Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τυχαία μη λήψη μηνυμάτων συμβαίνει μόνο σε όσους έχετε το πρόγραμμα "NoLed"?

 

Όχι δεν είναι θέμα noled. Στο πρώτο που έχασα δεν το είχα ακόμα.... Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω κάτι. Αν θέλει service εννοώ... Αν και είναι "πειραγμενο" λίγο.. Και για να σας προλάβω ούτε πειραγμένο ήταν όταν έχασα το πρώτο μήνυμα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπάρχουν άνθρωποι που στέλνουν ακόμα μηνύματα; ;)

Στη θέση σου θα ξαναπερνουσα από την αρχή την εργοστασιακή ρομ.! Δεν παίζει να είναι θέμα hardware!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν άνθρωποι που στέλνουν ακόμα μηνύματα; ;)

Στη θέση σου θα ξαναπερνουσα από την αρχή την εργοστασιακή ρομ.! Δεν παίζει να είναι θέμα hardware!

 

Ναι, υπάρχουν.

Σίγουρα είναι θέμα software. Δεν νομίζω όμως ότι με το να ξαναβάλεις την original rom θα γίνει κάτι.

Κι εγώ είχα αυτό το πρόβλημα. "Έχασα" δύο μηνύματα και νομίζω πως γινόταν όταν μου στέλναν τα μηνύματα ενώ έπαιζα κάποιο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις φιλε να κατονομασεις ποιες συσκευες κινητης τηλεφωνιας διαθετουν σημερα miracast και πιο ειναι το κοστος τους και πως θα ηταν χρησιμες στο μεσο χρηστη που νομιζω οτι θα επρεπε να διαθετει αντιστοιχα και αλλες συσκευες (πχ laptop, tv κλπ) που να διαθετουν επισης miracast ωστε να εχει τα σχετικα ωφελη αυτης της τεχνολογιας?

 

Φίλε, δεν είμαι σίγουρος 100% ποιές το έχουν και ποιές όχι, κυρίως διότι κανείς δεν το αναφέρει ξεκάθαρα! Όλο πλαγίως το ακουμπάνε, οι reviewers, το θέμα της συνδεσιμότητας (που το θεωρώ το ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ στην σημερινή εποχή) και αντί να είναι ξεκάθαροι και σαφείς, τι ΑΚΡΙΒΩΣ υποστηρίζει και τι όχι η κάθε συσκευή, το προσπερνάνε και ασχολούνται με κάτι φλυαρίες και ανοησίες μετά! Είναι εκνευριστικό!

 

Πάντως απ' ό,τι έχω διαβάσει, από την έκδοση 4.2.2 και μετά υποστηρίζεται αυτήν η λειτουργία στο Android εγγενώς(καιρός ήταν). Αλλά από κει και πέρα ο κάθε κατασκευαστής(lg samsung κλπ) τι ακριβώς επιτρέπει, τι όχι, με ποιόν τρόπο και με ποιούς περιορισμούς, δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω, γι' αυτό και ρωτώ.

 

Εν τω μεταξύ, το miracast, είναι κάτι σχετικά απλό και πάμφθηνο! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι κατασκευαστές δεν το έχουν ως στάνταρ στις συσκευές τους, όπως πχ το bluetooth.

 

 

Για το τελευταίο που λες, για τις συσκευές που πρέπει να έχουν κι αυτές miracast, ισχύει, έτσι είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε προηγουμενο ποστ σου απαντησα ότι υποστηριζει Wi-Fi direct.Στην τηλεοραση μου κανω mirroring κανονικα.

 

screen mirroring ολόκληρο το σύστημα, ή απλά να στέλνονται αρχεία μέσω dlna;

Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακή επαναφορά και χωρίς άλλες εφαρμογές και πάλι χάνω μηνύματα. Προσπαθώ να βγάλω άκρη με την Procordia (service της LG), ας βοηθήσει και κάνας άλλος να μην χάσουμε τα λεφτά μας.
Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακή επαναφορά και χωρίς άλλες εφαρμογές και πάλι χάνω μηνύματα. Προσπαθώ να βγάλω άκρη με την Procordia (service της LG), ας βοηθήσει και κάνας άλλος να μην χάσουμε τα λεφτά μας.

 

Τι σου λένε από το σέρβις?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά....μία ερώτηση! γνωρίζετε αν η εγγύηση είναι ίδια για όλα τα καταστήματα (2 χρόνια αν δεν κάνω λάθος); γιατί έχω καταλάβει ότι εξαρτάται από την lg και όχι το κατάστημα...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι νόμος στην ευρωπαϊκή ένωση, όλα τα ηλεκτρονικά να έχουν 2 χρόνια εγγύηση.

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_en.htm

Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!απόκτησα πρόσφατα το l9 ii και παρατηρώ κατανάλωση μπαταρίας στην αναμονή στο 31%.Είναι φυσιολογικό? Είχα παλιοτερα το s advance και δεν θυμάμαι να ειχα τετοια καταναλωση στην αναμονή.Το έχω γυρίσει μάλιστα και σε 2g και δεν βρισκομαι σε μέρος όπου δεν υπάρχει σήμα. Edited by giannis_xm
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα χανει πολλα μηνυματα και σκεφτηκα οτι μπορει να φταιει η συσκευη....

 

Επισης οταν το αγορασα μου ειπαν πως το επισημο σερβις ειναι η avarto. Και τον ρωτησα κιολας γιατι ηξερα οτι ειναι της sony και μου ειπε οτι εχει και τα lg. Τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η καταναλωση μπαταριας μετα την αναβαθμιση πως σας φαινεται; εμενα για καποιο λογο μου τελειωνει πιο γρηγορα μετα την αναβαθμιση..
Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα μήνα και χωρίς να έχω ξανά smartphone, είμαι πολύ ικανοποιημένος. μ' αρέσει και το customizing και παίζω με εφαρμογές.

μια ερώτηση: όρισα να μου ανοίγει με μια συγκεκριμένη εφαρμογή τα έγγραφα. πως μπορώ να το αλλάξω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του εν λογω κινητου εδω και 5 μηνες. Εχω διαβασει ολα τα μηνυματα και θα ηθελα να πω πως τα προβληματα που αναφερονται προσωπικα δεν τα εχω δει. Η συσκευη πραγματικα δεν εχει αντιπαλο ακομα και με παραπανω χρηματα. Ειναι η μονη συσκευη που δεν εχω σκεφθει να την αλλαξω ακομα. Ο αντικαταστατης της το lg l90 υστερει σημαντικα ,και δεν νομιζω να ξαναβγει τετοια ευκαιρια σε κινητο απο καμια εταιρεια. Πατηστε τα φιλτρα στο gsm arena και θα δειτε οτι ειναι μοναδικο

1. Οθονη 4,7 ιντσες σε τετοιες διαστασεις κινητου με τετοια αναλυση hd

2. Ελαφρυ 120 γραμ.

3. 8αρα καμερα ικανοποιητικη ιδιως στο βιντεο

4. μεγαλες ταχυτητες στις συνδεσεις

5 υπερυθρες

6. Χαμηλη ακτινοβολια

7. Πιανει wifi ακομα και μακρια απο το ρουτερ

8. Gps απαιχτο

μπλα μπλα μπλα

 

μην ψαχνεσται για τα χρηματα που ζηταει ειναι μονοδρομος

Οσο για το μοτο g της μοτορολα επειδη το εχει ενας γνωστος μου ειναι καλο αλλα ειναι πισω σε σχεση με το l9ii πρωτονσε διαστασεις βαρος κ.τ.λ και δευτερον σε καμερα

Link to comment
Share on other sites

Σημειωση.. υπερυρθες κλειδωμενες.... μονο με το μαμα προγραμμα ε; γιατι ολα τα αλλα apps δεν τις βλεπουν...
Link to comment
Share on other sites

έχει χάσει και μένα μέχρι στιγμής 2 sms.....
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση: όρισα να μου ανοίγει με μια συγκεκριμένη εφαρμογή τα έγγραφα. πως μπορώ να το αλλάξω αυτό;

 

Ρυθμισεις -Εφαρμογες. Βρισκεις την εφαρμογη που θες και πατας "Εκκαθαριση προεπιλογων".

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεω τα ακουστικα αρχιζει και παιζει τραγουδι ο μαμισιος player .

Ξερει κανεις πως το απενεργοποιώ ??

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχετε δει και προηγούμενες αναρτήσεις μου, ασχολούμαι αποκλειστικά με την RAM!!! Για αυτό λοιπόν θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας που κατάφερα!!! Η μνήμη στο LG πλέον παίζει σταθερά στα 430 με 490... ΑΛΛΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχετε δει και προηγούμενες αναρτήσεις μου, ασχολούμαι αποκλειστικά με την RAM!!! Για αυτό λοιπόν θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας που κατάφερα!!! Η μνήμη στο LG πλέον παίζει σταθερά στα 430 με 490... ΑΛΛΑ!!!

Αλλά; Τι αλλά;

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μια φορά μόνο μου ήρθε ένα μήνυμα με 1 ημέρα καθυστέρηση!

Μήπως παίζει να φταίει και το κέντρο μηνυμάτων της εκάστοτε εταιρείας;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...