Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι γνωστό το πρόβλημα που έχει η μαμά εφαρμογή του κινητού για το ξυπνητήρι. Και σε μένα τα ίδια έκανε. Βάζοντας κάποιο

άλλο app το πρόβλημα λύνεται. Έχω βάλει το Alarm Clock Xtreme Free. Έχει κάποιος άλλος κάτι καλύτερο να προτείνει;

 

Μη το ματιάσω δεν μου έχει κάνει πρόβλημα εκεί. Δοκιμάστε και το Timely.

 

http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.bitspin.timely

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το timely είχα παλιά, και το ξαναεβαλα. Ξανα φόρτισα και το νεξους ς, για μπακ απ. Μόλις το έβγαλα απο το κουτί μου έκλεισε το μάτι, "καλά να πάθεις για να με αντικαθιστας" μου είπε :lol:
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κλειδωσω μονιμα εφαρμογεσ στη μνημη, χωρις να ειναι root το τηλεφωνο?

Αν καταφερω αυτο, η αναβαθμιση σε κιτ κατ θα εχει 100% επιτυχια.

 

Υπαρχει καποιο καλο widgt που να εχει ειδοποιησεις sms κλησεων kai email?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η λύση στο πρόβλημα με τα χαμένα sms είναι ότι προκύπτει μετά την αναβάθμιση? Αν δεν το κάνω δηλαδή αναβάθμιση δεν θα χάνω sms? (δεν το έχω το τηλέφωνο ακόμη!)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η λύση στο πρόβλημα με τα χαμένα sms είναι ότι προκύπτει μετά την αναβάθμιση? Αν δεν το κάνω δηλαδή αναβάθμιση δεν θα χάνω sms? (δεν το έχω το τηλέφωνο ακόμη!)

 

Οχι απαραιτητα. Εγω εχω κανει την αναβαθμιση και δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα με χαμενα μηνυματα. Επισης νομιζω οτι ειχε αναφερθει σε καποιους οτι και πριν την αναβαθμιση ειχαν θεμα με χαμενα μηνυματα. Δοκιμαστε οσοι εχετε θεμα καποια αλλη εφαρμογη μηνυματων και ενημερωστε μας αν ξανασυμβαινει το ιδιο.:)

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα. Εγω εχω κανει την αναβαθμιση και δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα με χαμενα μηνυματα. Επισης νομιζω οτι ειχε αναφερθει σε καποιους οτι και πριν την αναβαθμιση ειχαν θεμα με χαμενα μηνυματα. Δοκιμαστε οσοι εχετε θεμα καποια αλλη εφαρμογη μηνυματων και ενημερωστε μας αν ξανασυμβαινει το ιδιο.:)

 

Ενημερώνω ότι με Textra δεν έχω χάσει μήνυμα εδώ και καμιά δεκαριά μέρες. Όσο μπορώ να ξέρω τουλάχιστον.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η λύση στο πρόβλημα με τα χαμένα sms είναι ότι προκύπτει μετά την αναβάθμιση? Αν δεν το κάνω δηλαδή αναβάθμιση δεν θα χάνω sms? (δεν το έχω το τηλέφωνο ακόμη!)

 

εγω μετα την αναβαθμιση ειχα θεμα με τις κλησεις και μηνυματα!!! πριν μια χαρα ηταν το τηλεφωνο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, και εγώ τώρα με ένα check κατάλαβα ότι έχω χάσει 2 μηνύματα τον τελευταίο καιρό!

Δεν το είχα πάρει χαμπάρι, τελικά ισχύει.

Δεν έχω φορτώσει το κινητό με πολλές εφαρμογές κλπ, την KitKat την πέρασα και μετά έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και backup των προσωπικών μου ρυθμίσεων.

Δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο με την 4.1.2, μπορεί και να συνέβαινε, μπορεί και όχι...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί κάποιος να μου δώσε κάποιο λινκ με το τρόπο ΑΣΥΡΜΑΤΗΣ συνδεσης του κινητού μας με μια smart tv έτσι ώστε να μπορώ να βλέπω στη τηλεόραση οτι βλέπω στο κινητο. Η τηλεόραση ειναι η πλάσμα Panasonic 50vt60E. Oπως προείπα ειναι smart, είναι συνδεδεμένη με το router του σπιτιού μου.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα την αναβαθμιση ειχα θεμα με τις κλησεις και μηνυματα!!! πριν μια χαρα ηταν το τηλεφωνο!!

 

Εγώ γι' αυτό μιλώ. Αφού δεν έχω ακούσει ποτέ από κάποιο ότι πριν την αναβάθμιση έχανε μηνύματα, ίσως να είναι αυτό. Και αν προσέξεις όσοι λένε για χαμένα μηνύματα έχουν κάνει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το μοντελο αυτο μολις εχθες κ παρατηρησα οτι ενω στη συσκευη που ειχα μεχρι τωρα οι μπαρες ηταν σχεδον φουλ στο σημα δικτυου,στο Lg δειχνει απο μια μεχρι δυο. Cosmote εχω παρεπιπτοντως. Τι γνωμη εχετε; Επισης διαβασα που λεγατε καποιοι οτι το γυρισατε σε 2g; Να το κανω; Αν ναι, πως; Edited by Lapsus
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το μοντελο αυτο μολις εχθες κ παρατηρησα οτι ενω στη συσκευη που ειχα μεχρι τωρα οι μπαρες ηταν σχεδον φουλ στο σημα δικτυου,στο Lg δειχνει απο μια μεχρι δυο. Cosmote εχω παρεπιπτοντως. Τι γνωμη εχετε; Επισης διαβασα που λεγατε καποιοι οτι το γυρισατε σε 2g; Να το κανω; Αν ναι, πως;

 

Αυτο εχει απαντηθει, συμβαινει επειδη το σημα 3g ειναι αδυναμο, με την προηγουμενη συσκευη θα σου εμφανιζε το σημα απο 2g.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το μοντελο αυτο μολις εχθες κ παρατηρησα οτι ενω στη συσκευη που ειχα μεχρι τωρα οι μπαρες ηταν σχεδον φουλ στο σημα δικτυου,στο Lg δειχνει απο μια μεχρι δυο. Cosmote εχω παρεπιπτοντως. Τι γνωμη εχετε; Επισης διαβασα που λεγατε καποιοι οτι το γυρισατε σε 2g; Να το κανω; Αν ναι, πως;

 

και σε μενα το ιδιο γινετε, αλλα απο οτι βλεπω και με μια γραμμουλα σημα μιλας ανετα

δεν εχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί κάποιος να μου δώσε κάποιο λινκ με το τρόπο ΑΣΥΡΜΑΤΗΣ συνδεσης του κινητού μας με μια smart tv έτσι ώστε να μπορώ να βλέπω στη τηλεόραση οτι βλέπω στο κινητο. Η τηλεόραση ειναι η πλάσμα Panasonic 50vt60E. Oπως προείπα ειναι smart, είναι συνδεδεμένη με το router του σπιτιού μου.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Αυτο που ζητας για ασυρματη συνδεση λεγεται miracast. Ψαξε πρωτα αν η τηλεοραση σου το υποστηριζει (συνηθως γινεται αφου ενεργοποιηθει το wifi direct στην τηλεοραση) και πας στο κινητο στις ρυθμισεις-οθονη-wireless display-on για να ψαξει να βρει την τηλεοραση ωστε να κανεις συνδεση.

 

Θελει ομως αναβαθμιση σε kitkat (το miracast προστεθηκε στην εκδοση android 4.2).

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια δεν εχω χασει κανενα μηνημα και εχω βαλει την 4.4. μηπως δεν εγινε σωστα η αναβαθμιση στα κινητα σας? εχετε κανει επαναφορα εργοστασακιων ρυθμισεων μετα απο την αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γι' αυτό μιλώ. Αφού δεν έχω ακούσει ποτέ από κάποιο ότι πριν την αναβάθμιση έχανε μηνύματα, ίσως να είναι αυτό. Και αν προσέξεις όσοι λένε για χαμένα μηνύματα έχουν κάνει αναβάθμιση.

 

αυτο ακριβως!!! μετα την αναβαθμιση εχανα αρκετα μηνυματα αλλα το χειροτερο ηταν το τηλεφωνο!! ελεγε σε ολους οτι το ειχα κλειστο ενω ειχε φουλ σημα!!! αν ειναι να κανουμε αναβαθμιση και να ανοιγοκλεινουμε συνεχεια το κινητο για να κανουμε κλησεις τι να πω..:lol:

Link to comment
Share on other sites

προβληματα με το σημα δεν ειχα αλλα το ρυθμιζω σε 2g .Με τα μηνύματα δεν ειχα θεμα εγω .Μια ερωτηση αποκατασταση σφαλματων αναβαθμισης που εχει η εφαρμογη lgsuite ποτε κανουμε και τι κανει ακριβως ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια δεν εχω χασει κανενα μηνημα και εχω βαλει την 4.4. μηπως δεν εγινε σωστα η αναβαθμιση στα κινητα σας? εχετε κανει επαναφορα εργοστασακιων ρυθμισεων μετα απο την αναβαθμιση?

 

Το μήνυμά σας είναι υπερβολικά μικρό. Θα πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον 10 χαρακτήρες για να επιτραπεί η δημοσίευσή του.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που παρεμβενω...αν και δεν εχω το κινητο πια....

Λετε οτι χανεται μηνυματα....Τι ακριβως εννοειτε????

Σας ερχεται ειδοποιηση και δεν βλεπετε μηνυμα η' σας λεει καποιος οτι σας εστειλα μηνυμα και εσεις δεν εχετε ουτε ειδοποιηση ουτε μηνυμα (το ιδιο ισχυει και αν εσεις το δοκιμασατε επιτοπου στελνοντας απο ενα αλλο κινητο στο δικο σας...)?

Το μηνυμα δεν ειναι καποια εφαρμογη του κινητου που να δυσλειτουργει....Το μηνυμα στελνεται μεσου δικτυου και η μεταφορα γινεται απο την εκαστοτε εταιρεια....

Αν λοιπον σας ερχεται ειδοποιηση για μηνυμα αλλα δεν μπορειτε να ανοιξετε το μηνυμα η' να το βρειτε τοτε μια μικρη πιθανοτητα ειναι να υπαρχει καποιο προβλημμα στην στοκ εφαρμογη του κινητου....Σε αυτη την περιπτωση βαζεται μια αλλη απο το μαρκετ....

Αν ομως δεν περνεται καμια ειδοποιηση η' παρουμε τις περισσοτερες πιθανοτητες της προηγουμενης περιπτωσης τοτε φταιει η καρτα sim η' ακομα και η ιδια η εταιρεια που χρησιμοποιητε...

Και παντα φυσικα μιλαμε για sms ....Διοτι αν μιλαμε για mms τοτε θα πρεπει να κοιταξετε τις ρυθμισεις του κινητου σας...

Καλο λοιπον θα ειναι να κοιταξετε πρωτα στις ρυθμισεις των μηνυματων (και για sms και για mms ) αν ισχυουν αυτα που γραφει στο κινητο με τις ρυθμισεις που δινει καθε εταιρεια...

Μετα να σκεφτειτε ποσα χρονια εχετε την καρτα sim .....Αν ειναι πανω απο τρια χρονια καλο θα ειναι να την αλαξετε η' αν την καρτα την βαζετε και την βγαζετε σε διαφορα κινητα. Π.χ Εγω μεσα σε ενα χρονο ειχα βαλει την καρτα σε 8 κινητα Χ 2-3 φορες...Βαλε βγαλε με αποτελεσμα να φθαρει το σημειο επαφης και να χανω μηνυματα και να εχω χαμηλο σημα...

Μην κατηγορειτε αμεσως μια συσκευη η' μια αναβαθμιση επειδη τυχαινει να σας δημιουργειτε το προβλημμα εκεινη την στιγμη...Αλωστε πριν το βγαλει πρωτος καποιος φιλος εδω μεσα μπορει να γινοταν και σε εσας πολυ καιρο πριν και να μην το ειχατε παρει χαμπαρι....

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχίσει και μου την δίνει η κιτκατ... Τρώει κάτι σκαλωματα που με jb δεν τα ειχα...Σκέφτομαι να κάνω downgrade.. :((((

 

Καλως ηρθες στο club των δυσαρεστημενων με την κιτκατ.

Αν και ο οδηγος για downgrade ειναι κατατοπιστικος, ειναι δυσκολος.

Πχ σε windows 8.1 δεν δουλευει το προγραμμα και σε xp που το δοκιμασα πηρα το παρακατω μυνημα:

[R&D Test Tools Log File]

 

17:48:30 : Launching SW update

17:48:30 : Unpacking KDZ

17:49:35 : KDZ file extraced

17:50:13 : Files were extracted.

17:50:13 : LGMobileDL Load.

17:50:13 : Port = -1

17:50:13 : Connecting to phone

17:50:27 : Check Phone mode = 2

17:50:27 : Phone type check.......

17:50:29 : LGMobileDL.DLL Loading....

17:50:29 : _SetAuthMark Fail

17:50:29 : _SetAuthMark Ok : wAuthMark(65535)

17:50:29 : LoadLibrary Error(126)

17:50:31 : ===FINISHED===

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο club των δυσαρεστημενων με την κιτκατ.

Αν και ο οδηγος για downgrade ειναι κατατοπιστικος, ειναι δυσκολος.

Πχ σε windows 8.1 δεν δουλευει το προγραμμα και σε xp που το δοκιμασα πηρα το παρακατω μυνημα:

[R&D Test Tools Log File]

 

17:48:30 : Launching SW update

17:48:30 : Unpacking KDZ

17:49:35 : KDZ file extraced

17:50:13 : Files were extracted.

17:50:13 : LGMobileDL Load.

17:50:13 : Port = -1

17:50:13 : Connecting to phone

17:50:27 : Check Phone mode = 2

17:50:27 : Phone type check.......

17:50:29 : LGMobileDL.DLL Loading....

17:50:29 : _SetAuthMark Fail

17:50:29 : _SetAuthMark Ok : wAuthMark(65535)

17:50:29 : LoadLibrary Error(126)

17:50:31 : ===FINISHED===

 

Δυστυχως δεν ξερω γιατι σου βγαζει προβλημα. Δοκιμασε αν βρεις καπου WIN 7 να κανεις την διαδικασια, εγω σε αυτο την εκανα και δουλεψε. Μεχρις στιγμην μονο με αυτον τον τροπο μπορουμε να κανουμε downgrade/root.:(

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο club των δυσαρεστημενων με την κιτκατ.

Αν και ο οδηγος για downgrade ειναι κατατοπιστικος, ειναι δυσκολος.

Πχ σε windows 8.1 δεν δουλευει το προγραμμα και σε xp που το δοκιμασα πηρα το παρακατω μυνημα:

[R&D Test Tools Log File]

 

17:48:30 : Launching SW update

17:48:30 : Unpacking KDZ

17:49:35 : KDZ file extraced

17:50:13 : Files were extracted.

17:50:13 : LGMobileDL Load.

17:50:13 : Port = -1

17:50:13 : Connecting to phone

17:50:27 : Check Phone mode = 2

17:50:27 : Phone type check.......

17:50:29 : LGMobileDL.DLL Loading....

17:50:29 : _SetAuthMark Fail

17:50:29 : _SetAuthMark Ok : wAuthMark(65535)

17:50:29 : LoadLibrary Error(126)

17:50:31 : ===FINISHED===

 

και σε windows 7 τα ιδια βγαζει αν και χωρις να ξερω πως το πετυχα οταν ξαναδοκιμασα τα βηματα του οδηγου πετυχε!!!

Link to comment
Share on other sites

και σε windows 7 τα ιδια βγαζει αν και χωρις να ξερω πως το πετυχα οταν ξαναδοκιμασα τα βηματα του οδηγου πετυχε!!!

 

Εγω τη διαδικασια την εκανα σε windows 8.1 και ολα πηγαν καλα οποτε δεν φταιει το λειτουργικο...Γενικα δοκιμασε να κλισεις οτι προγραμματα τρεχει στον υπολογιστη σου...Παντως για το update και γω εχω παραπονα εχει πολλες ασταθιες...γενικα root με kitkat τα προβληματα λυνονται και το κινητο ειναι απροβληματιστο...απλα ρε ****το μου αυτη ειναι και η βλακεια στο android...για να εχεις ενα σταθερο λειτουργικο πρεπει να κανεις τοσα πραγματα μονος που αμα τα ξερεις τουλαχιστον παλι καλα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...