργια τραγουδια και καλλιτεχνες. Η καταναλωση μπαταριας και τα data plan ομως δεν βοηθουν στην εξαπλωση τους.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ το χάρηκα που ήρθε το Spotify στην Ελλάδα. Εξαιρετική υπηρεσία.

Ενεργοποίησα και το premium που έδωσε η cosmote τώρα για 2 μήνες δωρεάν. Δεν ξέρω αν θα το συνεχίσω μετά με 5 το μήνα αλλά πιστεύω ότι τα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν είναι δωρεάν. Εκτός αν εννοείς "δωρεάν" το να κλέβεις τον κόπο και την έμπνευση του άλλου.

 

Απο την στιγμη που δεν παιζει φραγκο τσακιστο θα προτιμήσω το "δωρεαν" οπως και εσυ και ολοι μας θα προτιμησουμε την "δωρεαν" ταινια απο το να πληρωσουμε 7€ + αλλα 10€ σε φαγητό μέσα στο σινεμά.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα λιγο το napster. Δεν περιμενα τιποτα ιδιαιτερο να σας πω την αλληθεια. Πλεον εχει αντικαταστησει τον media player μου γιατι ολο και κατι θυμαμαι πως θελω να ακουσω και το βαζω καπακια. Βαριεμαι πλεον να συνδεσω το κινητο στο PC για οποιοδηποτε λογο :P Προς το παρον το εχω τσαμπα, αλλα αξιζει τα 5ευρω για μενα μονο και μονο για το χρονο που γλυτωνω να ψαχνω στα torrentαδικα ελληνικα, και να rippαρω σαπιας ποιοτητας youtube vids. Για το Data τα περισσοτερα τα κατεβαζω ενω εχω wifi οποτε δε μου ακουμπαει το πακετο παρα μονο οταν θελω.
Link to comment
Share on other sites

Από όταν ανακάλυψα το PVSTAR++ ό,τι άλλο μου φαίνεται περιττό. Χρήση του youtube στο background, αναζήτηση playlist, οπότε;
Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν παιζει φραγκο τσακιστο θα προτιμήσω το "δωρεαν" οπως και εσυ και ολοι μας θα προτιμησουμε την "δωρεαν" ταινια απο το να πληρωσουμε 7€ + αλλα 10€ σε φαγητό μέσα στο σινεμά.

 

Παντως, αν θελεις για φαγητο, υπαρχει και αλλου φτηνοτερα. :lol::lol:

Πλακιτσα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δοκιμάζετε την "free" διανομή της Cosmote για το Sportify, έχετε στο νου σας ότι μετά ΑΥΤΟΜΑΤΑ θα πάει με χρέωση. Θα πρέπει να ξεγραφτείτε για να μη χρεωθείτε.

(τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ από τα λίγα που διάβασα στο site τους).

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω καν τραγούδια mp3 στο κινητό, κάποτε το είχα γεμάτο αλλά πλέον μου αρκεί το ραδιόφωνο όποτε καν αν το ανοίξω.
Link to comment
Share on other sites

Deezer Η εναλλατική πρόταση! Με ρέγουλα όμως γιατί δε μένει ίχνος μπαταρίας μετά.
Here's to my sexy point of view!
Link to comment
Share on other sites

Deezer και για μένα, με έχει βολέψει πολύ η εφαρμογή για wp8 και μπορώ να κατεβάζω οτι θέλω στη συσκευή για offline ακρόαση.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

spotify premium εχω απο τον απριλη.

εργαλειο στη δουλεια (μπαρακι με σκανδιναβους)

αυτο που δεν ξερω ειναι κατα ποσο ειναι νομιμη η επαγγελματικη χρηση του:cool:

:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πληρώνω κάτι όταν μπορώ να το έχω τσάμπα. Tunein radio και mp3. Στα 4 GB χωράνε περίπου 1000 τραγούδια 128 kbps. Τι στο καλό; θα βαρεθώ και τα 2;
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν είναι δωρεάν. Εκτός αν εννοείς "δωρεάν" το να κλέβεις τον κόπο και την έμπνευση του άλλου.

 

δεν κόβεις τον κόπο και την έμπνευση, αλλά περισσότερο αυτά που θα έπαιρναν οι δισκογραφικές και οι μανατζαραίοι για "πνευματικά δικαιώματα"

 

όχι για να γίνει κουβέντα αλλά για να τα λέμε και όπως είναι :ninja:

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι κουταμαρες..ολα τα streaming...μονο αν εχεις μαγαζι καφε κτλ..αλλιως χαιρετισματα..οι καλλιτεχνες αν θελουν να παρουν κανα φραγκο καλα θα κανουν να δινουν τα cd τους σε τιμες αντικειμενικες. αν τωρα η rihanna θελει να κανει μπανιο σε γαλα κατσικας σε χρυση μπανιερα..τι να πω γκαριζοντας rude boy και το λεει τεχνη.. :P? ας αλλαξει επαγγελμα.
Link to comment
Share on other sites

Από όταν ανακάλυψα το PVSTAR++ ό,τι άλλο μου φαίνεται περιττό. Χρήση του youtube στο background, αναζήτηση playlist, οπότε;

 

Αυτό ακριβώς. Μετά απ' αυτό όλα τα άλλα είναι λύσεις σε ανύπαρκτο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...