Jump to content

LG Optimus L9 II (D605)


LotusEater
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το γυρισα σε αρτ και βλεπω αρκετα μεγαλη διαφορα στην ταχύτητα και δεν εκανα επαναφορα, αμα αντιμετωπίσω κανα προβλημα θα ενημερωσω Edited by rispa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετα την ενημερωσεη σε κιτ κατ, η μονη αλλαγη που ειδα σχετικα με την μπαταρια, ειναι οτι αργει να φορτισει...για παραδειγμα σημερα το εβαλα να φορτισει με 10% και σε 2 ωρες ακριβως ειχε φτασει 95%....μπορει να ειναι ιδεα μου,αλλα πριν την ενημερωση θα ειχε φορτισει φουλ, αρκετη ωρα πριν...οσο για την καταναλωση, εμενα μου φαινεται ιδια

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

μετα την ενημερωσεη σε κιτ κατ, η μονη αλλαγη που ειδα σχετικα με την μπαταρια, ειναι οτι αργει να φορτισει...για παραδειγμα σημερα το εβαλα να φορτισει με 10% και σε 2 ωρες ακριβως ειχε φτασει 95%....μπορει να ειναι ιδεα μου,αλλα πριν την ενημερωση θα ειχε φορτισει φουλ, αρκετη ωρα πριν...οσο για την καταναλωση, εμενα μου φαινεται ιδια

 

συγνωμη χωρις παρεξηγηση.ενας φορτιστης με εξοδο 1000mah ανα ωρα για να φορτιση μια μπαταρια 2150mah θελει 2ωρες και 15 λεπτα

απλα μαθηματικα.

To δευτερο κουφο ομως ειναι οτι απο την στιγμη που θα το βαλεις στον φορτιστη η cpu μενει στα 384mhz καρφωμενο μεχρι να βγει απο τον φορτιστη

δηλαδη δεν μπαινει σε deep sleep κατα την φορτιση.Αρα εχεις και μια μικρη απωλεια και απο εκει που καθυστερη την φορτιση.Αυτα με 4.4.2.

Αυτο μπορεις να το μετρησεις με system monitor.

Edited by mindfield
:cool:
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση μεσα απο το κινητο αλλα παρατηρησα οτι κολλαει αρκετα και δν ανοιγει μερικες εφαρμογες..να κανω factory ρεσετ και στησιμο απο την αρχη?επισης ακουω πολυ οτι το γυρισατε σε αρτ..μπορει καποιος να μου πει πως γινετε?ευχαριστω!

 

Σε ΑΡΤ μπορεις να το γυρισεις απο Ρυθμισεις-Επιλογες προγραμματιστη-Επιλεξτε εκτελεση-Χρηση ΑΡΤ. μη τρομαξεις αμα παρει καμποση ωρα να ανοιξει.

 

Μηπως έχει βρει κανεις κανενα τροπο για root στην καινούρια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν εχει κανει αναβαθμιση κανει το εξης ροοτ με τον τροπο που ειχε βγει και μετα περναει την ρομ αυτη χωρις περιττες εφαρμογες της google-lg[ROM][D605] [KitKat 4.4.2] Stock ROMs for LG L9 II.........εκτος αν βγει ροοτ για 4.4.2 Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω τωρα που χει κατεβει στα 188. Για χρήση 3g πόσες ώρες κραταέι η μπαταρία? Με τις εφαρμογες sygic, dash, command, torque έχει κάπoιο θέμα. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

188 ευρώ πλέον, μάλλον για να χτυπήσει το motorola moto g.

Εγώ το πήρα 230, άλλοι 250... Πω ρε φίλε :P

 

Αφού 199€ έκανε τα Χριστούγεννα.. λογικό δεν είναι να πάει στα 188€ τον Μαϊο, 5 μήνες μετά?

 

Εδώ κάνει 219€ το Optimus G που έχει 4G, 32GB μνήμης, 2GB RAM, 4πύρηνο στο 1,5GHz κτλ...

 

edit: Στο eshop.gr έχει 169€ πλέον :)

Edited by djpace
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφού 199€ έκανε τα Χριστούγεννα.. λογικό δεν είναι να πάει στα 188€ τον Μαϊο, 5 μήνες μετά?

 

Εδώ κάνει 219€ το Optimus G που έχει 4G, 32GB μνήμης, 2GB RAM, 4πύρηνο στο 1,5GHz κτλ...

 

199 εννοείς με σύνδεση, μέσω vodafone ή κάτι τέτοιο;

γιατί εγώ χριστούγεννα από public το πήρα 230 και λίγο μετά ανέβηκε στα 250...

η έκκπτωση στα 200 έγινε πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

199 εννοείς με σύνδεση, μέσω vodafone ή κάτι τέτοιο;

γιατί εγώ χριστούγεννα από public το πήρα 230 και λίγο μετά ανέβηκε στα 250...

η έκκπτωση στα 200 έγινε πρόσφατα.

 

Μεσω προσφορα της vodafone, απο εκει το πηρα εγω στα 199.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως το εχω σε art και εβγαλα το widgets του καιρού της lg και το κινητο πετάει και τα redrow εξαφανίστηκαν και με πριν το update μολις το εβγαλα το κινητό άλλαξε προς το καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κράτησε τιμή όπως το παλιό L9.. εγώ που το πήρα από τους πρώτους στα 249 τι να πω... :(
Link to comment
Share on other sites

Τι πάθατε ορισμένοι και διατυμπανίζετε τις τιμές χρεωκοπημένων που ούτε καν διαθέτουν το προϊόν που πουλάνε;;;;;; :blink::wacko:

 

Παρήγγειλα από το προηγούμενο crazysundays (την Κυριακή) 3 πράματα, και τα 3 τα είχα την Τρίτη. Και ήμαρτον η παραλαβή τους αναμένεται την Τρίτη όχι την Δευτέρα Παρουσία. :blink: Γιατί τόση χολή;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

και γω μόλις το παραγγειλα απο e-shop και crazyS .

πηγα public δεν το εχουν διαθεσιμο , ουτε σε λευκο ουτε σε μαυρο μονο κατοπιν παραγγελιας 4 με 5 εργασιμες μου ειπαν , δηλαδη καλα Χριστουγεννα.

Πηγα και πλαισιο και δεν το εχουν καν, αγνωστο μου ειπαν ποτε θα παραλαβουν !!

 

Ψωνιζω παρα πολλα χρονια απο το e-shop και εχω παρει τα παντα απο κει , για εκατονταδες πραγματα και ποτε δεν μου καθυστερησαν την παραγγελια , μπορει πολλα να μην τα εχουν διαθεσιμα αλλα οταν λεν τοτε .... τοτε ερχετε !!:)

Και θα συνεχισω να ψωνιζω γιατι πραγματικα για (μενα) ειναι απο τα καλυτερα καταστηματα, οτι θελω το βρισκω !!

 

Αν και το μαυρο ηθελα γιατι ειμαι φιλος του μαυρο , ειδα χτες στον Κωτσοβολο το λευκο στην εκθεση και πραγματικα ειναι πιο ομορφο το λευκο , οποτε πηρα λευκο !!

 

ευχομαι να λεει σαν επιλογη , λιγο που το επιασα στα χερια μου σφιαρα πηγενε και η ποιοτητα πλαστικων μου φανηκε μια χαρα, ουτε τριγμους που λενε πολλοι .... δεν ειδα κατι τετοιο .. μια χαρα οπως ολα τα κινητα ειναι το κακομοιρο !!:happy:

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα το τελευταιο κομματι απο Πλαισιο βουλιαγμενης,ειχε ενα ασπρο και ενα μαυρο,πηρα το μαυρο διοτι μου φανηκε ποιο ομοιομορφο με την μαυρη οθονη,μου εκαναν και εκπτωση 10%,και το πηρα 180 ευρω....και 6 ατοκες...αλλα το πηρα μετροιτης....

 

Το αγορασα προχτες,εαν εχει μεινει το λευκο,η φερανε αλλα κομματια...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

εγω ενας σημαντικο λογος που τελικα κατέληξα στο λευκο γιατι τα ειδα και τα δυο σε βιτρινες , ειναι οτι λογο που δεν φωτιζονται τα πληκτρα αφης στο λευκο εχουν λιγο καλυτερη αντιθεση και στο ματι φενονται πιο καλα, στο μαυρο χανονται λιγο !
Link to comment
Share on other sites

εγώ την αρκετά χαμηλή τιμή ήθελα να επισημάνω (σχεδόν 80€ μείον από τον Ιανουάριο, εξαιρείται η vodafone...), όσο για την πηγή πώλησης προφανώς και έπρεπε να την αναφέρω. Τώρα αν κάποιος θέλει ή όχι να το παραγγείλει αυτό είναι δικό του θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα και εγώ σε αρτ..όντως δουλεύει καλύτερα την ραμ..μου φαίνεται γρήγορο δεν ξέρω βέβαια πόσο πιο γρήγορο απο καλβικ.από εφαρμογές όλα κάλα μόνο η polaris viewer δεν άνοιγε.την αντικατέστησα με polaris officce .κατα τα άλλα όλα καλα..

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια... πατώντας και σέρνοντας το δάχτυλο ακριβώς στο σημείο πάνω από το Home button σε οποιαδήποτε οθόνη, εμφανίζει ενα ημικύκλιο με συντόμευση του QuickMemo. Ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω εκεί άλλες εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια... πατώντας και σέρνοντας το δάχτυλο ακριβώς στο σημείο πάνω από το Home button σε οποιαδήποτε οθόνη, εμφανίζει ενα ημικύκλιο με συντόμευση του QuickMemo. Ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω εκεί άλλες εφαρμογές?

Το ειχα ψαξει και γω αυτο, ειχα προσπαθησει να βρω καποια ρυθμισει ανοιγοντας το google now αλλα δεν βρηκα τιποτα... Σιγουρα θα υπαρχει τροπος πιο ψαγμενος αμα ρουταρεις τη συσκευη και παιξεις τη συσκευη, αλλα δε το χω ψαξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα πρόσφατα την αναβάθμιση σε 4.4.2. και όταν το τηλέφωνο είναι stand-by, ανοίγει μόνο του σε τακτά χρονικά διαστήματα (φωτίζει η οθόνη και μετά κλείνει). Επίσης όταν χτυπάς το χώρο γύρω από το κινητό, πάλι ενεργοποιείται. Έχει σχέση με το knock whatever της lg, δεν θυμάμαι να το έχω ενεργοποιήσει αλλά δεν μπορώ να το βρώ και στο menu να τσεκάρω αν όντως είναι απενεργοποιημένο. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα πρόσφατα την αναβάθμιση σε 4.4.2. και όταν το τηλέφωνο είναι stand-by, ανοίγει μόνο του σε τακτά χρονικά διαστήματα (φωτίζει η οθόνη και μετά κλείνει). Επίσης όταν χτυπάς το χώρο γύρω από το κινητό, πάλι ενεργοποιείται. Έχει σχέση με το knock whatever της lg, δεν θυμάμαι να το έχω ενεργοποιήσει αλλά δεν μπορώ να το βρώ και στο menu να τσεκάρω αν όντως είναι απενεργοποιημένο. Καμία ιδέα?

 

θα πας στις Ρυθμισεις Συστηματος -> Προβολη -> Ενεργοποιηση οθονης (και το απενεργοποιεις)

 

@drakak1s, ξερεις αν αυτη η λειτουργια οφειλεται στο Κιτ-Κατ ή στην LG?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L9 II (D605)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...